Sari la conținut

Detinatori de Suzuki Hayabusa


emylyo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 11,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sabin am schimbat instalatia si pe cea veche am lasat-o la Yamaha constanta sa o verifice ei eu am verificat-o de 2 ori dar nu sunt electrician poate nu stiu eu care e trb in sf daca o face bn daca nu iau alta ca e 150 e una ms inca o data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabin am schimbat instalatia si pe cea veche am lasat-o la Yamaha constanta sa o verifice ei eu am verificat-o de 2 ori dar nu sunt electrician poate nu stiu eu care e trb in sf daca o face bn daca nu iau alta ca e 150 e una ms inca o data

Bani aruncati, instalatia nu ai de ce sa o schimbi toata, dar fiecare face ce crede.

Respect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok. Si dupa ce ai schimbat instalatia, mai ai problema respectiva sau totul e normal?

 

Oricum faptul ca ai dus-o la un service e ok dar asigura te zilnic ca se lucreaza la ea... Cere un termen. Mergi zilnic si vezi daca se investigheaza.

 

Sau uita te inainte de a o lasa la cate moto au afara cu diverse probleme nerezolvate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are cineva idee de ce incepe vacuta sa vibreze dupa 4700 ture?e incurabila sau se poate schimba ceva?

 

Daca este vorba de vibratiile care apar pe la ~4700rpm si dispar pe la ~5300rpm (nu m-am uitat niciodata exact care este plaja de turatie), sa stii ca este ceva normal la Hayabusa. Si eu le simt. Ce generatie de Busa ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari. Daca erai din Bucuresti te sponsorizam cu un seting de vacum si un set de bujii. Ca meriti...

Sar'na Sabin! :kiss:

Cum merg modificarile la motorul tau ? Ti-am urmarit topicul, dar in ultima vreme n-am prea intrat pe net...

 

Ieri am stat cu ochii pe bord, sa nu care cumva sa trec de 20.000 fara sa fac poza la fata ! :laugh:

 

:burnout: Lasa ca am sponsorizat NASU cu o pompa de benzina!!!

Bravo fata la mai multi!!!

Nasule, da-ti-ar Dumnezeu sanatate, ca din rahat mare m-ai scos tu ... :friends:

post-4366-0-32446200-1317284280_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru baietii carora le place sa se joace cu ECU, de-aici se pot download-a map-uri !

 

De la descarcat harta pana la jucat cu ecu este un drum foarte foarte lung!

Modificari pini calculator,interfata,setari, drivere,dataloging,RISC sa prajesti ecu daca nu ai fost atent.....

Editat de tng
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru baietii carora le place sa se joace cu ECU, de-aici se pot download-a map-uri !

 

De la descarcat harta pana la jucat cu ecu este un drum foarte foarte lung!

Modificari pini calculator,interfata,setari, drivere,dataloging,RISC sa prajesti ecu daca nu ai fost atent.....

La asta ma refeream ! La tine, la NASU, la Capitanu, etc, voi, care stiti cu ce se mananca, m-am gandit sa va dau o mana de ajutor ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Pantero pentru informatie!!

Ai vazut ce experienta are neamtul ala peste 10 ani in industria auto si mai ales ce scule si aici ma refer la dyno.

Eu sunt foarte bun prieten cu Marius alias RBN My link si fara sa am niste dotarii minime (analizor de gaze si dyno) nu o sa ma apuc de asa ceva chiar daca stiu cu ce se mananca.

Dar nu strica sa strang informatii .

Multumesc inca odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

( nu am cont deci nu exist) !!!

 

Nasule...te rog !!! asta-i marca inregistrata, a lui Gino. mi-a zis-o la intrunire si am ramas masca. poi iaca acu am inceput sa exist :banana: Giiinoooo, unde esti frate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasule...te rog !!! asta-i marca inregistrata, a lui Gino. mi-a zis-o la intrunire si am ramas masca. poi iaca acu am inceput sa exist :banana: Giiinoooo, unde esti frate ?

La Sibiu , unde sa fiu ..... ! PS. .....prietenii stiu de ce :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Sibiu , unde sa fiu ..... ! PS. .....prietenii stiu de ce :rock:

Stim, stim !

Gino, cu sange de hayabusist in el, evident ca nu s-a lasat pana nu s-a combinat cu Diana, reporterita de la intrunire :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...