Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

daca talharesc pe cineva de un rezervor de benzina ( ca sunt sarac rau ;) )

....si nu ploua sa-mi lase croiala de la combinezon pe izmene..vin si eu :D

stii...cherosen.initial am vrut sa fiu rautacios si sa-ti spun ca nick-ul tau e un combustibil greu care nu prea arde in conditii de presiune si temperatura normala....

apoi m-am razgandit..doar gandindu-ma la senzatia pe care o ai in izmenele despre care vorbeam mai devreme dupa ce treci de 280....si te uiti cu coada ochiului la kilometraj (milleaj in cazul meu) si vezi ca s-a dus peste 300 km/h...

 

 

340/peste......e un vis din alt film...

....

.......

:laugh:

 

bafta haiducule :D ...si satisfactii de la noua mobra...

nu cred ca poti sa adaptezi alt rack la busa...

Editat de octavius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bafta haiducule ;) ...si satisfactii de la noua mobra...

nu cred ca poti sa adaptezi alt rack la busa...

 

Se poate.Pe vremea aia,nu erau prea multe optiuni ptr Busa,asa ca l-am ''furat'' de pe un 750 Katana :laugh:

post-3768-1278399858_thumb.jpg

post-3768-1278399872_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate.Pe vremea aia,nu erau prea multe optiuni ptr Busa,asa ca l-am ''furat'' de pe un 750 Katana :laugh:

si le mai ai?

vreau sa fac o copie dupa unele

problema este ca nu le are nimeni date jos sa pot sa le clonez

asa ca daca cineva este dispus sa le demonteze are o bere nu numai de la mine mai suntem cativa pe lista

 

 

p.s. sper sa nu ploua maine

si nici sambata ca vreau sa ma duc la intrunire( se mai baga cineva?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat ceva in radiator si am o mica scurgere.Se poate lipi sau are cineva un radiator bun de busa?Momentan am pus poxilina ,dar nu stiu cat va rezista.

Mesaj completat

Eu am pus cadranele de nelimitata pe bordul meu si intr-un exces de adrenalina am vazut acul la peste 340,dar atentie...cadranele sunt defazate de la limitata la nelimitata si in realitate erau vreo 40-50 km mai putin pe cadran.In realitate posibil si mai putin.

Mesaj completat

Fac eforturi sa vin la Ploiesti,dar am radiatorul ciupit.Posibil sa tradez si sa vin cu r1 sau cu devoratorul de viraje.Dupa o saptamana de dat cu r1 mi-am dat sema ca nu am frane nici acum la busa desi am placute Brembo,furtune Hell,pompa Nissin radiala,discuri Spiegler.Modelul dupa 2008 are schimbat doar etrierii de frana si franele sunt strong.Concluzia pe care am tras-o este ca de fapt doar etrierii trebuie schimbati la busa pentru a avea frane competitive,restul sunt doar mici castiguri.O sa pun pompa de busa pe alte moto sa vedem ce randament are.

Editat de emylyo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat ceva in radiator si am o mica scurgere.Se poate lipi sau are cineva un radiator bun de busa?Momentan am pus poxilina ,dar nu stiu cat va rezista.

Mesaj completat

Eu am pus cadranele de nelimitata pe bordul meu si intr-un exces de adrenalina am vazut acul la peste 340,dar atentie...cadranele sunt defazate de la limitata la nelimitata si in realitate erau vreo 40-50 km mai putin pe cadran.In realitate posibil si mai putin.

Mesaj completat

Fac eforturi sa vin la Ploiesti,dar am radiatorul ciupit.Posibil sa tradez si sa vin cu r1 sau cu devoratorul de viraje.Dupa o saptamana de dat cu r1 mi-am dat sema ca nu am frane nici acum la busa desi am placute Brembo,furtune Hell,pompa Nissin radiala,discuri Spiegler.Modelul dupa 2008 are schimbat doar etrierii de frana si franele sunt strong.Concluzia pe care am tras-o este ca de fapt doar etrierii trebuie schimbati la busa pentru a avea frane competitive,restul sunt doar mici castiguri.O sa pun pompa de busa pe alte moto sa vedem ce randament are.

pot sa sudez dar trebuie sa dai jus radiatorul si sa ajunga la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc .

din cate tin eu minte tot de pe o Katana 750 sunt dati jos si suportii mei , sunt sigur ca se pot adapta deoarece prinderile se fac pe niste tevi cu diverse lungimi si curburi , in functie de pct-ele de prindere la care trebuie sa ajunga .

acestea se pot lungi sau scurta in functie de nevoi (prin suduri ,taiere), de asemenea placile de prindere au diverse gauri acoperite de niste dopuri de plastic , facute (zic eu) din turnare ptr astfel de adaptari .

arata insa rau si vreau sa dau jos vopseaua apoi sa le revopsesc sa stea frumos pe Busa reparata .

vin si eu la Arc , ajung ori de cate ori nu ploua sau am altceva de facut.

 

ma gandeam si eu sa schimb pompa de frana fata cu una mai desteapta dar daca Emil spune ca este tot departe de a fi teapana ma mai gandesc .

desi nu stiu , cred ca tine de stilul de mers al fiecaruia , eu de exemplu am mers pe mobre cu frane mai slabe decat ce am acum la Hayabusa si , desi am simtit asta , m-am adaptat la ce am avut .

in afara de aerisiri , schimbat lichid , placute sau completat nu am facut la ele .

nu erau insa gsxr 1300 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inceput incet incet sa-mi infrumusetez Autobusa. la interior, ca la exterior e perfecta. hehe.

Azi a primit alarma si xenon, montate la nouinfiintatul garaj al lui Nasu, situat in zona McDonalds Brancoveanu.

revin cu detalii, incet incet sper sa fie gata de drum pana la jumatea lui august.

 

 

Morrison, poate ajungi maine la arc, sa ne-aruncam si noi un ochi peste suportul ala, daca il ai montat. poate ne ajuti sa ne pricopsim si noi cu o copie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fratilor, maine vreau sa va "calc" si eu pe la Arc, (nu ca as vrea sa va cunosc ;) ) , dar am ceva nelamuriri in legatura cu calul meu si fiind in zona cu munca - 1 Mai - pot sa ajung la timp daca ma invoiesc. Lamuriti-ma unde e punctul asta de intalnire la Arc. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punctul de intalnire la Arc este acolo unde ai sa vezi f multe motociclete incepand cu ora 16 , la Arcul de Triumf desigur !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar la intrarea in parc pe partea dreapta ,,la clopote" ne strangem

te asteptam

se anunta ceva lume

 

 

@betzigas ma bucur ca am putut sa te ajut si poate maine schimbam uleiul,spalam lantul si ce mai vedem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fratilor, maine vreau sa va "calc" si eu pe la Arc, (nu ca as vrea sa va cunosc ;) ) , dar am ceva nelamuriri in legatura cu calul meu si fiind in zona cu munca - 1 Mai - pot sa ajung la timp daca ma invoiesc. Lamuriti-ma unde e punctul asta de intalnire la Arc. :laugh:

 

 

Tu ai nr de NT si sta mobra parcata in fata blocului la chibrit ?

 

Incerc sa ajung si eu azi.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e american sigur...numai ei pot fi atat de stupizi..

daca nu ploua rau ajung si eu pe la 5 o'clock

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:

 

 

 

Ma dal ... de la 150 in sus daca iei o musca in gura sa nu mai zic in ochi...e nashpa rau. Nu zic asta ca am patito ;)

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam asa arata bordul de busa desfacut...are in total 31 de leduri, toate in forma originala au aceiasi culoare, 2 sunt la displayul de la ceas, 3 la displayul de la km pt acestea eu voi opta pt culoarea albastra. La ceasurile de la temperatura si benzina sunt cate 3 leduri, 2 la cadran unul la ac, pt acestea am optat cuoarea alba cadranele si rosu acul. Ceasurile de la km sunt 10, doua la ac si 8 la cadran, acestea iar vor fi albe cu rosu, iar la turometru e exact ca la km. acum astept ledurile si sa vedem rezultatul :laugh: ;) :D

post-30706-1278517816_thumb.jpg

Editat de scamosu_gl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dal ... de la 150 in sus daca iei o musca in gura sa nu mai zic in ochi...e nashpa rau. Nu zic asta ca am patito

 

Cand am fost in Germania,am fost placut surprins sa nu intalnesc,muste,tantari si porumbeiantifonati.La intrare in Romania au intrat si muste si ganganii etc.,asta ar fi o diferanta intre vest si est.Asta ar fi explicatia pt.tipul din videoclip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost in Germania,am fost placut surprins sa nu intalnesc,muste,tantari si porumbeiantifonati.La intrare in Romania au intrat si muste si ganganii etc.,asta ar fi o diferanta intre vest si est.Asta ar fi explicatia pt.tipul din videoclip.

eu nu-mi pot tine ochii deschisi la viteza mare (viteza mare insemnand pana in 100kmh :laugh:). imi lacrimeaza in draci. si-am dus un prieten cu motoru, fara casca, (l-am pescuit din oras si l-am dus acasa, asa ca nu aruncati cu pietre) si avea si el aceeasi problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ octav din pacate nu sunt manete pentru B-king ieftine ce am gasit erau decat PAZZO ( ce sa fac daca ai schimbat frana), daca apare ceva te anunt.

ce culoare vrei?

 

@ emil capac stator negru cu gravura semn hayabusa 43 $ transprt gratuit , ar mai fi vama si tva daca te hotaresti ma anunti(e valabil si pentru radiator)

 

@ morrison astept man si eu pozele cu masuri vreau sa ma apuc de sudat( scuze stii tu, pentru ce)

 

@ betzigas te astept maine dupa masa la garaj sa curatam rezervorul si sa schimbam filtru de benzina, uleiul si sa spalam lantul

 

cine a lipsit azi de la arc a avut ce pierde

6 busa primul model , 2 modelul nou si 2 dezbracate si EMIL pe jos

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offf, la 17:30 ieseam pe poarta sa vin la arc si au venit unii sa asfalteze strada si am stat cu aia si cu tata socru la tocmeala si nu am mai putut, oricum mobra e la tng facuta bucati! :laugh:

 

Eram sigur ca o sa fie lume multa!

 

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar am fost ceva azi la Arc, un fel de miniexpozitie, sper ca pe data viitoare sa fim cel putin la fel. Bine ar fi sa incercam sa iesim dreaq din jegul de Buc, chiar si pana la Giurgiu la Dunare. Drumul e belea, bem un Brifcor pe barja restaurant sau in poponeata pe faleza si venim inapoi. Mai dezmortim supapele alea ca printre semafoare auzi cum plang sub tine ! :D

Se baga careva in WE la un drum, chiar daca nu asa lung ??? ;)

Mesaj completat

Intr-adevar am fost ceva azi la Arc, un fel de miniexpozitie, sper ca pe data viitoare sa fim cel putin la fel. Bine ar fi sa incercam sa iesim dreaq din jegul de Buc, chiar si pana la Giurgiu la Dunare. Drumul e belea, bem un Brifcor pe barja restaurant sau in poponeata pe faleza si venim inapoi. Mai dezmortim supapele alea ca printre semafoare auzi cum plang sub tine ! :P

Se baga careva in WE la un drum, chiar daca nu asa lung .

Nasule daca ai pe undeva masina de tras curbe ( pt cadrul de case-uri, asta ca sa iasa ..stock.. ) cu restul ma bag la un bricolage : sudura, gauri, filete, vopit etc am toata gama de scule + ceva skill ),daca e nevoie da un semn doar suntem vecini . :laugh: ..facem un ban cinstit - pt alte marci. Busistii dau decat bere !! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...