Sari la conținut

Echipament Bmw


Postări Recomandate

gasesc prin bucuresti echipament de la BMW?

 

am vazut filmul "long way round" si baietii aveau combinezoane BMW aveti idee ce pret are un astfel de combinezon?

automobile Bavaria iti va satisface toate nevoile privind echipamentu'...

si urmeaza linku' sa-ti faci o idee...http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasesc prin bucuresti echipament de la BMW?

 

am vazut filmul "long way round" si baietii aveau combinezoane BMW aveti idee ce pret are un astfel de combinezon?

 

Un echipament BMW costa cat vreo 3 GOPOP-uri :)

cauta pe-aici ca sa-ti faci o idee http://www.bmw-motorrad.de/de/de/index.html

Eu zic ca nu merita sa dai banii, doar daca esti foarte bogat si foarte fan BMW. Gasesti echipament la fel de bun din goretex la juma de pret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare ca dreaq. nu are bmw croitorie. sunt modele care la gasesti si sub alte nume, rebrandate pt bmw.

mai nou carnatii nu mai fac din unele mobre decat emblema aia rotunda

In schimb au un departament baban de cercetare/proiectare pentru echipamente moto. Altfel nu s-ar fi dus aia de la KTM (rivali directi la categoria advtouring) la ei, asa, de sanchi (atunci cand au proiectat colierul ala).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentele de la BMW sunt bune, e adevarat. Marea lor problema in Ro este ca nu au pe stoc mai nimic..Totul se comanda, asa ca nu ai cum proba. Si stim toti cred ce inseamna asta. Sansele sa ti se potriveasca bine ceva sunt mici de tot. Eu am renuntat la echipament de la BMW din cauza asta...am luat altceva - Rev'it, si sunt foarte multumit...macar acolo am putut proba pana am gasit lucruri in care stateam lejer.

Nota Bene - tot ce probam era fix aceeasi masura, doar croielile diferite...asa ca nu m'as risca sa cumpar "dupa catalog".

O solutie la asta ar fi o excursie la Viena sau la Budapesta, ca e mai aproape, si cumparat acolo de la BMW... acolo au pe stoc cam orice, in toate marimile.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu am absolut tot echipamentul de la BMW si sunt foarte multumit. Nu regret nici un cent desi am cheltuit cca 2000euro. Sunt de cea mai buna calitate si mai ales, gandite.

Si nu trebuiesc cumparate neaparat modelele cele mai scumpe, exista si la pret "mediu".

 

Sa nu credeti ca sunt vreun nabab sau ma dau banii afara din casa sau snob; recunosc, sunt fan BMW si intr-adevar, nu muncesc pe nasturi...

Dar inainte sa dau banii pe echipament BMW, am fost la Louis incercand sa-mi caut un echipament de calitate, comod, rezistent la ploaie, cu cat mai multe facilitati si modulabil.

Am plecat de la casca, vroiam flip-up. Cea mai buna parea a fi Shuberth care era peste 400euro. L-am intrebat pe vanzator (era mai in varsta, parea ca isi cunoaste f bine meseria) ce parere are de Systemhelm 5 de la BMW si mi-a zis ca stie ca sunt cam cele mai bune dar foarte scumpe. Ei bine, Systemhelm 5 era 490 euro la BMW, iat eu beneficiind de 10%reducere o luam cu cca 440. Cand a auzit mi-a zis sa nu stau pe ganduri si mi-a adus argumente tehnice si practice. In plus, din cate stiu la nici o casca flip-up nu se poate scoate mandibula ca sa o faci si jet-helm.

La fel, pas cu pas, am ajuns sa-mi iau si geaca... si cizmele... si totul, inclusiv manusi, panataloni de ploaie (daca merg cu blugii), pana la tricouri, ciorapi, esarfa etc etc. totul. Si nu-mi pare rau, ma simt excelent cu ele si arata bine.

Din pacate, tot ce e bun pe lume costa mai mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne dai si noua un lnk si o adresa de unde se pot achizitiona in Buc.

merci!

Din cate stiu, doar la reprezentatntele BMW, asadar in Ro la Bavaria.

Dezavantajul la ei ca au ff putin in stoc asa ca nu le vezi in realitate deci nu recomand fara probat si vazut in prealabil.

Pt enduro, probabil stii, exista absolut tot in materie de echipament, si soft si touring.

 

Pt info despre echipament in engleza: http://www.bmw-motorrad.com/com/en/index.html vezi "riders point"

Pt info despre pret: http://www.bmw-motorrad.de/de/de/index.html la fel, vezi "reiders point"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si cand te gandesti ca mare parte din linia lor e facuta in Romania,Bosnia,Croatia

 

Merita banii daca-ti pasa de pielea ta.Sistemul cu goretex sub haine nu-l prea intzeleg,cam nasol sa-ti dai pantalonii jos in marginea drumului cand vine ploaia subit.Parerea mea...

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si cand te gandesti ca mare parte din linia lor e facuta in Romania,Bosnia,Croatia

 

Merita banii daca-ti pasa de pielea ta.Sistemul cu goretex sub haine nu-l prea intzeleg,cam nasol sa-ti dai pantalonii jos in marginea drumului cand vine ploaia subit.Parerea mea...

:kiss:

 

Faptul ca merita toti banii m-am convins deja. In plus, am luat sezonul trecut o cazatura la cca 40km/h si am vazut ce inseamna calitatea: cotul si genunchiul au ramas ok iar echipamentul are urme aproape invizibile.

Intentionez sa-mi cumpar si acel NeckBrace. Desi costa cam 500euro... un prieten de-al meu a murit in accident moto la viteza rezonabila pt ca si-a rupt gatul, in rest nu a avut nimic... Si orice echipament ai avea, gatul nu e protejat.

O sa-l testez mai intai sa vad cum e cu el, daca afecteaza mult confortul.

 

Faza cu Goretex dedesubt, eu o vad altfel: cred ca deobicei stai cu el iar vara pe caldura ai avantajul ca se poate scoate.

 

off-topic: cum e F650GSD... e diesel cumva? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentele de la BMW sunt bune, e adevarat. Marea lor problema in Ro este ca nu au pe stoc mai nimic..Totul se comanda, asa ca nu ai cum proba. Si stim toti cred ce inseamna asta. Sansele sa ti se potriveasca bine ceva sunt mici de tot. Eu am renuntat la echipament de la BMW din cauza asta...am luat altceva - Rev'it, si sunt foarte multumit...macar acolo am putut proba pana am gasit lucruri in care stateam lejer.

Nota Bene - tot ce probam era fix aceeasi masura, doar croielile diferite...asa ca nu m'as risca sa cumpar "dupa catalog".

O solutie la asta ar fi o excursie la Viena sau la Budapesta, ca e mai aproape, si cumparat acolo de la BMW... acolo au pe stoc cam orice, in toate marimile.

 

Parerea mea.

 

 

DE ACORD PT REV'IT

 

super echipamente

macar astia cu asta se ocupa

BMW pune doar eticheta baieti pe echipametul altora

 

--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 09:38 -------------

Eu am absolut tot echipamentul de la BMW si sunt foarte multumit. Nu regret nici un cent desi am cheltuit cca 2000euro. Sunt de cea mai buna calitate si mai ales, gandite.

Si nu trebuiesc cumparate neaparat modelele cele mai scumpe, exista si la pret "mediu".

 

Sa nu credeti ca sunt vreun nabab sau ma dau banii afara din casa sau snob; recunosc, sunt fan BMW si intr-adevar, nu muncesc pe nasturi...

Dar inainte sa dau banii pe echipament BMW, am fost la Louis incercand sa-mi caut un echipament de calitate, comod, rezistent la ploaie, cu cat mai multe facilitati si modulabil.

Am plecat de la casca, vroiam flip-up. Cea mai buna parea a fi Shuberth care era peste 400euro. L-am intrebat pe vanzator (era mai in varsta, parea ca isi cunoaste f bine meseria) ce parere are de Systemhelm 5 de la BMW si mi-a zis ca stie ca sunt cam cele mai bune dar foarte scumpe. Ei bine, Systemhelm 5 era 490 euro la BMW, iat eu beneficiind de 10%reducere o luam cu cca 440. Cand a auzit mi-a zis sa nu stau pe ganduri si mi-a adus argumente tehnice si practice. In plus, din cate stiu la nici o casca flip-up nu se poate scoate mandibula ca sa o faci si jet-helm.

La fel, pas cu pas, am ajuns sa-mi iau si geaca... si cizmele... si totul, inclusiv manusi, panataloni de ploaie (daca merg cu blugii), pana la tricouri, ciorapi, esarfa etc etc. totul. Si nu-mi pare rau, ma simt excelent cu ele si arata bine.

Din pacate, tot ce e bun pe lume costa mai mult!

 

 

sal

 

man cum poti compara LOUIS cu BMW

 

mergea gradul de comparatie BMW - REV'IT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Vin si eu cu un sfat..RUKKA.

Peste finlandezii astia nu exista nimic.

Sub ei,la distanta urmeaza ceilalti..

Dar iti trebuiesc muuulte portofele,mult peste echipamentul BMW,unde platesti si brandul.

Combinatia perfecta:casca Schuberth,costum Rukka,cizme Daytona..nu degeaba astia trei sunt in parteneriat de cercetare.

Dar totul costa..!

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE ACORD PT REV'IT

 

super echipamente

macar astia cu asta se ocupa

BMW pune doar eticheta baieti pe echipametul altora

 

<small>--- Mesaj completat în 04 Feb 2008 09:38 -------------</small><br/>

sal

 

man cum poti compara LOUIS cu BMW

 

mergea gradul de comparatie BMW - REV'IT

Ai dreptate cu Revit-ul daca te uiti la Cayenne este copia fidela a lui Rally pro 2,problema mare cu Revit si Rukka este ca marimile sant limitate toate-s facute pentru super-models,daca ai picioare de fotbalist si ceva mai solid n-ai sanse.Trust me.Vorbesc din experienta.Am enervat-o pe tipa de la vanzari destul.

In catalogul de Apparel de la BMW este si o lista cu marimile din care-ti poti alege ce vrei atata timp cat stii a folosii centimerul de croitorie.Manusile de iarna de la Revit sant insa cu totul superioare ,comfortabile,calduroase

off-topic: cum e F650GSD... e diesel cumva? :D Funny guy, aren`t ya?Ce-o insemna GSPD atunci wise guy?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

off-topic: cum e F650GSD... e diesel cumva? :D Funny guy, aren`t ya?Ce-o insemna GSPD atunci wise guy?

 

Cum ce inseamna? Un GS cu "pumpe duese" (au copiat patentul VW)

 

@ianachim: am comparat cu Louis ca acolo gasesti si nume ca Vanucci, Dainese, IXS, Shoei etc care sunt la fel de scumpe.

 

Pt restul carcotasilor: eu stiu o vorba, cu vulpea care nu ajunge la struguri...

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...