Sari la conținut

Scoaterea intrunirii de la Cluj din calendar


carpathianwolf
 Share

Cine este pentru, a fi scoasa din calendar  

163 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Un scurt sondaj de opinie cu privire la scoaterea din calendarul oficial a intrunirii de la Cluj, aceasta prin simplul afis, a adus jignire motociclistilor care multi dintre ei sunt solitari si nu le plac regulile impuse, acestia fiind considerati de TRB Fake Bikers nu Real Bikers. Comentarii sunt destule la intrunirea de la Cluj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am votat nu

Radu Zărnescu nu mi-a lăsat o impresie prea bună după articolul lui Galen, nu îl cunosc pe acest om , dar nu pot lăsa tinerii bikeri să nu viziteze Clujul şi frumuseţile dimprejur doar pt. că cineva îşi doreşte o întrunire cu "real bikers"(R.Z. a spus f. clar că termenul de "real biker" l-a folosit pt. cei care iubesc motociclismul şi nu îi defineşte pe aceia care participă doar ca vă vadă o formaţie sau să poată bea la neştire, fără a avea habar de motociclism sau chiar să-l doară în kur de aşa ceva)!

Eu cred că cine nu doreşte să meargă la Cluj poate să stea acasă foarte bine sau să meargă cu prietenii pe alte trasee, că doar nimeni nu obligă pe cineva cu forţa să participe la o întrunire!

Numai bine şi celor care vor participa la întrunirea de la Cluj (la care eu nu voi merge) distracţie plăcută!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA!

ptr ca atunci aia numa intrunire nu mai este!

daca vor sa fie "cilivizata sa aduca maicutze si popi

daca vor sa fie intruniore adevarata atunci sa aiba o mai buna organizare ... de ex sa nu ii lase pe aia fara motoare ... nu sa o faca private party ... e naspa ma fratilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai, cred ca rezultatul sondajului e destul de clar....

 

ok, se baga cineva sa organizeze intilnire la cluj, acu ca nu avem una ? :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am votat.

Raspunsurile sunt mult prea radicale.

Parerea mea este ca in lista sa fie inclusa ca o petrecere privata. Chiar daca multzi s-au simtzit jignitzi (nici mie nu mi-a prins prea bine) este dreptul lor sa hotarasca cum va decurge intrunirea. Parerea mea este ca din cei 200 de invitatzi nu vor veni decat 50. Idea de "rael biker" este aiurea intrucat nu exista un for natzional de decizie a calitatzii acesteia ... shi chiar de ar exista este o ineptzie ca altcineva sa decida acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...daca vor sa fie intruniore adevarata atunci sa aiba o mai buna organizare ... de ex sa nu ii lase pe aia fara motoare ... nu sa o faca private party ...

Cand inca nu ma puteam numi motorist (real or fake, whatever that may be), am participat la intrunirea de la Brasov. Evident nu am avut motor in perioada aia, inca nici permis, dar eram alaturi de prieteni motociclisti, care ma considerau unul de al lor,si totusi am fost lasat sa intru, chiar nu s-a pus problema de asa ceva, si evident, a fost o petrecere pe cinste, chiar nu a contat prezenta celor fara motoare, ba din contra, cred ca a ajutat oarecum atmosfera; dupa parerea mea, poate printre ei sunt multi care aspira la motociclism. Deci organizare mai buna nu inseamna neaparat interzicerea accesului celor care nu au motor. But that's just my two cents...

 

Nu am votat, pentru ca nu am avut ocazia sa ajung in Cluj, la o intrunire moto, am fost doar cu alte ocazii.

 

Iar anul asta sigur nu ajung, de-o fi privata sau nu intrunirea.

 

bafta tuturor, si hai sa lasam de-o parte neintelegerile, poate iese ceva frumos din asta...

numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez Razvan TRB: "Pretul in sine de 10 euro va face parte din selectie"Prin ceea ce ai afirmat mai sus vei imparti bikerii in doua tabere: cei cu bani si cei fara bani, ceea ce nu e bine pt. unitatea bikerilor din Romania.

....din pct. de vedere financiar e mai rentabil sa aveti 400 de bikeri pe 10 euro intrarea ,care multi dintre ei vor venii insotiti de nevasta care va plati si ea 10 euro.

Corect?

Editat de Bracio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat "DA". Nu-mi plac intrunirile de 10 euro.

Nu este vorba de bani, numai benzina costa 60 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citez Razvan TRB: "Pretul in sine de 10 euro va face parte din selectie"Prin ceea ce ai afirmat mai sus vei imparti bikerii in doua tabere: cei cu bani si cei fara bani, ceea ce nu e bine pt. unitatea bikerilor din Romania.

....din pct. de vedere financiar e mai rentabil sa aveti 400 de bikeri pe 10 euro intrarea ,care multi dintre ei vor venii insotiti de nevasta care va plati si ea 10 euro.

Corect?

 

Unitatea bikerilor din Romania? Keep dreamin. Si intre bikeri sunt gunoaie ca si in orice alt domeniu. Las' cine se-aseamana sa se adune. E mai bine si pentru unii si pentru altii. Astfel nu ne calcam unii pe altii pe bataturi.

 

cand o sa organizezi si tu o intrunire mai vorbim.

Noi cel putin am ajuns la concluzia ca mai bine facem una de 400 cu 10 euro decat una de 4000 cu 1 euro.

De ce sa-mi sacrific 3 luni din an cu organizarea si pe urma sa auzi numai nemultumiti ca a fost cafeaua 50mii, apa in bere si taxa la buda? Macar de le-am fi incasat noi.

Uite cati au carcotit pe site despre intalnirea de anul trecut si cati au vorbit de bine. Si atunci de ce si pt cine sa ma zbat?

 

Mic si misto. Numai pt cei care se simt bine alaturi de noi.

 

:wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite cati au carcotit pe site despre intalnirea de anul trecut si cati au vorbit de bine. Si atunci de ce si pt cine sa ma zbat?

decat sa te zbati fara folos, mai bine mai odihneste-te oleaca :moron:)

Ultimii 2 ani a fost tot mai proasta intrunirea, si am participat la vre-o 5. De curand, mi-am si explicat de ce, citind un post pe net si afland defapt ca a fost organizata de "Transylvania" si nu " Transilvania Bikers", clubul initial.

Este parerea mea! No offence :wave:

Sunt de acord ca intrunirea privata 2005 sa fie scoasa din calendar; asa, nu voi fi tentat sa mai "gresesc" si anul acesta, mai ales ca n-am nici invitatie de biker adevarat :huh:

Editat de roa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Musai trebuie facut un poll cu tema "Sinteti de acord cu orgaizarea unei intilniri moto publice la Cluj".

L-as deschide eu acuma,pe loc,dar din pacate nu pot sa fac asa ceva intrucit nu ma aflu printre membrii clubului TransIlvania Bykers.Poate ca simpatizant..

Mai mult ca sigur ca rezutatele or sa vorbeasca de la sine,asa ca,curaj baieti.EU va spun de pe acuma ca o sa votez pentru.

Asta cred ca ar fi primul pas,necesar.Musai nu trebuie sa lasam indivizi ca Radu Terebe sa ne strice distractia.E prima intrunire din sezon,ce naiba...Mai ales ca e si in mijlocul Ardealului,si mai ales ca e si cu traditie.Deci...faceti cei in cauza, un poll cu tema asta,mai ales ca asta cu scoaterea intilnirii lui mr.Terebe` din calendar vorbeste de la sine.

Editat de DiveBomber
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat DA! Oricum, nu vreau sa simt, ca-s intr-o tabara de pionieri, nu la o intrunire de motociclist (reguli, prostii... stiti voi). :cheers:

Salut mai baieti! Oare de ce am eu impresia ca majoritatea care scriu pe forum sunt simpli surferi de net care sub protectia anonimatului scriu de dragul scrisului?

Citi dintre voi au organizat ,indiferent ce , de o anvergura macar cit o intrunire moto ?Acum voi sunteti cei care taie si spinzura! Bravo baieti aratati-ne puterea! Scoateti din calendardaca nu va place sau introduceti intruniri dupa plac, numai la organizare sa nu va inghesuiti ca este foarte mult de lucru.

Cu stima presedintele de club Gheorgheni. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca ai citat pe mine, raspund: noi (si in ,,noi'' sunt si eu inclus), am organizat 2 intalniri (Stray Angels Party) pana acum. Prima, adevarat, nu a fost perfecta, dar al doilea era o reusita totala, cu tot, ca NU AM CERUT BILET DE INTRARE, de la cei care au venit cu motor, si nici un club din UCMR, n-a fost prezent oficial, pentru ca anul trecut am refuzat sa fim membri ale UCMR-ului (pe care nu regret nici astazi, si n-o sa regret niciodata). Dar a venit Iron Horses Chapter Hungary, au fost la noi prietenii de la Devils MC., in total au fost cam 350-400 de motociclete. Numarul vorbeste de la sine, pentru o intalnire nu prea cunoscuta. Deci faza cu cheful de scris, si anonimat nu e valabila, vezi si poza mea, pe avatar :banana: Cu tot respect fata de Gheorgheni, unde m-am simtit intotdeauna extraordinar de bine, si Blues Riders, spun ca regulile astia fortate de o uniune nustiuce, nu ne ajuta cu nimic. La o intalnire trebuie sa te simti liber, free and wild, evident, cu bun simt. Cei care nu au asta... :cheers: Sa distreze cum stiu ei.. Pe mine ma deranjeaza mai putin unul care urla beat mort pe motor, decat regulile, care ma amintesc la .. tabere de pionieri. Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...