Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

Din pacate asta seara a avut loc un accident groaznic in constanta in zona mag billa! un pusti de 17 ani din ce am inteles cu un RS 125 a accidentat 2 pietoni pe trecere pe soseaua mangaliei, in urma impactului un pieton a decedat pe loc iar celalat a scapat.... de asemenea motociclistul a fost luat cu salvarea, dar a murit la spital in urma unor complicatii la coloana vertebrala! I-mi pare rau despre el dar se pare ca a avut viteza mare deoarece motorul a intrat intr-un gardulet de pe trotuar iar victima(pietonul ) a fost aruncat 30 de metri distanta fata de trecerea de pietoni! motocicleta de asemena era facuta praf pe o suprafata de 30-40 de metri patrati! furca fata praf, carene insirate pe toata strada rezervorul pe cealata parte a strazii etc!(deci e doar o parere- cred ca a avut ceva viteza!)

Dumnezeu sa-l ierte pe motociclist si pe victima!

 

condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nush ce numar avea stai ca aflu acuma de al un coleg de`al lui :)

 

<small>--- Mesaj completat în 16 Nov 2007 22:44 -------------</small><br/>

cu asa viteza si la asa impact nici un echipament nu te mai salveaaza

 

 

aicea ai dreptate da iti mai da o speranta !!! ca poate traiesi sa mai vezi lumina zilei !! Si cosy avea LMI la numar !!

Editat de Bologa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip! dumnezeu sa-l ierte! inca o data teribilismu face victime. echipament si intotdeauna un gram de ratiune. pacat, prea tanar pt o soarta atat de cruda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu daca ies cu motoru pana la coltul strazii sa`mi iau un pachet de tigari si atunci imi iau combinezonul , casca , manusi .... niciodata nu stii unde te pandeste pericolul !!!

 

sper sa fie invatature de minte pentru multi sa sa apunce in **** mea sa poarte echipament si casca buna , nu lighean.... si eu am 16 ani si ... pot sa zic ca multi pushti de varsta mea nu poarta echipament doar ca sa se etaleze in fata prietenilor cu haide de firma , freza misto si asa mai departe .... daca intelegeti ce vreau sa spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu daca ies cu motoru pana la coltul strazii sa`mi iau un pachet de tigari si atunci imi iau combinezonul , casca , manusi .... niciodata nu stii unde te pandeste pericolul !!!

 

sper sa fie invatature de minte pentru multi sa sa apunce in **** mea sa poarte echipament si casca buna , nu lighean.... si eu am 16 ani si ... pot sa zic ca multi pushti de varsta mea nu poarta echipament doar ca sa se etaleze in fata prietenilor cu haide de firma , freza misto si asa mai departe .... daca intelegeti ce vreau sa spun

 

 

 

Fraza ta adevar graieste :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da asa e... iti dau mare dreptate... mi-am loat in vara un cbr de 125 model '07.. si radeau astia de mine pe la scoal ca nu sufar...burnout whellie ca mi-e cald cu geaca casca.. etc.. nu am comentat.. am mers mai departe... asa transpirat... pentru ca mai bine transpiri decat sa mori... concluzia este ca daca intr-adevar iubesti motocicleta trebuie sa te iubesti pe tine.. si pentru cien vrea intr-adevar sa se faca motociclist... e bine sa citeasca inainte postul lui old school de la incepatori... INCEPATORI A-Z... daca dupa ce citesti postul ala... si iti dai seama ce inseamna sa fii motociclist... atunci iti asumi riscul si mergi mai departe.... rip inca odata, dar dumnezeu nu doarme... asa ca fratii mei de la 125.. grabiti-va incet... si nu mergeti mai repede decat pot zbura ingerii vostri pazitori...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu lafel la scoala , in oras , in mall-uri cand merg si transpir ca dreacu toti imi zambesc ironic, dar vorba ta "daca intr-adevar iubesti motocicleta trebuie sa te iubesti pe tine" cea mai adevarata

 

zicala " Mai bine sufar la caldura decat la durere " e de urmat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da frate, un om a murit si voi povestiti cum va duceati voi la magazin, n-aveti pic de suflet, va etalati p-aici calitatile voastre de mari motociclisti.

 

Dumnezeu sa-l ierte pe Edy, a fost un prieten bun, in seara asta a gresit, dar a platit prea scump.

 

P.S. Va rog de pe acum sa nu mai creati fel si fel de ipoteze ale accidentului si nu adresati jigniri... va cer un lucru omenesc pana la urma.

 

--- Mesaj completat în 16 Nov 2007 23:01 -------------

am mai aflat inca ceva !!!

 

1 . nhu avea permis de conducere

2. a dat peste om pe trecerea de pietoni !

Vedeti ma cum vorbiti aiurea ? AVEA PERMIS. Va bagati toti in seama cand habar n-aveti de ce s-a intamplat si nu-l cunoasteti pe Edy. In loc sa spuneti o rugaciune pt el, stati si barfiti ca babele un om mort pe internet. Penibili !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par nesimtit ...dar la cat de incostient a fost ..... numai conta ce protectii avea pe el .... mai ales ca avea 120 km/h si a omorat un om pe trecere de pietoni .....daca traia....puscaria il manca :):( oricum trist...inconstienta omoara !!! yo am auzit de acc dupa juma` de ora de la producere cred...si nu mi`a venit sa cred !!! cand am auzit de rs125 ...ma gandam la persoanele pe care le stiam cu astfel de motor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am adresat nici un fel de jignire .... intr`un asemea topic nu ai ce sa mai judeci .... decat sa ai exemplu de urmat.... anume ca TOTI ar trebui sa poarte echipament de protectie !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par nesimtit ...dar la cat de incostient a fost ..... numai conta ce protectii avea pe el .... mai ales ca avea 120 km/h si a omorat un om pe trecere de pietoni .....daca traia....puscaria il manca :):( oricum trist...inconstienta omoara !!! yo am auzit de acc dupa juma` de ora de la producere cred...si nu mi`a venit sa cred !!! cand am auzit de rs125 ...ma gandam la persoanele pe care le stiam cu astfel de motor

Frate tu nu stii sa citesti ca nu a dat peste om pe trecerea de pietoni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...