Sari la conținut

Accident La Balotesti - 08.09.2007


PingyXP
 Share

Postări Recomandate

@stephon. toata vina apartine soferului pentru ca nu s-a asigurat. stim cu toti foarte bine cum soferii ne testeaza puterile, si reflexele, taindu-ne fata, si facandu-ne tot felul de faze, nu-mi zice ca tie nu ti sa intamplat niciodata......numai celor care stau si merg q motoru pe forum nu li se intampla..nu cred ca e cazul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 290
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am aflat si eu acum de la un politist care a fost la locul accidentului, mi-a zis ca cel de pe motocicleta avea peste 200 si ca acul turometrului era undeva aproape de capat, si ca un mercedes a intors iar motorul a intrat fix prin usa soferului mercedesului si ca toti erau morti in masina... am inteles ca soferul motocicletei avea 20 de ani si avea permisul de cca 1 luna 2 ...

Am scris in graba, sper ca ati inteles ceva ..

R.i.p

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe un r6 in treapta 1 la 14 mii de ture este pe undeva pe la 110 daca nu mai bine .....

aku cine ar putea sa creada ca mergea ku 1 treapta .... eu zik k era ku a 3-a cel putin ...... deci viteza mult prea mare pt conditiile de drum .... ce om normal ar putea aprecia o astfel de viteza in oglinzi ..... asta daca a apucat sa vada ce l-a lovit .....

 

vorba mea preferata de pe forum ....... SELECTIE NATURALA

Editat de PingyXP
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stephon. toata vina apartine soferului pentru ca nu s-a asigurat. stim cu toti foarte bine cum soferii ne testeaza puterile, si reflexele, taindu-ne fata, si facandu-ne tot felul de faze, nu-mi zice ca tie nu ti sa intamplat niciodata......numai celor care stau si merg q motoru pe forum nu li se intampla..nu cred ca e cazul tau.

 

 

Am aflat si eu acum de la un politist care a fost la locul accidentului, mi-a zis ca cel de pe motocicleta avea peste 200 si ca acul turometrului era undeva aproape de capat, si ca un mercedes a intors iar motorul a intrat fix prin usa soferului mercedesului si ca toti erau morti in masina... am inteles ca soferul motocicletei avea 20 de ani si avea permisul de cca 1 luna 2 ...

Am scris in graba, sper ca ati inteles ceva ..

R.i.p

 

 

pe un r6 in treapta 1 la 14 mii de ture este pe undeva pe la 110 daca nu mai bine .....

aku cine ar putea sa creada ca mergea ku 1 treapta .... eu zik k era ku a 3-a cel putin ...... deci viteza mult prea mare pt conditiile de drum .... ce om normal ar putea aprecia o astfel de viteza in oglinzi ..... asta daca a apucat sa vada ce l-a lovit .....

 

 

Viriliu...uite raspunsul care voiam sa il dau! L-au dat baietii dinainte!

 

Mi s-a intamplat de foarte multe ori, dar...uite ca sunt INCA in viata! O fii noroc, experienta, faptul ca nu ma lasa motorul sa trag atat de tare....cine stie??? Poate toate...poate niciuna din cauzele mentionate mai sus! Pacat de ei...erau mult...mult prea tineri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe un r6 in treapta 1 la 14 mii de ture este pe undeva pe la 110 daca nu mai bine .....

aku cine ar putea sa creada ca mergea ku 1 treapta .... eu zik k era ku a 3-a cel putin ...... deci viteza mult prea mare pt conditiile de drum .... ce om normal ar putea aprecia o astfel de viteza in oglinzi ..... asta daca a apucat sa vada ce l-a lovit .....

 

vorba mea preferata de pe forum ....... SELECTIE NATURALA

 

 

Dumnezeu sa ii ierte....

 

 

Daca a tras ambreiajul cand a incercat sa franeze si nu a mai taiat acceleratia (am vazut multa lume care trage ambreiajul cand franeaza- mai ales incepatori) unde crezi ca s-ar fi dus acul turometrului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati-va dracului cu acul ala odata! Acesta nu se blocheaza in momentul impactului la turatia/viteza respectiva. Din cauza socului, sare/se opreste in alta pozitie. Ia incercati sa dati un ceas pe jos, si o sa constatati ca limbile nu mai sunt in pozitia de dinainte de impact.

 

PS Nu am zis totusi ca baiatul nu avea viteza, mai ales daca a intrat efectiv prin masina

 

Dumnezeu sa-i odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terminati-va dracului cu acul ala odata! Acesta nu se blocheaza in momentul impactului la turatia/viteza respectiva. Din cauza socului, sare/se opreste in alta pozitie. Ia incercati sa da-ti un ceas pe jos, si o sa constatati ca limbile nu mai sunt in pozitia de dinainte de impact.

 

PS Nu am zis totusi ca baiatul nu avea viteza, mai ales daca a intrat efectiv prin masina

 

Dumnezeu sa-i odihneasca

asa e cu acul, nu se blockeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar motociclistul...se va gandi de 2 ori inainte sa ajunga cu un R6 la 14000 rot/min

 

 

Te-ai gindit,ca poate a tras ambreajul inainte de impact?Turatia sare instantaneu,plus ca la impact,se schimba pozitia acului.Desteptule!Mereu critici fara sa stii ce s-a intimplat......doar cei morti stiu,si ei nu intra pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist ! Condoleante familiilor !

Nu va mai certati ca niste gagauti. Chiar nu va pare rau de niste tineri cu aceeasi pasiune ?

Iar cei cu "selectia naturala" sa va fie rusine, macar pastrati pentru voi gandurile astea marete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie toata treaba asta imi suna a sinucidere...

 

viteza EXAGERAT DE MARE .. nu ma intereseaza rahaturile cu ac si fara ac blocat.. O MOTOCICLETA ... A RASTURNAT .. UN MERCEDES DE PESTE 2 TONE .. deci sa nu-mi spuna mie cineva ca ala avea sub 150. INCEPATOR, racheta, viteza poate dubla peste limita legala, pasager, si nu e exclus sa fi fost si carosabilu umed, ca asa pare in poza aia, si pe la ora aia a si inceput ploaia.

 

Nu era dobitocu cu mertanu.. era un caine, nu era un caine, era altceva, un pieton , nu era un pieton, putea fi o groapa.

 

La conditiile alea de drum, si la experienta aluia, si la viteza aia.. un singur deznodamand putea sa fie : MOARTEA ..

 

Cauza accidentului .. este culpa comuna ! Daca ala cu mertanu nu taia linia continua nu aveam accident.. dar nici daca ala mergea cu viteza legala (sau macar pe aproape) nu aveam acum accident, sau daca aveam, nu era cu 3 morti.

 

Imi pare rau pentru TOTI 3 morti... ala cu mertanu a platit ceva mai mult de o amenda pentru trecerea liniei continue, motociclistul a platit mult prea greu pentru necesitatea lui de adrenalina si inconstienta sa... dar pasageru ala cu ce a gresit ?

 

Sa Le Fie Tarana Usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie toata treaba asta imi suna a sinucidere...

 

viteza EXAGERAT DE MARE .. nu ma intereseaza rahaturile cu ac si fara ac blocat.. O MOTOCICLETA ... A RASTURNAT .. UN MERCEDES DE PESTE 2 TONE .. deci sa nu-mi spuna mie cineva ca ala avea sub 150. INCEPATOR, racheta, viteza poate dubla peste limita legala, pasager, si nu e exclus sa fi fost si carosabilu umed, ca asa pare in poza aia, si pe la ora aia a si inceput ploaia.

 

Nu era dobitocu cu mertanu.. era un caine, nu era un caine, era altceva, un pieton , nu era un pieton, putea fi o groapa.

 

La conditiile alea de drum, si la experienta aluia, si la viteza aia.. un singur deznodamand putea sa fie : MOARTEA ..

 

Cauza accidentului .. este culpa comuna ! Daca ala cu mertanu nu taia linia continua nu aveam accident.. dar nici daca ala mergea cu viteza legala (sau macar pe aproape) nu aveam acum accident, sau daca aveam, nu era cu 3 morti.

 

Imi pare rau pentru TOTI 3 morti... ala cu mertanu a platit ceva mai mult de o amenda pentru trecerea liniei continue, motociclistul a platit mult prea greu pentru necesitatea lui de adrenalina si inconstienta sa... dar pasageru ala cu ce a gresit ?

 

Sa Le Fie Tarana Usoara !

:)

 

Si terminatzi cu prostiile odata .... ace brice si carice...nici o bashina nu putea sa scape ala cu mertzanu ca motoreta era langa el fara sa aiba timp sa stranga din buci....

Imi pare rau pt tineri , dar mai rau pt ce au lasat in urma lor

Editat de BoneS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg la tara in vacante la Peris.....parintii mei au fost colegi cu parintii lui Marian.....Marian avea un scuter de 49cc un JetForce....a facut scoala si si-a luat din prima un motor prea puternic pentru el.....va dati seama :sa treci de la scuter fara permis la R6 :) :scratch: :what: .....era un tip caruia ii placea sa se dea in spectacol....prin sat mergea cu viteza,fara casca,fara echipament:mergea pe motor numai in bermude si in rest nimic.....politia chiar ii daduse amenda pt ca l-a prins fara casca.......cand trecea pe langa mine prin sat (eu cu scuterul ) chiar ma gandeam :baiatul asta nu o sa ajunga bine.....si uite ca s-a intamplat nenorocirea....la experienta pe care o avea si la stilul in care conducea trebuia sa se intample ceva...Condoleante familiei si Dumnezeu sa-l odihneasca.....

 

:-L :P :baldy: R.I.P. :what: :wave: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.protv.ro/filme/impact-nimicitor...ile=29356#29356

IN mod ciudat aia de la tv zic ca soferul a schimbat banda. Dar nu stiu cum a schimbat ala banda trecand pe una de imediat langa de s-a pus masina cash pe drum de a intrat motorul fix in portiera si perpendicular . Ca asa (mi) se pare ca a fost, dupa imagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: RIP.Imi pare rau can vad ca tot mai multi mor din cauza vitezei,eu unul nu pot sa-mi dau seama unde le este capul,daca vroia sa impresioneze pe cineva,poate pe persoana care era cu el,chiar a facuto,dar totusi cei care isi iau rachete de genul asta si doresc andrenalina,ar trebui sa se gandeasca sa se duca undeva pe un circuit si sa-i dea acolo gaz cat poate si sa-si consume andrenalina,sa nu mai omoare si pe alcineva.Sincer imi pare rau Condoleante familiei si prietenilor. :what: :-L :P :baldy:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: RIP x 3 :what: :-L

 

Sa rastorni un Mercedes cu un motor sport... Clar impact de viteza mare. Daca nu se opreau in Mercedes, ii gaseau la vro' 70 de metri in camp... Pacat de ei... toti tineri.

 

Cine a elaborat spotul acela TV cu "eroi pe motociclete" adevar graia!

Oameni astia nu inteleg ca restrictiile de viteza chiar nu sunt puse la misto.

 

Oricum, destul de greu sa il declari vinovat exclusiv pe cel de la volan chiar si asa, facand greseala asta, nu avea cum sa analizeze in secunda lui de "asigurare" cu ce viteza vine racheta spre el.

 

Tragedia este COMUNA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preluare

 

"Soferul masinii Stefan Stoica calaret obstacole multiplu campion national maestru al sportului.

A iesit de la baza picadilly si a intors spre bucuresti pe linia continua. Moto cu 2 persoane venea din buc spre snagov si a intrat in plin in masina. Moto a lovit masina in stalp stg. Toti 3 au murit la impact. Masina e klasse vechi s a dat peste cap la impact."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :scratch: Inca ceva,am auzit de la un prieten care se afla acolo imediat dupa accident(prietenul erea cu conserva) ca soferul de pe Mertzan vorbea la telefon sau vroia sa dea tel.in orice caz cica ar fi fost cu tel.la ureche,poate asta a fost cauza de nu cred ca la observat pe reider,dar asta nu mai aduce pe nimeni inapoi,dar totusi poate mai invatam si noi sa ne mai temperam mana din gaz,iar cei incepatori sau cu mai putina experienta sa fie mai atenti,indiferent daca are un R6,R1 sau orice alta mobra cu multi cai putere,ca nu ne-am nascut cu piese de schimb.RIP si condoleante familiilor celor trei. :what: :-L
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte naspa accidentul........vina este in totalitate soferului cu masina de manelari........probabil motociclistul merge la relantiu de avea 140km/h (asa am inteles de la antena1) ...........pt zona aceea 140 NU este o viteza mare!!!!! ce dracu, nu mai dati vina pe motociclist......nu are absolut nici o vina! campania aia cu 'eroi' trebuia sa fie pt soferi ca doar din cauza lor au loc atatea accidente!! daca ala cu masina circula regulamentar, nu se intampla asa ceva.......chiar daca motociclistul mergea cu 90 tot aceasi soarta ar fi avut!!! deci, 140 nu este o viteza mare iar cei ce au sportive stiu asta!

 

mercedesul s-a rasturnat pt ca era in viraj iar impactul a fost amplificat de greutatea pasagerilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

''

mie toata treaba asta imi suna a sinucidere...

 

viteza EXAGERAT DE MARE .. nu ma intereseaza rahaturile cu ac si fara ac blocat.. O MOTOCICLETA ... A RASTURNAT .. UN MERCEDES DE PESTE 2 TONE .. deci sa nu-mi spuna mie cineva ca ala avea sub 150. INCEPATOR, racheta, viteza poate dubla peste limita legala, pasager, si nu e exclus sa fi fost si carosabilu umed, ca asa pare in poza aia, si pe la ora aia a si inceput ploaia.

 

Nu era dobitocu cu mertanu.. era un caine, nu era un caine, era altceva, un pieton , nu era un pieton, putea fi o groapa.

 

La conditiile alea de drum, si la experienta aluia, si la viteza aia.. un singur deznodamand putea sa fie : MOARTEA ..

 

Cauza accidentului .. este culpa comuna ! Daca ala cu mertanu nu taia linia continua nu aveam accident.. dar nici daca ala mergea cu viteza legala (sau macar pe aproape) nu aveam acum accident, sau daca aveam, nu era cu 3 morti.''

 

Nici o instanta nu o sa decida culpa comuna in acest caz ..indifernt de viteza motocicletei vinovat este cel care la efectuarea virajului nu a acordat prioritate...adevarat noi vedem culpa comuna deoarece gandim ca daca moto adapta viteza la conditiile de trafic nu se ajungea aici..invatam ceva oare?

Editat de M.I.5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...