Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

singura vina a lui Edy a fost ca a mers prea repede !! in rest...comentariile sunt de prisos... si nu`l mai injurati ca se rasuceste in mormant saracu... oricum nu ajuta la nimic..acum

 

Dumnezeu sa-l odihneasca :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci @ Ultras Faristul si misu 22..:D Ne Pare rau pentru Edy (personal Nu-l cunosc) dar voi nu ziceti nimica de omul acela nevinovat.. beat urat schiop handicapat este o fiinta caruia ia dat viatza D-zeu!!! Dumnezeu sa-i odihneasca in pace si sa le ofere tot ce au nevoie akolo sus.. iar cei 2 sa ne vegheze din ceruri!...

asa si akuma on topic.. dupa parerea mea de copil de 14 ani .. pietonul ("dirijorul") avea si el poate o mika mare parte din vina dar culpa ia apartinut lui edy.. S-au pierdut 2 vietzi oameni bunii! (nu numai 1) vad k unii zic de noi k nu avem pic de inima si ca-l inculpam pe Edy .. dar pe voi nu v-am auzit pana akuma sa ziceti saraku om dirijor pieton ..:D d-zeu sa-i odihneasca pe amandoi

 

 

p.s Nu Sunt Dumnezeu sa il judec . Nu Am Experienta de 200000 ani pe motocicleta (nu am nici makar 1 min pe moto de condus ) dar totusi stiu ce inseamna o viatza..

 

 

Multumesc ca m-ati ascultat :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era un caine nu mai murea, eu am luat un caine la 60km/h si nu am cazut de pe moto :cheers: la 120 sa zicem .... s-ar fii ales cu o cazatura zdravana dar nu cu un deces

 

acum depinde ce fel de caine ! hahahaa

Editat de Vici Biker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kuxi, nu cautam sa ne laudam cu talentul din noi, zecile de mi d km si altele, U ai zeci de mi pe motor, ei am zeci de mi pe scooter, dupaia 125cc, si dupaia motor mare... NU CONTEAZA. ASTEA SUNT PROSTII. Ideea e ca o persoana care impartasea aceeasi pasiune ca noi, anume Motocicletele, a murit. Nu-ti surade ideea, poti macar sa pastrezi ideile pentru tine, sa le zici cu voce tare, macar nu le scriai pe net. Pune-te o secunda in locul prietenilor lui? Daca Doamne fereste era vreun cunoscut de-al tau? nici macar nu vreau sa rostesc cuvantul prieten? Sunt convins ca nu te-ai gandit. Terebilist, sau nu, echipat, sau nu, incepator, sau nu. nu mai e printre noi. EU nu l-am cunoscut personal, dar e de ajuns sa stiu ca aveea aceeasi pasiune ca toti dupa forumul asta tind sa cred, ca sa imi para rau, si sa zic o rugaciune pentru el. Off topic: aici e vorba si de generatii...cati dintre seniori incalecau la 17 ani pe rs?? apare si frustrarea in joc...no offence. Ideea forumului era sa ne stranga pe toti cei q pasiunea asta, sa fim mai apropiati decat ceilalti, sa avem o altfel de legatura, nu sa ne injuram, certam, pe forum. Aiurea... COndoleante familiei si prietenilor!! si Dumnzeu sa-i ierte pe pieton si pe motociclist...se aflau la momentul nepotrivit in momentul nepotrivit...asta e tot....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu,trebuiau sa-l lege in beci cu lanturi si sa-l bata pana la varsta de 35 de ani cand puteau sa-i ia o jawa pentru ca era destul de matur pentru traficul constantean :cheers:

Se pare ca nu a ajuns nici la 17...din pacate...RIP...no comments...

 

Off topic: Apropo...am crescut in Cta de la 14ani...am vazut evolutia traficului...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, copilasu asta a omorat un pieton nevinovat! A platit pentru ceea ce a facut cu propria viata. Nu-i mai luati atat apararea si ganditi-va la familia celui decedat si puneti-va in situatia lor!Ce ati fi zis? R.I.P. motociclistului? NU cred. Am vazut multi pustani care se cred zmei pe aici si cred ca daca au mers un sezon cu 125 sunt "tatal motoarelor". Nici eu nu am experinta deloc si tocmai de aceea nu-i dau gaz aiurea! Conduceti prudent si invatati din greselile altora! Din pacate tanarul motociclist nu prea a luat in seama sfaturile celorlalti, oricum RIP celor decedati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni, copilasu asta a omorat un pieton nevinovat! A platit pentru ceea ce a facut cu propria viata. Nu-i mai luati atat apararea si ganditi-va la familia celui decedat si puneti-va in situatia lor!Ce ati fi zis? R.I.P. motociclistului? NU cred. Am vazut multi pustani care se cred zmei pe aici si cred ca daca au mers un sezon cu 125 sunt "tatal motoarelor". Nici eu nu am experinta deloc si tocmai de aceea nu-i dau gaz aiurea! Conduceti prudent si invatati din greselile altora! Din pacate tanarul motociclist nu prea a luat in seama sfaturile celorlalti, oricum RIP celor decedati!

 

Nu stiu daca e ptr mine...raspunsul tau...dar am mai postat mai devreme o parere...asta era un raspuns unora...care cresc prea repede...si uita sa se maturizeze...

 

Oricum...doamne fereste...putea fi oricine...o sotie, un copil, un om oarecare...

 

Cei care au urechi de auzit, o sa auda...cei care au de invatat, o sa invete...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce imi place de voi cand postati la rubrica "Accidente"!! Mama,ce inconstient,ce viteza avea,ce prost era,si cand va vad pe alte rubrici am dat 180+,dar nu am dat mai mult ca aveam decat casca pe mine.Fratilor,a murit un om,a mers tare in oras,a gresit,dar voi nu trebuie sa il "aduceti"atat de jos. Se poate intampla oricum in momentele de nebunie sau in momentele cu ghinion asa ca nu mai vorbiti despre acel baiat aiurea.Daca il cunosteati mai ziceam sa vorbiti despre el,dar asa ce drak faceti,ma?Va jucati telefonu fara fir,sau ce? :cheers:

Daca nu aveti ce face intrati aici http://www.protv.ro/stiri/politic/traian-b...is-hotline.html si vb. cu al nostru SEF

R.I.P :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai sint inutile discutiile astea nu mai au nici un rost certurile faptul este consumat,din pacate si-au pierdut viata doi oameni,unul foarte tanar din pacate lasati mortii in liniste dc nu ne certam in alta parte???cat despre inconstienta,viteza si tot felu de avioane de prin ghost rider nu cred ca trebuie sa deschida multi gura ca tuturor ni se pun pitici toata lumea baga mai baga mana in gaz vedea-l-as pe ala care zice EU NU.Si plus ca asa cum a spus si prietenul motociclistului mai sus,Mangaliei langa Billa sint 4 benzi se circula mai liber,iti vine sa ii dai dc sa ne c..am pe noi,din pacate pe tanarul motociclist l-a parasit norocul foarte prost si s-a intamplat ce s-a intamplat din nefericire.Nu il cunosc nici macar nu sint din Constanta dar eu zic ca sint multi care se simt cu musca pe caciula (including me ) si stiu ca o calca in astfel de zone.Inca o data sa ii odihneasca Dumnezeu si sa le ierte pacatele :D :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<small>--- Mesaj completat în 18 Nov 2007 11:33 -------------</small><br/>

ce iti mai face zx 10.....?....a fost neatenta motocicleta cand circula singura...plecase de acasa fara tine...nu...?? :cheers:

Stai linistit ca nu l-a iertat nimeni pentru cat de idiot a fost atunci chiar daca legea nu avea cum sa nu ii dea dreptate , ii aducem aminte periodic toti cum era sa moara pentru o curba care ii place lui sa o ia in viteza .... iar cel ce nu s-a iertat in primul rand a fost el si s-a vazut asta dupa aceea si se vede in continuare .

Asa ca bati campii , dupa experienta aia a spus nu faceti ca mine ... si inca o mai spune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu acuz pe nimeni si nu apar pe nimeni...pentru mine..faptul ca avea A1..si conducea o motoreta il face motociclist..nu cred ca trebuie sa cstigi 10 concursurii sa fi motociclist....rechin vorbea de experienta..si am dat si eu un exemplu...se parea ca avea experienta si totusi..s-a intamplat....si la el...

 

iar despre acel om al strazi..nu era pe trotoar era in mijlocul strazi...si dirija temeinic circulatia...avea in dotare chiar si fluier...si eu era sa il iau de multe ori pe capota sau pe ghidoane...si nu sunt singurul....sincer era o problema de timp pana ar fi patit asa ceva...dar parca asa a fost prea aiurea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pietonul se afla in locul nepotrivit...

Moral ar fi ca prietenii motociclistului sa ajute si familia pietonului omorat,la inmormantare.

 

 

eu l-am ajutat pe acel pieton decedat cand era in viata...i-am oferit un adapost....dar se pare ca pasiune lui pentru "dirijat traficul"i-a fost fatala...cu mult ajutor din partea motociclistului...

mare pacat......

 

--- Mesaj completat în 18 Nov 2007 20:42 -------------

eu l-am ajutat pe acel pieton decedat cand era in viata...i-am oferit un adapost....dar se pare ca pasiune lui pentru "dirijat traficul"i-a fost fatala...cu mult ajutor din partea motociclistului...

mare pacat......

 

si sincer chiar si eu am patit ceva asemanator ...tot cu acest pieton ...Vasile se numeste sau se numea...

in zona aceia e o carciuma unde obisnuia sa bea....e pe colt la o intersectie....apoi iesea si incepea sa dirijeze pe acolo....era seara veneam incet...masini parcate pe partea dreapta...el in mijlocul strazi...cu fata la mine...mana dreapta ridicata in sus..iar cu stanga gesticula ca si cum facea semn cuiva sa traverseze...

normal ca nu prea ii bagi in seama semnele dar totusi maresti atentia...si culmea ca dintre masini a iesit unul sa traverseze..normal ca nu s-a mai asigurat ca doar ii facea Vasile semn sa treaca..si cu greu am reusit sa opresc sa nu ii iau pe amundoi..pe capota....totul asa in scurt..

probabil ca asa s-a intamplat si acum...numai ca viteza mult prea mare si-a spus cuvantul..

asta nu il face pe Vasile vinovat dar nici nevinovat....si multi cei care pe aici il "plang"..probabil in locul meu ii dadeau o mama de bataie sanatoasa ...si injurau de mama focului...poate ca era mai bine sa fi facut si eu la fel atunci ..si poate se lasa de acest "sport"..care parerea mea a cam contribuit la aceasta tragedie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi dintre cei care au postat aici sunt animale ! Animale, nu oameni. Nu aveti pic de suflet ...

 

Dumnezeu sa-i ierte pacatele lui Edy caci doar el poate judeca !

 

daca un motociclist care il cunosti iti omoara mama sau tatal sau sora sau fratele pe trecere de pietoni (DOAMNE FERESTE),sunt curios daca ai sa judeci tot asa lucrurile! A omorat un OM NEVINOVAT.daca traia era un criminal nenorocit dar a murit Dumnezeul sa-l ierte si asta nu-l face mai putin vinovat pt inconstienta de care a dat dovada!

din cauza unor haiduci ca el avem si noi ,restul motociclistilor,de suferit pentru ca se generalizeaza situatia de fata!

v-am vazut prin constanta cat de zmei sunteti pe strazi si daca veti continua tot in felul asta vor aparea multe topicuri de genul asta! asa ca mai incet cu gura si cu "urarile de bine" si mai puneti si voi neuronu' in miscare cand cititi posturi ale unor oameni care stiu ce spun!

 

Dumnezeu sa-i ierte pe amandoi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rechin vorbea de experienta..si am dat si eu un exemplu...se parea ca avea experienta si totusi..s-a intamplat....si la el...

Da ... iar el si noi ceilalti ce am supravietuit primilor ani de motociclism si ni s-a luat de cascadorii stradale spunem - mai usor pe strada si suntem luati la misto . Exemplul tau este elocvent insa in cu totul alt mod decat cel pe care l-ai dat .

 

Iar din punctul meu de vedere pana nu ajungi sa controlezi motocicleta nu te numesti motociclist , te numesti cascador sau cum vrei tu ... eu asta am fost primul an in care am condus motocicleta . Si mai este ceva , nu toti care se urca pe o motocicleta pot sa conduca , si cred ca avem toti exemple de oameni care nu sunt facuti pentru asa ceva .

 

My 2 cents - Edi a murit , era probabil unul dintre copii care se strangeau la Sala Sporturilor ca sa vada motocicletele de viteza si era innebunit dupa ele , poate am dat si eu noroc cu el , habar nu am ... Nu putem sa il aducem inapoi , cei ce mergeti cu incepatori , nu ii mai indemnati la viteza , temperatii ... mergeti in ritmul lor , nu ii impingeti spre ceea ce nu pot pentru ca altfel o sa pierdeti prieteni , iar vina nu o sa le apartina in totalitate .

Stiu ca suna aiurea ... dar hai sa invatam ceva ... Nimeni nu a tras o concluzie cand a murit pustiul cu Cayene-ul , cand a murit celalat tip cu zx7 , tot nimic . Pur si simplu este pacat si lista va continua daca nimeni nu trage nici o concluzie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ... iar el si noi ceilalti ce am supravietuit primilor ani de motociclism si ni s-a luat de cascadorii stradale spunem - mai usor pe strada si suntem luati la misto . Exemplul tau este elocvent insa in cu totul alt mod decat cel pe care l-ai dat .

 

Iar din punctul meu de vedere pana nu ajungi sa controlezi motocicleta nu te numesti motociclist , te numesti cascador sau cum vrei tu ... eu asta am fost primul an in care am condus motocicleta . Si mai este ceva , nu toti care se urca pe o motocicleta pot sa conduca , si cred ca avem toti exemple de oameni care nu sunt facuti pentru asa ceva .

 

My 2 cents - Edi a murit , era probabil unul dintre copii care se strangeau la Sala Sporturilor ca sa vada motocicletele de viteza si era innebunit dupa ele , poate am dat si eu noroc cu el , habar nu am ... Nu putem sa il aducem inapoi , cei ce mergeti cu incepatori , nu ii mai indemnati la viteza , temperatii ... mergeti in ritmul lor , nu ii impingeti spre ceea ce nu pot pentru ca altfel o sa pierdeti prieteni , iar vina nu o sa le apartina in totalitate .

Stiu ca suna aiurea ... dar hai sa invatam ceva ... Nimeni nu a tras o concluzie cand a murit pustiul cu Cayene-ul , cand a murit celalat tip cu zx7 , tot nimic . Pur si simplu este pacat si lista va continua daca nimeni nu trage nici o concluzie .

 

ai perfecta dreptate...ce vroiam eu sa spun..atunci cand Micutu a cazut...prieteni nu au spus "..ce plm ai facut ba...sau ceva de genul"....au vb altfel..corect?..bai ce ghinion samd....dar nu gasec corect sa dai un ochi pe acest topic...in care este vorba de un accident soldat cu 2 moritii...unul chiar motociclist si sa nu poti spune decat .....plm....si tot ce a mai spus rechin...un.... pacat....credca era suficient....totusi au murit 2 oameni...dar asta e....fiecare cu parerea lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit ... am facut misto vre-o 9 luni si inca nu am terminat ...

Incepand de la :

Ce ziceau ma aia de pe acolo ? Is it a bird , is it a plane ?

Auzi ma , daca tot te-ai dat de 3 ori peste cap puteai sa te transformi si tu intr-un om . Tin minte ca am facut asa un misto cu Lotreanu de el , ca se tinea de scarile de la bloc ca nu putea sa rada de durere si ne injura de juma de ora ca facem misto de un om in starea lui .

Nu , nu am avut mila pentru el pentru ca era sa ne pierdem un prieten din cauza lui . Si nu este chiar placut sa patesti asta .

 

Exemplu eu : eu am aflat doua zile dupa ca eram plecat din oras , l-am intrebat , ai patit ceva , esti intreg ? Mi-a spus ce si cum si i-am spus . Ba da ce plm ai cautat tu sa accelerezi ca tampitul acolo nu stiu ...

 

Deci presupui gresit , nimeni nu prea a vut mila de el in perioada aia in afara de Knosmin care l-a vazut zburand.

 

Si iti repet , nici el nu a avut mila fata de el ... Iar in momentul de fata merge cu cel putin 30-40 de km/h prin oras fata de vitezele cu care se mergea in mod normal . Iar eu unul .... mie dupa cateva incidente in urma carora era sa mor si r3kinul stie la ce ma refer mi s-a luat complet de viteza pe strada .

Deci de pe urma accidentului sau multi ne-am tras concluziile ... Sper ca si dupa acest incident nefericit in urma caruia niste oameni si-au pierdut fiul ,prietenul , amicul ..... cineva sa isi salveze viata sau sa si-o prelungeasca .

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...