Sari la conținut

Breaza Bikers Fest 2007, Editia A 2-a


Postări Recomandate

Am atatea ganduri de exprimat , inca de pe drumul de intoarcere, incat nu stiu cu ce sa incep, cu drumul pana la Breaza, plin de gropi, cu ploaia de aseara care ne-a facut precum castravetii maica-mii iarna....cu bagaje ude, haine,saltele,paturi,sau saci de dormit....of Doamne,bine ca am ajuns inapoi acasa. Dupa cum am spus, drumul are portiuni destul de mari unde nu stii ce sa ocolesti si in ce sa dai...iar ploaia a pus capac gropilor,asa ca nu le mai vedeam, nu le mai ocoleam si ...POC!!!...dar nu unu, ci toti ca asa e frumos :bounce: Ajunsi undeva in...Breaza, se vede o ceva agatata unde scria mare 'TABARA MOTO...EDITIA II...' si atat, fara un semn stanga dreapta....cucu-ghici ...pana la urma am aflat ca era in stanga, aha, ok, dar pe drumul respectiv, nu semne de semnalizare curbe,lumini sau alte-cele...nimic-nimicut,asa-dar, la un moment dat vedeam tabara, dar nu si intrarea. Sesizandu-se, niste motociclisti ne-au iesit in cale , dar asta dupa ce deja trecusem . In fine ajunsi se oreste si ploaia, dilema: unde montam corturile, ca lumina era numai acolo unde erau gratarele cu micii si mesele. Hai sa nu fiu chiar rautacioasa, si pentru viitoarele intruniri...tabere..etc. sa spun ca organizatorii au gandit ca nu e apa curenta si au adus pompierii care au asigurat apa rece,nu ca ne-ar fi interesat prea tare,apa aveam si noi-in haine :D dar e o idee de admirat si de retinut ptr viitor. Intr-un final, am plecat de dimineata inapoi acasa, deoarece aveam tot bagajul ud, insa daca nu era vremea atat de nenorocita,ramaneam sigur,deoarece locatia a fost superba.Eventualele greseli mi le scuzati ,sunt datorate oboselii.

post-23873-1188650289_thumb.jpg

post-23873-1188650413_thumb.jpg

post-23873-1188650476_thumb.jpg

post-23873-1188650536_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super parada a fost sambata :D .

 

Pics:

 

post-13253-1188716000_thumb.jpg post-13253-1188716031_thumb.jpg

 

post-13253-1188716061_thumb.jpg post-13253-1188716112_thumb.jpg

imi pare rau ca am mers pe rand (eu am ajuns sambata pe la 5-6 ) da nu cred ca ai regretat ...eu unul am fost super incantat de drum si de locatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intalnire cu putine amintiri :D :lol: :kiss: :D :bounce: :moto: :hug: :) :D

 

Sambata intre 9 si 9 jumate a fost o poritita in care am fost treaz.

 

Felicitari Stephoane.. mai venim si la anu' :D ;)

 

...putine amintiri si dureri de coaste, nu-i asa, coane Trashule? :ok: :ok: ;)

A fot SuperB(estial).Respect pt organizatori.

N-am poze, dar puneti mai fratilor ca s-au facut la greu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate eu a trebuit sa plec simbata acasa < din cauza de servici , deh... > , insa pot sa spun ca a fost ok . misto locatia si misto distractia . m'am bucurat ca noi brasovenii am strins rindurile si am stat impreuna . in rest : ca a plouat , ca eram uzi si'n gaura ... , ca era intuneric la corturi , ca a fost frig ...nu m'a interesat prea tare . asa trebe sa fie la o intrunire de motoare . daca vroiam lux ma faceam yoghin si mergeam sa fac o spirala in curu' gol la costinesti

O singura problema : unul sau mai multi dobitoci mi'au furat trusa de scule de pe motor ! ma pisz pe ea , nu era cine stie ce , insa aveam cheile de la masina ia ea si cheile de la birou . acuma trebe sa le fac din nou . baiete ... ala care mi'ai sparlit'o... daca te prind pe la vreo intilnire < se mai intimpla si de astea , tot o sa te dai de gol pina la urma , mai ales ca pot sa'mi recunosc trusa dintr'o mie > TE BAT DE TE KACI PE TINE !!!! NU O SA MAI VREI MOTOARE IN VIATA TA !!! see y

 

In rest , salutare kamarazi si sa ne vedem cu bine , cel mai probabil la tirgoviste .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ploaia de vineri spre sambata, multi au plecat desi abia isi montasera corturile. In cortul meu a plouat, noroc cu sacul de dormit si salteaua gonflabila. Am montat corturile pe ploaie, sambata dimineata eram plni de noroi de parca am fi mers taras. Apoi a iesit soarele, si a fost vreme buna. Sambata seara am cheltuit pe bautura fix 20.000, restul s-a dat din partea casei. Nu-mi aduc aminte de vreun scandal, doar mici conflicte de comunicare. in total, cine ar fi avut cu ce sa vina si 500.000 in buzunar, s-ar fi simtit bine, si-ar fi revazut prietenii si ar fi facut prieteni sau dusmani noi.

In mare au fost 2 cluburi mai numeros reprezentate: Dac Motors si Silver Pistons, insa au venit reprezentanti de cluburi din toata tara, in numar mai mic. Sambata era plina tabara de vizitatori, n-aveai loc decat sa te dai cu capra pe dealuri, unde mai vedeai si cate un nipran care se credea ktm. O intrunire cu putine amintiri dar frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunire a fost de nota :moto: iar la anu' sper sa fie la fel ca acum...cu exceptia vremii care poate sa fie umpic mai frumoasa...

In rest...multumim organizatorilor pentru ca au reusit sa satranga atati pasionati ai miscarii moto',si ii apreciem pentru efortul depus pentru organizarea evenimentului.... :bounce:

Mai asteptam poze....sa se oftice lumea care nu a fost... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa nu uitam sa ii multumim "motociclistului" de sambata noaptea care a inceput sa dea rateuri si sa tureze motorul cand peste 75% din cei prezenti acolo dormeau dusi, asta ptr ca, citez, "poate si are cu ce". Si era si foarte suparat ca a indraznit Chelsoi sa ii atraga atentia sa se opreasca. Eu si prietena mea si multi altii ii "multumim calduros". Sper ca ii ajunge carnea din congelator macar pana la anu... :D

 

Chelsoi, pune si tu, te rog, aici numarul de inmatriculare al respectivului "domn"....

 

LE: In rest.... ASTEPTAM EDITIA A 3-A!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VA MULTUMESC TUTUTROR PT. PARTICIPARE!

 

NE VEDEM LA EDITIA A III A!!! :D

 

Am atatea ganduri de exprimat , inca de pe drumul de intoarcere, incat nu stiu cu ce sa incep, cu drumul pana la Breaza, plin de gropi, cu ploaia de aseara care ne-a facut precum castravetii maica-mii iarna....cu bagaje ude, haine,saltele,paturi,sau saci de dormit....of Doamne,bine ca am ajuns inapoi acasa. Dupa cum am spus, drumul are portiuni destul de mari unde nu stii ce sa ocolesti si in ce sa dai...iar ploaia a pus capac gropilor,asa ca nu le mai vedeam, nu le mai ocoleam si ...POC!!!...dar nu unu, ci toti ca asa e frumos tongue.gif Ajunsi undeva in...Breaza, se vede o ceva agatata unde scria mare 'TABARA MOTO...EDITIA II...' si atat, fara un semn stanga dreapta....cucu-ghici ...pana la urma am aflat ca era in stanga, aha, ok, dar pe drumul respectiv, nu semne de semnalizare curbe,lumini sau alte-cele...nimic-nimicut,asa-dar, la un moment dat vedeam tabara, dar nu si intrarea. Sesizandu-se, niste motociclisti ne-au iesit in cale , dar asta dupa ce deja trecusem . In fine ajunsi se oreste si ploaia, dilema: unde montam corturile, ca lumina era numai acolo unde erau gratarele cu micii si mesele. Hai sa nu fiu chiar rautacioasa, si pentru viitoarele intruniri...tabere..etc. sa spun ca organizatorii au gandit ca nu e apa curenta si au adus pompierii care au asigurat apa rece,nu ca ne-ar fi interesat prea tare,apa aveam si noi-in haine stuck.gif dar e o idee de admirat si de retinut ptr viitor. Intr-un final, am plecat de dimineata inapoi acasa, deoarece aveam tot bagajul ud, insa daca nu era vremea atat de nenorocita,ramaneam sigur,deoarece locatia a fost superba.Eventualele greseli mi le scuzati ,sunt datorate oboselii.

 

 

Nu stiu pe ce drum ati venit, dar....drumul in Breaza este chiar ok, fara prea multe gropi! In dreptul bannerului era indicator mare cu...TALEA! Dupa cum ati citit la anuntarea intalnirii...locatia era....TALEA!

Curbele...nu aveam cum sa le semnalizez...DOOOOH! Pt. a le semnaliza...trebuie indicatoare si...poate nu stiati dar....astea se fac de catre alte "persoane" iar cu iluminatul public...la fel...se ocupa cei abilitati...nu??? Eu am stat la intrarea spre intalnire....tocmai pt. ca nu aveam cum sa trag curent pana acolo! :bounce: Asa ca...i-am indrumat pe toti motociclistii spre locul de campare! Din pacate...vremea nu am avut cum sa o controlez si...dupa cum ati "observat" vineri noapte a plouat...torential!

Locatia nu mi-a permis sa fac o intalnire de "lux" dar...sincer...nici nuimi pare rau pt. ca...a fost superba(locatia dar si intalnirea)

 

Avand in vedere ca doar eu cu tatal meu am organizat acest eveniment, zic totusi ca a iesit mult peste asteptari!

 

 

Tin sa multumesc lui Km453 si lui Ravenshield pt. sutele de km starbatute pana la Breaza pt. a putea fii prezenti si nu in ultmul rand...voua...tututor motociclistilor ca m-ati onorat cu prezenta! Va astept si in 2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...