Sari la conținut

Intalniri B - SUZUKI - GS 500


adya76
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Alti amatori, sau mergem in 3?Hai ca pe urma cand veti vedea pozele, o sa plangeti ca de ce nu ati venit cu noi?! :)

 

Corect ! O sa plangeti cand o sa vedeti cat de misto a fost. Cu lacrimi de crocodil.

Plecat din Bucuresti 3 oameni, 3 GS-uri, la ora 10:00, de la punctul de intalnire

stabilit la care n-a mai venit nimeni neanuntat (da, se poate veni si neanuntat :D )

 

Poze:

 

post-10329-1246726183_thumb.jpg post-10329-1246726243_thumb.jpg post-10329-1246726250_thumb.jpg

post-10329-1246726535_thumb.jpg post-10329-1246726544_thumb.jpg post-10329-1246726619_thumb.jpg

post-10329-1246726631_thumb.jpg post-10329-1246726646_thumb.jpg post-10329-1246726660_thumb.jpg

post-10329-1246726684_thumb.jpg post-10329-1246726696_thumb.jpg post-10329-1246726707_thumb.jpg

post-10329-1246726717_thumb.jpg post-10329-1246726730_thumb.jpg post-10329-1246726745_thumb.jpg

 

 

Le multumim si pe aceasta cale prietenilor din Targoviste care ne-au fost ghizi :)

Dupa cum se poate observa in ultimele imagini ne-a prins si o ploaie de vara din aia care te uda pana la piele, dar .. daca

facem o medie a fost fain si de data asta ..

Editat de mdvd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ohhhh my Gooooddddd! :)

 

Unbelivable! In patruj'de ani de cand muma m-o facut n-am vazut asa ceva... :D

 

Am apa si-n beeeep.... :D

 

Bine c-am ajuns acasa, ca la cum imi clantaneau dintii prin casca la intoarcere, nu credeam ca mai ajung....intreg!

------------------------------------------------

 

Concluzii:

 

1.Multumiri celor doi prieteni din Targoviste...oameni de toata isprava! :)

2.Cei care n-ati venit cu noi, va asigur ca ati pierdut un dush gratuit...inclusiv spalat de echipament(v. pozele). :box: BTW, Marius, cum facem sa imi trimiti si mie pozele la o rezolutie mai mare?

3.Targoviste=merita vizitat, ai ce vedea...Chiar si atunci cand vine Potopul!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar ce bine ne-am uscat la aerul ala conditionat :)

 

Da! :D N-as fi crezut vreodata ca voi ajunge sa stau in batatia unitatii exterioare de la A.C. Dar viata te invata ce si cum, nu? :D Acum, privind pozele, imi pare rau ca nu l-am luat si pe Catza ala muratu' sa-l uscam cu foen-ul... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello guys,

in a doua saptamana a lunii august planuiesc sa fac transalpina, va tenteaza pe careva? traseul ar fi bucuresti-pitesti- rm. valcea-valea oltului, transalpina si apoi cu intoarcere pe brasov- cheia-valeni-ploiesti-bucuresti sau...mai e varianta pe brasov- buzau-bucuresti, inca nu e definitivat traseul de intoarcere,sau numarul de zile alocat turului...

momentan suntem Suzi GS500 si Suzi DR800, se mai inscrie cineva? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello guys,

in a doua saptamana a lunii august planuiesc sa fac transalpina, va tenteaza pe careva? traseul ar fi bucuresti-pitesti- rm. valcea-valea oltului, transalpina si apoi cu intoarcere pe brasov- cheia-valeni-ploiesti-bucuresti sau...mai e varianta pe brasov- buzau-bucuresti, inca nu e definitivat traseul de intoarcere,sau numarul de zile alocat turului...

momentan suntem Suzi GS500 si Suzi DR800, se mai inscrie cineva? :D

suna interesanta aventura! citeam pe un forum despre drum ca nu ar fi prea bun!mai multe detalii................

am un prieten cu un f650 care cred ca s ar baga :D (sau vrei doar suzukisti? :) )

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suna interesanta aventura! citeam pe un forum despre drum ca nu ar fi prea bun!mai multe detalii................

am un prieten cu un f650 care cred ca s ar baga :D (sau vrei doar suzukisti? :) )

:)

 

Drumul mai este asfaltat cam 40%,in rest sunt destui km de gropi si denivelari,dar toti cei care au fost mi-au spus ca peisajul de acolo merita fiecare groapa luata/ocolita, fiecare portiune pe care mergi cu maxim viteza de zona rezidentiala:) si ca e chiar mai frumos decat pe transfagarasean[pt cei care nu au facut traseul, nu stiti ce pierdeti].speram sa gasesc si GSisti mai curajosi,mai erau amatori de offroad joi la academie,sper sa nu fie numai gura de ei:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1

 

hai sa nu fim rasisti cand e vorba de motoare:P oricine e doritor de plimbare prin locurile acestea minunate e binevenit. stiu oameni care au facut transalpina pe choppere...si dc honda shadow poate, de ce nu ar putea si GSul? :) sper sa va uitati peste poze...eu una cred k e prea frumos ca sa ma mai gandesc ca o sa merg incet cateva zeci de km :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe transalpina, deci se poate si cu GS-ul :), dar nu va asteptati sa fie prea placut. Peisajul face toti banii si merita chinul cu motorul.Recomand doar portiunea Ranca-Obarsia Lotrului, restul pana la Sebes nu mai e la fel de spectaculos. O varianta de intoarcere ar putea fi portiunea Obarsia Lotrului-Brezoi care este asfaltata (nu foarte bine), libera si foarte virajata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa intalnit careva cu careva si ati fost la redbull....sambata in p-ta Constitutiei?

 

Ati facut si ceva poze ?

 

:laugh: Eu nu am mai mers; pe la ora 18:00 turna cu galeata la mine in zona, asa ca a trebuit sa renunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la Focsani la o nunta ... frumos. Vreti sa pun si eu poze? :D

 

 

Daca ai fost pe mobra pana acolo, normal ca da! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa plec sambata de dimineatza la predeal sa miros atmosfera mai vad un motor si ma intorc pe seara, e cineva interesat? :blink:

 

Da!Eu.Daca nu ploua ca la Targoviste! :laugh:

 

Vorbim!

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pwntru cei care vor sa mearga in gasca la Predeal, urmariti topicul asta. Vineri seara o sa postez toate amanuntele legate de plecare. Motocicletele sunt variate, choppere, nakeduri, supersport, superbikeuri, touringuri... deci viteza o sa fie aleasa astfel incat sa se poata tina un grup unit.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pwntru cei care vor sa mearga in gasca la Predeal, urmariti topicul asta. Vineri seara o sa postez toate amanuntele legate de plecare. Motocicletele sunt variate, choppere, nakeduri, supersport, superbikeuri, touringuri... deci viteza o sa fie aleasa astfel incat sa se poata tina un grup unit.

 

Un mix prea turbat de motoare, ca "sa se poata tina un grup unit"....Nu-mi miroase a bine! :laugh:

 

BTW, inteleg ca o parte a drumului care leaga dn-ul de Trei Brazi este decopertat.A fost cineva de curand pe acolo? Parca vad SS-urile cum fac cale intoarsa inainte sa ajunga la destinatie... :blink:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pwntru cei care vor sa mearga in gasca la Predeal, urmariti topicul asta. Vineri seara o sa postez toate amanuntele legate de plecare. Motocicletele sunt variate, choppere, nakeduri, supersport, superbikeuri, touringuri... deci viteza o sa fie aleasa astfel incat sa se poata tina un grup unit.

 

sunt cu ochii pe el, kassu cel mai frumos e in turma :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...