Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

Eu cred ca am vazut cam tot ce a iesit pe net de cand a aparut. Toate review-urile din toate tarile :D

Sunt diferente la suspensie, ei zic ca doar piesele interne, dupa cum am vazut ca se afunda la unele franari cred ca e mai moale decat la gen 2. Dar cica se simte frumos peste denivelari. Adica acum suspensia ar fi mai mult orientata spre plimbare decat spre sport.

Pozitia ar fi un pic schimbata, cu saua f putin mai jos si semighidoanele 1.2cm mai sus, ceea ce cred ca o face mai confortabila, ar fi o schimbare buna.

Zice ca da si caldura generata de motor mai bine decat gen 2, care te cam prajeste vara la viteze mici pe partea dreapta. Bine, cine merge cu viteze mici :D

Schimbari interne in motor care cica sa ii mareasca fiabilitatea. Nu inteleg cum se mareste fiabilitatea facand piesele mai subtiri...oricum era f fiabil acest motor, nu cred ca avea nevoie. Nu stiu daca are limitari la vitezele 1,2, la mine doar dupa ce am dus-o la TNG a tras ca lumea in toate vitezele. Stock mi se parea ca vine toata puterea doar cand schimbam a 3-a.

Faptul ca e mai slaba ca putere si cuplu decat generatia 2 pe mine ma enerveaza, a pierdut din spiritul care a facut-o o legenda. Trebuia sa ii mai dea o pila in capul pistoanelor, o facea de 1450, 210 cai, sa zicem, toata lumea ar fi fost multumita ca Busa e din nou Busa!

Altfel, ca design baietii aia mi se pare ca si-au facut treaba f bine, imi place. Varianta neagra cu accentele alea bronz care aduc aminte de culoarea de lansare a primei generatii, nice touch!

Sunt sigur ca daca ii scoti tobele si faci un uprage de soft (cand o aparea) o poti fsce poate chiar mai puternica decat gen 2.

Dar mie mi-ar fi placut sa fie mai puternica stock, de exemplu eu nu mai umblu prin oras seara de frica RAR-ului, ceea ce deja ma cam enerveaza, urmatoarea motoreta cred ca o sa o las stock. Sau sa caut sa imi faca cineva un silencer la toba.

Nu dau doi bani pe toata electronica aia, bani aruncati. Daca era 13,000 fara toata electronica era excelent :D

Franele nu imi place ca sunt combinate, dsr e bine ca are ABS si cica tin bine.

Deci inca te astept sa vezi cum e gen 2, sunt prin Buc we ssta, daca vrei o plimbare sa vezi cum e da un semn.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 8 ore, Tornada a spus:

 

deocamdata un coleg din GL si-a luat gen3

nici eu nu m-am dat cu ea nu stiu ce sa spun...

deocamdata gen2 mai are multe de oferit ;)

 

in rest, pe net ce s-a scris, Niko a punctat bine cam totul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar dupa ce "ii dai prima cheie".

Felicitari!

Mie imi place toata electronica aia de pe ea. Mai ales ca este configurabila si nu consider ca au facut-o invaziva.

Inca o data, felicitari pentru achizitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, The Mentalist a spus:

Poate imi iau inima in dinti si costum de ploaie si vin si eu la o intrunire din asta de busisti la anu' :)  Acu daca e si Cristi busist o sa venim impreuna 🍻

 

Vin și eu că am achitat și diferența, aștept numerele și abia aștept să fac prima revizie de 1.000 de km. 💪🏼😄

 

Oare unde găsesc niște crash pad-uri pentru modelul nou?

 

Surprinzător nu are mufă usb sau ceva pentru încărcare sau mă înșel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă mulțumesc! ✌️

 

Așa ca primă impresie: o simt și e mai joasă decât mă așteptam, considerabil mai joasă decât K1200r sport-ul de dinainte; și clar stau mai chircit. :D

Altfel se simte bine, suspensii bune, frâne bune, finisaje super ok.

 

Rămâne de văzut la niște ture mai lungi și la alergat cu băieții.

 

S-aveți spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fie intr-un ceas cu cuc! 🍻

M-am urcat si eu pe ea aseara doar in parcare, din ce am citit au lasat mai jos saua, dar nu au umblat la scarite, asa ca simti ca genunchii sunt mai pliati si mai in gura. Adica desi cica au modificat un pic semi-ghidoanele mai sus cu 1.2cm tot se simte mai "sportiva" decat gen 2.

 

Mai multe comparatii gen 2 vs gen 3 cand vom merge la plimbare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, The Mentalist a spus:

Hai sa fie intr-un ceas cu cuc! 🍻

M-am urcat si eu pe ea aseara doar in parcare, din ce am citit au lasat mai jos saua, dar nu au umblat la scarite, asa ca simti ca genunchii sunt mai pliati si mai in gura. Adica desi cica au modificat un pic semi-ghidoanele mai sus cu 1.2cm tot se simte mai "sportiva" decat gen 2.

 

Mai multe comparatii gen 2 vs gen 3 cand vom merge la plimbare :D

Salut.

Pai , un prim prilej bun de plimbare se arată mâine, când putem merge mai mulți , la colegii bulgari care organizează o întrunire Hayabusa , pe malul marii, mai jos ceva de Varna

 

Editat de mariuscojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar în perioada 23-26 sept. vreo 7-8 buse, mergem la " Paneuropean Hayabusa 2020" 😁🤗😁

Deci......care mai sunteți interesați de evenimentele ăstea, dați de veste.

 

Bulgaria:

Complex Jordash

30 euro / zi / cameră dublă ,cu mic dejun inclus

03-05.09.2021

 

Grecia:

Complex Toroni Blue Sea

30 euro / zi / persoană, mic dejun și cină incluse

23-26.09.2021

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, apriliacluj a spus:

apoi la tine plimbarea incepe de pe la 180.... :) :)

De aia si astept sa faca intai rodajul 😂

Acum 14 minute, mariuscojo a spus:

Salut.

Pai , un prim prilej bun de plimbare se arată mâine, când putem merge mai mulți , la colegii bulgari care organizează o întrunire Hayabusa , pe malul marii, mai jos ceva de Varna

 

Suna interesant, sa vedem ce facem we asta, mersi de info 🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...