Sari la conținut

Accident La Dej - Jud.Cluj - 16.09.2007


tantkd
 Share

Postări Recomandate

va rog frumos nu transformati si acest thread intr-un de 39 DE PAGINI, dupa cum am observat ca va este obieciul. asta ca si off-topic si nota.

 

Offtopic- da care-i problema..ti se termina spatiul pe server? :)

Ontopic: Dumnezeu sa-i ierte, este incredibil ce se intampla in ultima perioada! Numai conservari care nu se asigura? De ce nu iau atitudine presedintii de cluburi sa faca niste campanii de constientizare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La volan era o femeie...nu spun ca daca ar fi fost un barbat,nu s-ar fi intamplat accidentul.Cei care sofeaza autorturisme Dacia in general sunt un pericol public :)

 

Da, sigur...La Balotesti si pe Plevnei conduceau 2 femei Dacii ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sigur...La Balotesti si pe Plevnei conduceau 2 femei Dacii ...

pai uita-te si tu cate autoturisme Dacia sunt implicate in accidente cu motociclete.Sau poate ca sunt putin afectat de faptul ca sambata trecuta tot un autoturism Dacia mi-a rupt si mie piciorul!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am auzit nimic... :)

Este ceva motorist inCuzdrioara (5km de dej...) cu care ma intalneam dimineata, pe la 7fara 10, , o calca tare de tot sa nu intarzie...are un motor negru , de viteza, mai miculutz...

Doar in viteza l-am vazut de fiecare data ...lucreaza la unitatea militara din dej...

Avea din cand in cand si o fatutza in spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie mers prudent! CONDUITA PREVENTIVA! ieri eram la garaj lucram la moto cu un prieten...! a trecut unu, cred k avea 150 lejer! BOMBA! si asat in Bucuresti...lume, trafic, copii!

 

eu cred k multi nu stiu ce inseamna CONDUITA PREVENTIVA! si multi incurca strada cu circuitul!

 

e bine sa conduci in asa fel incat dak ti intoarce o masina sa poti evita, dak ti sare un copil in fatza sa poti opri sau ocoli la timp..etc!

 

asta inseamna...DRIVE SAFE!

 

R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am auzit nimic... :)

Este ceva motorist inCuzdrioara (5km de dej...) cu care ma intalneam dimineata, pe la 7fara 10, , o calca tare de tot sa nu intarzie...are un motor negru , de viteza, mai miculutz...

Doar in viteza l-am vazut de fiecare data ...lucreaza la unitatea militara din dej...

Avea din cand in cand si o fatutza in spate

dejul e mic , si plin de tzarani care conduc dacia doar odata pe saptamana , martea in zilele de targ...e plin de babe si de mosi pentru care viteza insemna , viteza unei vaci care se intoarce acasa....

Acum nu lipsesc nici motoarele crizate si feciorii in shalpi, care nu suporta nimic in fatza...e o combinatie destul de fatala!

 

...si ca sa-mi spun tot oful, nu se poate sa turezi in draci motorul si sa treci ca si o racheta, seara pe un drum in panta(proaspat asfaltat! si foarte bun) intre 2 siruri e case, cu 6 curbe si o sicana in 'S", toate fara vizibilitate, si sa faci asta seara de seara.....oboseste si ingerul ala pana la urma....

 

 

'ce ma ! ce te doare pe tine? ce, tii ciuda ca nu poti sa-i dai si tu junghiului tau?Ce pielea mea te bagi, tu stii ca era motocilclis bun?"

cam astea-s replicile , post....

Am fost depasit (eu eram cu junghiul meu cu atas) pe trecerea de pietoni , in buricul targului!De un fecior in nadragi scurti si pe o japoneza de asta crizata!Si a trebuit sa franeze brusc , ca nu avea cum sa incapa printre atatia oameni, dar m-a depasit!

Asta e!Dumnezeu sa-i hodineasca pe toti!( ca-s tare agitati...)

 

...ma duc pana in cluj acum , sa-mi consum si eu portia de sanse...

mergeti incet!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa renuntati la motoare daca tot va plangeti atat.

 

Avatarul l-ai schimbat,dar naravul ba!Acum 2 saptamani cand erai la inceput ai fascinat comunitatea motociclistilor din Romania prin raspunsurile tale ,,sensationale'',acum observ ca ai deja 157 de comentarii,ma rog,traim in Romania :lol:

Interesant faptul ca si in a doua fotografie postata aici accentuezi pe sani :) Fetita,daca mai (dai) strangi din bu_i rezolvi si problema operatiei,totul este posibil in ziua de azi,stai calma!

 

Imi voi schimba curand sloganul in ,,Tineti-va prostii legati''

 

Scuze pentru off topic,regret tragedia intamplata!

Editat de PHANTOM II
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.clujeanul.ro/cotidian/nocache/a...e_Clujului.html

"goanga" a murit pe loc. fata din cate am inteles este destul de grav ranita, bazin picoar(re), coloana fracturate, nu cum scrie in articol, rani usoare.inmormantarea va avea loc miercuri la pranz, la cimitirul din cuzdrioara.

P.S. femeia care conducea masina era o consateanca.

Condoleante familiei, R.I.P. Goanga. insanatosire grabnica fetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.clujeanul.ro/cotidian/nocache/a...e_Clujului.html

"goanga" a murit pe loc. fata din cate am inteles este destul de grav ranita, bazin picoar(re), coloana fracturate, nu cum scrie in articol, rani usoare.inmormantarea va avea loc miercuri la pranz, la cimitirul din cuzdrioara.

P.S. femeia care conducea masina era o consateanca.

Condoleante familiei, R.I.P. Goanga. insanatosire grabnica fetei.

 

Chiar imi pare rau pentru motociclist si totusi avea 29 de ani, era cu capul pe umeri nu stiu cat de tare merge, cat despre articol.... mi se pare ciudat ca acolo e un Renault si aici se vorbea de o dacie...este vorba de alt accident in poza ? AA si nimeni nu stie mai multe detalii ca mai mult s-a dat cu rip-uri pe aici decat sa se discute exact accidentul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatul a murit pe loc...ceva rana deschisa in zona toracelui...

...casca a sarit din cap....

...avea tricou, sau oricum nu avea armura...

fata este foarte grav , cu fracturi multiple, bazin, maini picioare, splina...

acul kilometrajului oprit pe la 180( irelevant , dar oricum avea mult...)

drumul este drept acolo si cu vizibilitate... :)

 

 

...se irosesc atat de tineri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF:

@drobu... UNDE s-a oprit acul vitezometrului NU are prea multa relevanta! Poate sa se opreasca si la 600km/h. Incearca sa arunci un ceas mecanic pe jos, sa vezi daca raman acele la ora la care ai aruncat ceasul. Ele se misca si de la socul loviturii!

;-)

Succese nebanuite domnilor!

ON: Sa-l odihneasca Dumnezeu pe mort si pe do'nsoara sa o pazeasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prea multe accidente fatale, enorm de multe si pe zi ce trece situatia ramane la fel, din pacate.

Se pare ca o sa ne ia ceva pana sa ne educam cu toti pentru a avea un trafic mai civilizat, iar autoritatile sa faca drumurile drumuri si nu cursa cu capcane.

odihneasca-se in pace si condoleante familiei, iar fetei multa sanatate si recuperare totala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :lol: ;) RIP "GOANGA " !!! Azi eram si eu la serviciu ( eu lucrez la alta unitate din aceeasi curte cu unitatea lui) si i-am vazut colegii pregatind garda de onoare pentru maine ,tocmai repetau cele trei salve ...m-a luat cu frig fratilor ,zau ,si acuma ma ia cu frig cand imi amintesc scena... Nu-l cunosteam foarte bine ,il admiram dimineata cand venea cu CBR-ul lui negru in care tropoteau caii putere...uite ca nu i-a strunit pe toti saracul de el. Colegii vorbesc pe la serviciu ca a fost un accident tare urat ( vreo 10 metri de frane ,vreo 5 metri impins dacia ,rana toracica cu organe iesite pe afara ,casca zburata din cap etc..) urat..foarte urat .Aveti grija la viteza fratilor ca ucide.

Nu vreau Doamne fereste !!! sa fiu sarcastic ,dar ma bucur ca eu practic motociclismul doar pe teren accidentat ,dealuri si noroaie si mai port si o gramada de echipament de protectie ,deci am toate sansele sa scap mai usor decat colegii mei cu speeduri pe care ii admir de altfel si atat ...

Odihneste-te in Pace Goanga !!!!! :) :D :D :hug: ;) :D

Iar voi cei care mai calariti aveti grija !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am aflat acuma imi pare rau.

Dumnezeu sa aiba grija de el

si insanatosire rapida si totala la fata

imi pare rau nu mai merge asa din cate am observat in majoritatea accidentelor sun motoare speed si nu inteleg de ce.?

 

Bogdane am aflat ca ai avut si tu unul si multumestei Domnului ca ai scapat cu viata.... soferi astia ar trebui sa fie mai atenti sau scrisul de pe oglinzi mai mare???????????/

sper ca busa nu are mari probleme . sa te faci bine repede.

 

condoleante familiei. :) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Bogdane am aflat ca ai avut si tu unul si multumestei Domnului ca ai scapat cu viata.... soferi astia ar trebui sa fie mai atenti sau scrisul de pe oglinzi mai mare???????????/

sper ca busa nu are mari probleme . sa te faci bine repede.

Si eu ma bucur ca am scapat usor.Asta e'! Cand te urci pe motor,iti asumi riscuri...Dumnezeu sa-l odihneasca pe goanga :) :lol: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...