Sari la conținut

Cum Sa Nu Faci O Mobra:((


raschye
 Share

Postări Recomandate

Cam asa se face un zx6r la o viteza de aprox 45-50 km/h cand unui idiot de conservar iubitor de manele nu ii mai junge strada in jeepul lui de culoarea kktului si intra in tine lateral facandu-te sa te izbesti frontal de un castan amplasat pe marginea unui bulevard din buzau...(bine ca motociclistul a scapat doar cu un picior rupt si o sperietura)

moto era a mea-nu o conduceam eu dat fiind faptul ca domnii de la politie au vreut sa vada daca plasticul meu sta bine la ei in sertare

 

Si peste toate astea toti idiotii de reporteri se cred politisti si fac reportaje lipsite de orice urma de adevar...

fratilor comunitatea bikerilor din buzau va invita sa vizitati orasul buzau in cazul in care doriti sa jucati in picioare un reporter(poate 2 daca ma gandesc mai bine...)

http://www.sansabuzoiana.ro/evenimente.htm...ght=motociclist

post-6846-1184572434_thumb.jpg

post-6846-1184572469_thumb.jpg

post-6846-1184572496_thumb.jpg

post-6846-1184572510_thumb.jpg

post-6846-1184572541_thumb.jpg

post-6846-1184572569_thumb.jpg

post-6846-1184572601_thumb.jpg

post-6846-1184572628_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Catalogarea asta a tuturor motociclistilor chiar m-a umplut de spume....

Mai bine nu citeam ca de eram barbat imi trageam herghelia sub fund si dadeam o tura pana la Buzau sa le arat adrenalina celor 2 boi, poate data viitoare si gandeau ce spun....!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i in judecata! Mari jegosi mai sunt si reporterii astia, denatureaza adevarul intr-un mod foarte spurcat, stie Basescu ce stie el.

Succes cu reparatiile si bine ca nu s-a terminat mai rau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De toata jena... de fapt ce ati fi vrut si voi. Trebuie sa iasa cumva in evidenta cu ziarul lor comunal.

 

Bine ca esti intreg (pt prietenul tau). Acuma o sa fie mai nasol pentru tine. Sper sa se rezolve sa iti vina si cartonu si sa ne vedem pe drum :cheers:

 

Cat despre cocalar... :rusinica:

 

Drum bun si atentie sporita ! :cheers:

 

Dani :blink:

 

 

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e primul articol si cu siguranta nu va fi si ultimul. Partea cea mai trista in toate povestirile reporterilor este denaturarea adevarului in folosul exceptionalului cu scopul vadit si accentuat de a creste numarul de cititori. Orice stire, oricat de banala, comuna si fireasca, prin schimbarea sensurilor cuvintelor si a accentuarii inexistentului se transforma in stirea lunii, cea mai cea intamplare... Ma intreb ce or zice cei care au ca scop redarea pura a adevarului si se numesc intr-adevar oameni ai stirilor, unde obiectivitatea reprezinta totul.

Si uite asa, cand unuia nu ii ajunge strada, iar tu treci razant pe langa doamna cu coasa, esti catalogat "inconstient, exponent al unui fenomen negativ" . Ce le mai place celor 2 reporteri, de o notorietate fara margini, sa se joace cu DEX-ul prin "Sansa" de Buzau, total independenta, cel mai probabil independenta de obiectivitate.

Sanatate maxima baiatului si bafta la reparatii si tot tacamul...

Editat de Fire929
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reparatii cred ca nu mai e cazul...dupa cum se vede cadrul e dus la fel si furca...costa toate aproximativ 4000 de euro asta fara chichite si fara manopera...ceea ce asigurarea nu va da niciodata(fiind din 2000 are uzura 72% calculata de RCA iar banii maxim care mii da asigurarea sunt undeva pe la 3000 de euro deci reparatiile depasesc cu mult valoarea valoarea ei de aici rezulta dauna totala cum spuneam la pretul de catalog se aplica uzura de 72 % din ce ramane se scad 25%(valoarea epavei) iar restul il primesc in bani cine stie cat o dura si procesul acesta..cateva luni ca asa se misca romanii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiind din 2000 are uzura 72% calculata de RCA iar banii maxim care mii da asigurarea sunt undeva pe la 3000 de euro

 

Daca ti-a calculat uzura la 72%, inseamna ca au estimat starea motocicletei ca fiind "satisfacatoare" nivelul 2, adica cea mai proasta estimare :rusinica: . La o motocicleta cu o vechime de 7 ani, coeficientul de uzura incepe la 51%, la o estimare de stare "buna" si se termina la 72%, dupa cum am scris mai sus.

 

Insa pt a-ti estima motorul ca fiind stare "satisfacatoare" spre "proasta" e cale lunga si numa privind pozele epavei, poate oricine considera ca au facut un abuz. Poate ca nu ar fi o ideea rea sa faci o contestatie la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ti-a calculat uzura la 72%, inseamna ca au estimat starea motocicletei ca fiind "satisfacatoare" nivelul 2, adica cea mai proasta estimare :rusinica: . La o motocicleta cu o vechime de 7 ani, coeficientul de uzura incepe la 51%, la o estimare de stare "buna" si se termina la 72%, dupa cum am scris mai sus.

 

Insa pt a-ti estima motorul ca fiind stare "satisfacatoare" spre "proasta" e cale lunga si numa privind pozele epavei, poate oricine considera ca au facut un abuz. Poate ca nu ar fi o ideea rea sa faci o contestatie la Comisia de Supraveghere a Asigurarilor... :cheers:

 

NU ca nu ar fi o idee rea, e pur si simplu "MUSAI" !!! O sa ai o surpriza sa vezi ce repede si ce elegant se misca, dupa ce primesc adresa de la CSA. Asa ca, da-i bice, fa adresa !!!

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziaristilor din Buzau,le-ar trebui adus la cunostinta ca majoritatea junelor de pe margine,deja merg singure pe motociclete in toate orasele si tarile civilizate :blink: problema transpiratiei de emotie va ramane tot la ei!

 

Castile le purtam,nu sa fim mascati,ci sa ne protejam in general de prostia societatii! :finger:

 

Nu neg niciodata ca mai sunt si cocalari care au facut o scoala de cacao ,si se reped in primul copac care le iese in fata! :rusinica:

 

Dragi reporteri,daca nu v-au invatat la facultate(Comunism),in ziua de astazi va citeste o lume intreaga acele articole senzationale!Va rog,nu generalizati motociclistii,nici ziaristii nu pot fi generalizati :cheers:

 

Cat despre tine frate,ramai fericit,un castan nu-l invingi cu o motocicleta! :D

 

Sanatate maxima :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica prietenului tau si tie sa-ti dea norocu` sa-ti faci motorul.

 

dar... exista si o chestie aici: ziaristii sunt dobitoci sunt tampiti sunt cum vrei voi sa le ziceti, cum multi au zis in posturile de mai sus denatureaza cu orice scop intamplarea in cautarea de senzational.

acum in ziar citeste "gigi". gigi e un om batran la vreo 50 de ani care are o dacia 1310. ce crede gigi despre motociclisti? ce crede toata lumea despre ei. niste tampiti, care au motoare scumpe sa agatze fetele, sa aibe parte de adrenalina. gigi cu siguranta nu-si va lasa nepotul sa faca scoala de motociclisti din motivele de mai sus mentionate.

 

INSA

 

nu numai reporterii sunt de vina. ci si baietii care se dau fara echipament, cu 100 prin oras si cu tobe carbon. sunt din constanta, chiar azi am vazut vreo 4 prin zona primariei (nu dau numere de inmatriculare ca se supara lumea) ii flutura lu` unu` cu un kawa verde tricou`n spate ziceai ca-i superman.

 

nu doar reporterii sunt de vina, aveti si voi grija de voi, ca altii n-au, pana mea.

 

imi pare rau de motorul tau, arata praf, pacat. firmele de asigurari ar face orice sa nu-ti dea banii care i-ai platit. niste jegosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sansabuzoiana.ro/contact.html Trimiteti un mesaj la redactie. Aduceti-le la cunostinta faptul ca Doru GHEORGHIADE si Florin ZAFIU abereaza in articolul lor. Va rog scrieti frumos, corect gramatical, elegant, civilizat. Va puteti si semna. Eu asta am sa fac. Eu Tehnician IT si mai trimite un prieten care e medic...chirurg. (Si se da pe ninja pe o roata cu 300 la ora ... ete na :| ). Nu conteaza cine cu ce se ocupa. Dar poate observa si oamenii astia ca nu suntem iesiti din padure. Unu e zidar, celalalt medic...x vanzator etc. Eu oricum maine fac rost de ceva nr. si sun la ei.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fieru se repara, carnea se vindeca :rusinica:

picior rupt = concediu medical +pauza la pat + relaxare aproape completa. Totu e ca rideru sa fie optimist.

 

 

deranjant articolul astora... dar da-i naibii, lasa-i sa abereze ei in continuare fara sa stie ce inseamna sa te dai pe o motocicleta. Ignoranti...

 

Si in din experientza zic : ignorantii nu prea inteleg orice argumente le-ai da.

 

Bataia nu e o idee buna, caci atunci doar ai demonstra ca au dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai asta e problema ca nu-i poti lasa asa , fara sa iei atitudine! ce o sa zica "GIGI "in trafic dupa ce o sa citeasca articolul ," mi se pare ca e un motociclist care vine , e , dar ia sa ma bag si eu , da-l drq ca are el timp sa franeze , oricum e unul din aia....."si se duce drq orice efort de campanie de sensibilizare a automobilistilor cu privire la bikeri....

 

oricum insanatosire grabnica accidentatului si succes la recuperat dauna

numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai ce-i face. Romanasului ii place sa citeasca stiirile astea senzationale, iar daca ele ar fi spuse fara improvizatii ,ziarul ar ajunge la gunoi=> mai bine prefera sa minta o lumea intreaga si sa isi ia in cateva luni chiu sapte decat sa ii dea faliment ,,sansa' lui.

 

Insanatosire grabnica prietenului si ai grija sa primesti banii de la manelar ,mai bine depui plangere si o retragi doar dupa ce ai primit si ultimul banut.

 

 

ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms dar cred ca nu mai e cazul ,vinovatul va plati despagubirile fara a se mai ajunge la alte chestii costisitoare pt el si enervant de lungi pt mine

Cea mai eleganta rezolvare a problemei. Bravo ca te-ai descurcat, ca pe baza celor de la asigurari stateai mult si bine pana sa te urci din nou pe o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar trebui sa se vanda motoare cu avocat incorporat ca sigur ai nevoie de unul pana la urma.

Problema cu presa nu mi se pare asa de serioasa tinand cont ca asta a fost doar a 2-a data cand apare un articol de genul asta.

 

Insanatosire grabnica pentru accidentat si pagube maxime pentru manelar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si peste toate astea toti idiotii de reporteri se cred politisti si fac reportaje lipsite de orice urma de adevar...

fratilor comunitatea bikerilor din buzau va invita sa vizitati orasul buzau in cazul in care doriti sa jucati in picioare un reporter(poate 2 daca ma gandesc mai bine...)

http://www.sansabuzoiana.ro/evenimente.htm...ght=motociclist

 

Hai ba, calcati toti retarzii in picioare... N-au nici o treaba baietii aia, scriitori la ziar, da' in schimb se sparg in texte:

 

...ocupate de zeci de posesori de motociclete, dintre cele mai cosmopolite...

 

Cum dracu motociclete cosmopolite, ca termenul 'cosmopolit' se refera la oameni / limbi (vorbite, neseriosilor), nu la obiecte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reporterii sint o specie de hiene flaminde care fac orice pt. bani sau la comanda patronului , asta stie oricine. Cu cit lucreaza la o revista de scandal , cu atit sint mai infecti. Dar sint si reporteri profesionisti , care trebuie exclusi din categoria javrelor. Citeodata avem si noi parte de ei , cind dau ceva pe bune despre motociclisti , dar daca ne gindim ca majoritatea nu au motoare ci conserve e normal ca mintea lor inceata si imbecilizata sa ii faca sa tina cu un conservar , mai ales ca ei nu au timp de investigatii , vin , se holbeaza ca (cuvant jignitor) si trag propriile concluzii , apoi fuga la redactie , ca-i stirea calda si sa nu o dea concurenta inaintea lor.

Sincer , merita sparti cu bataia . Basescu stie de ce-i injura.

 

COSMOPOLIT era un termen in perioada stalinista care se referea la tot ce-i din vest , rujuri , toale , tot. Ce imbecili tre' sa fie unii ca sa zica de motoare ca sint cosmopolite , adica daca erau Jave erau misto , ca sint de la fratii nostrii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corecta observatia cu motoarele cosmopolite. Si a propos de "zecile de motoare" care inavdeaza noaptea strazile orasului, am tot incercat sa imi imaginez scena si nu am reusit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...