Sari la conținut

Mare pericol! MC Trust Germania si/sau Belgia


dara
 Share

Postări Recomandate

nu suntem impotriva romanilor. nu suntem impotriva strainilor. suntem de partea oamenilor. nu a cainilor. pricepi ?

asemenea manifestari sunt caracteristice animalelor............cainelui e prea frumos spus....mai degraba porcilor.............deci, vezi tu, aici se discuta despre animale si comportamente animalice.........inca o data ma repet....... daca esti prost cand bei,....atunci stai dracq acasa..........eu zic ca trebuiesc luate masuri drastice impotriva celor ce au gresit, ca sa nu se mai repete....

 

ps. ca sa faci asa ceva intr-o tara straina, .....trebuie sa ti se permita..... EI au stiut ca isi pot permite.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 402
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Probabil in curand o sa aflam cu stupoare ca tu, de fapt, nici nu ai fost acolo, iar pe coaja a luat-o "clona ta"!!! Si cum "clonele" nu prea conteaza, a trimis-o acasa si i-a zis (deoarece era nedumerita de faptul ca erau o gramada de stele verzi in noaptea ce o inconjura) sa nu deranjeze politia deoarece asta e moda (lumea vede o noapte cu stele verzi) acum!!!

Cu alte cuvinte tu nu stii ce s-a intamplat; asa ca nu stii despre ce vorbesti!!!!!!!!

:cheers:  :cheers:  :cheers:

Iar cel ce a postat aici e tot clona ta!!!

SA CITIM REPLICA!!!

Eu am impresia ca iti bati joc de acest topic si de Cosmin care a suferit o trauma.

 

Cel mai bine e sa iti revizuiesti atitudinea!

 

Macar din respect pt Dara si Cosmin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o maaaaaare porcarie ce s-a intamplat. Nu exista nici o justificare de genul nu stia cine este, era lumea beata etc. Cred ca deja tot forumul stie cum ne strangem aici in fiecare vineri in acelasi loc, in Bucuresti. Ei bine, cu mandrie patriotica, spun ca fac parte dintre cei carora li se povesteste a doua zi ce bine s-au distrat. Cu toate ca o mare parte este pulbere vineri noapte si ca toti suntem oameni cu koaiele deasupra brebului, niciodata nu a existat asa ceva. Niciodata! Iar "sanctiunile disciplinare" in cazul bikerilor bucuresteni ar fi, presupun, o excludere TOTALA de la intruniri. Ce hotarati voi (MC Trust) e treaba voastra interna dar un exemplu trebuie dat si sunt curios cum o sa actionati impotriva invitatilor straini.

 

Cosmin, din ceea ce ai scris vreau sa fac o referire la o singura chestie:

 

ca ziarist invitat as fi fost obligat sa scriu despre acest incident si nu mi-ar fi facut placere sa arunc cu noroi in motociclismul romanesc

 

Daca asta e, intr-adevar, "motociclismul romanesc" atunci eu zic ca poti sa arunci si cu c.acat ca nu se va vedea diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Cosmin !

Scuze ca raspund atat de tarziu, dar toata ziua am fost ba la Urgenta, ba la IML, inapoi la urgenta si tot asa, ca birocratia e mare. Apoi am citit paginile topicului.

 

Sa va spun cum s-a intamplat :

Stateam la masa cu doi prieteni si cativa cunoscuti, cand am vazut un neamt tarand pe jos un individ in pardesiu maro si nu-l ducea spre iesire, ci il ducea spre fundul barului, in apropierea locului unde erau aparatele mele de fotografiat , eu fiind la o masa alaturata. In 'distractia' neamtului, reportofonul meu a cazut pe jos.

Eu am plecat spre el si am incercat sa-l linistesc in engleza, ca nu stiu germana, nu numai pentru aparatele mele,  ci si pentru ca daca violenta ar fi continuat (ma gandeam eu atunci), ca ziarist invitat as fi fost obligat sa scriu despre acest incident si nu mi-ar fi facut placere sa arunc cu noroi in motociclismul romanesc. In timp ce stateam de vorba cu neamtul respectiv, cineva din spatele meu m-a lovit si, apoi , o perioada de timp nu stiu ce s-a intamplat. Cand mi-am revenit, m-am ridicat de jos, moment in care am fost lovit din nou si iar am cazut. Cand m-am ridicat a doua oara, am vazut ca unul dintre prietenii cu care eram la masa si care incercase sa ma scoata de acolo, era si el pe jos, iar eu eram tinut de maini si de gat ce unii, iar ceilalti ma loveau. Vazand ca nu pot sa scap din cerc, am incercat sa ma apar , insa erau foarte multi si am cazut din nou. De jos m-a ridicat Romi, m-a scos de acolo si a incercat sa le explice nemtilor cum sta treaba. Am iesit afara, unde a venit cineva care stia germana si a incercat sa-i explice primului neamt, care nu stia nici o alta limba, ca eu am fost invitat acolo si ca nu aveam nimic cu ei. In acel moment, a mai aparut un neamt, care m-a imbrancit fara nici o logica. In cele din urma, discutia cu primul neamt nu a mai putut avea loc si a venit Romi, cu care am discutat , nici eu si nici el nefiind beti (eu nu bausem mai mult de doua beri) si pana la urma el mi-a spus ca mai bine plec acasa.

Dupa ce au intrat toti in bar, eu am intrat dupa Romi si l-am intrebat daca sa chem politia. El mi-a spus sa nu o chem si ca ma suna el a doua zi, lucru care nu s-a intamplat nici pana la aceasta ora. Prietenul meu a intrat inauntru, in timp ce eu discutam afara cu Romi si a gasit aparetele foto si restul lucrurilor noastre imprastiate pe jos si calcate in picioare. A reusit sa recupereze o parte din ele, unele fiind deteriorate.

 

Parerea mea este ca invitatii nemti beau extrem de mult si sunt foarte agresivi , si nu cred ca sunt la primul incident de acest fel. Am martori care sustin ca la intalnirea de asta vara , nemtii si belgienii au distrus bunuri ce apartineau unui muzeu, au distrus cel putin o motocicleta si au sapat o mare groapa in fata localului din incinta muzeului. La vremea respectiva eu nu stiu sa se fi luat vreo masura legata de aceste fapte.

 

Nu am fost la politie in Timisoara pentru ca m-am gandit la consecintele asupra motociclismului din Romania si nu voiam ca faptele sa ajunga in presa de scandal, avand in vedere ca opinia publica nu are o opinie prea favorabila despre motociclisti.

 

As dori ca astfel de incidente sa nu mai aiba loc la intalnirile motociclistilor si  probabil cei care au fost implicati in actele de violenta, nu vor mai intra in Romania, pentru ca data viitoare e posibil sa omoare pe cineva, avand in vedere ca nu s-au retinut sa ma atace cu o sticla sparta, pe care mi-au infipt-o in mana cu ccare m-am aparat si Romi poate sa confirme chestia asta, pentru ca la plecare cand ne-am strans mainile, sangele meu a ramas pe mana lui.

Acasa am observat ca am taieturi pe gat, dar cei de la urgenta m-au intrebat 'de ce au vrut sa te stranga de gat' au zis ca nu sunt taieturi, ci sunt semne de strangulare .

 

Romi, nu aveam cum sa fiu beat pentru ca pana spre ora 4 , cand s-au intamplat evenimentele, am facut peste 300 de poze, am luat patru interviuri si nu prea am avut timp sa stau la bere.

i'm back

deci domnilor, mari scule pe bascule ce suntetzi MC TRUST

acum ce mai aveti de zis in apararea voastra

aici e omu si a zis ce sa intamplat

futuva muma voastra, ce e aici ? jungla ?

bine am zis eu, d-ai in om pana nu mai misca

incercatzi sa va scoatetzi si sa mintitzi ca la usa cortului

mah facetziva ordine in ograda voastra de animale si dupa aia ventitzi sa ne sfatuitzi pe noi

nu da domnu cumva sa ne intalnim noi la vreo intrunire sa vedetzi si reversul medaliei ?

felicitarii TRUST MC, mare (cuvant urat) ati reusit sa facetzi

eu sper din toata inima sa se ia masuri pe toate caile, politie, tribunal, etc

eu sunt dispus sa sustin demersurile si sa ajut cu ce pot

ceea ce sa intamplat este inadmisibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cei care au fost inplicatzi vor fi pedepsitzi in cadrul clubului si crede-ma ca masurile sunt drastice, dar cred ca acest lucu te incalzeste putzin dar vroiam doar sa stii."

 

 

... adica sa intelegem ca vor avea interdictie de mai vani la astfel de petreceri? sau ca vor fi certati de catre organizatori? sau poate ca data viitoare vor veni si mai multi pt ca deja s-a dus vestea pe la ei ca in Tm se poate face orice pe spinarea TrustMC - ca astia sunt baieti de treaba si nu ii dau in gat la politie... de dragul imaginii.

Cred ca ceea ce a fost de spus s-a spus, amenintarile intre cei care scriu pe acest forum nu-si au rostul. Ce rost ar avea daca s-ar intalni sa zicem COZO cu Didi si s-ar bate pana ar cadea lati??? Come on, astea-s chestii care se faceau prin liceu, daca ma batea pe mine unu mai tare, a doua zi si-o lua de la prietenul meu care era mai tare, da de fapt si-o lua si prietenul aluia care m-a batut si tot asa

 

Schilaci a scris:

"Daca nemtii au tupeul sa faca ghivolul asta la 2000km de pestera lor , ce fac acasa la ei?"

 

... pai hai sa-ti spun io ce fac: sunt niste mielusei linistiti si blanzi, ca acolo nu e loc de bataie! Daca ii apuca cafteala ajung direct la bulau cu amenzi de multe mii de euro, ca le piere cheful alta data sa se mai bata. In plus acolo se autoexclud din socitate prin astfel de manifestari tribale! De aceea multi care reprezinta de fapt gunoiul societatii germane, vin in romania, care PT EI e o tara subdezvoltata, populata de o rasa de oameni lingai si pupincuristi, si unde au impresia ca pt cativa euroi sunt spaima zmeilor. Spun toate astea pt ca am locuit trei ani de zile la nemti, am participat la multe chefuri (cine a fost vre-odata la Oktoberfest stie ce inseamna 40.000 de oameni adunati intr-un cort imens!).

 

iar chstia asta cu "gunoiul altor societati mai dezvoltate" care vin la noi sa se dea in stamba nu e valabil numai pt nemti, mai sunt si italieni faliti si datori-vanduti la ei in tara care vin in romania si se dau mari patroni si investitori, de fapt tepari imputiti carora le plac fetitele de 14 -15 ani din romania, apoi mai sunt arabii si chinezii, turcii - ca deja specimenele aseta reprezinta cam 10 % din populatia bucurestiului.. etc.

 

 

 

E adevarat ca NU toti nemtii sunt asa, nu sunt toti violenti. Ceea ce ma intriga e ca cei din TrustMC au astfel de prieteni. Pai mai frate, prietenii ti-i faci singur, si vorba aia: "spune-i cu cine te inhaitezi ca sa-ti spun cine esti..." . Nu vreau sa fac insinuari inutile, nu ii cunesc nici pe Romi, nici pe Didi, nu am nimic cu ei, am inteles totusi ca sunt baieti de treaba. Pacat ca spiritul lor organizatoric lasa un pic de dorit. Ei au dorit sa faca un eveniment frumos dar a iesit ceva naspa pt ca au invitat pe cine nu trebuia. Ce mama dracu, chiar e asa de greu sa nu-i mai cheme pe aia care fac probleme? Eu zic ca decat sa aruncam cu amenintari, jigniri, noroi si pumni unii in altii, SA NE GANDIM CA AVEM CEVA COMUN: pasiunea pt 2 roti! Parerea mea ca ar trebui sa fie un serios semnal de alarma pt cei din Timisoara, mai ales ca nu sunt la prima chestie nasoala... Ar trebui sa regandeasca la modul cel mai serios ce vor sa faca in continuare, sa-si schimbe un pic politica de organizare. Cred ca decat sa aruncam cu balegar in TrustMC mai bine am pune TOTI umarul ca de la astfel de manifestari sa fie exclusi aia care acum au facut scandal, iar data viitoare cand vor mai face altii scandal, sa fie si aia exclusi dar intr-un mod CAT SE POATE DE CATEGORIC, ca sa priceapa ca noi in Romania NU ASTA VREM! Daca ACUM cei din TrustMC nu vor lua masuri DRASTICE, asa cum promite presedintele lor, atunci data viitoare eu sunt 100% sigur ca iarasi se va repeta un astfel de eveniment, si atunci vor veni la petrecerile lor doar cei amatori de senzatii tari (adica sticle in cap, pumni si picioare in gura etc - deci nu va ganditi la femei goale) - cu alte cuvinte cred ca se vor exclude singuri din Comunitatea motorciclistilor din Romania.

 

Haideti mai oameni macar intre noi sa fim mai uniti, sa ne gandim ce putem face de acum inainte, caci daca incepem sa ne batem intre noi nu cred ca vom ajunge nicaieri.

 

 

Numai bine!

gabii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VRETI SA VA SPUN CEVA???

VA BAG PU_A IN TRUSTUL VOSTRU DE LABAGII CE SUNTETI....

 

EU, PERSONAL  am fost la intalnirea din vara de la timisoara si dupa mine si alti amici CARE MERGEM LA INTALNIRI DE CAND S-AU INFIINTAT ELE IN ROMANIA a fost cea mai de cacao intalnire. i-ati pupat in poponeata pe nemtii aia parca erau sfinti printre pacatosi...

macar de era ceva de ei... dar motoarele cu care au venit au lasat multe de dorit..

niste distrusi care cautau si ei mocangeala.. noroc ca a fost la arad supermoto ca altfel mi-ar fi parut rau de drum...

 

batai sunt la multe intalniri, dar sa vina niste kkti straini sa bata aici in tara romani asta mi se pare chiar labageala... ce sunteti voi ma?? LAKE...

 

va invit pe voi MC KAKA si invitatii  vostri aici la capitala sa va vad cat sunteti de tari...

 

ORICAND, sa ma cautati COZO ma cheama sau COSMIN pentru altii...

 

va sincer astept...

:cheers: :cheers: Ai o bere de la mine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Cei care au fost inplicatzi vor fi pedepsitzi in cadrul clubului si crede-ma ca masurile sunt drastice, dar cred ca acest lucu te incalzeste putzin dar vroiam doar sa stii."

 

 

... adica sa intelegem ca vor avea interdictie de mai vani la astfel de petreceri? sau ca vor fi certati de catre organizatori? sau poate ca data viitoare vor veni si mai multi pt ca deja s-a dus vestea pe la ei ca in Tm se poate face orice pe spinarea TrustMC - ca astia sunt baieti de treaba si nu ii dau in gat la politie... de dragul imaginii.

Cred ca ceea ce a fost de spus s-a spus, amenintarile intre cei care scriu pe acest forum nu-si au rostul. Ce rost ar avea daca s-ar intalni sa zicem COZO cu Didi si s-ar bate pana ar cadea lati??? Come on, astea-s chestii care se faceau prin liceu, daca ma batea pe mine unu mai tare, a doua zi si-o lua de la prietenul meu care era mai tare, da de fapt si-o lua si prietenul aluia care m-a batut si tot asa

 

Schilaci a scris:

"Daca nemtii au tupeul sa faca ghivolul asta la 2000km de pestera lor , ce fac acasa la ei?"

 

... pai hai sa-ti spun io ce fac: sunt niste mielusei linistiti si blanzi, ca acolo nu e loc de bataie! Daca ii apuca cafteala ajung direct la bulau cu amenzi de multe mii de euro, ca le piere cheful alta data sa se mai bata. In plus acolo se autoexclud din socitate prin astfel de manifestari tribale! De aceea multi care reprezinta de fapt gunoiul societatii germane, vin in romania, care PT EI e o tara subdezvoltata, populata de o rasa de oameni lingai si pupincuristi, si unde au impresia ca pt cativa euroi sunt spaima zmeilor. Spun toate astea pt ca am locuit trei ani de zile la nemti, am participat la multe chefuri (cine a fost vre-odata la Oktoberfest stie ce inseamna 40.000 de oameni adunati intr-un cort imens!).

 

iar chstia asta cu "gunoiul altor societati mai dezvoltate" care vin la noi sa se dea in stamba nu e valabil numai pt nemti, mai sunt si italieni faliti si datori-vanduti la ei in tara care vin in romania si se dau mari patroni si investitori, de fapt tepari imputiti carora le plac fetitele de 14 -15 ani din romania, apoi mai sunt arabii si chinezii, turcii - ca deja specimenele aseta reprezinta cam 10 % din populatia bucurestiului.. etc.

 

 

 

E adevarat ca NU toti nemtii sunt asa, nu sunt toti violenti. Ceea ce ma intriga e ca cei din TrustMC au astfel de prieteni. Pai mai frate, prietenii ti-i faci singur, si vorba aia: "spune-i cu cine te inhaitezi ca sa-ti spun cine esti..." . Nu vreau sa fac insinuari inutile, nu ii cunesc nici pe Romi, nici pe Didi, nu am nimic cu ei, am inteles totusi ca sunt baieti de treaba. Pacat ca spiritul lor organizatoric lasa un pic de dorit. Ei au dorit sa faca un eveniment frumos dar a iesit ceva naspa pt ca au invitat pe cine nu trebuia. Ce mama dracu, chiar e asa de greu sa nu-i mai cheme pe aia care fac probleme? Eu zic ca decat sa aruncam cu amenintari, jigniri, noroi si pumni unii in altii, SA NE GANDIM CA AVEM CEVA COMUN: pasiunea pt 2 roti! Parerea mea ca ar trebui sa fie un serios semnal de alarma pt cei din Timisoara, mai ales ca nu sunt la prima chestie nasoala... Ar trebui sa regandeasca la modul cel mai serios ce vor sa faca in continuare, sa-si schimbe un pic politica de organizare.  Cred ca decat sa aruncam cu balegar in TrustMC mai bine am pune TOTI umarul ca de la astfel de manifestari sa fie exclusi aia care acum au facut scandal, iar data viitoare cand vor mai face altii scandal, sa fie si aia exclusi dar intr-un mod CAT SE POATE DE CATEGORIC, ca sa priceapa ca noi in Romania NU ASTA VREM! Daca ACUM cei din TrustMC nu vor lua masuri DRASTICE, asa cum promite presedintele lor, atunci data viitoare eu sunt 100% sigur ca iarasi se va repeta un astfel de eveniment, si atunci vor veni la petrecerile lor doar cei amatori de senzatii tari (adica sticle in cap, pumni si picioare in gura etc - deci nu va ganditi la femei goale) - cu alte cuvinte cred ca se vor exclude singuri din Comunitatea  motorciclistilor din Romania.

 

Haideti mai oameni macar intre noi sa fim mai uniti, sa ne gandim ce putem face de acum inainte, caci daca incepem sa ne batem intre noi nu cred ca vom ajunge nicaieri.

 

 

Numai bine!

gabii

100% de acord cu tine

masuri vor fi luate si tot ceea ce va pot spune acum este ca regretam cu totii ceea ce s-a intamplat si cu siguranta ca astfel de evenimente vor fi evitate la orice actiune Trust ce va fi organizata pe viitor!

 

Romi Bogdan

Presedinte M.C.Trust Timisoara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era sa uit

scuzele de rigoare pt cei care nu au nici o treaba si trebuie sa citeasca mesajele mele acide

restu sunt cu musca pe caciula deci nu trebuie sa ma scuz

Klauss nu te mai agita ca nu are nime nimica cu tine, eu de obicei nu ma bag aiurea in discutii si mai ales nu in necunostinta de cauza, daca urmaresti posturile mele ai sa vezi ca am stiut si am avut dreptate in tot ce am zis inainte sa vina fiecare cu lamuriri si cu versiunea lor a intamplarii

 

ps: pt cei ce cred ca deja ma urasc postez niste poze aici sa ma poata recunoaste mai usor in caz ca doresc sa lamureasca mai personal treaba

post-13-1100678468_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facand haz de necaz:

poate nemtii au luat de buna zicala "populara" - "Petrecerea fara bataie e ca lula fara oaie" (unele litere fiind omise sau inlocuite din ratiuni estetice  :cheers: )

 

@organizatori, oricum a iesit bataia (ca si-a cerut-o Cosmin, ca si-au cerut-o nemtii, ca a fost o neintelegere amplificata de alcool) voi aveati datoria macar morala sa asigurati "ordinea si linistea publica". Si cum la o petrecere vrei sa te distrezi inclusiv tu si nu sa stai cu ochii non-stop pe invitati, cel mai corect era sa angajati cativa baieti care cu asta se ocupa, cu mentinerea ordinii. Doar stiati ca unii o sa se faca manga si poate sa iasa o scanteie din orice.

E drept ca au inceput unii cu ula ula , sa o bag sa o scot, dar si voi le-ati tinut isonul cu amenintari.

Shame on you.  :cheers:

 

Acu si @ailaltii cu injuraturile. Ce tot umblati ma cu ula in gura, vorba lu lepra aia de Bombonel? Chiar nu se poate posta ceva inteligent daca nu apare si organul? (nu cel de militie). Shame on you, too  :cheers:

 

Dupa ce ca ne imputineaza pseudosoferii cu permis luat pe bani mai trebuie sa ne rupem capetele si sa ne injuram pe unde apucam?

Stau de azi dimineata si citesc ce minunatii se intimpla pe plaiurule noastre mioritice.Nu imi vine sa cred.

Dar nu pot posta mai CLAR decit ravegsxr

Nu va mai aruncati injurii...nu are rost.Si nu va mai tot amenintati cu bataia:sa inteleg ca la prima intilnire de anul viitor se va tine RAFUIALA CLUBURILOR din ROMANIA????

Este totusi rusinos ce s-a intimplat.Sper sa fie invatatura de minte.

Si asa...ca un sfat...de fapt o parere...ar fi frumos ca MC TRUST sa isi ceara scuze public pentru ce s-a intimplat acolo si sa fie mai atenti cu cine se"infratesc"

 

Domnilor,nu e frumos sa se bata motociclistii intre ei,indiferent ca sunt nemtzi sau romini :cheers: :cheers: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mare teama ca bietii de ei nu pot face nimic. Dupa denumire sunt doar o anexa (amarata) a gruparii vest-europene, care are filiale in toate tarile. Coroborat cu situatia financiara precara pe care o are orice roman vis-a-vis de orice vestic (ma rog, aproape toti), se pare ca baietii din TM se simt datori sa inghita toate m/uile somerilor si neasimilatilor in societatile de origine.

Poate ca "bilutele de sticla colorata" ale MC orice tara vest au fost:" ba popor tampit cu tara frumoasa - pacat ca-i locuita, hai sa va primim la noi in marea si tarea organizatie europeana si pe voi, amaratilor, ca sa putem sa venim aici sa ne ka.kam pe voi, sa va f.u.tem femeile, sa facem exact orice noi am fi impuscati pe loc daca am face acasa". Chestia asta, adunata cu ceva valuta si cu servilismul zonal (banatean) clasic - vezi lucrari istorice si literare tone- a dus la subjugarea miscarii catre scopul nemtilor, probabil fara ca si colegii din TM sa-si dea seama, incet-incet.

Cu riscul de a repeta Partea 1), problema trebuie analizata de specialisti si luate masurile ce se cuvin.

Cu riscul de a repeta Partea 2), preblema nu priveste direct doar comunitatea (ced ca onorabila) a moto din TM sau Banat , ci indirect toata comunitatea din Ro., intrucat aceste manifestari vor tinde sa se generalizeze. De-aia baietii (garcea) noteaza toate numerele de inmatriculare la Buc la Etrusco, sa aiba de unde sa ne ia in caz de TIMISOLABE.

Cu riscul de a repeta Partea 3), MC Trust Timisoara este inregistrata legal ca asociatie, sau e un grup de cartier care merge la bere, nevinovat, si din cand in cand se crede la Rovine?

Cu riscul de a repeta Partea 4), sigla de care lumea este asa de mandra este inregistrata la Judecatorie, (pumnul este simbol de fratie, dar in alta reprezentare grafica, respectiv ca in emblema veche a Partidului Muncitoresc Roman (ceva cam ca salutul lui Hitler, dar nu cu palma ci cu pumnul strans). In reprezentarea actuala din sigla MC lalala, apare ca fiind o copie amarata a unor simboluri neonaziste.

Nu de alta, dar din banii publici facuti praf pe toate kacaturile poate sesizam un pic organele de stat sa faca ceva curat incapand cu ideolagia care sta la baza violentei, ca nu platim impozite doar degeaba. trebuie doar sa le aratam ce ne doare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2.Daca nu te bagai in bataia aia incercand sa o opresti nimeni nu ti-ar fi avut treaba!!!!

Romi Bogdan

Presedinte M.C. Trust Timisoara

Sa-tzi fie rushine pt. ce-ai scris!

Adica de ce sa nu se bage? Ca doar era masa la care statea el shi obiectele lui stimate roman.

Unde itzi este instinctul de proprietate, sau cel de apartenentza? Dar datoria de organizator tzi-ai facut-o?

Fraier ca nu te da in judecata pentru daune, sa ia shi pielea de pe tine pentru ca nu ai asigurat respectarea ordinii publice shi a bunelor moravuri. Ca asha zice legea: ca organizatorul este obligat sa ...citeshte legea.

Inca o data: sa-tzi fie rushine, romanule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni a si Didi si Romi si-a cerut scuze in numele clubului ce mai vreti sa facem sa ne cerem pe rand scuze ?

 

invatatura sa fiti siguri ca a fost ....

 

eu unul va urez sosea uscata si veri cit mai lungi .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Baieti, dupa atatea pagini de injurii si amenintari io propun ca MODERATORII sa INCHIDA dracului topicul asta pana nu se porneste o revolutie! La ce bun atatea menintari si injurii?? In fond faptele sunt cunoscute, urmele pumnilor primiti pe nedrept vor ramane inca multa vreme, opiniile s-au impartit, e timpul sa lasati naiba scandalul si sa incepeti ceva constructiv, cei care poarta marea parte de vina sper ca au invatat din chestia asta ceea ce era de invatat! De dat cu pumnul - aia poate fiecare, in schimb e mai greu sa faci ceva cu adevarat util.

 

Chiar n-are rost continuarea discutiei pe tonul asta, doar de dragul de a va arata muschii unul altuia!

 

Dan popescu a scris:

"am mare teama ca bietii de ei nu pot face nimic. Dupa denumire sunt doar o anexa (amarata) a gruparii vest-europene, care are filiale in toate tarile. Coroborat cu situatia financiara precara pe care o are orice roman vis-a-vis de orice vestic (ma rog, aproape toti), se pare ca baietii din TM se simt datori sa inghita toate m/uile somerilor si neasimilatilor in societatile de origine."

 

... sper din suflet sa nu fie adevarat...

 

Numai bine!

Gabii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gabi mersi si eu propun aceeasi treaba

 

si dle dan popescu pe citi din noi ne cunosti personal ca sa-ti permiti sa ne jignesti ? si atunci te mira de ce iese ? tu cind cineva iti zice ca eshti "...ist" ce faci ?

 

.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai baieti, pana una alta faptele "vorbeste".

Si, relativ la a cunoaste pe cineva din orasul X sau nu, sunt sigur ca NU am chef sa ma catalogheze PE MINE lumea pe strada dupa faptele ALTORA.

Cam acesta este vectorul care a mobilizat cam toata lumea pe acesta discutie.

Iar vechea poveste cu Bucuresti versus Provincie este alimentata exact de cei din Provincie. Noi nu o mai bagam de mult in seama. Complexele (daca sunt), nu sunt la noi. Comportament de taran prost care se ia imediat de cine vine sa bea un cico la "el in bar"-ul de la tzara din pacate numai la tzara mai vezi acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa "n" shpe mii de pagini e clara treaba

1-nemtalaii aia idioti au venit si s-au pishat pe romanii de acolo si pe barul lor de motociclisti

2-cei din clubul sus numit nu sunt in stare sa-si pastreze ordinea la ei in "incinta" pt cine stie bancu cu scheletul,si mai de khakhat e ca ori v-a fost frica sa va bagati ori i-ati pupat pe aia fix in sfincterul anal,ca de..sunt nemti,este un comportament social perfect explicabil avand in vedere situatia sociala si dorinta de a fi mangaiati pe buci si f00tuti in poponeata de niste vestici atat de bine cotati in in topul de paradis al uniunii europene!

3-nu exista SCUZE pentru asa ceva,decat dupa ce incerci pe loc sa faci ceva,nu sa il scoti pe ala afara jumate mort!

Dar ce sa mai,dupa razboi toti vitejii sunt de khakat,si nemtii s-au pishat pe voi cu jet.Si cu laude !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca nu mai postez da' sa fiu al dracu' daca pot sa ma abtin.

Domnu' Popescu, va rog din suflet sa va mai controlati atunci cand amintiti de "taranii din provincie" si "servilismul banatean". Va reamintesc ca acesti tarani din Banat v-au hranit pe vremea lui Ceausescu. Sau poate ati facut parte din tagma nomenclaturista care n-au avut nevoie de carnea Comtimului.

In alta ordine de idei, cei din Trust si-au cerut scuze enervant de mult deja. S-a vehiculat si ideea unor eventuale despagubiri. Daca Cosmin vrea totusi sa-i dea in judecata n-are decat sa o faca. Ne-am dat toti cu parererea dar din acest moment e strict treaba lor. Ce mai vreti? Discutia tinde sa ia o directie total aiurea.

Propun si eu sa fie inchis acest topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, cei din Trust si-au cerut scuze enervant de mult deja. S-a vehiculat si ideea unor eventuale despagubiri. Daca Cosmin vrea totusi sa-i dea in judecata n-are decat sa o faca. Ne-am dat toti cu parererea dar din acest moment e strict treaba lor. Ce mai vreti? Discutia tinde sa ia o directie total aiurea.

Propun si eu sa fie inchis acest topic.

 

Subscriu! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai vedeti cum numai voi alimentati povestea cu provincia? Pe noi nici nu ne intereseaza. iar treba cu Servilismul nu e a mea. Eu doar m-am inspirat de la altii: de exemplu rebreanu, goga, sadoveanu, etc. Sunt de notorietate fetele in casa din caras. de comtim ce sa mai vorbim, l-au facut ungurii la 60 km mai incolo.

oricum e super offtopic, dar ma amuza perfect cand vad ca topicurile sunt citite si comentate NUMAI in frazele care nu va convin> Nu incearca numeni sa raspunda si la intrebarile de mai sus?

Sa invatam sa ne ferim, nu de alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma el mi-a spus ca mai bine plec acasa.

 

Toate ca toate da asta-i cea mai futere. Ia omu' bataie si apoi tot el e trimis acasa. Ceva de genul "cara-te de aici altfel o iei mai rau". In calitate de ORGANIZATORI de ce nu i-ati trimis pe nemti acasa (sau la hotel, unde-or fi stat) sa aplanati conflictul, ci tot pe Cosmin, ca o umilinta in plus. Asta confirma ceea ce s-a mai spus de cateva ori, anume ca-i pupati in fund pe nemti.

Eram cu cei din Iasi in vara, asa incat nu sunt total pe dinafara de subiect. Ce este interesant si tre sa stie si restul e ca atunci ne-ati amenintat cu Politia (vis a vis de zgomot), acum insa cand era clar vina voastra ati evitat sa implicati Politia.

Am sa mai vin prin Timisoara, imi place orasul, dar inainte am sa ma inscriu la un curs de kick boxing.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai degraba trebuie sa promovezi un curs de "curling" ca sa poti fi adoptat de marea familie MC cu bilutze colorate...

 

Una peste alta, iar m-am enervat, am incercat sa-mi imaginez un scenariu de-asta la Etrusco. Desi cei care vin acolo de-abia ne cunoastem, doar dupa forum mai mult, sunt sigur ca daca ar fi incercat vreun grup de invitatzi care nu au RO pe buletin sa se ia de vreunul din zona, fie el motociclist, trecator, aurolac, dar ROMAN, pai cu totul altfel ar fi evoluat lucrurile. Si-ar fi luat-o cu varf si indesat, ar fi venit Politzia si si-ar mai fi luat-o o data, pana li s-ar fi dus talentul de "renegade" si ar fi inceput sa o dea pe "ambasada"...

 

Pai ce pana mea... chiar asa s-a ajuns...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de comtim ce sa mai vorbim, l-au facut ungurii la 60 km mai incolo.

wrong.

Daca vreodata ai drum prin Timisoara, cauta-ma. Voi fi bucuros sa iti arat lucruri, locuri si oameni care poate vor face sa-ti schimbi parerea despre noi, taranii din Banat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linisti, merg in frontiera in caras lunar, am n-spe prieteni acolo (si pe o parte si pe alta a dunarii), vanatoare, enduro, masini prin paduri.....dar asa cum si noi avem taranii nostri, si voi ii aveti.

Dar e prea offtopic, aici se discuta lucruri importante, sa nu deviem de la subiect. Partea asta cu provincia versus buc. merge prieteneste pe o discutie separata, poate chiar intr-o locatie cu gratar si alte alea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comportament de taran prost care se ia imediat de cine vine sa bea un cico la "el in bar"-ul de la tzara DIN PACATE numai la tzara mai vezi acum.

Cred ca nuantza poetica a fost cam prea puternica aici.

Ai vrut sa zici ca atitudinea sanatoasa de tzaran hotarat este ceea ce a lipsit in seara cu scandalul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...