Sari la conținut

Noul Hornet 1000 - 2008


Buster
 Share

Postări Recomandate

Astea sunt pozele cu noul CB1000R Hornet, publicate azi la salonul de la Milano......

sursa: www.motorcyclenews.com

Mie unul imi place mult cum arata. Ca performante, vom vedea.

Pareri, sugestii?

post-3278-1194347037_thumb.jpg

post-3278-1194347050_thumb.jpg

post-3278-1194347067_thumb.jpg

post-3278-1194347084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mere...

Faza faina: contrar trendului handicapat si imbecil de a plasa stopul in lopata de zapada (pocitaniile alea de suporturi de nr + semnale din plastic negru de calitate ordinara, pe care nu le vrea nimeni)... e fain ca macar la Hornelu 1000 l-au plasat in capatul coditei si nu "in afara motoretei". Fatza e discutabila. Codita e cam scurta if you ask me. Nu cred ca e foarte passenger friendly insa pt aia exista CBF 1000. :cheers: Per total aproape ca imi place. Nice job.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super motorul, imi place tare cum arata, cu o mica exceptie....bordul, abia ma obisnuisem cu cel de la noul HORNET 600 si apare asta care ma bulverseaza definiv.

Sunt curios la ce pret apare, iar daca ajunge in timp util la primavara, poate imi inlocuiesc CB500 cu un HORNET de 1000.

Toate modelele 2008 de la HONDA, le puteti vedea aici (inclusiv cu specificatii tehnice):

http://www.hondaitalia.com/moto/default.html - (novita2008)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca arata intr'un mare fel! :cheers:

Puneti si o poza cu bordul sa vada si ochiul meu ce nu va place la el.

Din pacate la cum vad codita aia, capacitatea de carat chestii e infima, ba chiar nula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arata agresiv, futurist, cu alte cuvinte beton.

 

Am o singura obiectie si anume ca nu sunt poze, e proiect :cheers:

 

Imi pare rau, dar te inseli. Este chiar Hornet-ul 1000 2008. Iata o poza si cu bordul:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, daca vreti sa vedeti ce inseamna manipulare digitala de imagine intrati pe www.carioca.ro si vedeti acolo la "HOW WE WORK" diversele proiecte. De la ce se pleaca si la ce se ajunge si etapele in care se face asta. Se respecta perspectiva, volumetria, lumina, umbrele, dar imaginea rezultata nu are nimic in comun cu cea de la care s-a plecat.

 

@strumfuadi: tot randari sunt, cu post procesare buna. Nu te lasa pacalit de oameni. Nu face nimeni POZE in studio cu o astfel de mobra. Orice pozar serios o ia si o duce pe un decor cu serpentine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu nu sunt de acord. Detaliile frumoase nu le poti surprinde pe serpentine ci in studio. Acolo poti surprinde doar spiritul de libertate.

Eu sunt convins ca fotografiile sunt reale, nu sunt randari. Prin randari tu intelegi CGI?

In plus, daca mai cauti un pic pe net, vei gasi poze cu CB1000R de la saloanele moto, poze in care arata identic cu modelul din "randari"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta mi-am dat seama cum de pune lumea botu' la fotografiile din reviste lucrate si prelucrate.

 

 

 

Poate pentru mine sau Hellul faptul ca avem pretgatire cat de cat ne face sa putem diferentia usor, dar totusi, este diferenta mare dintre realitate si design.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radu stiu ca e pasionat de fotografie, de tine nu stiam.

Aratati'mi si mie, ca eu sunt mai prost, unde se vede cu ochiul vostru format ca fotografiile nu sunt reale (subiectul nu este real)? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am terminat Arhitectura. Iti arat randari 3D cu blocuri in faza de proiect, asezate in sit si prelucrate in Photoshop de esti gata sa bagi mana in foc ca blocul ala e absolut real si chiar exista acolo.

 

Am facut impreuna cu niste colegi niste randari in 3DStudioMax pe constructii de Rhino3d cu mapari de imagini photoshopate de JURI ca ce a iesit e real 200%. Ei bine, nu e.

 

Exista algoritmi de calcul al luminii super complicati, radiosity, imagini HDR pentru fundal, etc. Totul ca sa para cat mai real si sa-ti ia ochii, si ulterior banii.

 

Asta e o randare: http://static.highend3d.com/galleryimages/288/screen.jpg

 

Asta e reala:

http://img.alibaba.com/photo/11242586/2003_BMW_Z4_2_5L.jpg

 

Eu ma uit la lumina, la suprafete, la reflexii. Pe mine cu greu ma pacaleste o randare, dar am aproape 8 ani de "antrenament".

 

Nu am nicio indoiala ca modelul real e aproape sau chiar identic cu randarea. Dar in imaginile de mai sus nu apare mobra reala, ci doar o imagine randata si post procesata in Photoshop.

 

@Buster: ce e tipic? Nici macar nu e o cearta. Pur si simplu fiecare isi sustine punctul de vedere cu argumente, chiar atipic pentru acest forum unde abordarea ajunge de obicei la: "Pleaca ba ca esti prost! Ce imagini? Eu am CBR1000RR model 2008 deja si ma duc sa ma dau pe-o roata!" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...