Sari la conținut

Album Foto


Dobrescu
 Share

Postări Recomandate

hmmm.. am facut si eu simsonul si m-a costat destul de mult. Intradevar, nu poti preciza exact insa exista multe lucruri care pot fi spuse cum ar fi: cat ar costa niste aripi, furca fata cu frana pe disc si eventual de unde se poate cumpara una mai ieftina, etc.. Eu la asta ma refeream. De facut as avea unde sa-l fac, nu-i bai insa accesoriile sunt problema.. Cat despre comenzi, in nici un caz de Harley! Prea scumpe!! Ceva mai ieftin.. Iarasi, rezervorul.. Facut din 2 (eventual modificat unul de Festival..) sau la comanda.. Ideea este ca preturile difera in functie de zona si poate aflu, gasesc ceva mai ieftin prin tara..

Vreau sa stiu orientativ, calculele mele ajung la 1000$, vreau sa aflu daca si-a modificat cineva nepra ("modificare", nu schimbare de rezervor si ghidon!) de curand si a iesit mai ieftin..

Despre piese stiu ca sunt jaf cele din ucraina. am un amic care isi cauta un piston la cota 0 folosit doar ca sa nu-si ia unul nou! Acum ce sa-i faci! Decat sa caut sapt in sir prefer sa iau unul d-asta si sa merg! Noroc ca vine iarna si nu se mai pune problema asa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu ce sa zic.Nu stiu preturile din tara.De exemplu aici la Botosani un set de comenzi din inox(asemanatoare cu cele de Harley)ajung cam la 1mil.sau cel mult 1 jumate.In pret este inclus si materialul strungarului.Am sa ma interesez si de celelate chestii.Cred ca am sa trimit un mesaj cu o lista de preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Bucur.Sper sa nu te superi,dar as vrea sa-mid au si eu un pic cu parerea despre Niprul tau.Motorul este super misto,dar din cate vad eu cadrul nu este lungit,sau daca e este foarte putin.Cum spuneam cred ca daca ai fi lungit cadrul,nu prea mult vreo 15-20 cm si daca ai mai fi coborat-o putin efectul ar fi fost altul.Inca o data asta este doar parerea mea,sper sa nu te superi.

Merci pentru aprecieri.

Nici o suparare motomaniacule. Doar aici povestim de modificari.

De ce nu am lungit cadrul la Nipru:

1. Pt ca eu sunt de principiul ca orice modificare nu trebuie sa afecteze tinuta de drum, sau daca o afecteaza sa o afecteze pozitiv. ETZ-ul l-am taiat, l-am lungit l-am lasat jos, dar am muncit mult la chestia asta, masuratori, calcule (daca vrei iti explic pe PM sau mail cum am facut - am folosit printre altele polobocul :P ), dar la Dnepr MI-A FOST FRICA. Adica nu sunt injiner de meserie si am zis ca decat sa ma bag la o chestie care ma depaseste mai bine stau pe curu meu.

 

2. Eu sunt juma de om (am 1,72 m ) deci n-am nevoie de prea mult spatiu sa ma desfasor pe motoreta :D Stau foarte comod pe motorul meu.

 

3. Ideea mea a fost sa fac un cuiser nu un chopper si nu se simte nevoia sa lungesc cadrul. Din modificarile pe care i le-am facut i-am dat o linie placuta, de cruiser... poate in poza nu se observa asa clar dar daca il vezi in realitate are o linie foarte placuta (ghidon + rezervor cu bord pe el + sa + aripi lasate + masca de inox la telescoapele din fata si la juguri + masca de baterie si cutiile laterale - sa nu se vada spatiul gol si bateria atat de enervante la dnepre = o linie armonioasa si placuta de cruiser = ce am dorit eu)

 

E o curba mai nasoala..in panta ... intre Sibiu si Brasov.. la Porumbacu... acolo fac eu testul stabilitatii... test pe care Natasha l-a trecut cu brio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

pai cam asta ar fi opera mea...oricum asta e intr-o faza bruta..caci pe langa finisari mai am shi nishte panouri la rezervor de pus, o carena pt far...shi alte chestii

 

dar va promit ca atunci cand o termin, pun nishte poze ca tare imi place[cel putin mie] :D

 

ah...shi vb shi voi despre ea, spunetzi shi voi ce credetzi...sugestii, comentarii bine/rau...ma rog vedetzi voi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cine e domnitza de mai sus :D...asta e treaba lui :P....

alta poza cu simsonul lui Costel ...calaretu fiind tot Andrei da pe la o varsta mult la frageda ....13-14 ani cred

post-8-1073762213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

daca intru si eu cu o imagine ma baga si pe mine cineva in seama? :D

aici e motorul meu asa cum era in 2002 daca vreti sa vedeti alte imagini recente da-ti un buzdugan.am multe dar sunt facute cu rezolutie mult prea mare ca sa intre aici. :P

post-8-1075237006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...