Sari la conținut

Accident Mortal Bucuresti - 12/10/2007


sp33d_fr3ak
 Share

Postări Recomandate

Ca sa-mi dau si eu cu parerea, viteza maxima in oras este 50 km/h. Daca depasesti viteza asta esti vinovat orice s-ar intampla. Probabil daca ar fi mers cu casca si cu viteza aia traia acum.

cu 1200S-ul tau aimers in orash doar cu max 50km/h shi doar cu casca? sincer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 206
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fratilor bagati-va mintile-n cap. Nu avem drumuri si nici educatie rutiera auto-moto la nivel occidental. In schimb avem motoare.

Conduceti extraprudent si nu va bazati ca colegii de trafic v-au vazut. V-ati gandit ca va vad si va ignora....In mintea celor care nu au A-ul e simplu: el are 2 roti eu am 4. L-am batut! Va vad si va ignora si murim ca prostii. Intr-o tara in care cultul celor 2 roti nu exista, nu exista respect pentru mediul inconjurator nu va asteptati ca cel dintr-un jeepan sa va respecte cand nu a mers niciodata macar cu o bicicleta sa constientizeze pericolele la care se expun cei pe 2 roti.

Lasati-o mai moale cu viteza. Oricum toti ajungem acolo sus intr-un sfarsit dar de ce sa nu o facem la batranete si tot o cautam cu lumanarea.

 

R.I.P. tuturor care s-au dus inainte de vreme, indiferent ca a fost sau nu vina lor.

Si sub nici o forma nu mai mergeti fara casca, sau nu mai luati pasageri fara minim de echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine..sunt comment-uri ale oamenilor care se abtin si sunt cat de cat destepti...

 

 

ajunge pentru discutia asta!

 

poate o sa faceti un topic de comentarii sufocante, gen OTV, ca o sa gasim locul multora acolo.

 

Din pacate pe forumul Pro-bike scrie ca si fata ar fi decedat astazi pe la 12:20.

 

:bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni nu va mai luati dupa ce se scrie pe alte site-uri ca nu este adevarat ALEXA TRAIESTE SI ARE MARE NEVOIE DE SANGE deoarece provizia de sange de la spital este pe terminate nu conteaza ce grupa sanguina ai pt ca o sa fac schimb spitalele intre ele deci cei care vor sa faca un gest de buna credinta poate sa vina in fiecare zi intre orele 07 -11 diminata la camera 3 si sa specifice ca doneaza sange pt croitoru alexandra ana-maria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni nu va mai luati dupa ce se scrie pe alte site-uri ca nu este adevarat ALEXA TRAIESTE SI ARE MARE NEVOIE DE SANGE deoarece provizia de sange de la spital este pe terminate nu conteaza ce grupa sanguina ai pt ca o sa fac schimb spitalele intre ele deci cei care vor sa faca un gest de buna credinta poate sa vina in fiecare zi intre orele 07 -11 diminata la camera 3 si sa specifice ca doneaza sange pt croitoru alexandra ana-maria

 

Nu exista provizii de sange in spitale care la un moment dat sunt pe terminate. Nu stiu de unde le scoateti oameni buni. Se pare ca telefonul fara fir functioneaza si va mai functiona mii de ani de-acum incolo... Zilnic se face comanda la Institulul Hematologic iar sangele, care vine in recipiente speciale, este insotit de numele pacientului caruia urmeaza a fi administrat. Mai exact > punga, sangele si numele... Ca se mai nimereste din intamplare ceva sange prin spital, este partea a doua. Oh my god unde s-a ajuns... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip

 

> 150 fara casca ? sa fim seriosi la 50 iti curg ochii in conditiile in care nu este vant

Cam asa este si sa nu uitam ca este si foarte frig deja. Am trecut ieri prin zona dinspre sos Giurgiului catre Aparatorii Patriei, dar pe la ora 20 si mai fusese un accident cred ca un pieton, a fost lovit de o masina . Nu stiu exact ce s-a intimplat masina parca avea parbrizul spart.Nu era victima la fata locului iar cei de la rutiera vreo 4 insi masurau isi faceau treaba. Daca stie cineva ce s-a intimplat si atunci la acea ora?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@catalin s

din pacate si eu am patit la fel cu sangele in spital, desi prietenii mei donasera tone ca eu sa primesc sange nu mi-a venit decat dupa 2 saptamani de la marele institut, decat daca aveti vreo pila pe acolo sa urgentati, oricum in spital nu sunt de nici unele, eu si acum stau si ma pun sa imi cumpar antibiotice sau alte chestii, pana nici perfuzoare nu au cateodata, asa ca trebuie ajutat copilul cu tot ce se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, numai ca pe mine m-a shocat un pic exprimarea cum ca nu mai au rezerve in spital. Imi cer scuze, poate m-am aprins eu prea usor. Poate asa i s-a spus lui Adrianos la spital... si el a dat saracul vestea mai departe...

 

Din pacate fara ajutor din partea cunostintelor, rudelor, amicilor, mare lucru nu se face. La Coltzea de pilda, la sectia de Hematologie, sangele vine de regula la timp, acolo nu trebuie sa stai saptamani ca sa-l astepti, pe cand la Bagdasar unde cred ca este internata Alexandra, din nefericire lucrurile nu stau tocmai bine, si asta din cauza conducerii.

 

Dar hai sa nu intru in alte amanunte ca nu-si au rostul aici si acum. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, numai ca pe mine m-a shocat un pic exprimarea cum ca nu mai au rezerve in spital. Imi cer scuze, poate m-am aprins eu prea usor. Poate asa i s-a spus lui Adrianos la spital... si el a dat saracul vestea mai departe...

 

Din pacate fara ajutor din partea cunostintelor, rudelor, amicilor, mare lucru nu se face. La Coltzea de pilda, la sectia de Hematologie, sangele vine de regula la timp, acolo nu trebuie sa stai saptamani ca sa-l astepti, pe cand la Bagdasar unde cred ca este internata Alexandra, din nefericire lucrurile nu stau tocmai bine, si asta din cauza conducerii.

 

Dar hai sa nu intru in alte amanunte ca nu-si au rostul aici si acum. :bigstar:

exact asa au spus ca ei ii trebuie cam 6 pungi pe zi de sange eu sunt un prieten al celor in cauza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip

 

> 150 fara casca ? sa fim seriosi la 50 iti curg ochii in conditiile in care nu este vant

 

 

 

:bigstar: asa este, mai ales daca afara e frig. Azi la 60-70/h m-a rupt curentul fiindca tineam viziera ridicata. Fara casca la peste 100 km/h inseamna ca lacrimeaza ochii continuu, asta daca nu sunt deja plini de praf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee ce doctor are grija de ea ? Gheorghita, Rosu, care ? Si apropo de asta ? Este internata in cladirea veche la etajul 2 sau in cladirea noua (aia albastru cu gri din curte) ? Si inca un amanunt important... Incercati sa va puneti "bine" cu sefa asistentelor de pe reanimare... > "Madam" Elena... O sa vedeti ca face minuni. E spagara si varsa tot. Sper totusi sa nu fi nimerit la fostul director Ciurea ca e un nemernic de om. Trage de bani ca de aer si nu face mare lucru.

 

Sanatate maxima Alexandrei... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee ce doctor are grija de ea ? Gheorghita, Rosu, care ? Si apropo de asta ? Este internata in cladirea veche la etajul 2 sau in cladirea noua (aia albastru cu gri din curte) ? Si inca un amanunt important... Incercati sa va puneti "bine" cu sefa asistentelor de pe reanimare... > "Madam" Elena... O sa vedeti ca face minuni. E spagara si varsa tot. Sper totusi sa nu fi nimerit la fostul director Ciurea ca e un nemernic de om. Trage de bani ca de aer si nu face mare lucru.

 

Sanatate maxima Alexandrei... :bigstar:

Este internata in cladirea noua(cea albastra cu gri), la terapie intensiva, et.1....dr. gheorghita a vazut-o sambata, cand a fost de garda iar azi a fost repartizata la dr. Sasareanu, daca stii cate ceva despre el, e bine venita orice informatie...va multumim pt. urari si incurajari.

P.S.-Condoleante familiei lui GABI....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dr. Sasareanu este un tip cu barba si mustata si cu parul lung, care pe vremuri isi facea veacul in Laptaria Enache, sus la TNB. Tipul este mai dintr-o bucata, fiind adeptul zicalei "nu conteaza cat de lung am parul ci conteaza cat si cum gandesc". Este foarte posibil sa nu va placa. Candva asculta muzica rock... Vedeti ca glumeste foarte rar.

 

In alta ordine de idei... Daca a repartizat-o la Sasareanu, inseamna ca este vorba de o operatie pe creier. Deci prea bine nu este. :bigstar: De luat spaga... tipul nu prea ia, dar accepta pana la urma. Ii bagati si voi plicul intr-un ziar sau intr-o revista de integrame. Nu se arunca la sume mari, el operand la fel de bine, indiferent daca suma este mare sau mica. IDaca vreti sa-i dati, bine, daca nu, nu... In schimb anestezistul cu care lucreaza se arunca la multi bani. Este bine totusi ca a repartizat-o la Sasareanu pentru ca este un medic foarte bun, dar repet, nu-l calcati pe coada cu intrebari inutile. Vedeti ca vorbeste putin dar excat ce trebuie sa stiti / sa aflati. Nu duce pe nimeni cu vorba. Un aspect demn de luat in seama, se baga la operatii complicate, pe care colegii lui mai in varsta si chipurile mai experimentati, fug ca dreaq de tamaie, un eventual esec neriscand sa si-l asume.

 

Si poate ce este cel mai important, spune adevarul si nu se agata de banii familiei pacientului.

Sanatate fetei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima Alexandrei. Sa dea Domnul sa fie bine. Mai multe detalii din partea prietenilor. Cine a mai fost sa doneze sange sa ofere informatii pentru ca eu nu am mai facut asa ceva si vreau sa stiu ce se va intampla si daca o sa ma pot duce maine la munca daca donez de dimineata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dr. Sasareanu este un tip cu barba si mustata si cu parul lung, care pe vremuri isi facea veacul in Laptaria Enache, sus la TNB. Tipul este mai dintr-o bucata, fiind adeptul zicalei "nu conteaza cat de lung am parul ci conteaza cat si cum gandesc". Este foarte posibil sa nu va placa. Candva asculta muzica rock... Vedeti ca glumeste foarte rar.

 

In alta ordine de idei... Daca a repartizat-o la Sasareanu, inseamna ca este vorba de o operatie pe creier. Deci prea bine nu este. :bigstar: De luat spaga... tipul nu prea ia, dar accepta pana la urma. Ii bagati si voi plicul intr-un ziar sau intr-o revista de integrame. Nu se arunca la sume mari, el operand la fel de bine, indiferent daca suma este mare sau mica. IDaca vreti sa-i dati, bine, daca nu, nu... In schimb anestezistul cu care lucreaza se arunca la multi bani. Este bine totusi ca a repartizat-o la Sasareanu pentru ca este un medic foarte bun, dar repet, nu-l calcati pe coada cu intrebari inutile. Vedeti ca vorbeste putin dar excat ce trebuie sa stiti / sa aflati. Nu duce pe nimeni cu vorba. Un aspect demn de luat in seama, se baga la operatii complicate, pe care colegii lui mai in varsta si chipurile mai experimentati, fug ca dreaq de tamaie, un eventual esec neriscand sa si-l asume.

 

Si poate ce este cel mai important, spune adevarul si nu se agata de banii familiei pacientului.

Sanatate fetei !

Multumesc pt. raspuns, eu sunt verisoara si nasa Alexandrei....despre dr. Sasareanu...ai dreptate, nu prea sta la discutii si cand iti tranteste una.....pot sa spun ca nu e vorba de operatie(asa a spus chiar el) ....sa vedem cum va fi....despre dr. Badea de la ortopedie ce stii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Am informatii exacte. Baiatul era coleg cu cel mai bun prieten al meu. Amandoi purtau casca. Impactul a fost atat de puternic incat i-a sarit de pe cap. In procesul verbal al politiei, viteza a fost declarata la 130 km in mom impactului din partea motociclistului. Fata a zburat departe incat a fost confuzie si si-au dat seama destul de tarziu ca e si ea pe asfalt departe... Ce sa mai zic... bucurestiul nu e de viteza si in general mediul urban e imprevizibil. Acelasi coleg mi-a spus ca ar fi murit i fata... asta nu pot sa confirm...

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In procesul verbal al politiei, viteza a fost declarata la 130 km in mom impactului din partea motociclistului.

 

Cum si-au dat seama politistii de viteza in momentul impactului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...