Sari la conținut

cromare


grex
 Share

Postări Recomandate

caut un atelier serios de cromat sau nichelat.oriunde in tara asta ca ajung peste tot

pai iti zic eu sigur...dute la timisoara la ELBA.......furca mea este cromata la ei...toate motoarele timisorenilor sunt cromate la elba.......si sunt super bine cromate ma refer ca si calitate.....dar te sfatuiesc sa slefui tu piesele bine inainte de a le da la cromat

ELBA timisoara :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Argeşene,vino tată în Buc că gasesti si aici da tre sa le lasi si vii dupa o saptamana sa le iei!Au preturi bune si sunt seriosi(atat cat poate fi un roman)!

tel 021/2422635(Nea Bratu)---are atelierul în spate la Bucur-Obor!

Numai bine! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

ArgeÂşene,vino tată în Buc că gasesti si aici da tre sa le lasi si vii dupa o saptamana sa le iei!Au preturi bune si sunt seriosi(atat cat poate fi un roman)!

tel 021/2422635(Nea Bratu)---are atelierul în spate la Bucur-Obor!

Numai bine! :ok:

 

Nea Bratu nu mai are atelier la Obor ci s-a mutat la dracu in comuna Pantelimon. Dar la cromat, la el ma duc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

caut un atelier serios de cromat sau nichelat.oriunde in tara asta ca ajung peste tot

sectorul 2,str Magura Vulturilor,nr 49.Am cromat eu anul trecut mai multe chestii la ei,e un tataitza foarte de treaba acolo,nu stiu exact cum il cheama.Multe din fiarele pe care le-am dus erau pline de rugina,dar ei se ocupa de tot si nu mi s-a parut deloc scump,si vorba aia.sunt bugetar! :eek: Trebuie sa le lasi acolo o saptamana,dar fac treaba buna! Bafta!!! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nea Bratu nu mai are atelier la Obor ci s-a mutat la dracu in comuna Pantelimon. Dar la cromat, la el ma duc.

 

 

Ai facut ceva pana aum la nea Bratu? Iese treaba buna?

 

Alo, postul ala e din 2004, si nea Bratu face cea mai buna treaba. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

 

Puteti sa-mi spuneti si mie unde pot croma o pereche de jante si o bascula. Piesele vin de la un Ninja 636 si nu poate nimeni sa-mi spuna unde se poate face acest lucru.

 

Jantele sunt din aluminiu, se pot croma? Daca nu, ce trebuie sa fac sa le aduc la ceva asemanator cromului

 

Multumesc mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Puteti sa-mi spuneti si mie unde pot croma o pereche de jante si o bascula. Piesele vin de la un Ninja 636 si nu poate nimeni sa-mi spuna unde se poate face acest lucru.

 

Jantele sunt din aluminiu, se pot croma? Daca nu, ce trebuie sa fac sa le aduc la ceva asemanator cromului

 

Multumesc mult

In com.Pantelimon este acest nea Bratu fata in fata cu Hotel Lebada.Mergi la el si vezi ce spune.E meseriash.Pe cine vei intreba in centru te va indruma catre el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

No , am vorbit si io cu nea Bratu, cam 150 ron / janta.

Apropo, are cineva poze de la ce si-a facut ca pareri pro am citit intr-una dar n-am vazut o poza, o parere despre cat si cum a tinut lucrarea in timp. Poze bree!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

No , am vorbit si io cu nea Bratu, cam 150 ron / janta.

Apropo, are cineva poze de la ce si-a facut ca pareri pro am citit intr-una dar n-am vazut o poza, o parere despre cat si cum a tinut lucrarea in timp. Poze bree!!!

am cautat in toata comuna pantelimon....nici urma de nenea Bratu...ni cei din zona nu stiu de el...aveti un nr de tel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0745686256-str.Nicolae Balcescu 5

Este pe langa Politie.Am ceva la lustruit si chiar ieri am fost pe acolo este bine sanatos,dar are mult de treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca faci un esapament din teava normala si o cromezi dupa, oare tine la temperatura cromul ala? sau se arde si arata ca o soba veche?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e cromul de calitate,tine la temperatura....in timp,oricum cred ca se face albastru,in zona cotului...

mai este varianta teava de inox.....care trebuie lustruita periodic,daca vrei luciu,si care la temp inalte se face un maroniu frumos...

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Puteti sa-mi spuneti si mie unde pot croma o pereche de jante si o bascula. Piesele vin de la un Ninja 636 si nu poate nimeni sa-mi spuna unde se poate face acest lucru.

 

Jantele sunt din aluminiu, se pot croma? Daca nu, ce trebuie sa fac sa le aduc la ceva asemanator cromului

 

Multumesc mult

 

 

No , am vorbit si io cu nea Bratu, cam 150 ron / janta.

Apropo, are cineva poze de la ce si-a facut ca pareri pro am citit intr-una dar n-am vazut o poza, o parere despre cat si cum a tinut lucrarea in timp. Poze bree!!!

 

 

Doar nu vreti sa va cromati jantele la la gsx-r si zx-r? :lol: :D

 

 

Cred ca ce vreti voi defapt este sa polishati jantele. :D Jantele polishate sunt neindicate genului de oameni comozi. Daca nu le ingrijesti si putzuluiesti o sa arate ca pwla dupa o vreme. Se oxideaza. Si cu cat sunt polishate mai prost, cu atat se oxideaza mai repede si mai tare. La bascula trebuie avut grija. In tarile civilizate daca mergi cu bascula cromata la verificarea tehnica iti zic aia sa ti-o bagi in coor. Este interzisa cromare cadrului si a basculei din motive de rupt gatul. Cu toate astea se zvoneste ca cica unii ar fi reusit omologarea cromarii cadrului dar au inaintat complexului de ingineri un dosar in care sa explice cum ce si cu ce si cu cine au facut operatia cat dosarul FLOTA! Polisharea este permisa insa trebuie avut grija sa nu se ia prea mult din grosimea materialului si sa NU se polisheze peste suduri... pt ca atunci de asemenea te trimit aia cu bascula sa ti-o infigi in... exact. In romanica poate mere faza pt ca-s prea cretini aia de la RAR si nu stiu pt ce se da cartonasu rosu. Insa o faci pe riscul tau...

 

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 11:25 -------------

Ce ziceti de galvanizare ??

 

Daca galvanizez si dupa aia un polish si un strat de lac .....

 

Lacu se ingalbeneste ca mobila lu bunica si/sau crapa si apoi arata beton. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cromare integrala cu o tehnologie noua, un fel de vopsire cu crom:

 

post-7633-1205481901_thumb.jpg

post-7633-1205481925_thumb.jpg

post-7633-1205481945_thumb.jpg

 

Oare nu te orbeste la drum pe soare?

MAMA :crack: :D Ce mortal e!Vreau si eu! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...