Sari la conținut

Accident Grav Constanta!


duc
 Share

Postări Recomandate

in sfarsit cineva care intelege ce vreau sa zic

 

 

Pustiulica, cu ce ti-a gresit tie audienta? Voi chiar nu aveti activitati... Incearca sa-ti controlezi un pic vocabularul. E totusi un loc public. Mai intra si oameni seriosi pe posturile astea. Fa un topic special, precizezi la inceput ca vrei sa-ti bagi, sa-ti infigi si alte rahaturi de genul asta si ai rezolvat problema. Dar chiar nu iti este un pic rusine? Omul asta a murit ... nu era nici criminal, nici violator, nici SLOBOD la gura cum esti tu.

Editat de gabibuton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 245
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@Trotinel:

Problema topicului acesta e evidenta. Nu faptul ca il barfim pe motociclistul decedat ci vehementa cu care te agati sa-l aperi si argumentele contradictorii pe care le scoti. De exemplu zici ca viteza ce se vehiculeaza (120kmh) e exagerata dar mai tarziu spui ca a reusit sa rupa cu capul dintr-un gard cateva bare metalice. Din nou argumentezi ca legea il scapa de vina uciderii pietonului dar in acelasi timp spui ca motorul a ricosat dintr-un gard, ucigand omul care traversa prin loc nepermis - pai in cazul in care victima se afla pe trotuar ce argument mai foloseai sa-l aperi? Daca stau si-mi aduc aminte, nu Codul Rutier spune ca ai obligatia sa incetinesti la trecerile de pietoni? Nu mai pomenesc de viteza....

Ziceai inainte ca cu totii mai exageram uneori. Pot zice ca in peste doi ani de mers pe sportiva de 600 nu am depasit niciodata in localitate 80 (dar chiar niciodata). In afara insa trec frecvent peste 160 dar numai in conditii de vizibilitatea f. bune, aderenta la fel si doar pe portiuni de drum cunoscute. Uneori din pricina paranoiii fac o tura de proba pt. a cauta eventuale obstacole pe traseu pt. a nu fi luat prin surprindere. Daca o patesc, o patesc pe barba mea si nu vreau nici un avocat pe forum sa ma planga sau sa ma apere.

O mai spun odata. Cu cat incerci mai mult sa-i iei apararea baiatului cu atat mai mult vei fi mai contestat. Sfatul meu e sa o lasam balta cu certurile si sa lasam topicul asta sa se duca la fund. Pana la urma urmei macar acum sa fim mai intelegatori si mai calmi.

Numai bine tuturor!

 

P.S. "Life is too short to be pissed off all the time" - o replica dintr-un film care mi-a schimbat multe conceptii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pustiulica, cu ce ti-a gresit tie audienta? Voi chiar nu aveti activitati... Incearca sa-ti controlezi un pic vocabularul. E totusi un loc public. Mai intra si oameni seriosi pe posturile astea. Fa un topic special, precizezi la inceput ca vrei sa-ti bagi, sa-ti infigi si alte rahaturi de genul asta si ai rezolvat problema. Dar chiar nu iti este un pic rusine? Omul asta a murit ... nu era nici criminal, nici violator, nici SLOBOD la gura cum esti tu.

 

domne, eu ma retrag din topicul asta dar da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine!

 

rip-urile, respectele si datul cu "baiat bun" nu-si au locul aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Jorjel , am spus de la inceput (de anu' trecut) ca si eu il consider vinovat. Dar de la a spune ca e vinovat, pana a-l face in toate felurile, este cale foarte lunga, si chestiile astea chiar nu se fac. Si nu spun asta ca era prietenul meu, ci pt ca asa este normal si moral ! Hai sa lasam (din nou) topicul sa moara, va rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti copii de bani gata ma , ce nu intelegi ? tot timpul o sa se gaseaca unu sau mai multi sa zica ceva ... "avea casca de 1000 euro , pfoaa banii lui taticu` ca eu dabea am shark" . Acelasi accident , dar alt rider eventual care sa si posteze pe matrimoniale si acum discutiile ar fi fost cu totul diferite .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca nici tu nu intelegi. eu nu m-am legat de faptul ca "bunul baiat edy" avea casca suomy. nici nu aveam cum, de unde era sa stiu eu ce casca purta el? insa m-a mirat faptul ca shtromfitzel indrazneste sa imi atraga atentia ca "sfantul edy de la constanta" avea casca suomy, de parca aia ar schimba faptul ca "edy cel talentat si cu experienta pe 2 roti" (wheely cu masina) a omorat un om sau l-ar scoate nevinovat. ce vroia defapt sa spuna cu acel lucru? ce daca are casca suomy? si rossi are asa ceva. poate la aia s-a referit, ca era la nivel de rossi :smoke:. de acolo comentariile mele despre pret... nu din alte motive.

 

e ca si cum eu as calca pe cineva cu masina si cineva mi-ar lua apararea spunand: da domne, dar avea volvo. asa, si??? daca e trabant, era alta treaba sau cum?

Editat de aoleks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca incep sa ma bag si eu. Aoleks, dar de unde stii tu ca era baiat rau ? Eu l-am cunoscut, un an. Nu mi s-a parut prea agitat. Poate ca mergea catinel-catinel pana intr-o seara cand pe un drum liber a tras de gaz. Las-o draq daca nici tu n-ai tras de gaz niciodata la v2-u ala , ma impusc eu. Momentul si locul nepotrivit. Nu vreau sa ma iau de tine, dar esti incapatanat; ai o idee si p-aia o tii. Da nenica, avea bani, a avut motor de la 16 ani. Si eu ca parinte, daca stau sa ma gandesc de doua ori, i-as lua fiului meu motor, avand in vedere ca si eu sunt motociclist. Ok ? E un risc mare, unii n-au rabdare, altii poate un gram de noroc mai putin . Se intampla peste tot in lume. In fine...ce-a fost a fost. Bikerilor, fiti draq sanatosi si cu capul pe umeri, cateodata.

 

Eu era sa-l trosnesc pe unu beat care mergea pe o strada mai putin luminata, unu din spate mi-a dat faza lunga, m-am uitat in oglinda si in secunda urmatoare a inceput pasagera sa urle. Apropo, eram cu masina. l-am ocolit pe contrasens , iar viteza mea era de 55-60km/h.Ma gandeam "frateeee, cu motoru ne faceam praf amandoi.".... Un alt punct de vedere..

Editat de EnduroKid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce motocicleta ai ma ma motociclistule ? Sunt curios ce monstru ai sub tine daca la 1000cc esti numit scuterist. Ia spune-mi tu, unde se poate cu merge cu 200, daca pe circuit trebuit mers incet ? Intelegi acum de ce esti prost ?

 

hihi :D) chiar acum vreo o luna .. am fost la un tester deoarece are bordul ars si nu indica .. e electronic. Am pe Dna 23600.in 2 sezoane full.( primavara - inceput de iarna ) si multumesc lui Dumnezeu .. nu am nici o zgarietura . De aproape o saptamana am achizitionat si un cbr .. 600 ... ( nu sunt vreun viteaz ca tine ... sa privesc direct spre 1000 .. ca ... p**** masii doar pe 1000 esti motociclist... unul talentat si atotstiitor ca tine ... sincer m`am gandit mult pana sa fac pasul asta.As mai fi mers vreun an macar .. sa mai invat cate ceva :D ) Cat despre tine ... ce pot sa spun ... esti un mare nenorocit ... parerea mea ...Care dupa cum vad le stii pe toate, dar chiar pe toate ... si ai raspuns pentru toate.

Cati km aveti dumneavoastra ? :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. fara echipament? e clar, scooter boy cu motor

 

 

insa m-a mirat faptul ca shtromfitzel indrazneste sa imi atraga atentia ca "sfantul edy de la constanta" avea casca suomy, de parca aia ar schimba faptul ca "edy cel talentat si cu experienta pe 2 roti" (wheely cu masina) a omorat un om sau l-ar scoate nevinovat. ce vroia defapt sa spuna cu acel lucru? ce daca are casca suomy? si rossi are asa ceva. poate la aia s-a referit, ca era la nivel de rossi :D. de acolo comentariile mele despre pret... nu din alte motive.

Uite de ce ti-am spus ca avea casca Suomy, pt ca ai spus ca nu avea echipament ! Vorbesti aiurea si uiti ce spui? Lecitina "pt creier" nu e buna, in schimb un glont de 9 mm da pt a te vindeca !

 

hihi :D) chiar acum vreo o luna .. am fost la un tester deoarece are bordul ars si nu indica .. e electronic. Am pe Dna 23600.in 2 sezoane full.( primavara - inceput de iarna ) si multumesc lui Dumnezeu .. nu am nici o zgarietura . De aproape o saptamana am achizitionat si un cbr .. 600 ... ( nu sunt vreun viteaz ca tine ... sa privesc direct spre 1000 .. ca ... p**** masii doar pe 1000 esti motociclist... unul talentat si atotstiitor ca tine ... sincer m`am gandit mult pana sa fac pasul asta.As mai fi mers vreun an macar .. sa mai invat cate ceva :D ) Cat despre tine ... ce pot sa spun ... esti un mare nenorocit ... parerea mea ...Care dupa cum vad le stii pe toate, dar chiar pe toate ... si ai raspuns pentru toate.

Cati km aveti dumneavoastra ? :smoke:

Am mult mai multi km ca tine pe 125 si cu siguranta mult mai mult pe un motor mai mare. Diferenta dintre tine si mine e ca tu te dai pe forum, iar eu ma dau pe strazi/circuit. Intelegi ? Ma cunosti atat de bine incat iti permiti sa-mi spui ca sunt un nenorocit si atotstiutor pe motociclete? Refuz sa recurg la jigniri de genu' sau sa etalez pe forum calitatile mele de motociclist, in schimb, cum i-am spus si celuilalt destept din familia voastra de prosti, sunt dispus sa mi le etalez oricand pe un circuit, pe un motor inferior decat cel pe care il veti calari voi.

 

P.S. Pt ceilalti inteligenti care urmeaza ... Daca nu aveti ceva interesant, concret si adevarat de spus, nu va mai bagati in seama cu mine, m-am saturat de atatia fanatici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit cineva care intelege ce vreau sa zic

Culmea este ca ideea si eu am priceput-o si chiar o impartasesc.Acum sa trecem la exprimare!Ai fost de o nesimtire grava sa folosesti limbajul ala,si ai dat dovada ca iti lipseste respectul fata de conlocutorul tau!Eu cred ca topicul trebuie inchis pt ca nu mai foloseste la nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trotinel puiule, eu zic ca te asteapta tricicleta sa o scoti la o tura(ca nu ai nicio treaba cu nimic ce are 2 roti, nici macar cu bicla), vezi sa nu calci vre-o baba pe picior ca iti da cu sacosa in cap! Apropo, ti-ai baut biberonul de laptic in dimineata asta? Vezi sa fii baiat cuminte si sa ceri olitza cand te trece...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu puiule, nu ma laudam pe mine. Desi ar trebui, dar tocmai de asta sunt modest. Asa ca lasa gura si laudarosenia ca nu e de tine.

Nu eu m-am laudat , citeste-ti posturile ... si cu puiule sa vorbesti cu prietena ta , poate o sa pari mai interesant . hai fuguta cu gixu tau si mai baga niste filmulete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclismul inseamna burnout si wheelie ? LoL, permite-mi sa-ti spun ca esti pe langa subiect ! Burnout si wheelie poate sa faca orice prost... Baietii din filme se dau bine pe-o roata, nimic de comentat, dar nu fac nimic special intelegi? Si mersul pe motocicleta inseamna mult mai mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul cu ZX10-le negru din filmulete nu e Seba?

Nu, in primul filmulet e Marius Paleru, in urmatoarele 2 este Elvis, care a luat zx 10-le de la Marius. Seba s-a "dat" pe Intruder. :smoke: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, in primul filmulet e Marius Paleru, in urmatoarele 2 este Elvis, care a luat zx 10-le de la Marius. Seba s-a "dat" pe Intruder. :D :D

:D :smoke: Glumesti, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In aceeasi zona am reusit sa alunec un numar de metri evitand un (cuvant urat) caruia i s-a parut fun sa intoarca pe linia continua. N-am cazut. Ce bun sunt... O sa incep si eu sa pun filmulete pe iutub, poze pe haifaiv cu mine pe motor am deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...