Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

Auzi la unu' : erau reci franele si cauciucurile.

Pai daca erau reci , atat te duce bibilica ? Sa ii dai cox pana iasa fum din 125-ul acela?

Daca era un 600, miar, mai ziceam , ti-o scapat gazul, ai vrut o secunda de adrenalina, dar de 125

ai ceva ce tras sa ajunga la viteza aia.

Rest in Peace. :)

Daca era o varianta limitata nu trebuia sa traga mare lucru de ea tinand cont ca ia 100km/h pana in 8secunde....oricum vorbele sunt de prisos acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Inteleg subiectivitatea celor care l-au cunoscut pe Edy, dar in acelasi timp trebuie sa incercam sa ne pastram intr-o anumita masura obiectivitatea, dincolo de rip-urile si de tristetile provocate de o astfel de tregedie trebuie sa dam cezarului ce-i al cezarului, motociclistul a gresit, platind un pret prea mare e adevarat, dar a gresit flagrant, inca putin si obinea viteza tripla legala in localitate, toti mergem cu viteza dar, cum spunea si thomas, sunt anumite conditii de care trebuie sa tinem cont atunci cand tragem de acceleratie....Cat despre pieton, ce timp de reactie sa mai ai cand vine o racheta spre tine? E trist ca s-a dus prea devreme dar si mai trist e ca a mai luat o viata cu el.....

Editat de vicenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa intamplat inca odata, si se va mai intampla de multe ori, de prea multe ori.

 

PACAT

 

Dar, hai sa fim realisti, ce se poate face ? Cam nimic.

 

Daca n-am vorbi aici despre moartea a doi oameni mai mult, sau mai putin vinovati, as zice ca este chiar comic ce am citit pana acum.

 

Am aproape 30 de ani, dar vreau sa mentionez ca nu sunt supertalentat, si n-am nici experienta de 25 de ani pe doua roti, ca astia de 17 ani.

Imi ridic palaria, si sper sa pot invata de la voi cate ceva.

 

Avea cineva dreptate, trebuia sa cititi ce a grait Old school, dar voi nu faceti asa ceva, pt ca si el este un bosorog senil care habar n-are de nimic, n-are experienta voastra, nici talentul, si mai presus de toate cu vb pe limba voastra.

Adica: f#$^%#$ck off, l..ba, ma&^list ect.

 

Sa traiasca GIGI cel fioros, si supertalentat.

 

Nu l-au tinut franele din cauza vremii ? Trebuia sa le puna pe calorifer inainte de plecare.

La cat de eficient folositi voi franele, nu cred ca are importanta daca franele erau incalzite.

Insa era important ca din cauza asfaltului rece, sau ud, n-avea aderenta aproape deloc.

Sunt sigur ca voi stiti asta, pt ca v-ati nascut supertalentati !!!!!

 

N-o sa intelegeti niciodata, ca a fi motociclist inseamna mult mai mult decat sa te urci pe motor, si sa te crezi zmeu.

 

Pe talentatul care facea misto de scooteristi, il intreb si eu, o super-hiper sportiva de 125ccm, in ce categorie intra ?

 

Bestie ? Fiara ?

 

Iauzi editie limitata, care ajunge la 100 in 8 sec !!!

Cred ca mi-ar fi frica sa ma urc pe una, n-am destul de talent pt o fiara din asta.

 

Vara asta nu trecea saptamana, sa nu fiu depasit pe partea dreapta cand aveam 50-60 prin oras, de talentati ca voi, care cateodata imi faceau si semne cu mana.

Ce trebuia sa fac ??

Sa le explic, ca a mea nu ajunge la 100 in 8 sec, ajunge in 3.2, sau ca merge mai mult in treapta a 2, decat a voastra in toate treptele, inclusiv R = rocket ??? EU N-AM NIMIC DE DEMONSTRAT !

 

Il injurati pe Thomas, la ce bun ?

Daca prietenul vostru ar fi avut o zecime din bagarea lui de seama, n-am mai vb despre el acum.

 

Imi este sila de lipsa voastra de respect, si de talentul vostru iesit din comun.

 

Inca odata PACAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@vali22, m-am saturat cate mizerii ti-am sters din acest topic. Daca prin asta tu iti arati respectul, mi-e sila. Dupa perioada de relaxare poate iti revii.

i-au mai ramas cele de la semnatura si de la profil. :hug:

sunt cu atat mai enervante cu cat le citesti intr-un topic cu accidente. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect Stefan, ai cea mai mare dreptate. Se pare ca suntem multi pe aici care vrem sa parem mai mult decat suntem. Io unu nu stiu multe si vreau sa invatz ceva de la cei ce Stiu, nu care stau sa isi dea cu parerea si sunt smecheri ca ei nu ar fi murit in situatia aia.

Faza e ca omul ala nu va mai sufla in lumanari la urmatoarea aniversare...Iar tu cel ce-ti dai cu parerea ar trebui sa iti amintesti de cate ori ai strans mai tare din mana dreapta pe vremea cand nu aveai multe mii de km..pt ca toti am facut-o, suntem inca aici din noroc/sau lipsa de ghinion, ia-o cum vrei.

Toti facem greseli si speram de fiecare data sa nu fie ultima..pana la urma urmei suntem oameni..

S-a mai dus unu..condoleante pt cunoscutii lui..:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viteza..sigur peste 80...masina din spatele lui...in care era un prieten de-al sau... atit avea.....trecere de pietoni...un pieton....il evita cu greu..doar il atinge...cade...motociceleta loveste gardutul de linga bordura....sare si loveste un al pieton de linga trece...mort pe loc....

o secunda de neatentie..si...tragedie....

nu iti trebuie experienta sa sti sa franezi..iti trebuie minte sa sti cand sa o faci...

asta a fost alegerea lui..din pacate un nefasta....pentru el si pieton..

cei care nu il cunosc..sau nu il cunosteau il judeca pentru acea secunda..cei care il cunosc...pentru cele de dinaitea acelei secunde....

pacat mare pacat...felul cum traim il alegem singuri...dar se pare ca si felul cum murim depinde de multe ori de noi...

Dumnezeu sa îi ierte....

condoleante famililor.....numai in piele lor sa nu fiiiii.... :) :hug: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, daca voi nu aveti suflet deloc, nici eu n-o sa am cu voi. Va doresc, ca atunci, in clipele alea de nebunie pe care toti le aveti, cand bagati mana tare-n gaz, sa aveti parte de acelasi nenoroc, masina/tir etc. A fost un accident, ACCIDENT, adica nu s-a intamplat voit. Toti ati mers tare in oras, toti ati facut astfel de lucruri, dar voi ati avut norocul sa nu va nu intalniti cu un obstacol.

 

Dumnezeu sa te ierte Edy.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a fost un reportaj pe PROTV cu ceva foarte asemanator. Numai ca se spunea ca motociclistul (numit la un moment dat scuterist) este in viata, la reanimare.

Este vorba de alt accident?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit topicul si am ramas socat de reactile unora dintre voi... toti gresim, si chair daca majoritatea nu recunoastem se mai intampla sa tragem de gaz... pana la urma nici nu mai conteaza daca a fost vina lui... degeaba ne certam si criticam, inapoi el nu mai vine... asa ca mai bine un RIP si life goes on...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Well, daca voi nu aveti suflet deloc, nici eu n-o sa am cu voi. Va doresc, ca atunci, in clipele alea de nebunie pe care toti le aveti, cand bagati mana tare-n gaz, sa aveti parte de acelasi nenoroc, masina/tir etc. A fost un accident, ACCIDENT, adica nu s-a intamplat voit. Toti ati mers tare in oras, toti ati facut astfel de lucruri, dar voi ati avut norocul sa nu va nu intalniti cu un obstacol.

 

Dumnezeu sa te ierte Edy.

M-am abtinut cat am putut, dar nu mai tine!! Omule, esti complet idiot!! Tu realizezi ce diferenta e intre a circula cu 10-20 km/h peste limita legala, si a circula cu mai mult de 50 km/h peste aceasta??

 

Era unul care se minuna de faptul ca s-a intamplat inca o data, si ca-i e frica sa mai iasa cu motorul: pai da, te inteleg, si mie mi-e frica sa ies cu motorul, cand ma gandesc cati teribilisti cu RS-uri sunt pe strazi!! Mi-e frica de fiecare data cand cineva drag mie "pietoneaza" orasul, ca tot timpul poate veni o racheta sa il/o spulbere!! Mi-e teama ca n-as mai tine cont de consecinte, deci de restul vietii mele, si ca l-as scoate pe teribilist din mormant si i-as da foc!!

 

Inteleg ca v-a fost prieten, dar NU AVEA VOIE SA CIRCULE CU VITEZA AIA!! Daca in locul pietonului era un camion, ati fi injurat conservarii pana ati fi facut spume la gura!!

 

Eu zic sa va limitati la trandafiri si la RIP-uri..

 

Condoleante familiei pietonului, indiferent daca era sau nu pe trecere..

Condoleante si familiei tanarului, ca teribilismul sau a lasat in urma numai durere, si a anulat toate campaniile facute pana acum pentru a sensibiliza soferii!!

John

 

PS: Daca vreti sa ma spurcati, va rog s-o faceti pe PM.. nu voi mai intra pe acest topic, sunt sigur ca voi avea alte ocazii sa va admir textele agramate si bravadele..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai a fost un reportaj pe PROTV cu ceva foarte asemanator. Numai ca se spunea ca motociclistul (numit la un moment dat scuterist) este in viata, la reanimare.

Este vorba de alt accident?

nu stiu daca e acelasi accident, dar si pe prima tv ziceau ca motociclistul( edy) ...se va alege cu dosar penal :) ....daca nu se informeaza...ce sa le faci....inca o data rip :hug: :D :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am abtinut cat am putut, dar nu mai tine!! Omule, esti complet idiot!! Tu realizezi ce diferenta e intre a circula cu 10-20 km/h peste limita legala, si a circula cu mai mult de 50 km/h peste aceasta??

 

Era unul care se minuna de faptul ca s-a intamplat inca o data, si ca-i e frica sa mai iasa cu motorul: pai da, te inteleg, si mie mi-e frica sa ies cu motorul, cand ma gandesc cati teribilisti cu RS-uri sunt pe strazi!! Mi-e frica de fiecare data cand cineva drag mie "pietoneaza" orasul, ca tot timpul poate veni o racheta sa il/o spulbere!! Mi-e teama ca n-as mai tine cont de consecinte, deci de restul vietii mele, si ca l-as scoate pe teribilist din mormant si i-as da foc!!

 

Inteleg ca v-a fost prieten, dar NU AVEA VOIE SA CIRCULE CU VITEZA AIA!! Daca in locul pietonului era un camion, ati fi injurat conservarii pana ati fi facut spume la gura!!

 

Eu zic sa va limitati la trandafiri si la RIP-uri..

 

Condoleante familiei pietonului, indiferent daca era sau nu pe trecere..

Condoleante si familiei tanarului, ca teribilismul sau a lasat in urma numai durere, si a anulat toate campaniile facute pana acum pentru a sensibiliza soferii!!

John

 

PS: Daca vreti sa ma spurcati, va rog s-o faceti pe PM.. nu voi mai intra pe acest topic, sunt sigur ca voi avea alte ocazii sa va admir textele agramate si bravadele..

 

Fii civilizat, nu ma jigni. Nu cred ca am spus eu sau altcineva ca nu avea viteza, sau ca nu a fost greseala lui. Singurul lucru care l-am cerut eu si altii, a fost sa nu mai jigniti un om care a murit(jignitor poate fi si intelesul unei fraze, nu neaparat un cuvant care exprima direct jignirea) si sa nu mai inventati ipoteze. Da, ai dreptate, depasise cu mult viteza legala, dar, si tu ai facut-o. Diferente? Tu ai avut noroc sau pe Dumnezeu langa tine si ai ajuns acasa cu bine, nu ai intampinat nici un obstacol. El, din pacate nu a avut acest noroc, a mers cu viteza in locul nepotrivit, la momentul nepotrivit. Il acuzi atat de tare de un lucru pe care si tu-l faci? Dap, imi sustin ideea... Sa ai parte de acelasi nenoroc !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii civilizat, nu ma jigni. Nu cred ca am spus eu sau altcineva ca nu avea viteza, sau ca nu a fost greseala lui. Singurul lucru care l-am cerut eu si altii, a fost sa nu mai jigniti un om care a murit(jignitor poate fi si intelesul unei fraze, nu neaparat un cuvant care exprima direct jignirea) si sa nu mai inventati ipoteze. Da, ai dreptate, depasise cu mult viteza legala, dar, si tu ai facut-o. Diferente? Tu ai avut noroc sau pe Dumnezeu langa tine si ai ajuns acasa cu bine, nu ai intampinat nici un obstacol. El, din pacate nu a avut acest noroc, a mers cu viteza in locul nepotrivit, la momentul nepotrivit. Il acuzi atat de tare de un lucru pe care si tu-l faci? Dap, imi sustin ideea... Sa ai parte de acelasi nenoroc !!!

Lipsa totala de experienta in trafic , lipsa totala de control si necunoasterea motocicletei - carnet de 2 zile, o vreme prea putin propice pentru ghidusii de genul asta(viteza si plimbari) , varsta la care crezi ca nu ti se poate intampla nimic .... samd samd samd.

Ar trebui sa le adune si pe astea John , le nenorocul descris de tine Trotinel si este un pic mai greu sa reuseasca asta .

 

Sa se odihneasca in pace omul EDY .... in principiu nu as fi comentat , nu este/nu a fost motociclist asa ca nu ma intereseaza subiectul , Trotinel insa stiu ca are o pasiune comuna cu mine si m-am simtit obligat sa il completez .

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat cu 2 OAMENI (nu ma intereseaza ca unu era motociclist sau nu)

Unii ar trebui sa invete ca avem 2 roti nu 3 perechi de coa1e.

Si eu ii dau cotor dar fie am mai mult noroc fie stiu cand si unde sa ma opresc.

Pentru cei care nu stiu,trecerea de la Bila vine dupa o portiune de vreo 1km pe care nu ai nici treceri de pietoni nici intersectii pentru ca e pod.

Sanatate si GRIJA MARE!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit fugitiv topicul asta, pentru ca, recunosc, nu am avut rabare. :hug:

Subiectivismul celor care l-au cunoscut este de inteles. Dar pana mea... Aplecati si voi urechea la astia mai batrani, ca nu vorbesc din auzite. @kooksee, de exemplu, a zis bine ce a zis. @Thomas la fel, chiar si @Just_John, desi e mai incepator. Poate unii au fost mai radicali, dar filtrati esentialul. :what:

 

Ideea e sa gandesti, sa rationezi, sa analizezi toate riscurile si sa te gandesti la toate posibilele consecinte ale actiunilor tale, ca daca realizezi ce se poate intampla si nu te doare la basca de consecinte, va zic eu ca nu ar mai fii asa multi "aventurieri". :)

 

Prietenul vostru a murit pe barba lui. Nu il jignesc, dar incercati sa fiti obiectivi. Cuvintele de genul "viteza ucide" sau "nu alerga mai repede decat poate ingerul tau sa zboare"... astea nu trezesc niciun clopotel in capul nimanui? :D

 

@Trotinel, i-ai zis lui @Just_John asa:

Da, ai dreptate, depasise cu mult viteza legala, dar, si tu ai facut-o. Diferente? Tu ai avut noroc sau pe Dumnezeu langa tine si ai ajuns acasa cu bine, nu ai intampinat nici un obstacol.

(...)

Il acuzi atat de tare de un lucru pe care si tu-l faci?

Acum te intreb eu: esti 100% sigur, adica SIGUR ca omul asta merge tare in oras? L-ai vazut? A zis el undeva? Te intreb pentru ca tot tu ai zis asta:

Singurul lucru care l-am cerut eu si altii, (...) sa nu mai inventati ipoteze.

Daca nu l-ai vazut/auzit/citit, eu gandesc ca este tot o ipoteza.

Si acum nu te supara pe mine, ca nu ma iau de tine si nici de altcineva. Am fost revoltata la inceput, dar mi-a trecut deja.

 

 

Ca o concluzie, pentru cine n-are rabdare sa citeasca "romanul": deschideti ochii si cascati urechile la ce va zic astia mai batrani si mai cu experienta, ca nu vor sa se dea rotunzi in fata voastra, vor sa constientizati la ce va expuneti. :moto:

 

 

 

PS: spunea cineva pe-aci ca nu mai conteaza viteza cand ai accident. Wrong! Cazul lui Mishu (@amimagz) nu e de-ajuns? Ganditi-va: cate zeci de pagini de RIP-uri se adunau, daca el in loc de viteza legala gonea de nebun cu peste suta?

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e sa gandesti, sa rationezi, sa analizezi toate riscurile si sa te gandesti la toate posibilele consecinte ale actiunilor tale, ca daca realizezi ce se poate intampla si nu te doare la basca de consecinte, va zic eu ca nu ar mai fii asa multi "aventurieri". :)

 

asa ar trebui..dar cati fac asta.....????.....si e cam greu..la asta ne gandim cand ne urcam in sa...dar odata plecati de pe loc.... aceste ganduri cam raman in urma.....daca stai sa faci tot ce ai spus u...unde mai e placerea de a merge cu moto...ar trebui sa mergem practic cu 5 km/h si cu picioarele pe jos...

 

asta e..ceasul rau pisica 13......se poate intampla orcui....numai ca norocul si-l mai face si omu...

 

 

@Trotinel, i-ai zis lui @Just_John asa:

 

Acum te intreb eu: esti 100% sigur, adica SIGUR ca omul asta merge tare in oras? L-ai vazut? A zis el undeva? Te intreb pentru ca tot tu ai zis asta:

 

Daca nu l-ai vazut/auzit/citit, eu gandesc ca este tot o ipoteza.

Si acum nu te supara pe mine, ca nu ma iau de tine si nici de altcineva. Am fost revoltata la inceput, dar mi-a trecut deja

 

oare chiar nu a depasit 50 km/h...in localitate?....90- km/h in afara....greu de crezut.....:hug:))sau mai bine imposibil.....daca ar fi sa numere pe degetel de la maini de cate ori a trecut peste aceste viteze...oare ajung cele doua al lui..?....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTI am gresit cand am fost incepatori

 

TOTI am fortat limitele la un moment dat

 

TOTI am platit intr'un fel sau altul tributul "asfaltului"

 

... unii au avut sansa sa supravietuiasca... altii NU!

 

Pacat, un alt suflet de potential motociclist s'a stins inainte sa invete din propriile greseli!

 

Voi, astia "greii" care "le stiti pe toate"... poate ar trebui sa va amintiti ca TOTI am fost teribilisti si incostienti pana am capatat experienat, fie ca vrem sa recunoastem sau nu...

 

Dumnezeu sa'l ierte, o sa ne intalnim oricum "dincolo"... mai devreme sau mai tarziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit fugitiv topicul asta, pentru ca, recunosc, nu am avut rabare. :hug:

Subiectivismul celor care l-au cunoscut este de inteles. Dar pana mea... Aplecati si voi urechea la astia mai batrani, ca nu vorbesc din auzite. @kooksee, de exemplu, a zis bine ce a zis. @Thomas la fel, chiar si @Just_John, desi e mai incepator. Poate unii au fost mai radicali, dar filtrati esentialul. :what:

 

Ideea e sa gandesti, sa rationezi, sa analizezi toate riscurile si sa te gandesti la toate posibilele consecinte ale actiunilor tale, ca daca realizezi ce se poate intampla si nu te doare la basca de consecinte, va zic eu ca nu ar mai fii asa multi "aventurieri". :)

 

Prietenul vostru a murit pe barba lui. Nu il jignesc, dar incercati sa fiti obiectivi. Cuvintele de genul "viteza ucide" sau "nu alerga mai repede decat poate ingerul tau sa zboare"... astea nu trezesc niciun clopotel in capul nimanui? :D

 

@Trotinel, i-ai zis lui @Just_John asa:

 

Acum te intreb eu: esti 100% sigur, adica SIGUR ca omul asta merge tare in oras? L-ai vazut? A zis el undeva? Te intreb pentru ca tot tu ai zis asta:

 

Daca nu l-ai vazut/auzit/citit, eu gandesc ca este tot o ipoteza.

Si acum nu te supara pe mine, ca nu ma iau de tine si nici de altcineva. Am fost revoltata la inceput, dar mi-a trecut deja.

Ca o concluzie, pentru cine n-are rabdare sa citeasca "romanul": deschideti ochii si cascati urechile la ce va zic astia mai batrani si mai cu experienta, ca nu vor sa se dea rotunzi in fata voastra, vor sa constientizati la ce va expuneti. :moto:

PS: spunea cineva pe-aci ca nu mai conteaza viteza cand ai accident. Wrong! Cazul lui Mishu (@amimagz) nu e de-ajuns? Ganditi-va: cate zeci de pagini de RIP-uri se adunau, daca el in loc de viteza legala gonea de nebun cu peste suta?

 

Da sunt singur ca cel putin odata a mers tare. Nu exista persoana care nu i-a dat tare in oras cel putin odata, cu o singura exceptie, daca nu-i permite motocicleta.

 

Si mai repet un lucru... Recunosc, poate sunt un pic subiectiv, dar toti suntem constienti ca a fost in totalitate greseala/vina lui. Dar nu mi se pare omenesc sa jignim si sa acuzam atat de tare un om care a facut acelasi lucru care il facem si noi: iubea motociclete si a avut un moment de nebunie in care a bagat mana tare-n gaz. Si eu, si altii au facut asta, noi nu am patit nimic, el a intalnit un obstacol. Tind sa cred ca asa i-a fost scris, asta a fost destinul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci Nu ma acuzati daka spun prosti! (am doar 14 ani si iubesc enorm motociclismul) asa deci dupa parerea mea as scoate motoru si pe cea mai geroasa zii din an deceniu secol..etc daka as avea-o de 2-3 zile. 2.. ias da si eu "blana" da pe Bulevardu tomis de la un stop la altu unde poti sa ajungi la 80-90 km (cred) .. la treceri as opriii (sunt o fire ffff sperecioasa) 4. Stiu k nu am experienta adika nu sunt 100% pe reactile mele..:) nu ma bag la ce nu-mi duci pielea psihicu.. asa 5. au murit oameni nevinovati ma doare inima ptr amandoi si iar ma gandesk daka sa imi iau o motocicleta la 16 ani dar pot sa va spun k ma doare mai rau inima ptr omul acela nevinovat ...R.I.P ptr amandoi sa le fie tarana usoara

 

@ vali22 nu vreau sa par rau dar fraate inteleg e prietenul tau il aperi dar nu te-am auzit sa spui cv de omul acela nevinovat... deci daca spui cv spune de amandoi ca doar sunt 2 morti cu toate ca la unu ai tinut mai mult si pe unu nu-l cunosteai (SUNTEM FIINTELE DOMNULUI TOTI!) Dumnezeu sa-i odihneasca ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...