Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

448.3 km/hr.... WoW :D... sa traiasca...!!!

 

Nu uitati... Busa a impins pe 25 Oct 2010 noi limite de viteza...

 

 

 

Sunt curios cum se simte vantu la viteza aia. De fapt sunt curios daca mai poti sa simti ceva..

 

Deja concureaza cu Bugatti Veyron Supersport. Numai ca Veyronu are vreo 1200 BHP si costa...cat bugetu Romaniei pe o luna ;) :laugh:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SBET6xAwqk8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

448.3 km/hr.... WoW :D... sa traiasca...!!!

 

Nu uitati... Busa a impins pe 25 Oct 2010 noi limite de viteza...

 

 

 

Sunt curios cum se simte vantu la viteza aia. De fapt sunt curios daca mai poti sa simti ceva..

 

Deja concureaza cu Bugatti Veyron Supersport. Numai ca Veyronu are vreo 1200 BHP si costa...cat bugetu Romaniei pe o luna ;) :laugh:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SBET6xAwqk8

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceste creatii sint niste 'opere de arta"care au la baza o busa,dar in nici un caz nu sint motociclete.Doar cine nu stie sa duca un motor in curbe,poate sa vrea asa ceva,ca sa aiba acoperire pt antitalent.Americanii din poze si-au adaptat motoarele pt drumurile lor.....adica 1000000000 mile linie dreapta,si nu cunosc faptul ca se poate lua o curba cu viteza mai mare de 10 mile/h.Acum, fiecare cu gandacii lui,dar sa strici ciclistica doar ca sa iesi in evidenta cand te opresti la terasa/benzinarie,inseamna sa renunti la ore de placere pt un minut de atentie din partea "publicului".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca au fiecare si cate un r1 ptr curbe sau circuite iar cu magaoaiele astea se dau doar in stamba?

poate la un moment dat nu mai primeaza utilitatea ci nebunia , gusturile , inovatia de orice fel .

eu urmaresc cu interes -custom fighters- un site de afara unde toti nebunii isi ciopartesc mobrele si le sudeaza la loc care mai de care mai inventiv si ma crucesc pe zi ce trece unde ii poate duce imaginatia .

pana acu ceva vreme credeam ca un cadru de aluminiu impuns sau indoit sau atins de sudura inseamna gunoi .

se pare ca lucrurile nu stau chiar asa .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e Rock... dar ce e deja construit si modificat ulterior nu se comporta precum proiectul 3axis. Iar americanii isi permit sa modifice cam tot ce e original cu ce le trece prin cap.

 

http://www.julienrondino.com/

 

Reamintesc ...proiectul e nou nu e o modificare a unor motociclete deja construite... Ciclistica o sa se vada dupa ce se lanseaza modelul pe strada... :)

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si daca au fiecare si cate un r1 ptr curbe sau circuite iar cu magaoaiele astea se dau doar in stamba?

poate la un moment dat nu mai primeaza utilitatea ci nebunia , gusturile , inovatia de orice fel .

eu urmaresc cu interes -custom fighters- un site de afara unde toti nebunii isi ciopartesc mobrele si le sudeaza la loc care mai de care mai inventiv si ma crucesc pe zi ce trece unde ii poate duce imaginatia .

pana acu ceva vreme credeam ca un cadru de aluminiu impuns sau indoit sau atins de sudura inseamna gunoi .

se pare ca lucrurile nu stau chiar asa .

Tocmai asta am scris si eu mai sus,ca sint opere de arta,nicidecum motociclete de calarit.In rest m-am referit la cine isi doreste asa ceva ca unic motor e paralel cu motociclismul.Cea ce priveste cadrul de aluminiu sudat,daca e facut cu aparat performant,si de un sudor priceput iese mai rezistent ca din fabrica vezi cite GSXR-uri de 2-3 ani s-au rupt la sudura.post-4388-1288804600_thumb.jpgpost-4388-1288804623_thumb.jpgpost-4388-1288804648_thumb.jpgpost-4388-1288804667_thumb.jpg (cel negru s-a rupt din cauza unui high-side,fara urmari grave pt pilot)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai asa se intampla cu sudura ... cedeaza... probabil ca sa mai usureze cadrul l-au facut mai subtire in carne...

Iar Gixxerele... vad ca sunt an recent dupa ertrierii radiali... oare chiar asa usor sa se rupa...?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine stie ce impact au suferit?

cred si eu ca in lupta cal/kil fabricantii scot de unde pot .

intalnim frecvent rezervoare mici , "bai de ulei" subdimensionate, etc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.fasterandfaster.net/2008/08/thr...d-hayabusa.html

 

 

Ori ce ai zice,Capitane....sunt urate cu spume :kiss:

Mesaj completat

:moto:

Si totusi ce parbriz are Busa din dreapta? Sau de fapt sunt 2 extensii? Oricum, seamana mult cu geamurile electrice de pe motocicletele sport-touring.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noi up-date...

Am trecut usor de faza cu interfata si comunicare ,acum ne batem capul cu stabilirea hartilor cele mai bune,legate de AFR.

Ce pot spune acum este ca de la inceput cu primele harti este o DIFERENTA! ;)

Ceva imagini:

post-15340-1289466031_thumb.jpg

post-15340-1289466049_thumb.jpg

post-15340-1289466062_thumb.jpg

post-15340-1289466095_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna treaba geo

pacat ca la a mea este mai greu de umblat in ea

 

acum se poate vedea rezervorul model 2008 in toata splendoarea lui(bineniteles tot negru black panther mic2)

am schimbat kit-ul de lant cu pinioane vortex pe spate +3

asa ca in mod normal ar trebuie sa am o eroare la vitezometru

pentru a vedea viteza reala si nu numai am montat un GPS

mai urmeaza si alte gadgeturi ;)

post-15751-1289468940_thumb.jpg

post-15751-1289468971_thumb.jpg

post-15751-1289469020_thumb.jpg

Editat de NASU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna treaba geo

pacat ca la a mea este mai greu de umblat in ea

 

acum se poate vedea rezervorul model 2008 in toata splendoarea lui(bineniteles tot negru black panther mic2)

am schimbat kit-ul de lant cu pinioane vortex pe spate +3

asa ca in mod normal ar trebuie sa am o eroare la vitezometru

pentru a vedea viteza reala si nu numai am montat un GPS

mai urmeaza si alte gadgeturi ;)

navi e fixata definitiv acolo<nu-mi dau seama cum ai prinso>?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...