Sari la conținut

Accident Urat Dealul Negru - 9.09.2007


soe
 Share

Postări Recomandate

Parere de rau pentru cei cazuti ! Important este de ce au cazut ,cine stie cine sunt baietii sa ne spuna si noua ?Si f. important motivul accidentului.In alta ordine de idei nu stiu daca cei din coloannele oficiale sau dracu stie ce coloane, nu au obligatia de a opri in caz de accident. Cine stie vreun articol de lege, sa-l posteze aici sa ne lamurim. poate omul chiar nu a putut opri si vazind alte masini oprite ...asta este. Dar nu cred ca doua minute nu puteau opri mai ales ca cine stie ce burtos nu murea de foame daca mai intirzia la vreun festin. Oricum ginditi-va cum este sa ai nevioie de ceva ajutor si toti sa treaca pe linga tine sa-ti faca cu mina. Sa fie clar, trebuie sa oprim, macar pina vedem despre ce este vorba ,macar pentru a spune celor din jur sa nu-i scoata casca decit eventual cu mare atentie (asa am inteles, ca este bine) poate este nevoie de un pansament ceva, un garou ,dracu stie ce, de ridicat motorul de jos sau de pe om.

 

:) :) :D :hurt: :rose:

 

Parca il vad pe presedintele Comisiei Europene, Baroso, vazand accidentul trage un racnet pe geamul deschis al masinii, opreste coloana in stil Wild West, se da jos din masina, isi scoate haina la repezeala, isi sufleca manecile si ii da sa bea apa de izvor din caushul palmei celui accidentat, si ii sprijina capul pe pieptul lui, mangaiindu-l pe frunte si astupandu-i o nara de unde ii curge sange din nas, cu o maneca de la camasa pe care tocmai si-a rupt-o. (da nu-i problema ca la dineul oficial de la Coliba Haiducilor poate sa stea cu haina pe el, ca nu se vede ca are camasa rupta la maneci.

 

 

:rose: :rose: :blbl: :blbl: :lol: :(

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Cei 14 care au fost atat de vehementi si l-au bestelit pe om incat nu s-au gandit si la posibilitatea asta: v-am sters jignirile si ar fi frumos sa-i dati un PM cu niste scuze. S-a exprimat clar ca erau deja persoane care acordau deja primul ajutor (care daca nu e aplicat de cineva care are ceva cunostinte, poate fi fatal - dar asta e alta poveste), deci nu erau chiar primii ajunsi si singurii de pe sosea. Plus ca (in cazul SPP) fac pariu ca s-a dat pe statie pt urgentare. Multe cadre active sunt motociclisti cu ştate vechi si oameni de toata stima :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@soe

pai trebuia sa mentionezi de la bun inceput ca erau masini oprite langa ei, si nimeni nu mai zicea nimic.

In cazu in care erai primu care ar fi asistat la accident (se intampla in fata ta) atunci totusi trebuia facut ceva, si sunt sigur ca exista proceduri de urmat in situatia asta chiar de catre o coloana oficiala.

 

Totusi, ce au patit baietii? si ce a codus la accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.In alta ordine de idei nu stiu daca cei din coloannele oficiale sau dracu stie ce coloane, nu au obligatia de a opri in caz de accident. Cine stie vreun articol de lege, sa-l posteze aici sa ne lamurim. poate omul chiar nu a putut opri si vazind alte masini oprite ...asta este. Dar nu cred ca doua minute nu puteau opri mai ales ca cine stie ce burtos nu murea de foame daca mai intirzia la vreun festin. Oricum ginditi-va cum este sa ai nevioie de ceva ajutor si toti sa treaca pe linga tine sa-ti faca cu mina. Sa fie clar, trebuie sa oprim, macar pina vedem despre ce este vorba ,macar pentru a spune celor din jur sa nu-i scoata casca decit eventual cu mare atentie (asa am inteles, ca este bine) poate este nevoie de un pansament ceva, un garou ,dracu stie ce, de ridicat motorul de jos sau de pe om.

bai nene dar sunteti culmea!! :) si eu lucrez tot in regim special si nu ai cum poola calului sa opresti coloana si sa lasi expusa persoana protejata ca o belesti si fara sa pateasca vip-ul ceva. nu ai cum!!! lasati omul in pace!! vad ca mai tare va intereseaza de ce n-a oprit decat ce s-a intamplat cu aia cazuti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Cei 14 care au fost atat de vehementi si l-au bestelit pe om incat nu s-au gandit si la posibilitatea asta: v-am sters jignirile si ar fi frumos sa-i dati un PM cu niste scuze. S-a exprimat clar ca erau deja persoane care acordau deja primul ajutor (care daca nu e aplicat de cineva care are ceva cunostinte, poate fi fatal - dar asta e alta poveste), deci nu erau chiar primii ajunsi si singurii de pe sosea. Plus ca (in cazul SPP) fac pariu ca s-a dat pe statie pt urgentare. Multe cadre active sunt motociclisti cu Âştate vechi si oameni de toata stima :)

 

sunt de acord cu atitudinea ta :)

good work!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romani romani romani. Care mai de care isi imagineaza un scenariu rupt din film in care te dai de trei ori peste cap si tot opresti. Supermanilor ! Va inghesuiti sa judecati aiurea. La urma urmei asa veti fi si voi judecati. Macar un gram de decenta ati putea pastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cer scuze nimanui pentru ca nu merita oboseala.cum el nu s-a obosit sa explice de la inceput,eu la ce bun sa o fac acum?si mai am un dubiu...accidentul nu apare pe nicaieri,net,presa,politie sau pe unde am mai cautat.daca baietii nu erau niste extraterestrii care vroiau sa atace coloana aia oficiala(ei nestiind ca nu se va opri) ar fi trebuit sa se auda ceva pana acum.asa ca parerea mea este ca s-a vrut rating...AA!o sa cer scuze dupa vreo 2-3 pagini sau cand imi aduc aminte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cer scuze nimanui pentru ca nu merita oboseala.cum el nu s-a obosit sa explice de la inceput,eu la ce bun sa o fac acum?si mai am un dubiu...accidentul nu apare pe nicaieri,net,presa,politie sau pe unde am mai cautat.daca baietii nu erau niste extraterestrii care vroiau sa atace coloana aia oficiala(ei nestiind ca nu se va opri) ar fi trebuit sa se auda ceva pana acum.asa ca parerea mea este ca s-a vrut rating...AA!o sa cer scuze dupa vreo 2-3 pagini sau cand imi aduc aminte!

 

 

tinere ,cred ca mai bine-ti insatlezi ceva jocuri gen moto gp sa ai si tu o ocupatie ,nu sa stai sa ma critici pe mine pe net .iar daca mintea AIA mica a ta poate sa conceapa ca acest topic a fost pus ptr raiting inseamna ca ai luat testul psihologic cu pile.

 

VAD CA MAI MULT VA INT DE CE NU AM OPRIT NU SA AFLATI CE S-A INTAMPLAT CU ACEI MOTOCICLISTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata! Sa lasam vrajeala. Ce s-a intimplat cu baietii , de ce au patit-o, si ce urmari a avut, este mai important de aflat? Sa nu uitam echipamentul daca a fost sau nu si ce fel ? Viteza cit a fost ? Hai sa lasam omul in pace sa ne concentram pe fapte, sa tragem concluzii folositoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suspansul se prelungeste...domnul spp inca nu ne dezvaluie ce s-a intamplat cu oamenii aia...pentru ca nu exista asemenea accident pe nicaieri,dar,eu o sa mai caut si o sa mai astept 3 pagini pana o sa ai bunavointa sa ne spui si asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC:

Pe forumul asta nu exista pic de respect.Se gaseste de fiecare data un dejtept sa inceapa cu comentariile aiurea, cu presupuneri si atacuri.Adevarul e ca nu ii poti cere omului ce n-are!Asta da comunitate moto , de invidiat as putea spune.

@R3kin:Nu ma cataloga tu pe mine atata timp cat nu ne cunoastem, si mai usor cu jignirile totusi ca nu am facut armata impreuna.Este un forum public unde ma gandesc ca totusi trebuie folosit un limbaj adecvat.Parerea mea de "pustiulica". :)

 

ON TOPIC:

Chiar nu stie nimeni nimic?Ma gandesc la baietii din zona Pitestiului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai... motociclistii sunt acei uamini care se motociclesc cu motoarele. biggrin.gif Cei ce stau pe forum sunt forumisti. tongue.gif .

 

OFFTOPIC : Sau poate unora chiar le pasa si chiar vor sa traga niste concluzii pt viitor (nu ma refer neaparat ca le pasa de cel mort/ranit/lovit la modul personal). Nu iti cade bine cand vezi INCA un accident dar... macar unii sa invete, nu ?

 

Daca motociclistii sunt cei care calaresc motoarele si nu intra pe forum sa dea un sfat folositor, prefer sa vorbesc cu cei care nu sunt "motociclisti".

 

+ mai exista posibilitatea sa fie o fiintza umana care merge pe motor la capatul tastaturii de unde pleaca anumite presupuneri din care invetzi ceva.

 

Ontopic : se stie ceva sau se inchide mai rpd topicu asta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce citesc un asemenea topic imi dispare cheful sa mai intru pe forum cel putin o luna

adevarul este ca padure fara uscaturi nu exista dar parca aici se aduna toata "spuma" prostiei

ce mizerie,ce comentari ce c.a.c.a.t,un offtopic continu....si o serie de "inteligenti" care mai de care cu neuronul atrofiat a caror existenta depinde de aceste "bagari in seama"

 

este o rusine sa faci parte din "comunitatea motociclistilor" atata timp exista esemenea gainari care te mananca de c.u.r la fiecare pas (forumul este plin) :)

celor care se simt le doresc multa........

 

:) :D :hurt: :rose: :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce citesc un asemenea topic imi dispare cheful sa mai intru pe forum cel putin o luna

adevarul este ca padure fara uscaturi nu exista dar parca aici se aduna toata "spuma" prostiei

ce mizerie,ce comentari ce c.a.c.a.t,un offtopic continu....si o serie de "inteligenti" care mai de care cu neuronul atrofiat a caror existenta depinde de aceste "bagari in seama"

 

este o rusine sa faci parte din "comunitatea motociclistilor" atata timp exista esemenea gainari care te mananca de c.u.r la fiecare pas (forumul este plin) :)

celor care se simt le doresc multa........

 

:) :D :hurt: :rose: :rose: :rose:

 

Du-te si fa o plimbare nocturna plimbaretule. .ne vedem peste o luna. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ON TOPIC:

Chiar nu stie nimeni nimic?Ma gandesc la baietii din zona Pitestiului...

 

Am fost pe Dealu' Negru,am intalnit si un grup de 4 motociclisti cu motoare de viteza la vreo 10 km de Dedulesti(noi eram opriti).Au salutat si chiar am apreciat distanta dintre ei si viteza relativ ok pt zona respectiva.Noi am mai urcat pana la Dedulesti ..cativa mici..sa zic ca a durat cam o ora pauza si apoi am plecat din nou spre Pitesti.

 

PE DRUM NU AM INTALNIT NICI UN ACCIDENT SI CRED CA LOGIC AR FII FOST SA AJUNGEM EXACT IN MOMENTUL IN CARE AR FII AJUNS POLITIA ETC...

 

 

P.S. Mai e posibil sa nu vb de acelasi grup.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ne-ai impartasit experienta, poti sa ne impartasesti si motivatia pt care nu ai oprit? Nu vreau sa te acuz nestiind ce motive aveai, dar cu greu ma pot gandi la un motiv care sa te scuze.....

daca fraza asta nu aparea in topic , am fi fost scutiti de 20 de pagini de comentarii fara rost so total pe langa subiect

..si poate am fi aflat ce s a intamplat

:)

 

--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 07:48 -------------

Suspansul se prelungeste...domnul spp inca nu ne dezvaluie ce s-a intamplat cu oamenii aia...pentru ca nu exista asemenea accident pe nicaieri,dar,eu o sa mai caut si o sa mai astept 3 pagini pana o sa ai bunavointa sa ne spui si asta!

 

sau are dreptate ..si a fost doar un test ca sa vada pana unde se poate ajunge cu prostia

 

--- Mesaj completat în 12 Sep 2007 07:51 -------------
..sau chiar s a intamplat accidentul si atunci imi cer scuze..pt afirmatii

..si astept sa aflu ce s a intamplat cu adevarat

Multa sanatate!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...