Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

Deci Nu ma acuzati daka spun prosti! (am doar 14 ani si iubesc enorm motociclismul) asa deci dupa parerea mea as scoate motoru si pe cea mai geroasa zii din an deceniu secol..etc daka as avea-o de 2-3 zile. 2.. ias da si eu "blana" da pe Bulevardu tomis de la un stop la altu unde poti sa ajungi la 80-90 km (cred) .. la treceri as opriii (sunt o fire ffff sperecioasa) 4. Stiu k nu am experienta adika nu sunt 100% pe reactile mele..:) nu ma bag la ce nu-mi duci pielea psihicu.. asa 5. au murit oameni nevinovati ma doare inima ptr amandoi si iar ma gandesk daka sa imi iau o motocicleta la 16 ani dar pot sa va spun k ma doare mai rau inima ptr omul acela nevinovat ...R.I.P ptr amandoi sa le fie tarana usoara

 

@ vali22 nu vreau sa par rau dar fraate inteleg e prietenul tau il aperi dar nu te-am auzit sa spui cv de omul acela nevinovat... deci daca spui cv spune de amandoi ca doar sunt 2 morti cu toate ca la unu ai tinut mai mult si pe unu nu-l cunosteai (SUNTEM FIINTELE DOMNULUI TOTI!) Dumnezeu sa-i odihneasca ..

1. 80-90 e mult, mai ales pt un incepator. Daca iti apare un pieton, te vei infige in frane si cu asfaltu asta rece... iti dai seama ce se va intampla.

2. Si eu, si edy, si tu, si toti au spus acelasi lucru la inceput. O sa merg incet, o sa fiu cel mai atent, bla bla bla. Dar, toti au momente de nebunie. Unii mai des, altii mai rar, dar niciunul nu este sfant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cum puteti sa ii mai gasiti scuze acelui copchil criminal care a omorat un om pe trecere???? Ce e in capul vostru?? Numai pentru faptul ca a fact un rahat de scoala de soferi de moto si ca era calare pe o ascutitoare de 125 si trebuie din oficiu sa fim de partea lui? UN CRIMINAL. Rip pentru saracul pieton necunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..avea permis...ba n-avea!!!....a fost pe trecere..ba n-a fost!...a ucis un om!!!!acolo..oriunde...cu 120/h..ba nu bai, cu doar 80...in localitate...da,bai da era al mai tare din cartier,conservar parat!!si sa-ti dau muuulta :hug: ....ca sa nu mai comentati,voi astia ce sunteti nepotii lui rossi si v-a luat tata haiabusa,ca deh,fii-miu nu e mutra caprii sa mearga cu tricicleta,ca sa nu moara incet ca indienii...dumnezeu sa-l ierte....dar..pe doua roti nu e obligatoriu sa gresesti si a doua oara...cat despre pieton..ma gandesc cu groaza,ca pute fi baiatulmeu,sau fiica mea...trist...sa aibe domnul grija ...nu,nu e nimic alambicat aici..m-am saturat de atatia copii victime sau si mai rau,ucigasi de oameni nevinovati..asa cum zicea cineva:..in spatele blocului!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o ardeti aiurea pe forum. a spus bine cine a spus ca postati doar ca sa va aflati in treaba sau sa va cresteti ratingul. Stati linistiti ... nu primiti nici un premiu, nici macar o prajitura.

Am o intrebare : Daca era unu cu o masina mai comentati atat... daca nu cunoasteti situatia abtinetiva de la comentarii de prisos... Uitativa la un film, mancati o pizza... gasiti-va alta ocupatie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atat raportul politiei cat si marturia celor de acolo spun CLAR ca NU era pe trecere pietonul . Si avea si permis...Acum nu mai are rost sa despicam firul in 4 , ideea de baza este clara ... condoleante familiei si mai usor cu gazul mai ales in oras

 

Impartaseste-ne si noua, te rog, raportul Politiei. Cap coada. Asta daca il ai la dispozitie. Sau macar prezinta-ne sursa ta. Daca nu, nu e cazul sa spui cu atata siguranta acest aspect.

ProTV-ul sincer nu imi pare a sursa de incredere, avand in vedere pana si stirea in sine este prezentata aiurea: "....calcat de scuter"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impartaseste-ne si noua, te rog, raportul Politiei. Cap coada. Asta daca il ai la dispozitie. Sau macar prezinta-ne sursa ta. Daca nu, nu e cazul sa spui cu atata siguranta acest aspect.

ProTV-ul sincer nu imi pare a sursa de incredere, avand in vedere pana si stirea in sine este prezentata aiurea: "....calcat de scuter"

Aaaa , nu pot sa-ti dezvalui numele sursei mele , am eu "combinatiile" mele la Constanta ... dar in mod sigur nu este vorba de ProTV ...

 

Trotinel , calmeaza-te ... ! A gresit si a platit pretul suprem ...pe greseala lui a mai murit un om total nevinovat . sa le fie tarana usoara , indiferent ce greseala ar face un om nu merita sa moara . Lasa-i sa-si dea cu parerea pe forum , 60% oricum merg cu motoarele doar pe tastatura ... si in fond , de ce m-ar interesa parerea unor necunoscuti....unor forumisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu....ar trebui sa invatam din greseala lui Edy...nu sa il injuram si sa-l facem criminal... nu e nimeni...in masura sa-l judece...nici pe el si nici pe pieton, in caz ca a fost si vina lui.

n-ati fost acolo...si chiar daca ati fi fost tot nu sunteti in masura sa`l judecati.

dar din pacate in loc sa invatati din asta...am impresia ca doar va umpleti de ura... si va bucurati de asa`zisa "lectie" pe care a primit`o Edy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Vali22

Era noapte , avea viteza , era un drum drept pe 4 benzi unde toti ii mai dam cand e liber , dar nu judecati omul pana nu se stie tot adevarul , edy nu a omorat un om pe trecere , omul era mai incolo cu ceva metrii a evitat un om de pe trecere pe care nu l-a vazut probabil si s-a dezechilibrat motorul in rotatia lui in aer lovind celalalt pieton , peste drum e o bodega cei care au ajuns imediat dupa accident acolo au zis ca pietonul mirosea tare de tot a alcool si si-au pastrat afirmatia si dupa ce edy ne-a parasit , nu stiu cum puteti sa fiti asa vehementi cu unul din ai nostri cu un motociclist in locul caruia puteti fi chiar voi , pacat de familia lui care a pierdut singurul copil care este acum distrusa . Ps cu toate ca el avea permis de foarte putin timp cred ca avea in jur de 3000 km cu motocicleta daca nu chiar mai multi ... nu pot sa inteleg cum puteti vb atat de urat despre el fara sa il cunoasteti si sa stiti ce fel de om era . Sa va fie rusine alora dintre voi care l-ati vb de rau pe prietenul nostru Edy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu crezi ca unu de 16-17 ani iti da lectii cum sa mergi cu motoru?

Nu, nu cred ca imi da lectii cum sa merg cu motorul pe strada... Poate pe circuiit merge mai bine ca mine, dar sa ai 120km/h in localitate e boala la creier...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Vali22

va rog eu nu va mai certati ce legatura are aprilia RS cu ce conduci tu una e chopper si una e vitezista nu se pot compara nu are rost sa va mai certati lasa-til in pace a murit acum lumea e la priveghiul lui si maine o sa fie la 2 metrii sub pamant :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pe de alta parte in ultimele zile la ce trafic infernal a fost si la ce cascati fac "kamikaze" pe trecere...

Nu exista pietoni care sa faca "kamikaze" pe trecere, ci doar conducatori de vehicule nesimtiti (care isi parcheaza vehicolul inainte de trecere ca sa nu-i vezi pe pietoni si conducatori de vehicule care nu acorda prioritate pietonilor). O trecere de pietoni semnalizata si marcata e un fel de "teritoriu sfant", poate sa danseze si samba pe ea pietonul si nu prea ai ce sa-i faci decat sa-l injuri au sa dai in el si sa intri la puscarie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTI am gresit cand am fost incepatori

 

TOTI am fortat limitele la un moment dat

 

TOTI am platit intr'un fel sau altul tributul "asfaltului"

 

... unii au avut sansa sa supravietuiasca... altii NU!

 

Pacat, un alt suflet de potential motociclist s'a stins inainte sa invete din propriile greseli!

 

Voi, astia "greii" care "le stiti pe toate"... poate ar trebui sa va amintiti ca TOTI am fost teribilisti si incostienti pana am capatat experienat, fie ca vrem sa recunoastem sau nu...

 

Dumnezeu sa'l ierte, o sa ne intalnim oricum "dincolo"... mai devreme sau mai tarziu.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on topic: dumnezeul sal odihneasca in pace ! era prea tanar si fara experienta

 

offtopic: se pare ca acest forum a devenit grupa mica pregatitoare

@Vali22 daca stii ca vitezana este greu de condus dece se trage de maneta la maxim ? de ce se striga in gura mare ca vitezanele sunt periculoase dar se merge tare cu ele prin oras ? iar daca sunt periculoase de ce nu iti iei o motocicleta care nu se conduce greu ? iti place sa te plangi ?

iar cei care merg tare in zonele in care trebuie sa mearga incet sau zone periculoase eu zic ca fac parte din categoria selectie naturala !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi dintre cei care au postat aici sunt animale ! Animale, nu oameni. Nu aveti pic de suflet ...

 

Dumnezeu sa-i ierte pacatele lui Edy caci doar el poate judeca !

 

sunt sigur ca majoritatea au suflet si intelg perfect situatia. este o adevarata tragedie. doar ca nu putem deplange pe unu care a omorat nevinovati.

 

fiecare este responsabil pentru faptele sale, iar orice gresala se plateste infundand puscaria. acolo vor aprofunda pe pielea si constiinta lor, durerea care au lasat-o in urma. cand isi vor desface pachetul lunar cu pasta de dinti si conserve de carne, in care vor gasi o scrisorica "tata imi e dor de tine", sau "iubitule eu am pe altul" isi vor aminti blestemata zi in care nu s-au asigurat, n-au vazut semaforul rosu, sau au trecut pe contrasens cu gandul ca asa ajung mai repde acasa.

 

am deplans soarta acelor motociclisti care au platit pentru propria inconstienta, sunt multi care au alunecat din vina lor prin pomi si pe sub camione, dar n-au fost implicati oameni nevinovati.

 

toti cei care se urca pe o motocicleta sunt constienti ca pentru 10 secunde de teribilism, pot plati foarte scump. dar un om care merge la o bere, sau dupa o fanta la chiosc, nu are de ce sa se teama ca-i sare un motor in cap. asta pana vine v-un pui de rossi necopt la minte cu trompeta de 125, dupa doar cateva luni de permis. sau v-un teribil cu bmwul, sau un nea tiristul obosit, exemple sunt destule.

 

nu se bucura nimeni de moartea unui copil inconstient, dar in asemenea cazuri se deplang in primul rand victimele. edy a plecat prea repede dintre noi, a platit prea scump senzatia de 120 prin oras, dar in acelasi timp a plecat fara sa plateasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...si RIP :) ...pacat ca cineva...oare cine... i-a dat voie sa se urce pe 125RS... ca daca nu a fost motocicleta a lui... a cui a fost...? iar daca a fost a lui... parintii nu trebuiau sa-i ofere inca aceasta sansa de a se bucura... RIP

 

Am avut ocazia sa vad multi Juniori in Bucuresti...care dadeau in motoare prin trafic...stil race-ing... si avand si alti juniori la dubla...

 

Multi o fac inconstient... incantati de motociclete...

 

Realitatea insa Doare...

 

 

Dumnezeu sa-i ierte pe toti cei dusi dintre noi...si sa-i aline pe cei care sufera inca...datorita faptelor... scuzele ulterioare...nu rezolva mai nimic.

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace pe amandoi`!!!

Nu stiu ce experienta avea Edy ca motociclist (nu il cunosteam), dar sigur nu avea experienta in trafic. Hai sa fim seriosi acum : cine merge cu 50km/h in oras ?!?! Nici motociclisti si nici conducatorii de auto. Cu totii depasim viteza legala admisa.Hai sa zicem ca nu depasirea vitezei ar fi fost problema...cum ramane cu asfaltul ... ud?! orice vehicul ai conduce...pe un carosabil umed...nu ai acelasi control al directiei si/sau franelor (...calde sau reci).

E o tragedie ceea ce s-a intamplat si ar trebui sa ne gandim de doua ori inainte de a trage de gaz...dar poate credem ca noua nu ni se poate intampla. Mie mi s`a intamplat...si aveam aproape 70km/h...iar cel cu megane`ul din spatele meu nu avea loc de mine pe o strada cu trei benzi` ... dar asta e alta poveste, poate asemanatoare cu cea a pietonilor care traverseaza fugind strada...fie prin loc marcat sau nu`.

Inconstienta si teribilismul se platesc...cateodata prea scump pentru cei ce raman in urma cicatrizati de asemenea evenimente...fie pe doua roti...fie pe patru...fie pe sase...

Condoleante tuturor celor care au pierdut pe cineva drag din cauza asfaltului!

Dumnezeu sa ii odihneasca pe amandoi`!!! :) :hug:

 

Ps: sursa protv.ro "condoleante

de Luciana (17 noiembrie)

edy , vei ramane mereu in sufletele noastre .. D-zeu sa te ierte !! .. maine , 18.11.2007 .. va avea loc inmormanatrea la ora 14 "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pacat ca cineva...oare cine... i-a dat voie sa se urce pe 125RS... ca daca nu a fost motocicleta a lui... a cui a fost...? iar daca a fost a lui... parintii nu trebuiau sa-i ofere inca aceasta sansa de a se bucura...

 

 

...nu,trebuiau sa-l lege in beci cu lanturi si sa-l bata pana la varsta de 35 de ani cand puteau sa-i ia o jawa pentru ca era destul de matur pentru traficul constantean :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci am intrat aici , mi-am facut cont doar ca sa va raspund unora care afirmati aiurea unele chestii . Sunt nasul lui edi , parintii mei l-au botezat si i-au cununat pe parintii lui , am fost ieri la priveghi la casa mortuara , probabil ca m-ati vazut acolo , eram baiatul mai inalt imbracat mai larg . Ca sa lamuresc persoanele atotstiutoare care binevoiesc sa il vorbeasa de rau pe Edutzu va zic urmatoarele :

 

1.Accidentul s-a petrecut intr-un mic moment de neatentie , Edi evitand un om pe trecerea de pietoni si la cativa metri lovind un OM AL STRAZII , care Dumnezeu stie ce cauta pe carosabil atunci .

2.Edi nu era un baiat rau , un pusti cu fitze sau altceva , era un baiat ca toti ceilalti , odata lovit de neatentie si s-a intamplat ce s-a intamplat .

3.Nu il mai injurati si nu mai faceti afirmatii aiurea , nu sunteti multi de aici in masura sa vorbiti despre o persoana pe care NU O CUNOASTETI

4.Era drum larg , cu 4 benzi , unde orice motocilcist o mai calca putin . Celalalt pieton a fost lovit in intentia de a il evita pe omul ala de pe mijlocul strazii , care mirosea mai mult decat puternic a alcool .

 

 

Finutzule , odihnestete in pace . Dumnezeu sa il ierte.

Editat de UltrasFaristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adika hai sa ne bagam in sema ca si asa suntem pe dinafara ca jumatate sau mai bine din cei care posteaza...Nu se poate discuta de nimik.Nu era motociclist,de ghinion nu se poate vorbi pt ca ,noroc, incepi sa ai o data cu experienta acumulata.In rest la fel ca pana acum regret omul dar condamn "motociclistul" si pe toti cei care trebuiau sa-l domoleasca sau sa-l faca sa inteleaga ce inseamna "clipa de neatentie"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@UltrasFaristul

 

Deja lucrurile se bat cap in cap:

Vali22 (care da, poate vorbi si decent si calm) imi spunea azi-noapte ca Edi a atins un pieton pe trecerea de pietoni si apoi l-a lovit pe celalalt aflat langa trecere la cativa m pe banda I. Deci nicidecum pietonul de pe trecere nu mirosea a alcool, ci cel lovit. Plus ca faza cu alcoolemia se va stabili de Institutul de medicina legala (si va dura), nicidecum Politia sau martorii nu puteau stabili pe loc ca era sau nu baut. Deci sa nu inflamam spiritele.

 

Apoi, momentul de neatentie a fost de fapt o insiruire de fapte si factori: viteza (colegii spun ca avea RS-ul modificat), noapte, anvelope reci, eventual si aburirea pt 1-2 secunde a vizierei. In plus erau si farurile de la masinile ce ii veneau din fata (bulevardul e mereu aglomerat, se vede si in filmarea ProTV)

 

Lumea trateaza aici faptele intamplate. Degeaba a fost un baiat bun, muncitor, ascultator, etc. daca a comis-o. Este un eveniment trist insa trebuie si invatat din asta, altfel din greselile lui nu vor pricepe si altii sa NU faca. E dureros ca un parinte sa-si ingroape copilul... greseala insa se plateste.

 

@reverse, daca nu poti spune clar de unde pana unde concluzia ta cu "Raportul Politiei", e apa de ploaie. Nu tin minte sa te fi angajat mai nou la Politie si sa ai acces la raportul preliminar, asa ca imi permit sa ma indoiesc de afirmatiile tale. De barfe e plin netul si forumurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acel om al strazii nu are familie...nu are pe nimeni..dormea intr-o masina de a mea abandonata.il gaseai in toate carciumile din imprejurimi...iar dupa ce se ametea bine..avea o mare placere sa dirijeze traficul...

il gaseai prin intersectii fluierind si gesticuland .....toata lumea il ocolea...incerca sa il evite.....mai grav era cand statea pe bul 1mai si dirija tiruri...ce cauta el pe mijlocul strazi ..in intersectie pe un drum european prevazut chiar si cu gardut pe trotoar pentru nu a permite pietonilor iesirea pe carosabil..nu stiu..acolo nu avea obiceiul sa "dirijeze"...numai D-zeu stie ce s-a intamplat acolo...eu sunt mai mult ca sigur ca individul era dupa trecere si dirija....incercand sa opreasca traficul pentru a permite pietonului de pe trecere sa traverseze...

Probabil ca i-a captat atentia pustiului.......si nu a vazut pietonul care se angajase in traversare ...probabil tot la indicatiile "dirijorului"....iar cand a observat ca intradevar traversa cineva....a fost prea tarziu....pietonul de pe trecere nu a fost accidentat ci cel..de dupa care dirija..fiind lovit de motocicleta ricosata din gardulet...

 

--- Mesaj completat în 18 Nov 2007 11:33 -------------

Adika hai sa ne bagam in sema ca si asa suntem pe dinafara ca jumatate sau mai bine din cei care posteaza...Nu se poate discuta de nimik.Nu era motociclist,de ghinion nu se poate vorbi pt ca ,noroc, incepi sa ai o data cu experienta acumulata.In rest la fel ca pana acum regret omul dar condamn "motociclistul" si pe toti cei care trebuiau sa-l domoleasca sau sa-l faca sa inteleaga ce inseamna "clipa de neatentie"!

 

 

ce iti mai face zx 10.....?....a fost neatenta motocicleta cand circula singura...plecase de acasa fara tine...nu...?? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acel om al strazii nu are familie...nu are pe nimeni..dormea intr-o masina de a mea abandonata.il gaseai in toate carciumile din imprejurimi...iar dupa ce se ametea bine..avea o mare placere sa dirijeze traficul...

il gaseai prin intersectii fluierind si gesticuland .....toata lumea il ocolea...incerca sa il evite.....mai grav era cand statea pe bul 1mai si dirija tiruri...ce cauta el pe mijlocul strazi ..in intersectie pe un drum european prevazut chiar si cu gardut pe trotoar pentru nu a permite pietonilor iesirea pe carosabil..nu stiu..acolo nu avea obiceiul sa "dirijeze"...numai D-zeu stie ce s-a intamplat acolo...eu sunt mai mult ca sigur ca individul era dupa trecere si dirija....incercand sa opreasca traficul pentru a permite pietonului de pe trecere sa traverseze...

Probabil ca i-a captat atentia pustiului.......si nu a vazut pietonul care se angajase in traversare ...probabil tot la indicatiile "dirijorului"....iar cand a observat ca intradevar traversa cineva....a fost prea tarziu....pietonul de pe trecere nu a fost accidentat ci cel..de dupa care dirija..fiind lovit de motocicleta ricosata din gardulet...

 

<small>--- Mesaj completat în 18 Nov 2007 11:33 -------------</small><br/>

ce iti mai face zx 10.....?....a fost neatenta motocicleta cand circula singura...plecase de acasa fara tine...nu...?? :cheers:

Ah acuma o dai in SF`uri ...de fapt a fost vina celui care a murit pe trotuar? o dam in penibil ...

 

PS : sa te iei de accidentul lui Rekinu , care nu are nici cea mai mica asemanare cu accidentul lui Edy ... Sa-l compari pe el cu edy si cu situatia lui...mi se pare cel putin deplasat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...