Sari la conținut

Accident Cu Morti, Plevnei, Bucuresti


Purghy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 898
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am vazut reportajul, a inregistrat cineva?

Este admirabil efortul parintilor de a da un sens tragediei, de a cauta cauzele reale si a le expune pentru ca asa ceva sa nu se mai intample. Asta ar trebui sa ne motiveze si pe noi sa facem ceva cata vreme mai suntem pe aici pentru a nu deveni si noi victime. Ne vedem la urmatorul termen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La naiba abia acum am vazut. Daca citeam ieri inregistram eu, nici marti nu am cum. Poate a inregistrat cineva. As vrea sa-l vad si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu aseara, cel putin ultima parte.. mai mai sa ma buseasca plansul ... astia din justitie sunt criminali frate. Iar politia/primaria, ca sa scape de belea, au trasat linie DIScontinua la locul accidentelor, ca sa mai moara si altii...cretinoizi tembeli!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din program vad ca emisiunea a fost Ochiul magic. Pe inregistrari (www.tvr.ro) figureaza emisiuni din 2009, dar nimik pe luna mai. Probabil ca am putea cere printr-un mail sa o posteze pe site ...zic si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa pun aici. mpeg are 216 Mb. avi, but less quality are 127, daca aveti o idee mai buna folositi-o sau dati-mi un pm

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat sa pun aici. mpeg are 216 Mb. avi, but less quality are 127, daca aveti o idee mai buna folositi-o sau dati-mi un pm

 

 

Multumesc mult l-am luat si eu. O sa ma uit mai tarziu la el..daca e nevoie o sa-l pun si pe ftp-ul meu de acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut si eu.

 

Cand e urmatoarea infatisare la tribunal, dati de stire. Frumos ar fi ca atunci sa avem toti niste tricouri cu un mesaj, ceva, un semnal de alarma la adresa legislatiei de doi lei din Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din program vad ca emisiunea a fost Ochiul magic. Pe inregistrari (www.tvr.ro) figureaza emisiuni din 2009, dar nimik pe luna mai. Probabil ca am putea cere printr-un mail sa o posteze pe site ...zic si eu...

Emisiunea nu se poate posta pe site-ul tvr, deoarece nu este transmisa pe tvr international.

Reluarea va fi marti dimineata, la ora 11.30. Oricum, saptamana viitoare voi avea inregistrarea emisiunii. Cei care o vor dori, sa ma contacteze.

 

Vazut si eu.

 

Cand e urmatoarea infatisare la tribunal, dati de stire. Frumos ar fi ca atunci sa avem toti niste tricouri cu un mesaj, ceva, un semnal de alarma la adresa legislatiei de doi lei din Romania.

Urmatoarea infatisare e pe 26 mai, martea viitoare, la ora 8.

Editat de kidda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am urmarit cazul de la inceput si din nou, dupa vizionarea emisiunii, ajung la concluzia ca mai bine iei parul si-ti faci singur dreptate. :unsure:

 

Inca un link de download al emisiunii , de data asta pe alt server A I C I

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine, 26 Mai, la ora 8, e urmatoarea infatisare la Judecatoria Sectorului 6, situata pe Str. Stirbei Voda nr. 115, sector 1.

 

In mod normal, ar trebui sa inceapa audierile si ar ajuta foarte mult daca ne-am strange, din nou, cat mai multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ajung sigur, dar voi fi cu bicicleta, sper sa nu conteze asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Procesul s-a amanat, din nou, pana pe data de 9 iunie. Avocatii victimelor au cerut schimbarea incadrarii in cea de omor calificat si de asemenea, inculparea firmei Concelex.

Editat de kidda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi in schimb a fost "motivata" amanarea. La un moment dat momarlanul ala de avocat al "invinuitului" a schitat o noua amanare pe motiv ca nu a avut timp sa adminstreze probele pentru ca abia a fost angajat la care judecatoarea i-a aruncat peste nas ca a avut clientul destul timp sa-si angajeze aparare asa ca sa lase vrajeala la o parteca nu tine.

 

In schimb a avut dreptate, cererea pe care a adresat-o avocatul acum nu poate fi solutionata pe loc.

 

Important este ca au avut ocazia sa-si pledeze cauza avocatii, si judecatoarea pare genul care nu sta la vrajeala cu proceduri si rahaturi, daca tot au ajuns acolo ii pune sa zica ce au de zis.

 

Oricum, nu vad sa se termine pana in Octombrie. Problema e ca am inteles ca ar fi la prima abatere. Daca nu trece de la omor din culpa la omor calificat o sa ia linistit un 3-4 ani cu suspendare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, nu vad sa se termine pana in Octombrie. Problema e ca am inteles ca ar fi la prima abatere. Daca nu trece de la omor din culpa la omor calificat o sa ia linistit un 3-4 ani cu suspendare.

 

Cum adica prima abatere?La cati morti se ia in considerare omorul?De la 3,4,5 in sus!

Nu va lasati amagiti de atitudinea judecatoarei!Daca un caz atat de clar treneaza de aproape doi ani(si inca nu s-a ajuns la recurs) este clar ca sunt interese sa se finalizeze maximum cu suspendare!

Nu este oare mai bine ca Dumnezeu sa dea cu masina peste viermele ala criminal iar cel desemnat de El sa faca asta sa ia 1-2 ani cu suspendare ca doar este la prima abatere!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...