Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

"Morrisson : ....NASHULE multumesc de informatii privind consumul era asa cum ai zis in Km/l am citit si eu cartea si l-am dat pe normal in l/100km si acum sta la 6.00 sau 6.2 eu zic ca este ok."

 

Sal, ziceti-mi si mie va rog cum sau daca se poate schimba l/100km sau in cazul meu l/ mile ?

 

A mea e din 2000 si am bordul in mile.

 

mersi ! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

magic... eu am scos si cunsum de 5.5ltr/100km... la mers... de vara...

La drum lung si vit de croaziera 100-120 kmh mi-a consumat si mie 5,5...da a fost ca in povestile lu' Creanga,a fost o data ca niciodata...In rest 8 in oras...pana in 6 mii de ture :blbl: Cand ma fac mare imi iau Busa...am zis,de 9 ani tot suspin dupa una ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai si ce mai astepti iau pe a mea

din cate stiu bordul din mile in km nu merge trebuie alt bord

iar despre consum

700 de km cu nevasta in spate pe transfagarasan 6,5 la suta per total cu5 litri mai mult decat un gsx-r de600 tot cu nevasta in spate si tot pe acelasi raseu,in schimb in oras in jur de 9 10 consuma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai d-aia ziceam ca trebuie sa mai cresc...Momentan imi este suficient Fireblade-ul(sau cu alte cuvinte mai am de platit rate pt el ;) ). Acum lasand gluma de-o parte busa imi place pt tot ceea ce reprezinta ;) da' nici Honda mea nu e de lepadat :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica... A fost odata ca niciodata un print...frumos... care s-a indragostit de Ileana CosDeAlfa... si a cerut-o in Casatorie.

 

I-a zis: Vrei sa te mariti cu mine..? :blbl:

Iar ea i-a spus: NU....

 

si atunci el.. a trait fericit pana la adanci Batraneti si poate mai traieste si in ziua de azi alaturi de Hayabusa lui.

 

Un alt motiv ptr Nasu'

 

Nu ma vinde Nasule! nu ma vinde... :( :D ;) ca ti's credincioasa pana la andaci bartaneti... ;) Naaasuule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ce se grabea dom' parinte :blbl: Cata adunatura de draci acolo ! ;)

 

 

 

E o idee buna sa-mi trimiti combinezonul , sa vad exact cum imi vine si in ce conditii este. Sa-l pui cu plata ramburs la un curier rapid. Daca imi vine bine fixam un pret ferm si batem palma. Iti dau adresa si daca ai incredere poti sa-l trimiti:

TONITA RAZVAN, str. HIPODROM ,nr 14, bl A10, sc 1, ap 7, BRAILA, jud BRAILA, cod 810234 , tel:0745.70.39.28 / 0724.07.07.09

Multam..... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

APE's stage one engine kit for the 1999 - 07 Suzuki Hayabusa raises displacement to 1441cc.

 

Kit includes new 84 mm forged pistons, bored and replated exchange cylinder block ( customer core required), new + 2mm crankshaft, spacer plate, Web 395 cams (customer cores required) with APE adjustable sprockets installed, APE stage 2 valve springs . APE titanium valve spring retainers allow the use of the high lift cams without modifying the valve guides.

Not shown, cylinder studs and heavy duty head nuts, head gasket.

 

;)

 

God Speed.

 

Ptr Gino_XXXPret aprox...$3199.00 (TVA+transport+vama) nu sunt incluse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nu trebuie sa imi trimiti nici un ban.Ce naiba,daca in Hayabusa owners nu poti avea incredere,atunci in cine? ;) Hai ca ti-l trimit maine. Te salut ! ;)

 

 

ok :D ...multumesc pt increderea acordata..... si sper sa mi se potriveasca.... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a rugat un Flacau...ptr un Parbriz Touring de Busa

 

touring... de la ZeroGravity

 

 

 

asta e diferenta dintre Standard, Double Bouble si Touring...

 

cele bune...

 

Se pregateste o comanda... infunctie de ce comandam... o sa le avem mai devreme sau mai tarziu...

 

lista a inceput...

 

God Speed

 

 

 

 

Flacaul sunt eu :blbl: pe ultimul din dreapta il vreau - al touring (si sa fie caaat mai inalt - in sus ma ref ;)). Astept un pret la el, de termenul de livrare u zic nik ca si asa vaz ca nu prea mai sunt zile de plimbare. Am incercat ieri pe la 5 da... cam greu cu frigu.

Astept un semn.

 

Numai bine

 

"Morrisson : ....NASHULE multumesc de informatii privind consumul era asa cum ai zis in Km/l am citit si eu cartea si l-am dat pe normal in l/100km si acum sta la 6.00 sau 6.2 eu zic ca este ok."

 

Sal, ziceti-mi si mie va rog cum sau daca se poate schimba l/100km sau in cazul meu l/ mile ?

 

A mea e din 2000 si am bordul in mile.

 

mersi ! ;)

 

Tii apasat 3 secunde pe butonul de jos cind ai pe bord scris mile/l si se schimba.

 

Numai bine

 

magic... eu am scos si cunsum de 5.5ltr/100km... la mers... de vara...

 

Afara schimbat pe la 5-6000 sta la 5.5, in oras max viteza a 3-a e undeva pe la 7.9 - 8.4.

Editat de Morrisson
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumita dragului nostru bun preten CapitanuVaiabusa trompeta mea are acum alta lumina ;) alta lucrare pot spune... facuta integrala de el !! :( ;)

Sa nu credetzi ca ii fac reclama .... :D

 

Sa-ti lumineze calea Sanatos... si voinic...Ardei... :blbl:

 

Vezi ce faci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si acum vei sta tu in spatele lui nu? Doar ai auzit ca mr Captain este vitezoman pericol social :lol: :lol:

 

:( :(

 

Flacaul sunt eu pe ultimul din dreapta il vreau - al touring (si sa fie caaat mai inalt - in sus ma ref. Astept un pret la el, de termenul de livrare u zic nik ca si asa vaz ca nu prea mai sunt zile de plimbare. Am incercat ieri pe la 5 da... cam greu cu frigu.

Astept un semn.

 

Salutare... ai un Pm...

 

Cam asta este paleta coloristica

 

Mai au si albastru...

 

Ne vedem Miercuri la Arcul de... nu pot sa-i zic triumf... eu ii zic... "La locul cu pricina"

 

G. Dupa ora 18:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...