Sari la conținut

Accident Mortal Bucuresti - 12/10/2007


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

Primesc telefon de la un prieten... a trecut pe langa urmarile unui accident in care sunt implicate o motocicleta (nu stiu ce model... mi-a zis ca era praf) si un vw golf (lovit in lateral?). un decedat, cel mai probabil motociclistul. nu am mai multe detalii.. RIP :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

noutati: motocicleta era kawasaki ninja cu 2 pasageri, baiatul decedat si pasagera probabil in coma. la volanul masinii se afla o femeie... inca o data viteza ucide !

:bigstar: Dumnezeu sa-l odihneasca :bigstar: Chiar ca este periculos sa fi pilotezi o motocicleta prin Bucuresti.Aveti grija de voi fratilor ! Sper sa-si revina pasagera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noutati: motocicleta era kawasaki ninja cu 2 pasageri, baiatul decedat si pasagera probabil in coma. la volanul masinii se afla o femeie... inca o data viteza ucide !

 

sau inca o data femeia ucide...anul asta au fost campioane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offf,mergeam acum acolo,daca mai este cineva,dar este tarziu si tata ma decapiteaza....sper sa nu fi murit nimeni,iar daca a murit cineva,odihneasca-se in pace...si in siguranta alaturi de ceilalti motociclisti pierduti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, chiar nu se stie cine era? :bigstar:

 

RIP pt motociclist, si sa speram ca pasagera isi va reveni :bigstar:

 

PS: din filmare nu se intelege numarul motocicletei(doar culoarea,predominant verde) :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai, chiar nu se stie cine era? :bigstar:

 

RIP pt motociclist, si sa speram ca pasagera isi va reveni :bigstar:

 

PS: din filmare nu se intelege numarul motocicletei(doar culoarea,predominant verde) :D

 

 

eu am reusit sa scot asta... un ZEX sau ZFX... iar la numar, un ceva cu B-...8 imi pare mie. am extras-o din filmuletul de yotube

post-19735-1192267857.png

Editat de vintze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un Kawasaki Zx6R sta pe langa mine, aproape de piata Rahova :bigstar:( .. baiatul il stiam drept Ciutu iar pe fata o cheama Alexandra. Se pare ca avea viteza mare si o femeie a iesit cu o masina (a dat cu spatele de unde era parcata) si a intrat direct in ea. Ambulanta se pare ca era aproape insa baiatul a murit pe loc. Fata e in coma profunda insa nu stiu la ace spital. Kawa 600 verde :bigstar: zona Rahova sta ..

Revin cu detalii pe masura ce aflu. Sa-l ierte Dumnezeu :D ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleu :bigstar: nasol....

 

ma si aseara la Ursu, cam ceva mai devreme a zis @Pantera ca a vazut doi pe motor de viteza, tipul cu casca si fata fara casca(iar casca ei de pasager era pe mana lui) :bigstar: Chiar nu pot sa inteleg...oricum, vorbele-s de prisos acum....doamne-ajuta ca fata sa isi revina

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala pare a fi un Zx4R nu zx6.

care aveti detalii scrieti, care nu, abtineti-va, nu folosesc la nimic RIP urile acum.

 

p.s. intamplarea asta sa fie aviz pt parapantele care se urca pe motor cu oricine pt o bucata de p***.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit, mi-a sarit inima din piept sa nu fie "de-al nostru", pana am aflat detalii... :bigstar: Pe strada aia e o greseala majora sa mergi mai mult de 60-70. Mortala chiar :bigstar: Alte cuvinte sunt in plus...sa-i fie tarana usoara, DAR DE CE DRACU SA MAI IEI SI PE ALTUL DUPA TINE ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit, mi-a sarit inima din piept sa nu fie "de-al nostru", pana am aflat detalii... :bigstar: Pe strada aia e o greseala majora sa mergi mai mult de 60-70. Mortala chiar :( Alte cuvinte sunt in plus...sa-i fie tarana usoara, DAR DE CE DRACU SA MAI IEI SI PE ALTUL DUPA TINE ???

 

Raspuns: fiecare moare pe mana lui, chiar daca nu era o proasta sa dea cu spatele, poate peste 50 m era unul care baga botul masinii in strada si il lua pe asta pe capota.

 

Concluzia: totul tine de creier, experienta si ceva noroc pe 2 roti :bigstar:

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc pe 2 roti :bigstar:

:D

iarta-ma da aici te contrazic....nu poti sa mergi la noroc, si, daca o faci, o faci pe riscul tau...asa cum a zis si Axa, cred ca totul tine de adaptarea vitezei la trafic :bigstar: Un copil scapat din mana parintilor, un batran senil, o masina care da cu spatele fara sa aiba timp sa vada un motor cu viteza excesiva, etc, te pot duce in spital, sau chiar pe lumea cealalta :P Si da, creierul face diferenta... :(

 

asadar, Dumnezeu sa-l ierte, si, totusi, poate aflam mai multe despre viteza cu care s-a circulat acolo...chiar era excesiva si nu permitea franare?Poate se va da la TV(sa speram ca nu pe prost tv) si atunci, poate au fost si martori, urme de franare, etc, care sa elucideze situatia asta....

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...