Sari la conținut

Intrunirea Endurofun-motomania Curtea De Arges


Postări Recomandate

In prima zi checkpoint-urile nu au fost controlate ... cine a vrut a putut trisa lejer ...

In rest, traseul misto, eu unul ma oftic doar ca a doua zi, dupa ultimul checkpoint cand mai aveam putin pana la finish mi s-a prajit complet ambreiaju si a trebuit sa fiu tractat pana jos cu un atv :)

 

Anyway, cateva poze care le-am mai facut si eu pe acolo pot fi vazute aici : http://www.motoafrica.ro/e107_plugins/auto...nia&start=0

post-5179-1185172823_thumb.jpg

Editat de Marcos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au fost super traseele din ambele zile, cu de toate. in schimb traseul galben de duminica mi s-a parut cam prea greu pt. cei cu vaci si incepatori. au avut mari probleme la cateva urcari.

f. buna ideea cu track-urile pt. gps. au fost f. utile. de multe ori m-as fi ratacit daca n-as fi avut traseul. s-au completat bine semnele de pe copaci cu gps-ul. altfel, am inteles ca multi au avut probleme cu orientarea.

pe asfalt intr-adevar am avut morcov in kur 18 km sambata si cei 5 de duminica.

@marcos: cine a vrut sa triseze, s-a trisat pe el. acolo nu ne-am dus sa castigam ceva, ci sa facem un traseu frumos. a furat cineva premiul? :))

am inteles ca sibienii l-au facut de 2 ori pe cel de duminica. bravo lor. ziceai ca sunt rachete :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

traseul de incepatori din prima zi mult prea usor

traseul de incepatori de a 2 zi excelent spre f.greu

marcaje excelente in ambele zile

terasa aleasa nasol(trebuia inchisa complet ptr bikeri+preturi mari+oferta limitata de mancare)

atmosfera destul de mohorata in tabara

la temperaturile de afara trebuia OBLIGATORIU sa existe apa in posturile cu arbitri

parcul rece pazit insuficient(s-au furat trusa de scule de pe nr 4 si bujiile de rezerva de pe 61)

- sa se bucure de ele cine le-a saltat

 

in concluzie:daca s-ar tine cont si de timpul din afara cursei nu cred ca ar mai fii ceva de comentat.spun asta ptr ca f multa lume s-a plictisit.

felicitari lui jumba si ilie ptr traseul de a 2 zi

vali putea sa mai bage si 2-3 rape in 1 zi la incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost un weekend excelent si nimeni nu poate sa conteste lucrul acesta. Trebuie sa vedem si lucrurile bune si pe cele rele.

 

Asa cum sublinia si Stefi, traseul de incepatori a fost usor>usurel sambata, extrem de tehnic si interesant in prima parte duminica si devastator in a 3-a parte. Ultimele 3 urcari au fost foarte dificile, a 3-a fiind si inselatoare din cauza reliefului valurit si a damburilor de pamant (acolo am si ramas intepenit cu vaca, dealtfel).

 

Marcajele au fost ok in prima zi. In a doua zi au fost probleme cu intrarea in a 2-a portiune de padure, din acel luminis in care se facea brusc la stanga. Multi au gresit acolo.

 

Mi-a parut rau ca nu s-a organizat ceva pentru sambata seara, un gratarel si un chef cu povesti "la gura sobei", cum vine vorba. E frumos sa ne dam pe coclauri, dar inainte de toate cred ca suntem prieteni si e placut sa asculti povesti mai mult sau mai putin legate de motociclete la o bere rece. Ar fi bine ca la anul sa va ganditi si la asta!

 

Deasemena, lipsa apei la checkpointuri a fost uneori dureroasa, mai ales ca in a doua zi traseul nu se intalnea nici macar cu un parau.

 

In rest, toate bune si frumoase! Felicitari lui Vali, Stulewa, Ali, Seba si tuturor celor care s-au implicat in organizarea unui eveniment la care cred ca nimeni nu regreta ca a participat!

 

Sa ne vedem sanatosi!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

destul de reusita iesire!

 

duminica a fost mult prea usor traseul rosu in schimb duminica a fost mult mai reusit!

 

au fost mici probleme cu marcajele.

 

imi cer scuze nr. 8 de la pro, nu-i stiu numele dar duminica am avut un mic accident cu el, sper ca si el e ok pt ca la mine in afara de o mica disjunctie claviculara si ceva contuzii totul e ok si o sa fiu apt destul de repede.

 

oricum, se putea termina mult mai rau, aici cred ca a fost un minus la organizare, in cazul unui accident nefericit nu stiu daca exista un ATV sau ceva o masina de interventie care sa ajute.

 

poze de la mine:

http://poze.uplink.ro/main.php?g2_view=cor...g2_itemId=32993

 

:)

 

sorry, am uitat, legat de terasa/cazare, recomand ca data viitoare ca totul sa fie cat de cat cu circuit inchis,

adica toti sa ne cazam in acelasi loc si sa fim doar noi acolo, fara alti clienti, etc.

 

tk!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos . bravo voua . anul acesta nu mai organizati vreo 2 3 concursuri din acestea.? multumim pt tot si pregatiti-va (sufleteste si trupeste) pt concursul de anul acesta de la sibiu . cu respect bobo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos . bravo voua . anul acesta nu mai organizati vreo 2 3 concursuri din acestea.? multumim pt tot si pregatiti-va (sufleteste si trupeste) pt concursul de anul acesta de la sibiu . cu respect bobo

Spune te rog daca chiar tu esti acel Bobo cunoscot printre enduristi si ca "Guru Bobonius" si ai ca emblema pe Donald Duck ,nepotul lui Onkel Dagobert,am auzit multe despre tine si cred ca multi ti-am fi recunoscatori daca ne-ai da niste sfaturi de pilotaj in teren foarte accidentat.You a za best ma frend. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[

 

imi cer scuze nr. 8 de la pro, nu-i stiu numele dar duminica am avut un mic accident cu el, sper ca si el e ok pt ca la mine in afara de o mica disjunctie claviculara si ceva contuzii totul e ok si o sa fiu apt destul de repede.

 

oricum, se putea termina mult mai rau, aici cred ca a fost un minus la organizare, in cazul unui accident nefericit nu stiu daca exista un ATV sau ceva o masina de interventie care sa ajute.

 

in afara de faptul ca ma spala,incalta,imbraca sotia mea draga :) vre-o saptamana,restul este ok.

 

FOARTE TARE INTRUNIREA. :cheers: MI-A PLACUT !

claudiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a evita orice interpretare rautacioasa si defaimatoare vreau sa precizez ca tipul din poza atasata este numarul 20 ( se vede numarul pe carena laterala ) si nu sunt eu cum au incercat sa raspandeasca unii zvonul ( aviz Jordan)

 

bun, lasand gluma la o parte impresiile sunt:

DUMINICA:- traseu superb la profi ( felicitari celor care l-au inventat )

- marcat bine ( nu stiu cum se vedeau marcajele de la viteza celor care au mers ca racheta - trupa din sibiu BRAVO ) , dar de la viteza mea de croaziera ( terminat traseu 1h 11 min) s-a vazut bine.

Normal au fost si exceptii, in poiana aia mare am stat de vorba cu romii de la case si mi-au spus ca au furat copii benzile .

SAMBATA - traseu bunicel, dar cam scurt. Se putea continua de exemplu macar de la finish pe rau pana la curtea de arges. Noi am fost si a fost excelent ( unii dintre noi au facut si baie ). In felul asta se evita si mersul pe sosea pentru cei care au probleme cu asta.

Nu stiu exact daca se face asa dar ma gandesc ca dupa marcarea unui traseu se poate da drumul unui " pilot de incercare " care nu stie traseul , si se merge in urma lui urmand a marca suplimentar portiunile unde il vezi ca are probleme de orientare. Era o idee pe care am auzit-o pe acolo

In rest a fost un vichend reusit. Felicitari motomania & friends.

Motanu aka predu

post-21769-1185296282_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a evita orice interpretare rautacioasa si defaimatoare vreau sa precizez ca tipul din poza atasata este numarul 20 ( se vede numarul pe carena laterala ) si nu sunt eu cum au incercat sa raspandeasca unii zvonul ( aviz Jordan)

 

bun, lasand gluma la o parte impresiile sunt:

DUMINICA:- traseu superb la profi ( felicitari celor care l-au inventat )

- marcat bine ( nu stiu cum se vedeau marcajele de la viteza celor care au mers ca racheta - trupa din sibiu BRAVO ) , dar de la viteza mea de croaziera ( terminat traseu 1h 11 min) s-a vazut bine.

Normal au fost si exceptii, in poiana aia mare am stat de vorba cu romii de la case si mi-au spus ca au furat copii benzile .

SAMBATA - traseu bunicel, dar cam scurt. Se putea continua de exemplu macar de la finish pe rau pana la curtea de arges. Noi am fost si a fost excelent ( unii dintre noi au facut si baie ). In felul asta se evita si mersul pe sosea pentru cei care au probleme cu asta.

Nu stiu exact daca se face asa dar ma gandesc ca dupa marcarea unui traseu se poate da drumul unui " pilot de incercare " care nu stie traseul , si se merge in urma lui urmand a marca suplimentar portiunile unde il vezi ca are probleme de orientare. Era o idee pe care am auzit-o pe acolo

In rest a fost un vichend reusit. Felicitari motomania & friends.

Motanu aka predu

 

motane..n stiu daca ai fost la valcea..dar noi asa am facut traseul .am dat drumul vineri la un pilot de incercare ..problema a fost ca sambata sau vineri seara..niste copii harnici au strans marcajele pe vreo 5 km

exact unde a fost mai dificil de orientat..au strans asa de bine ca ne-am ratacit si noi marii organizatori..asa ca oricum o dai nu e bine.iar traseul nu poate fi pazit cu pusca..important ca ne-am intors toti..asta e ..in rest intrunirea a fost super...bravo vali jumba ilie si seba

 

imi cer scuze ca l-am calcat pe rani de 2 ori pe ilie fara intentie ci cu cizmele mele de enduro nr 47..stie el

 

 

Spune te rog daca chiar tu esti acel Bobo cunoscot printre enduristi si ca "Guru Bobonius" si ai ca emblema pe Donald Duck ,nepotul lui Onkel Dagobert,am auzit multe despre tine si cred ca multi ti-am fi recunoscatori daca ne-ai da niste sfaturi de pilotaj in teren foarte accidentat.You a za best ma frend. :)

el este vinovatul.....sigur sigur.... si s-a batut cu mine la hobby...trebuie pedepsit...am glumit..bobo e un tip super si avem multe de invatat de la el....si are si o prietena ..suuuuper..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru a evita orice interpretare rautacioasa si defaimatoare vreau sa precizez ca tipul din poza atasata este numarul 20 ( se vede numarul pe carena laterala ) si nu sunt eu cum au incercat sa raspandeasca unii zvonul ( aviz Jordan)

 

bun, lasand gluma la o parte impresiile sunt:

DUMINICA:- traseu superb la profi ( felicitari celor care l-au inventat )

- marcat bine ( nu stiu cum se vedeau marcajele de la viteza celor care au mers ca racheta - trupa din sibiu BRAVO ) , dar de la viteza mea de croaziera ( terminat traseu 1h 11 min) s-a vazut bine.

Normal au fost si exceptii, in poiana aia mare am stat de vorba cu romii de la case si mi-au spus ca au furat copii benzile .

SAMBATA - traseu bunicel, dar cam scurt. Se putea continua de exemplu macar de la finish pe rau pana la curtea de arges. Noi am fost si a fost excelent ( unii dintre noi au facut si baie ). In felul asta se evita si mersul pe sosea pentru cei care au probleme cu asta.

Nu stiu exact daca se face asa dar ma gandesc ca dupa marcarea unui traseu se poate da drumul unui " pilot de incercare " care nu stie traseul , si se merge in urma lui urmand a marca suplimentar portiunile unde il vezi ca are probleme de orientare. Era o idee pe care am auzit-o pe acolo

In rest a fost un vichend reusit. Felicitari motomania & friends.

Motanu aka predu

 

 

Domnu' Motanu' alias Predu: cine se scuza se acuza.

Cand o sa faci si tu la Deva prima intalnire a enduristilor (macar la o bere organizata) mai vorbim.

1h si 11 min e un timp bun, dar nu suficient. :)

 

 

Felicitari participantilor, felicitari organizatorilor, felicitari echipei de filmare!

 

Felicitari sibienilor (baieti si fete)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata asa mi-am indeplinit eu visul de a partcipa la o cursa de enduro. Pacat de a doua zi pentru ca nu am ajuns decat pana la checkpoint 2. Sa-mi fie invatatura de minte si sa imi pun cramoane la spate, caci Metzeler Enduro 2 nu e bun deloc. As fi putut sa am bunul simt sa demontez prinderea de bagaje si scaritele spate, pentru ca le-am dat tribut. Stef a gasit-o pe traseu pe cea din dreapta, la trecerea pe langa marea conducta de beton.

Domi s-a comportat exemplar, cred ca cu gume adecvate si doua doze de Red Bull faceam si traseul de a doua zi. Maneta de ambreiaj a ajuns la lupi si ursi si acum am una chinezeasca de bicigleta.

Detalii despre concurs in revista Motociclismo de august.

 

Tin pe aceasta cale sa-i multumesc lui Nightshadow care mi-a vandut un DR puscat si mi-a sabotat activitatea competitionala.

post-7121-1185356940_thumb.jpg

post-7121-1185356962_thumb.jpg

post-7121-1185356978_thumb.jpg

post-7121-1185357005_thumb.jpg

post-7121-1185357104_thumb.jpg

post-7121-1185357148_thumb.jpg

post-7121-1185357191_thumb.jpg

post-7121-1185357249_thumb.jpg

post-7121-1185357302_thumb.jpg

post-7121-1185357339_thumb.jpg

post-7121-1185357486_thumb.jpg

post-7121-1185357513_thumb.jpg

post-7121-1185357610_thumb.jpg

post-7121-1185357696_thumb.jpg

post-7121-1185357732_thumb.jpg

post-7121-1185357801_thumb.jpg

post-7121-1185357847_thumb.jpg

Editat de marque
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...