Sari la conținut

Accident Mortal...


rider_girl_20
 Share

Postări Recomandate

Despre motororult (Dumnezeu sa'l odihneasca) nu s'a spus (90/h in afara localitatii), despre Radu (Dumnezeu sa'l odihneasca) de pe Magheru nu s'a spus (50/h in oras).

Ai dreptate ca fiecare are sclipirea lui de nebunie, conteaza daca poti sa o tii in frau. La 21 de ani e mai greu.

 

Dumnezeu sa'l odihneasca si pe el. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ba da, dar nu ar fi populare: radare automate la fiecare 100m in oras si la fiecare 500m in afara cu amenzi de 500$ per abatere si fara plata la jumate (pe unde am eu biroul atat e amenda) , puscarie pentru condus peste limita de 25kW, confiscat vehicolul pentru depasirea vitezei cu mai mult de 50km/h (la in unele tari din vest), date amenzi la cei fara casca, pentru manevre neregulamentare etc. Toate aplicate la sange, nu doar pe hartie. Sau import de populatie civilizata, dar ce facem cu cei care sunt pe-aici, inclusiv motociclisti?

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica speri sa nu fi consumat bauturi alcoolice ? Omu a murit ! ! ! Putea sa se si drogheze inainte ca oricum nu mai conta. "Sper" se foloseste atunci cand mai exista speranta, in cazul de fata e inutil.

 

De ce va ingrijorati, de ce va speriati cand vedeti ca mor atatia pe motoare? Mai ales in ultima vreme cand au murit vreo 5-6 pe mana lor. Astea se numesc accidente, oamenii au gresit si fiind foarte expusi au murit.

Nu e nimic de ingrijorat, zi de zi mor zeci de oameni in accidente rutiere pentru ca este in natura omului sa faca greseli. Da, un lucru destept ar fi sa va lasati de motoare pentru ca este o pasiune foarte periculoasa si chiar nu merita sa mori pentru asa ceva, sunt lucruri de sute de ori mai marfa pe lumea asta, sau sa continuati fiind constienti ca intr-o zi poate va fi si randul vostru.

 

Condoleante familiei si prietenilor. :D :bounce:

 

Desigur ca ar fi contat!Baietel,multi dintre noi nu isi pierd vremea pe topicul asta cu accidente, numai sa se afle in treaba!Accidentele SE POT SI EVITA!Fii sigur ca este o diferenta intre a consuma anumite ,,intaritoare'' si a conduce cu capul limpede o motocicleta!Probabil cuvantul ,,sper'' nu a fost scris unde trebuia,sau mai bine zis la ,,timpul'' potrivit.

Sa ma intelegi mai bine,am scris asta de dimineata,gandindu-ma ca exact asa am procedat eu aseara,de fapt,am ajuns acasa de la Arc,am parcat motorul la garaj,apoi am mers la o terasa,m-am uitat la meci si am baut doua beri!Recunosc,probabil din circumstantele antenuante am facut o paralela!

Acum vreau eu sa te intreb,la cine te referi cu lasatul de motoare,generalizezi cumva?Sau,care lucruri sunt de sute de ori mai marfa pe lumea asta?Chiar m-ai facut curios acum!

Presupunerea mea accentuata prin cuvantul ,,sper'' nu a fost o acuzatie,ci pur si simplu am vrut sa trag un semnal de alarma!

 

Imi cer scuze pentru off topic!

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum il chema pe baiat si ce moto avea ca nu-mi merge linkul de la pro tv din cauza conexiunii slabe pe care o am?

 

il cheama samy meister...Dumezeu sa-l odihneasca!!!...mi-a fost prieten... :D

-avea o yamaha R1...fara carena din fata....

 

R.I.P......sambata la 1 este inmormantare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desigur ca ar fi contat!Baietel,multi dintre noi nu isi pierd vremea pe topicul asta cu accidente, numai sa se afle in treaba!Accidentele SE POT SI EVITA!Fii sigur ca este o diferenta intre a consuma anumite ,,intaritoare'' si a conduce cu capul limpede o motocicleta!Probabil cuvantul ,,sper'' nu a fost scris unde trebuia,sau mai bine zis la ,,timpul'' potrivit.

Sa ma intelegi mai bine,am scris asta de dimineata,gandindu-ma ca exact asa am procedat eu aseara,de fapt,am ajuns acasa de la Arc,am parcat motorul la garaj,apoi am mers la o terasa,m-am uitat la meci si am baut doua beri!Recunosc,probabil din circumstantele antenuante am facut o paralela!

Acum vreau eu sa te intreb,la cine te referi cu lasatul de motoare,generalizezi cumva?Sau,care lucruri sunt de sute de ori mai marfa pe lumea asta?Chiar m-ai facut curios acum!

Presupunerea mea accentuata prin cuvantul ,,sper'' nu a fost o acuzatie,ci pur si simplu am vrut sa trag un semnal de alarma!

 

Imi cer scuze pentru off topic!

 

Exact asta am vrut sa spun ca acum nu mai are rost sa speri ca nu a consumat bauturi alcoolice inainte de accidentul mortal. Faptul este implinit. "Puteati" sa "spuneti" (ca deh "sunteti" batran) "poate o fi consumat..." si atunci avea logica, dar asa nu prea are.

Asta cu lasatul de motoare era adresata tuturor motociclistilor de pe aici pentru care motocicleta nu reprezinta altceva decat o distractie. Cand au chef o iau si ies la plimbare cum altii se duc sa joace fotbal, sah, biliard etc. Si de aici ajungem la "sunt lucruri de sute de ori mai marfa pe lumea asta" cum ar fi: sa te dai cu un deltaplan sa nu mai vorbesc de un planor, snowboarding freeride (printre stanci, prin padure), sa scotocesti printr-o epava pe fundul marii si cate si mai cate in functie de placerile fiecaruia. Dar lumea nu are timp de asa ceva deoarece astea cer pregatire si timp pierdut pentru a capata experienta necesara ca mai apoi sa te poti bucura de niste senzatii unice. Nuuuu, lumea strange cateva salarii si cumpara o racheta ca au auzit ei ca produce adrenalina, atrage femeile ca un magnet si te aduc in centrul atentiei.

Iar cand ajung sa realizeze cat de periculos este mersul pe motocicleta prin trafic, chiar si mersul legal, este prea tarziu. Deja sunt "legati" de motociclete pentru ca fata de masini: se strecoara mai usor prin trafic, consuma mai putin, merg mai repede, atrag privirile tuturor etc. Ia uite numai motive pentru care sa nu renunti la motocicleta si pentru care multi dintre voi (printre care si eu) nici nu renuntati. Este mai usor sa spui "nu o sa mi se intample mie" si sa-ti vezi de treaba ta in continuare, pana ti se intampla tocmai tie si mori la marginea drumului plin de regrete.

 

Vroiam sa-ti dau PM dar poate mai gaseste careva ceva folositor pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"3 motoristi morti intr-o zi.

R.I.P

Chiar nu se poate lua nici o masura?

 

 

"

 

Ba, cred ca singura masura e sa ii convingem sa isi faca asigurare inainte sa se urce pe motor.

Serios acum, voi aveti habar cat costa o inmormantare?

Sicriu - 10 -30 bulioane,

loc de veci - 10 - 25 de bulioane,

pomana, preot, dric etc, sunt BANI pe care familia victimei trebe sa ii scoata in 2 -3 zile...

Pentru cei care trag de gaz doar pt nitica adrenalina: Ganditi-va ca s-ar putea sa va pupe cei dragi intr-un coscug, si voi s afiti reci. Ganditi-va c ape langa faptul ca o sa fie distrusi emotional - o sa mai intre si in datorii ca sa va faca pomana, asa ca macar faceti-va o asigurare, e muuult mai ieftin.

 

:D

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cheama samy meister...Dumezeu sa-l odihneasca!!!...mi-a fost prieten... :moto:

-avea o yamaha R1...fara carena din fata....

 

R.I.P......sambata la 1 este inmormantare...

R.I.P :D :bounce:

offtopic: mare dreptate avea un motociclist!... "ma frate eu ma duc in asa fel in cat ca si maine, poimaine....peste un an sa ma pot bucura de motor", eu sincer am ras cand l-am auzit pe acel om!... Acum imi dau seama dece a zis el chestia aia!... :hug: ... atunci am ras, acum ii dau dreptate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-maine ne adunam cativa prieteni cu motoare si scutere...sa il conducem pe ultimul drum...!! :bounce: :moto:

:D

 

Mai bine v-ati duce pe jos, din respect si din bun simt, altfel riscati sa enervati familia indurerata cu zgomotul. E ca si cum ai veni cu arma crimei la inmormantare.

Odihneasca-se in pace! :hug: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal....Nu sunt motociclist.........nu am avut motor..si nici nu mi-as dori sa am ....

dar m-am inregistrat pe acest forum pentru a spune ce sa intamplat cu samy..........

Motorul lui era un SUZUKI STREET FIGHT.. DE 1000 CMC....SI 190 DE CAI....

poate gresesc dar nu prea le am cu motoarele......

deci.........nu se stie exact ce sa intamplat........toata lumea spune 1 mie de variante

aiurea......

nu se stie exact ce sa intamplat.......numai Dumnezeu si Samy stie....

nu a vrut sa depaseasca nici un biciclist

a fost lovit si un biciclist dar care se afla pe trotuar........

nu avea 150km/h pentru ca nu avea de unde sa stie....am mai auzit lume

zicand ca so blocat acul la 150 de km/h....NU AVEA KILOMETRAJ,NICI TUROMETRU NIMIC....

deci viteza nu se poate stii.........

NU era beat.....pentru ca personal m`am intalnit cu el inainte sa se intample accidentul...

l`am vazut cu 10-20 de sec inainte sa se produca accidentul

el mergea inapoi unde vazuse meciul.........in fine cred ca nu este important........

era un BAIAT de NOTA 1000.....era foarte bun...........

si ca motociclist...din cate am vazut eu si cat am fost cu el cu motorul stia foarte bine sa mearga....

avea mania vitezei....dar intotdeauna era ff atent unde si cand............

Oricum o intamplare foarte tragica ...

Dumnezeu Sa-l Odihneasca In Pace...!!!!!!!!!!!

 

Si o Poza Cu motorul ....pentru Cei care stiu .....

 

 

 

--- Mesaj completat în 02 Sep 2007 12:39 -------------
Motorul nu este Suzuki TL 1000 S???? pentru cei care stiu...apreciez daca imi puteti raspunde...

post-23910-1188723124_thumb.jpg

post-23910-1188723234_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand, R.I.P. :) . in al doilea rand poate spun o prostie dar in poze casca aia e legata iar din ce stiu eu o casca nu are cum sa sara din cap decat daca e legata foarte larg sau nu mai ai gat. parerea mea e ca nu o avea pusa. oricum nu mai conteaza, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...