Sari la conținut

Accident La Balotesti - 08.09.2007


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

multumesc ogarule de ajutor! Si.... o intebare te rog, celor de la tara, acelora dinte ei care merg cu carutele ptr ca nu au altceva... ce le facem? Le invatam caii sa zboare sau ii impuscam pur si simplu? Mentionez ca nu sunt pro carutasi dar ma gandeam si eu asa..... :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fiecare este liber sa faca ce vrea... dar ma astept ca politia sa ma apere si protejeze de ce-i ce-mi pot face rau! Acest lucru este valabil si pe drumuri... nu ma intereseaza cum. Eu ma straduiesc sa respect legea... poate de frica sau din bun simt si prudentza. Dar daca exista frun animal care considera altceva, as dorii ca politia sa-si faca treaba.

 

E simplu... intr-un stat in care nu pot umbla cu pistol sau aruncator de grenade montat pe motor sau mashina, pentru ai indeparta din calea mea pe cei ce-mi fac voit probleme, politia tre sa faca asta. Cum? Cum stiu ei mai bine dar fara a incalca drepturile omului.

 

In rest ce sa spun... daca ti-ai propus sa incalci legea, fa-o tata ... e treaba ta! Da' de ce tre' sa mai iei si pe altul dupa tine? Ce vina are ala? Ia-ti sosea, fratele meu. Nu poti? Mergi atunci dupa aceleashi legi dupa care merg toti.

 

REPET, pentru ce-a fost in seara asta si pentru multe altele... POLITIA si SISTEMUL sunt de vina.

 

Merg in limitele legii, ma straduiesc... cu sigurantza voi greshi... stim cu totii povestile... sa ma fereasca D-zeu sa nenorocesc vreun suflet pentru neatentia mea.

 

Mai toti care scrieti pe forum, sunteti tineri... veti creste, veti intemeia o famile si veti avea un baiat... baiat care intr-o zi nu se va mai intoarce.... aflati de el de la TV. Sunt convins ca v-ati fi dorit sa-i fi luat carnetul frun politist pentru roshu sau depashire de viteza.

 

Sa ne fereasca D-zeu de accidente si sa ne dorim ca Politia sa-shi faca treaba cum trebuie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilnic citesc forumurile cu accidente....si intotdeauna ma abtin sa comentez,dar acum nu mai pot:

 

1. Cu tot respectul pentru motociclistii civilizati care respecta legea ,dar din pacate si aici nu vreau sa dau un procentaj cat la suta dar de speriat numarul mare de motociclisti superexperientati cu vechime de cateva luni care pur si simplu se cred ROSSI pe un vitezan tare de tot si haideti sa fiim sinceri nu respecta normele de circulatie aproape deloc,ei sunt cavalerii drumurilor .Nu respecta restrictiile la limitare de viteza ,la depasiri ,trec peste linii continue,fac depasiri chiar daca vine cineva pe contrasens ei tot se strecura printre masini traind clipe de extaz cu super adrenalina ..... si as putea sa continui lista cu neregularitatiile pe care le fac.

Precizez inca odata nu toti dar din pacate o mare majoritate dintre ei se cred nemuritori si deasupra tuturor :) .Si tot ei sunt care botezeaza conducatorii masinilor conzervari ,porecleaza politistii si pe toti in jurul lor ,numai ei sunt tari si corecti.

 

2. Cati dintre super motociclisti au condus masina in viata lor in drum lung sa zicem Oradea-Bucuresti?

Cand iesti in masina conduci relaxat ,nu conduci parca ai fii sub pusca lunetistilor sa te tot astepti la un inpact de undeva sa scanezi totul in jurul tau si sa conduci paranoic asteptandu-te din toate directiile sa para din senin un supersport cu 250 km/h...mai asculti muzica mai vorbesti la telefon ,cu totu ca esti atent la drum si respecti limita de viteza ,nu schimbi benzi fara semnalizare.....dar toti suntem oameni si mai gresim.

 

Tare as vrea sa cunosc un motociclist care conduce si masina si nu sa nu fi vorbit in viata lui la telefon in timp ce conducea ,sau daca nu a schimbat banda fara semnalizare...haideti sa fim sinceri cu noi insine si sa nu mai batem din piept ca conservari incoace si incolo....

 

Daca ati condus masina in viata voastra stiti foarte bine ca NIMENI nu poate detecta un motociclist care se apropie cu viteza unei rachete......si sa fim sreiosi multi circula asa,numai ca in marea majoritate nu patesc nimic...sunt norocosi.

Nu doresc la gurangii aia care pun toata vina pe conservari sa se afle intr-o situatie cand dintr-un anumit motiv urca la volan si merge in drum lung si din nefericire sa intre in el prietenul lui cel mai bun cu un supersport si in urma impactului prietenul lui motociclist sa moara .....

 

3.Am foarte multi prieteni care au supersportive si stiu cat ii dau ...merg cu 299 km/h saptamanal si nu numai.....cand patesc dau vina pe toti din jurul lor :conzervar neatent ,cum de nu-ia vazut ca vin cu 299....de ce nu se asigura?.....

 

4.Din pacate sunt cazuri reale in care motociclistul merge regulamentar si un sofer ii taie calea ,dar in acele cazuri cu un procentaj foarte ridicat motociclistul personal ne povesteste patania....moto julit si un pic indoit ,....si in nici un caz masini rasturnate si alte chestii.....imi vine sa plang!

 

R.I.P. :scratch:

:what: :-L :P

 

ADEVAR GRAIESTI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ogarule de ajutor! Si.... o intebare te rog, celor de la tara, acelora dinte ei care merg cu carutele ptr ca nu au altceva... ce le facem? Le invatam caii sa zboare sau ii impuscam pur si simplu? Mentionez ca nu sunt pro carutasi dar ma gandeam si eu asa..... :-)

:) cu atat mai mult cu cat carutzashu' poate se grabeste sa ajunga la targ la constanta si o ia pe A2

 

 

R: ii impushcam pur si simplu! Iar cailor le dam drumu' la pascut in spatii amenajate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilnic citesc forumurile cu accidente....si intotdeauna ma abtin sa comentez,dar acum nu mai pot:

 

1. Cu tot respectul pentru motociclistii civilizati care respecta legea ,dar din pacate si aici nu vreau sa dau un procentaj cat la suta dar de speriat numarul mare de motociclisti superexperientati cu vechime de cateva luni care pur si simplu se cred ROSSI pe un vitezan tare de tot si haideti sa fiim sinceri nu respecta normele de circulatie aproape deloc,ei sunt cavalerii drumurilor .Nu respecta restrictiile la limitare de viteza ,la depasiri ,trec peste linii continue,fac depasiri chiar daca vine cineva pe contrasens ei tot se strecura printre masini traind clipe de extaz cu super adrenalina ..... si as putea sa continui lista cu neregularitatiile pe care le fac.

Precizez inca odata nu toti dar din pacate o mare majoritate dintre ei se cred nemuritori si deasupra tuturor :) .Si tot ei sunt care botezeaza conducatorii masinilor conzervari ,porecleaza politistii si pe toti in jurul lor ,numai ei sunt tari si corecti.

 

2. Cati dintre super motociclisti au condus masina in viata lor in drum lung sa zicem Oradea-Bucuresti?

Cand iesti in masina conduci relaxat ,nu conduci parca ai fii sub pusca lunetistilor sa te tot astepti la un inpact de undeva sa scanezi totul in jurul tau si sa conduci paranoic asteptandu-te din toate directiile sa para din senin un supersport cu 250 km/h...mai asculti muzica mai vorbesti la telefon ,cu totu ca esti atent la drum si respecti limita de viteza ,nu schimbi benzi fara semnalizare.....dar toti suntem oameni si mai gresim.

 

Tare as vrea sa cunosc un motociclist care conduce si masina si nu sa nu fi vorbit in viata lui la telefon in timp ce conducea ,sau daca nu a schimbat banda fara semnalizare...haideti sa fim sinceri cu noi insine si sa nu mai batem din piept ca conservari incoace si incolo....

 

Daca ati condus masina in viata voastra stiti foarte bine ca NIMENI nu poate detecta un motociclist care se apropie cu viteza unei rachete......si sa fim sreiosi multi circula asa,numai ca in marea majoritate nu patesc nimic...sunt norocosi.

Nu doresc la gurangii aia care pun toata vina pe conservari sa se afle intr-o situatie cand dintr-un anumit motiv urca la volan si merge in drum lung si din nefericire sa intre in el prietenul lui cel mai bun cu un supersport si in urma impactului prietenul lui motociclist sa moara .....

 

3.Am foarte multi prieteni care au supersportive si stiu cat ii dau ...merg cu 299 km/h saptamanal si nu numai.....cand patesc dau vina pe toti din jurul lor :conzervar neatent ,cum de nu-ia vazut ca vin cu 299....de ce nu se asigura?.....

 

4.Din pacate sunt cazuri reale in care motociclistul merge regulamentar si un sofer ii taie calea ,dar in acele cazuri cu un procentaj foarte ridicat motociclistul personal ne povesteste patania....moto julit si un pic indoit ,....si in nici un caz masini rasturnate si alte chestii.....imi vine sa plang!

 

R.I.P. :scratch:

Ai foarte mare dreptate prietene noi santem de vina cu toate ca multi dintre noi mergem corect,dar toti mai gresim cateodata,greseli mai mici sau mai mari,depinde de la caz la caz,dar nu toti riderii conduc si conserve tot atat de mult cum comduc mobrele ca sa vada diferentele,dar totusi daca neam civiliza si noi putin si ne-am respecta in trafic unii pe altii cred ca alta ar fi situatia,nu-ti trbuie multa minte sau sa fii un mare cult,ca sa judeci putin si sa fim mai civilizati in trafic intre noi,fie conservar,fie rider,ca si asa drumurile,blocajele si stresul de zi cu zi ne omoara incetul cu incetul,trebuie sa ne calmam putin si sa judecam bine ca ''Ce tie nu-ti place,Altuia nu-i face''dar din pacate nu este asa si cred ca nu se va intampla in viitorul apropiat. :what: :-L
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ogarule de ajutor! Si.... o intebare te rog, celor de la tara, acelora dinte ei care merg cu carutele ptr ca nu au altceva... ce le facem? Le invatam caii sa zboare sau ii impuscam pur si simplu? Mentionez ca nu sunt pro carutasi dar ma gandeam si eu asa..... :-)

sincer regret pentru carutasi dar asta nu inseamna ca toata lumea tre sa ramana la nivelul carutelor.in alte state din lume( si la noi) pe autostrazi sunt interzise carutele sa nu mai spun ca lateral au garduri de protectie impotriva animaleleor.realitatea este ca suntem departe de civilizatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer regret pentru carutasi dar asta nu inseamna ca toata lumea tre sa ramana la nivelul carutelor.in alte state din lume( si la noi) pe autostrazi sunt interzise carutele sa nu mai spun ca lateral au garduri de protectie impotriva animaleleor.realitatea este ca suntem departe de civilizatie.

IN cel putin 50de ani...ajungem si noi acolo...dar cate R.I.P-uri trebuie sa mai fie puse :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare este liber sa faca ce vrea... dar ma astept ca politia sa ma apere si protejeze de ce-i ce-mi pot face rau! Acest lucru este valabil si pe drumuri... nu ma intereseaza cum. Eu ma straduiesc sa respect legea... poate de frica sau din bun simt si prudentza. Dar daca exista frun animal care considera altceva, as dorii ca politia sa-si faca treaba.

 

E simplu... intr-un stat in care nu pot umbla cu pistol sau aruncator de grenade montat pe motor sau mashina, pentru ai indeparta din calea mea pe cei ce-mi fac voit probleme, politia tre sa faca asta. Cum? Cum stiu ei mai bine dar fara a incalca drepturile omului.

 

In rest ce sa spun... daca ti-ai propus sa incalci legea, fa-o tata ... e treaba ta! Da' de ce tre' sa mai iei si pe altul dupa tine? Ce vina are ala? Ia-ti sosea, fratele meu. Nu poti? Mergi atunci dupa aceleashi legi dupa care merg toti.

 

REPET, pentru ce-a fost in seara asta si pentru multe altele... POLITIA si SISTEMUL sunt de vina.

 

Merg in limitele legii, ma straduiesc... cu sigurantza voi greshi... stim cu totii povestile... sa ma fereasca D-zeu sa nenorocesc vreun suflet pentru neatentia mea.

 

Mai toti care scrieti pe forum, sunteti tineri... veti creste, veti intemeia o famile si veti avea un baiat... baiat care intr-o zi nu se va mai intoarce.... aflati de el de la TV. Sunt convins ca v-ati fi dorit sa-i fi luat carnetul frun politist pentru roshu sau depashire de viteza.

 

Sa ne fereasca D-zeu de accidente si sa ne dorim ca Politia sa-shi faca treaba cum trebuie!

da Vulture cu dinti,eu mi-as fi dorit sa-i ia permisul cand l-a prins cu 150/ora,acum nu-l mai cautam la cimitir.pacat de acesta tanara generatie care se autodistruge.iar voi,voi cei cu mai multa experienta faceti ceva pentru acesti tineri care nu realizeaza pericolul care-i pandeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hondaxx.... prietene ai tu vreo solutie mai rapida si mai eficienta pentru a stopa carnagiul de pe sosele?

Eu nu si asta ar fi prima. Nu spun ca e cea mai eficienta , dar macar se incepe de undeva.

 

Toata vorbaria de pe forum, toate campaniile accidente organizate de cei cu simtul raspunderii, nu au nici un efect in mintea necoapta a unor copii fara discernamant care aleg, poate inconstient sa-si etaleze frustrarile pe rachete pe care habar nu au sa le controleze.

Nu-i critic pe tineri, spun doar ca-si cauta identitatea, sunt influentabili si nu au suficient discernamant pentru a judeca riscurile la care se expun, si aici intervine ...... LEGEA

 

Fii convins ca, daca Politia ar incepe o campanie dura vestea s-ar duce repede si multi ar fi salvati de la moarte.

Chiar si carutasii din sate ar auzi ca Politia le confisca carutzele (astfel de vesti, e dovedit, circula repede) si cel putin statistic ar scadea numarul lor de pe sosele nationale si, implicit, riscul de a intalni o astfel de surpriza scade. Daca gresesc te rog sa ma corectezi.

 

Nu am idei naziste si nici totalitare, asadar trebuie sa convietuim in aceasta societate dupa reguli general acceptate (in Romania si pretutindeni).

 

Scuze pentru off-topic, inca odata, au murit niste oameni care poate nu stiau ce fac, sau/si au gresit insa au platit pretul suprem :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: :what: Da,Politia si Sistemul sunt de vina,dar ce facem noi ca sa ne protejam,ne urcam pe o racheta si ii dam in goarna sau intoarcem conserva pe unde ne taie capul fara sa ne asiguram ca poate omoram pe cineva,pana sa faca sistemul sau politia ceva nu-i mai bine sa ne civilizam si noi un pic si sa ne respectam in trafic ca asa ar fi mai bine cred eu. :-L :P R.I.P :baldy: :what:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin.Sau nu ar fi mai bine sa ne gandim de 17x inainte de a ne urca pe mobre la ce mi-au spus prietenii sau la ce am citit pe forum sa invatam din greselile altora si daca tot vreau sa fac ce vreau eu,sa ma duc pe o pista si sa fac acolo tot ce vreau eu si pe urma sa revin pe strase si sa merg mai cu grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: :what: Da,Politia si Sistemul sunt de vina,dar ce facem noi ca sa ne protejam,ne urcam pe o racheta si ii dam in goarna sau intoarcem conserva pe unde ne taie capul fara sa ne asiguram ca poate omoram pe cineva,pana sa faca sistemul sau politia ceva nu-i mai bine sa ne civilizam si noi un pic si sa ne respectam in trafic ca asa ar fi mai bine cred eu. :P :baldy: R.I.P :what: :wave:

 

 

Hai ma sa fim seriosi ca nu putem invinovatzi pe nimeni in astfel de cazuri...noi suntem singuri vinovatzi... ca ne manaca atat de tare in poponeata cateodata ca nici noi nu ne dam seama,intodeaua e pusa intrebarea DACA....nu mergeam tare(cazul decedatului) ...daca nu taiam calea ...daca si iar daca ,intradevar nici noi ca motociclisti cateodata nu suntem corectzi(eu unu recunosc) si as vrea sa il vad pe ala care nu a incalcat o regula de circulatie si se bate cu caramida in piept ca el si numai el e corect ....sincer eu nu am sa invinovatesc pe nimeni de greselile care le`am facut si sunt de vina,nu e nici o politie de vina nici un sistem ca eu sunt prost si vreau sa merg tare ca mananca acolo unde nimeni nu ma poate scarpina sa fim realisiti auzi cate uni :"ca asta a fost soarta" dar parerea mea e ca soarta cateodata ne`o facem cu mana noastra ..asa ca NOI suntem iconstientzi si tot odata vinovatzi!

 

 

:D

 

--- Mesaj completat în 08 Sep 2007 22:07 -------------

cateva poze

 

 

in fine ce sa mai zic ... scena de cosmar imi aduce aminte cam de aceleasi accident de acum cateva saptamanii care l`am vazut tot pe forum ,cam aceias poveste si vreau sa zic ca pozele nu face decat sa imi inmoaie picoarele si sa ma intreb daca maine ar mai fica cazul sa ma urc pe motor ... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca nu am jignit orgoliul nimanui .

Nu-mi place sa ma bag in seama si nici sa fac pe desteptu' ca nu-i de mine.

 

Din pacate eu am pierdut prea multi prieteni din ambele tabere si am vazut foarte multa suferinta....nu doresc la nimeni....as putae sa sciu o carte dar e prea morbida sa scriu despre asa ceva....deja cand citesc un accident dupa primele cuvinte deja stiu ce urmeaza,nu vedeti ca tot se repeta.....?numai ca unu e RR altu R1 altu zx-7 r...repsol honda....si situatii similare.....

 

Si pasagerul intr-un fel e foarte vinovat ....in mare majoritatea a cazurilor ei il indeamna pe conucatorii supersportivelor :"dai frate ....asa ma, l-ai depasit, esti tare ...cutituuu' ....esti rossi frate ....o sa povestim asta la gagici in discoteca sa vezi cum se dau pe spate...".....si urca in spatele unui incepator,fara protectii fara nimic....astia nu au televizor acasa? sa se uite la un concurs moto la eurosport si sa vada cazaturi...nu zic de internet si forum ca e naspa sa citesti asa ceva ...marea majoritate stiu prea mult si nu au nevoie de forum ca asta-i pentru tocilari sa citesti si sa inveti....

 

Eu as face din acest site un material de invatamint pentru clasele 4-8 la generala ca sa-i intre in cap la toti copii lectiile astea ca mai tarziu sunt prea smecheri sa mai asculte pe cei care le vor binele,sunt rebeli si tari,n-au nevoie de sfaturi...

 

Limita de viteza lagale nu-i invetat pentru a strange bani ...e facut sa ne protejeze pe noi de prostiile noatre si de a da sansa la ceilalti sa ne observe in timp ca gresim.....

 

Avem drumuri proaste ,reparatii de drumuri -> ingustari, trafic aglomerat si cam toti suntem disperati ,nervosi si chiar si intre conservari e o lupta ....cand unu vrea sa intre de pe un drum fara prioritate pe cel cu prioritate si este un rand la semafor e just ca nu-i lasa nimeni sa intre in fata lui,de aceea devenim agresivi,trebuie sa te bati pentru un loc in trafic.....apoi sa nici nu vorbim de soferii de camion care au o boala a supremitatii cu puteri infinite fata de noi....de carutasii nesemnalizati care circula bine mersi si noapte ca niste vampiri in intuneric si care isi vad de treaba lor pe DN si europoene,si cand sunt amendati sar ca niste victime ale sistemului....pe ei cum sa-i amendeze ei sunt saracii....prieten de familie s-a rasturnat cu masina sa-i evite si gunoii nici macar nu s-au oprit sa-i ajute sa iasa din masina rasturnata si plina de sange....biciclistii ca si ei au dreptu' in trafic si in plus ei sunt ecologistii cei care nu polueaza ,sunt niste eroi,dar nu inteleg ca drumuril deja nu-i ajung nici macar autoturismelor ca peste tot cate o banda e folosit ca drept parcare.....pietonii care sunt nerabdatori sa mearga pana la trecere de pietoni ,ca ei au treaba sunt grabiti si oricum repede se strecura printre masini,stau intre benzi ....si inca mai vin maidanezii care sar intre masini,sperie biciclistii care incearca sa se fereasca de ei,pietonii la fel,masinile iarasi ,....trece bunica si ea in loc nepermis autoturismul o evita in ultima clipa sa n-o calce,nu mai are timp sa semnalizez...din spatele lui vine vre-un V.I.P. cu un jeep super tare si face semn cu faru sa se dea laoparte ce el e si mai grabit ,pe langa el se strecoara un taximetrist care isi cistiga existenta conducand in acest balamuc......SI acum vine Gigi cu un supersport cu 100 si la ora si se mira ca conservaru nu-i acorda prioritate cand el se strecoara intre dou benzi si in acelasi timp conservarul evita sa nu-l calce pe bunica pe caine si pe biciclist......deci cam asa stau lucrurile in foarte multe cazuri.....restu sunt exceptii,dar cu procentaj mult mai mic......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte naspa accidentul........vina este in totalitate soferului cu masina de manelari........probabil motociclistul merge la relantiu de avea 140km/h (asa am inteles de la antena1) ...........pt zona aceea 140 NU este o viteza mare!!!!! ce dracu, nu mai dati vina pe motociclist......nu are absolut nici o vina! campania aia cu 'eroi' trebuia sa fie pt soferi ca doar din cauza lor au loc atatea accidente!! daca ala cu masina circula regulamentar, nu se intampla asa ceva.......chiar daca motociclistul mergea cu 90 tot aceasi soarta ar fi avut!!! deci, 140 nu este o viteza mare iar cei ce au sportive stiu asta!

 

mercedesul s-a rasturnat pt ca era in viraj iar impactul a fost amplificat de greutatea pasagerilor!

Presupun ca esti Inginer Expert in astfel de fenomene dc afirmi ca la 140km/h o motocicleta de 180 kg+aproximativ 140kg pilotul si pasagerul pot rasturna o masina de aproximativ 2 tone. Si dc ai permis de conducere, presupun ca sti ca 140km/h intr-o zona in care restrictia este de 110, este o viteza mare. Dar ma indoiesc ca avea DOAR 140km/h. Poate persoanele mai naive inghit faza ca putea sa rasoarne masina la viteza sus mentinata, dar mai sunt si oameni cu capul pe umeri care nu inghit astfel de povesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu stai linistit comentezi aiurea...

Degeaba scrieti voi aici o galagie de posturi ca avea 200 .......asta nu schimba cu nimic...

 

Avea viteza si gata...daca nu trecea ala peste linia continua nu m-ai dadeati acu cu ripuri...fiecare isi plateste greselile in viatza.

 

nu stiu ce o sa intelegeti din acest post dar a fost scris in graba si la nervi...

Rip.. :) :scratch:

Nu stiu dc noi trebuie sa intelegem ceva. Poate intelege VOI ca VITEZA UCIDE. Prostia celorlalti participanti la trafic nu poate fi controlata de noi, dar viteza cu care ne deplasam, da. Si pt toti care mai sustin ca nu conteaza dc avea 200 sau nu la ora, cititi cazul lui Djidji duru care a avut un accident asemanator si acum TRAIESTE. Cu ceva urmari, dar traieste si se poate bucura de familia lui. Faptul ca nu mergea tare (adicaa nu era "erou") si ca avea si experienta, i-au salvat viata. Asa ca in loc sa faceti voi morala, mai bine bagati la cap la ce duce viteza.

 

PS: Cine vrea sa fie urmatorul erou??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea ar trebui aplicata cu privire la incepatori si sa fie pedepsiti foarte aspru cei care conduc motocilceta de categorie mai mare de cat ii este permis ca incepator....si sunt vinovati si parintii care-i dau bani copiilor sa-si cumpere arme ,nu motociclete ,ca aceste supersportive cu peste 100 cai putere la si nici 200 de kg masa proprie e o arma incarcata in mana unui incepator care poate mai e si virgin si are un nivel de testosteron cat un cal de curse si nici nu mai stie ce sa faca cum sa iasa in evidenta sa fie recunoscut de cielalti ..... multora le place sa fie numiti nebuni :iau parca un compliment cand cei din jur le zic "... ma tu nu esti normal....tu esti nebun ma Gigi.....Gigi e un nebun....."...."...pot sa stii ca-s nebun pe motocicleta mea ma....ma i-am dat 250 si mai avea putere......ma voi stiti bine ca-s nebun,cu mine sa nu va puneti ...." si pustoaicele ...scuzati femeile de 15-16-17 ani sunt umezi cand vad barbati din astia ca Gigi care-i nebun .....si bine inteles asta stie si Gigi cum se topesc fetele dupa el daca joaca rolu lui Gigi nebunu'......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu a fost accident. Iata de ce:

 

 

b.t.w. reclama cu eroii e facuta si datorita importatorului "rachetei" R6

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...