Sari la conținut

Partea A Doua A Discutiei Despre Doru Tanga Moteurs


bavareze
 Share

Postări Recomandate

pentru ca s-a tot mers pe ideea ca adevarul ar fi undeva la mijloc si ca eu de fapt as fi incercat sa il pacalesc pe doru, am luat decizia de a inregistra o discutie cu el care sa ilustreze cat mai clar cum stau lucrurile.

 

pentru cei care nu au rabdare sa asculte de la capat am facut si un mic rezumat

 

protagonistii discutiei:

 

ion aka "gioni" - prieten cu doru

doru manglitoru

ama - eu

 

00:00 gioni il suna pe doru sa ii spuna ca are sa imi dea o datorie de 350 de euro pe care mai bine i-ar da-o lui in contul celor 16 mil de la reparatie, desi motoreta nu e reparata.

02:00 il pune pe doru pe speaker

03:45 doru isi ia angajamentul sa suporte reparatia si ce mai are motorul, inclusiv probleme la pistoane, doar ca sa se tina de cuvant si motorul sa fie gata in banii promisi

07:10 ii amintesc inca o data ca l-am intrebat la inceput cat urmeaza sa faca reparatia dar o da in diverse, ezita sa dea un raspuns concret

10:00 revine asupra deciziei, acum nu mai vrea sa suporte piese in plus, desi admite ca poate a gresit evaluarea

11:20 "nu pot sa o fac in 4-5 sute cum am promis"

12:50 "motoru merge, trage, face 5000 de ture" si alte explicatii puerile

13:45 milogeala de tipul "ama, tu trebuie sa manifesti intelegere si sa platesti banii pe care ti-i cer numai pentru cat s-a muncit la motocicleta aia a ta

 

[samd, alte vrajeli de prost gust]

 

cel mai amuzant este punctul cand doru imi cere banii pe uleiul pe care l-a turnat in motorul inca defect :cheers:)

 

discutia a durat vreo 50 de minute, am toata inregistrarea acasa. nu stiu daca este inclus aici sau nu, dar doru pomeneste la un moment dat ca din cauza mea il cauta lumea la telefon, il injura ca e tepar si il ameninta ca ii da foc la garaj :)) pe aceasta cale tin sa multumesc celor care au facut asta si raman dator lazi de bere si mese in oras celor care vor pune in practica amenintarile :moto:))))

 

numai bine, ama

 

ps: fisierul mp3 se poate downloada de aici:

 

http://www.ibuygerovital.com/doru_manglito...geala_scurt.mp3

Editat de bavareze
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pentru ca s-a tot mers pe ideea ca adevarul ar fi undeva la mijloc si ca eu de fapt as fi incercat sa il pacalesc pe doru, am luat decizia de a inregistra o discutie cu el care sa ilustreze cat mai clar cum stau lucrurile.

 

pentru cei care nu au rabdare sa asculte de la capat am facut si un mic rezumat

 

protagonistii discutiei:

 

ion aka "gioni" - prieten cu doru

doru manglitoru

ama - eu

 

00:00 gioni il suna pe doru sa ii spuna ca are sa imi dea o datorie de 350 de euro pe care mai bine i-ar da-o lui in contul celor 16 mil de la reparatie, desi motoreta nu e reparata.

02:00 il pune pe doru pe speaker

03:45 doru isi ia angajamentul sa suporte reparatia si ce mai are motorul, inclusiv probleme la pistoane, doar ca sa se tina de cuvant si motorul sa fie gata in banii promisi

07:10 ii amintesc inca o data ca l-am intrebat la inceput cat urmeaza sa faca reparatia dar o da in diverse, ezita sa dea un raspuns concret

10:00 revine asupra deciziei, acum nu mai vrea sa suporte piese in plus, desi admite ca poate a gresit evaluarea

11:20 "nu pot sa o fac in 4-5 sute cum am promis"

12:50 "motoru merge, trage, face 5000 de ture" si alte explicatii puerile

13:45 milogeala de tipul "ama, tu trebuie sa manifesti intelegere si sa platesti banii pe care ti-i cer numai pentru cat s-a muncit la motocicleta aia a ta

 

[samd, alte vrajeli de prost gust]

 

cel mai amuzant este punctul cand doru imi cere banii pe uleiul pe care l-a turnat in motorul inca defect :))

 

discutia a durat vreo 50 de minute, am toata inregistrarea acasa. nu stiu daca este inclus aici sau nu, dar doru pomeneste la un moment dat ca din cauza mea il cauta lumea la telefon, il injura ca e tepar si il ameninta ca ii da foc la garaj :moto:) pe aceasta cale tin sa multumesc celor care au facut asta si raman dator lazi de bere si mese in oras celor care vor pune in practica amenintarile :lol:))))

 

numai bine, ama

 

ps: fisierul mp3 se poate downloada de aici:

 

http://www.ibuygerovital.com/doru_manglito...geala_scurt.mp3

 

am auzit toata conversatia...ce pot sa zic decat ca atunci cand te pronunti ca faci o treaba ....te tii de acea treaba.....

 

in rest.... insanatosire grabnica a motorului :cheers: sa terminati odata cu disputa asta...si fiecare iiese multumit din aceasca harababura

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu te duci la el si o rezolvi direct, barbateste?

 

ce faci tu e cam metrosexual, asa :cheers: telefoane inregistrate? esti la cheaters?

 

nu ma pricep si nici nu obisnuiesc sa ma bat, m-am plictisit de discutii si negocieri, batausi sa il pun cu botul pe labe pe nenorocit ma costa mai mult decat paguba si din discutii inregistrate pot invata si altii sa nu pateasca asa ca mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine ce ai facut :moto: ,nu esti fairplay.Ai mai dus motoare(cel putin asa se vorbea pe celalat topic) la el si ati rezolvat problemele,nu?

Chiar atat de departe trebuiau impinse lucrurile? :cheers: Trebuia sa te multumesti cu topicul de 10 pagini si gata.

 

Cred ca mai mult rau ti-ai facut cu faza asta.Nu vreau sa te simti jignit sau ceva,dar cred ca ati dat o proba de caracter cu aceasta inregistrare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca s-a tot mers pe ideea ca adevarul ar fi undeva la mijloc si ca eu de fapt as fi incercat sa il pacalesc pe doru, am luat decizia de a inregistra o discutie cu el care sa ilustreze cat mai clar cum stau lucrurile.

 

pentru cei care nu au rabdare sa asculte de la capat am facut si un mic rezumat

 

protagonistii discutiei:

 

ion aka "gioni" - prieten cu doru

doru manglitoru

ama - eu

 

00:00 gioni il suna pe doru sa ii spuna ca are sa imi dea o datorie de 350 de euro pe care mai bine i-ar da-o lui in contul celor 16 mil de la reparatie, desi motoreta nu e reparata.

02:00 il pune pe doru pe speaker

03:45 doru isi ia angajamentul sa suporte reparatia si ce mai are motorul, inclusiv probleme la pistoane, doar ca sa se tina de cuvant si motorul sa fie gata in banii promisi

07:10 ii amintesc inca o data ca l-am intrebat la inceput cat urmeaza sa faca reparatia dar o da in diverse, ezita sa dea un raspuns concret

10:00 revine asupra deciziei, acum nu mai vrea sa suporte piese in plus, desi admite ca poate a gresit evaluarea

11:20 "nu pot sa o fac in 4-5 sute cum am promis"

12:50 "motoru merge, trage, face 5000 de ture" si alte explicatii puerile

13:45 milogeala de tipul "ama, tu trebuie sa manifesti intelegere si sa platesti banii pe care ti-i cer numai pentru cat s-a muncit la motocicleta aia a ta

 

[samd, alte vrajeli de prost gust]

 

cel mai amuzant este punctul cand doru imi cere banii pe uleiul pe care l-a turnat in motorul inca defect :))

 

discutia a durat vreo 50 de minute, am toata inregistrarea acasa. nu stiu daca este inclus aici sau nu, dar doru pomeneste la un moment dat ca din cauza mea il cauta lumea la telefon, il injura ca e tepar si il ameninta ca ii da foc la garaj :moto:) pe aceasta cale tin sa multumesc celor care au facut asta si raman dator lazi de bere si mese in oras celor care vor pune in practica amenintarile :lol:))))

 

numai bine, ama

 

ps: fisierul mp3 se poate downloada de aici:

 

http://www.ibuygerovital.com/doru_manglito...geala_scurt.mp3

 

Deci si dupa inregistrare am ajuns la concluzia ca tot tu esti un PAPAGAL ...... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, am ascultat tot MP3.

 

Esti praf!!! Sincer.

 

Te-ai facut si mai mult de (cuvant urat).

 

Doru s-a vazut ce frumos a vorbit si ce bine a explicat!

 

 

Auzi la el sa dea piesele inapoi si Doru banii. Dar munca lui Doru cine o plateste?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers:

 

Scuze, dar daca mai aud si alti mecanici convorbirea asta, nu-ti mai repara nici dracu nici o motocicleta.

Nici fierul de calcat nu ti l-as repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-si face omul cu mana lui... esti incorigibil si din fericire, IREPETABIL... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, din dicutie am inteles ca ai facut afirmatia " sa iasa cit mai ieftina" ceea ce pt mine (btw lucrez in service la o reprezentanta auto ) a sunat ceva de genul "fa reparatia ca nu e nici o problema cu banii".

Pe de alta parte daca desfaci un motor de obicei curge ulei (daca esti de alta parere te astept sa imi demonstrezi), ulei care trebuie inlocuit,contra cost, nu facut cadou!!!

Trebuie sa iti multumesc pe aceasta cale ca mi-ai adus la cunostinta de un mecanic moto la care voi apela cu incredere in ce privesc problemele care ma vor depasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fiecare cu cel doare... si tu ce castigi bavareze daca faci atata bla bla bla pe forum? uite ca ii aduci clienti. are si el dreptatea lui, in general nu poti fi sigur tot timpul. cand e vb de mecanica ,orice se poate intampla un sg element iti poate strica tot! mie mi se pare un baiat ok la prima vedere dupa conversatia cu tine... oricum ar fi intentia ta e :cheers: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inregistrarea asta e cea mai mare reclama pozitiva pe care putea sa i'o faca lui doru. :moto:

 

super pozitiva: doru face motoru si apoi incearca sa ma convinga sa ii dau banii desi admte ca a gresit ceva pe acolo si nu are compresie, o mai aranjam cumva, a durat un an, poa sa mai dureze inca unul nici o problema.

 

UNA PESTE ALTA SI CA RASPUNS VREAU SA AUD UN CLIENT CARE AUZIND ACEST MP3 A DEDUS CA DORU E MECANIC BUN, S-A DUS LA EL SI L-A REZOLVAT BINE.

 

@ bavareze

Stii tu vorba aia veche, romaneasca, cu de la nenea Iancu citire..."Amice...esti IDIOT"

 

argumenteaza, te rog, aceasta afirmatie.

 

eu l-am lasat pe om sa vorbeasca, mi-am spus punctul de vedere. am pierdut timp si bani dar totusi pierderea nu este foarte mare astfel incat sa justifice vreun fel de stress din partea mea. treaba e incheiata, asa cum e, nu are rost sa ma mai cert, nu merita sa mai pierd timpul cu telefoane, cu drumuri intuile, amanari etc...... omu e bun de gura si ii place sa vorbeasca mult si sa argumenteze, ar trebui sa apara la televizor.

 

am pus aceasta inregistrare pentru ca lipsea si "opinia lui doru" referitoare la cazul de fata. in acest fel si-a spus si el opinia.

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 23:00 -------------

fiecare cu cel doare... si tu ce castigi bavareze daca faci atata bla bla bla pe forum? uite ca ii aduci clienti. are si el dreptatea lui, in general nu poti fi sigur tot timpul. cand e vb de mecanica ,orice se poate intampla un sg element iti poate strica tot! mie mi se pare un baiat ok la prima vedere dupa conversatia cu tine... oricum ar fi intentia ta e :lol: !

 

esti tare!

 

acum pune-te in locul meu!!!!!!

 

discutia asta are loc la 14 luni de la momentul cand motocicleta a fost dusa la el pentru prima data. PESTE 400 DE ZILE ADICA!!!! timp in care mereu aparea ceva. pune zeci de drumuri pana la atelier, sute de telefoane, timp pierdut aiurea de vorba cu el etc.

 

ti se pare ok? inseamna ca omu e intradevar BUN la ceea ce face si anume la MANGLEALA. poate nu am ascultat acelasi mp3 cumva? doru tocmai imi cere bani pe reparatia unui motor care de fapt nu merge.

 

TU, mai baiatule, lucifer, daca te duci cu masina sau cu motoru in service si ii zici ca ceva nu merge si apoi vii (nu mai pui la socoteala ca vii dupa un an si ceva) si constati ca problema pe care ai semnalat-o inca exista, inca nu functioneaza cum ar trebui, si totusi ti se cer bani ca pentru o reparatie 100%.

 

CE AI FACE?

 

ai plati si ai pleca multumit cu fieru bucati acasa sa il repari si a doua oara?

 

--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 23:09 -------------

Nu e bine ce ai facut :lol: ,nu esti fairplay.Ai mai dus motoare(cel putin asa se vorbea pe celalat topic) la el si ati rezolvat problemele,nu?

Chiar atat de departe trebuiau impinse lucrurile? :cheers: Trebuia sa te multumesti cu topicul de 10 pagini si gata.

 

Cred ca mai mult rau ti-ai facut cu faza asta.Nu vreau sa te simti jignit sau ceva,dar cred ca ati dat o proba de caracter cu aceasta inregistrare. :)

 

chiar atat de departe? hai sa iti explic cum sta treaba. eu pentru reparatia aia a lui doru am pierdut 3000 de euro. OK??????? nu stau sa iti explic acum de ce, cum si in ce fel, dar exista o relatie de consecutivitate.

 

Omule, am ascultat tot MP3.

 

Esti praf!!! Sincer.

 

Te-ai facut si mai mult de (cuvant urat).

 

Doru s-a vazut ce frumos a vorbit si ce bine a explicat!

Auzi la el sa dea piesele inapoi si Doru banii. Dar munca lui Doru cine o plateste?

 

ce (cuvant urat) mea explicat ????? pune-te in locul meu. ai 2 variante: motor SH adus din germania 500E cu montaj 600 (maxim), totul in maxim o luna e gata. pe de alta parte doru promite ca rezolva mai ieftin (4-5 sute - ca sa ma agatze intr-un fel desi stia bine de la inceput ca numai munca lui e 300, si daca mai punea si piesele.... clar socoteala undeva era gresita) si ca repara "cum vin piesele". apoi are grija sa vina piesele dupa un an si asa mai departe.

 

LASA CE A EXPLICAT DORU ACOLO, ALA E PUNCTUL LUI DE VEDERE, EU ACOLO NU AM MAI ZIS APROAPE NIMIC PENTRU CA NU VROIAM NICI SA MA CERT NICI SA MA TZIGANESC CU EL.

 

inca o data te intreb, ce ai fi facut in locul meu, istetule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa-ti raspund la intrebare domnule bavareze, daca eram in locul dumneavoastra motorul meu nu statea la mecanicul x mai mult de o luna! vedeam ca e neserios imi luam jucaria si cautam sa o fac in alta parte ,cum puteam mai bine! greseala ta a fost ca ai adormit pe o ureche , stii tu mai bine ce relatie ai avut cu doru si ce aranjamente aveai in cap! anyway nu inteleg ce rezolvi tu cu tot balamucu asta?! ca banii inapoi nu ii primesti si motoru nu se repara singur! mai bine cauti un mecanic bun si dragut sa te ajute sau iti cumperi alta mobra. numa' bine si succes in solutionarea problemei dumitale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super pozitiva: doru face motoru si apoi incearca sa ma convinga sa ii dau banii desi admte ca a gresit ceva pe acolo si nu are compresie, o mai aranjam cumva, a durat un an, poa sa mai dureze inca unul nici o problema.

 

UNA PESTE ALTA SI CA RASPUNS VREAU SA AUD UN CLIENT CARE AUZIND ACEST MP3 A DEDUS CA DORU E MECANIC BUN, S-A DUS LA EL SI L-A REZOLVAT BINE.

argumenteaza, te rog, aceasta afirmatie.

 

eu l-am lasat pe om sa vorbeasca, mi-am spus punctul de vedere. am pierdut timp si bani dar totusi pierderea nu este foarte mare astfel incat sa justifice vreun fel de stress din partea mea. treaba e incheiata, asa cum e, nu are rost sa ma mai cert, nu merita sa mai pierd timpul cu telefoane, cu drumuri intuile, amanari etc...... omu e bun de gura si ii place sa vorbeasca mult si sa argumenteze, ar trebui sa apara la televizor.

 

am pus aceasta inregistrare pentru ca lipsea si "opinia lui doru" referitoare la cazul de fata. in acest fel si-a spus si el opinia.

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 23:00 -------------</small><br/>

 

esti tare!

 

acum pune-te in locul meu!!!!!!

 

discutia asta are loc la 14 luni de la momentul cand motocicleta a fost dusa la el pentru prima data. PESTE 400 DE ZILE ADICA!!!! timp in care mereu aparea ceva. pune zeci de drumuri pana la atelier, sute de telefoane, timp pierdut aiurea de vorba cu el etc.

 

ti se pare ok? inseamna ca omu e intradevar BUN la ceea ce face si anume la MANGLEALA. poate nu am ascultat acelasi mp3 cumva? doru tocmai imi cere bani pe reparatia unui motor care de fapt nu merge.

 

TU, mai baiatule, lucifer, daca te duci cu masina sau cu motoru in service si ii zici ca ceva nu merge si apoi vii (nu mai pui la socoteala ca vii dupa un an si ceva) si constati ca problema pe care ai semnalat-o inca exista, inca nu functioneaza cum ar trebui, si totusi ti se cer bani ca pentru o reparatie 100%.

 

CE AI FACE?

 

ai plati si ai pleca multumit cu fieru bucati acasa sa il repari si a doua oara?

 

<small>--- Mesaj completat în 06 Nov 2007 23:09 -------------</small><br/>

 

chiar atat de departe? hai sa iti explic cum sta treaba. eu pentru reparatia aia a lui doru am pierdut 3000 de euro. OK??????? nu stau sa iti explic acum de ce, cum si in ce fel, dar exista o relatie de consecutivitate.

ce (cuvant urat) mea explicat ????? pune-te in locul meu. ai 2 variante: motor SH adus din germania 500E cu montaj 600 (maxim), totul in maxim o luna e gata. pe de alta parte doru promite ca rezolva mai ieftin (4-5 sute - ca sa ma agatze intr-un fel desi stia bine de la inceput ca numai munca lui e 300, si daca mai punea si piesele.... clar socoteala undeva era gresita) si ca repara "cum vin piesele". apoi are grija sa vina piesele dupa un an si asa mai departe.

 

LASA CE A EXPLICAT DORU ACOLO, ALA E PUNCTUL LUI DE VEDERE, EU ACOLO NU AM MAI ZIS APROAPE NIMIC PENTRU CA NU VROIAM NICI SA MA CERT NICI SA MA TZIGANESC CU EL.

 

inca o data te intreb, ce ai fi facut in locul meu, istetule?

Bah, nu te potolesti ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa-ti raspund la intrebare domnule bavareze, daca eram in locul dumneavoastra motorul meu nu statea la mecanicul x mai mult de o luna! vedeam ca e neserios imi luam jucaria si cautam sa o fac in alta parte ,cum puteam mai bine! greseala ta a fost ca ai adormit pe o ureche , stii tu mai bine ce relatie ai avut cu doru si ce aranjamente aveai in cap! anyway nu inteleg ce rezolvi tu cu tot balamucu asta?! ca banii inapoi nu ii primesti si motoru nu se repara singur! mai bine cauti un mecanic bun si dragut sa te ajute sau iti cumperi alta mobra. numa' bine si succes in solutionarea problemei dumitale!

 

ai cea mai mare dreptate,asa ar fi trebuit sa fac, dupa o luna trebuia sa o fi luat de la el, numai ca eu am dus motoreta la el, a desfacut-o si a imprastiat piesele in tot garajul de nu se mai stia nimic de ele. cum puteam sa mai iau ceva de la el cand totul ABSOLUT TOTUL era raspandit prin tot garajul, printr-un subsol, pe la un alt atelier de rectificari etc........... CE PUTEAM SA MAI IAU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...