Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Toti gresim..dar din pacate el n-a mai avut noroc... In loc sa ne laudam cat de atenti mergem noi..si ca noua nu ni s-ar fi putut intampla...mai bine am invata din asta... si am tine-o cu 50-60km/h in oras..

dar daca e sa fie..poti sa mori si la 40 :)

 

Dumnezeu sa-l odihneasca! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.A scris cineva mai sus: "a evitat un pieton pe trecere de pietoni si din cauza asta s'a intamplat totul"...

Din cate stiu eu, pe trecere de pietoni pietonii au prioritate..deci nu trebuiesc EVITATI ci LASATI SA TREACA.

2. Nu stiu ce viteza avea, dar dupa distanta pe care e imprastiata mobra - si asta se vede in poze - avea MULT mai MULT decat ar fi fost normal...oras, trecere de pietoni, zona aglomerata. Ca sa preintampin replicile de genul "plm, tu mergi numai cu 50 in oras??" o sa spun NU. Dar nu merg mai repede decat o permite locul, momentul, etc...Si in nici un caz cu 120 sau cat o fi avut acolo, in zona aglomerata ...ca 60 - 70 nu a avut for sure!!

 

CONCLUZII, ca sa le numim asa:

1. A facut pe zmeul si a facut'o PE PIELEA LUI. Din nefericire nu a plecat singur.

2. ORICAT talent nativ ai avea, acesta nu se demonstreaza pe STRADA, ci pe circuit, daca vrei. Sunt satul pana in gat de Rossi wannabe cu permis A1...eventual!

3. Rog copii cu cas la gura si cu "extinse" experiente pe "motoare" de 125 sa stea pe fundul lor in bancutza proprie. O fi mare tendinta de a da cu PLM si cu "uita'te ce tare mi's", dar nu e aici locul..nu de alta, dar pasaretul puber interesat de asa "macho" e in alta parte, si se consuma degeaba energia...

 

E pacat ca a mai plecat un motociclist, dar si mai mare pacat este ca si'a facut'o singur, pe mana lui. A gresit si a platit...prea mult sau prea putin, nu sunt eu in masura sa judec.

Si nici voi, copilasi.

 

RIP si pentru cel vinovat, si pentru cel nevinovat...

Parerea mea.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noiembrie,cauciucuri reci,120kmph in oras aglomerat...trafic,pietoni...pacat pt toti. RIP pt pieton,inca un stigmat,inca o familie distrusa din vina unui motociclist "satanist si violator de babe"....eh. Daca ar conduce toti preventiv si in limita conditiilor impuse de lege,nu ar mai exista evenimente de-astea.

 

RIP si pt motociclist,prea tanar...prea prea tanar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit p-aici cum spuneti fraze de genul "nu aveti pic de respect" ,"rip e unul d-al nostru" "etc", voi am impresia ca nu realizati gravitatea situatiei -> A OMORAT UN OM , EL UNU D-AL NOSTRU, EL, A OMORAT UN OM care avea shi el familie si poate un copil de crescut acasa si cine mai stie ce ,EL,a lasat familia victimei fara poate stalpu ei si voi il plangeti de MILA PE EL ? PE UN CRIMINAL NENOROCIT ? nu am nici cel mai mic respect fata de el, nici cel mai mic sentiment de compatimire, dar imi vine sa zbier cand ma gandesc la familia victimei ... cititi ce a scris OLD_SCHOOL, ca adevarat a grait.

Editat de IrONy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

selectie naturala! a cautat-o si a primit-o! si gata

 

imi pare rau de el ca avea toata viata inainte si pt asta RIP :) insa in opinia mea e doar un al pustiulache teribilist care a muscat-o, ca si altii 10 anul asta, numai si numai din vina lui si din cauza marilor talente de piloti stradali cum se cred unii.

 

inca o data RIP :hug: atat pt el cat si pt pieton! si daca pietonul a fost pe trecere si nu a fost beat, atunci dragul nostru prieten este un (cuvant urat) si nu are nici o scuza ca a omorat un om nevinovat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator vali22

lasa ca omoara anual soferi de conserve sute de persoane si nu se mai agita nimeni ...

 

 

 

mai devreme de pe contul meu a fost frati-miu si s-a certat cu idiotii astia care au scutere si striga sus si tare ca ei nu pleaca de acasa fara costum manusi cizme si casca smechera imi pare rau ca e atata barfa si atata prostie in randul nostru , edi a fost un baiat bun care era fericit ca si-a scos motorul din service dupa 2-3 luni de tras pe dreapta , era fericit ca se poate plimba si de aia pe frigul asta mergea cu motorul , avea permisul de putin timp dar mergea de ceva vreme pe motor . celor ce il vorbesc de urat pe edi nu le doresc decat atunci cand o sa dea coltu sa ii vorbeasca lumea de rau asa cum ei l-au vorbit pe el . pacat....

Editat de vali22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) CE TAMPITI SUNT ASTIA DE LA TELEGRAF!!!

 

 

Cel de-al doilea accident s-a petrecut pe ÂŞoseaua Mangaliei, în dreptul compexului comercial Dorally. Agenții Biroului Poliției Rutiere Constanța spun că un motociclist care circula cu viteză dinspre Agigea către gara CFR Constanța a lovit în plin un tînăr care traversa regulamentar pe „zebră”. În urma impactului pietonul a murit pe loc. Motociclistul s-a ales cu dosar penal pentru ucidere din cuplă. Cercetările în ambele cazuri sînt continuate de polițiÂştii Biroului Poliției Rutiere.

 

Sambata, 17 Noiembrie 2007

Motociclist Âşi pieton, accidentați mortal

 

Cătălin COVRIG (catalin.covrig@telegrafonline.ro)

 

o sa degenereze rau topicul asta intr-o incaierare verbala, ce ar fi sa nu ajungem acolo, fapta este de condamnat pedeapsa este suprema.[punct]

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mijlocul lui Noiembrie, noapte, frig, faza scurta (probabil), viteza destul de mare (deci tragea blana de 125-ul ala) , pieton pe trecere. Acum hai sa nu ne kkm pe noi ca din pacate copilul asta si-a cautat-o. Mai mult sau mai putin.

Imi pare rau pentru el, dar si bunul simt si legislatia spun ca in in preajma trecerilor incetinesti tocmai sa previi asemenea tragedii. Nu mai discutam de viteza. Vrei sa tragi de un motor, tragi. Insa iti asiguri toate premizele (vizibilitate, cunoasterea conformatiei strazii, drum liber, etc) sa poti si frana/evita in siguranta. Altfel te lipesti ca o musca de parbriz.

 

 

@vali22, m-am saturat cate mizerii ti-am sters din acest topic. Daca prin asta tu iti arati respectul, mi-e sila. Dupa perioada de relaxare poate iti revii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :) :hug:

pacat, totusi nu cred k merita cineva sa moara asa de tanar..avea o viatza inainte...

condoleantze

 

Nici pietonu ala nu merita sa moara. Avea probabil familie, nevasta si copil, care pe langa shocul si ghinionul de a ramane fara tata, va trai dintr-o pensie mizera de urmas. Ca sa nu mai zic de cosmarurile pe care le avea noapte de noapte. Dar poate nu avea familie, nici nevasta si nici copil. Si el avea o viata inainte...

 

Tot nu este clar daca avea carnet. Insa altceva e clar : degeaba il avea daca il avea. Carnetul iti ofera dreptul de a merge cu un autovehicol, nu a-l folosi ca pe o arma.

 

Tot nu este clar daca era pe trecere. Unii constanteni afirma ca era pe trecere. Altii ca nu era pe trecere, ci la 2 sau 8 metri de trecere. In ziare se scrie ca era pe trecere, precum observ. Stie cineva niste date exacte din ancheta Politiei ? Ca de obicei cand e vorba de vina unui conservar, toti sar cu informatii cat mai exacte si cu zeci de poze postate. Acum se tace chitic, sau numai informatii contradictorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun.. si tot din raportul / cercetarile Politiei ce viteza a fost estimata ?? .. caci daca se incadra si in viteza legala, atunci pietonul este exclusiv de vina. Dupa balade sradale si declaratii ale martorilor am mai auzit io de viteze de 100 la ora, si dupa cercetari avea 50...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai puneti mana ceteodata si pe legislatie si vedeti ce mai scrie si pe acolo... si Poison..nu cred k avea numai 50 la ora daca te uiti bine la poze....oricum pacat k au murit oameni....si dupa cum scrie si la semnatura mea se pare k pe langa cele 3 "calitati" a intervenit si viteza care....sa fim seriosi....la 120 km/h nush cine ar putea evita un impact frontal tinand cont k avea carnetul de curand si experienta = 0. PACAT :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit niste tampenii mai sus...

 

ce au scris unii tine strict de educatie. atat motociclistul cat si pietonul au fost si tu copii cuiva, nepotii, prietenii, iubitii... este jenant si in acelasi timp indignant sa vorbiti asa despre ei. cum te astepti sa fii respectat daca nu respecti, cum te astepti sa te respecte cineva. in primul rand oamenii sunt oameni si pe urma motociclisti, toti oamenii gresesc. unii sunt doar niste persoane arogante care adauga comentarii in spiritul discutiilor de la scara blocului. ca motociclist respecti regulile impuse de circulatie, ca pieton te asiguri... cine n-a fost acolo sa nu comenteze, doar sa bage la cap riscurile, la fel cum s-a intamplat si la busteni vara asta.

 

pace! respectati pe cel de langa voi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi la unu' : erau reci franele si cauciucurile.

Pai daca erau reci , atat te duce bibilica ? Sa ii dai cox pana iasa fum din 125-ul acela?

Daca era un 600, miar, mai ziceam , ti-o scapat gazul, ai vrut o secunda de adrenalina, dar de 125

ai ceva ce tras sa ajunga la viteza aia.

 

 

 

 

Rest in Peace. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...