Sari la conținut

MZ


alexandru1771
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

domnu dan . cum a ramas cu kit-ul?sa rezolvat?? :)

 

bucsa??

 

Eu am trimis mail-ul, nu am nici o veste. E duminică și la ei.

 

Off-topic: uitați cam cum stau studenții când eu le explic ceva și ei se fac că înțeleg.

 

http://www.youtube-nocookie.com/embed/lXKDu6cdXLI?rel=0"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acest sfarsit de saptamana nu am cu ce sa ma laud prea mult.

Sambata am avut putin de "tras" in vederea aranjarii terenului pentru la primavara, locul unde voi construi un garaj (atelier) pentru restaurari :blink: . Si cum nu am putut folosi "sase cai" m-am folosit de "doi cai frumosi" ...

post-28174-0-77933700-1323672063_thumb.jpg

 

Iar Duminica ispititi de vremea superba de afara am mai adaugat la MZ circa 40 km...

post-28174-0-26038300-1323672607_thumb.jpg post-28174-0-68176800-1323672181_thumb.jpg

 

insotit, binenteles de tatal meu :hug:

 

post-28174-0-07823200-1323672198_thumb.jpg post-28174-0-12713600-1323672208_thumb.jpg

Editat de red bandit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca asa cumpara unii adevarate chilipiruri cu ultima secunda aia...numai ca in unele cazuri, secunda dureaza al naibii de mult.Ai luat ceva bunataturi acolo :).Aproape 2 mil pentru embleme...si banuiesc ca era oferta, cam scump pentru noi.

 

Sigur că e scump, dar trebuie să avem priorități în viață. :rolleyes:

 

Văd că tragi tare. Ție îți face ost2rad reducere de 5%?

 

Din păcate nu, cu toate că m-aș bucura pentru orice discount, că este loc la prețurile astea. Mă tot gândesc cum aș putea recupera TVA-ul facturilor, că în mod normal pt. export marfa nu ar trebui să fie purtătoare de TVA.

Cu toate că timp de o lună îmi făceam lista de piese necesare mi-au scăpat câteva.

Dacă mai face cineva o comandă în viitor, vă rog să mă primiți și pe mine cu câteva mărunțișuri. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din păcate nu, cu toate că m-aș bucura pentru orice discount, că este loc la prețurile astea. Mă tot gândesc cum aș putea recupera TVA-ul facturilor, că în mod normal pt. export marfa nu ar trebui să fie purtătoare de TVA.

Cu toate că timp de o lună îmi făceam lista de piese necesare mi-au scăpat câteva.

Dacă mai face cineva o comandă în viitor, vă rog să mă primiți și pe mine cu câteva mărunțișuri. :cheers:

 

Eu am intrebat de la inceput cit trebuie sa fie comanda de mare ca sa am un discount. Nu mi-a raspuns dar, incepind cu cea de-a doua comanda imi face discount intre 5 si 10%.

Suntem in comunitatea europeana si intre Germania si noi nu mai e export, ca daca era, cind primeai pachetul cu piese la posta, plateai si vama.

Scuze ca scriu fara diacritice, sunt pe alt computador.

Cu maruntisurile nu te uitam; Banditul pregateste o lista destul de mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pachetul a plecat ieri din Germania. Nu știu ce a pus în el pentru tine. Vedem când îl primesc sau pe factură, dacă mi-o trimite pe mail.

 

 

:bow: Astept cu interes piesele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai nimic în pachetul ăsta, numai userul MZ 125 are setul de reparație carburator RT și bucșa de bronz din bielă.

 

 

 

Ale tale vor urma.

sa inteleg ca nici eu nu am noroc saptamana asta ? :unsure:

Editat de sharky_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yes,,, mutumesc domnu dan... adresa sa va trimit banutii....

 

sau facem ramburs... cum vreti dumenavoastra...

Plata la livrare.

Cum zicea Master Alexuț, dacă eu sunt un fel de Moș Crăciun, Banditul e Rudolf că el se ocupă cu livrările în teren.

În fiecare marți se duce la Constanța și se întoarce prin Brăila, Buzău, Ploiești.

Poate aranjăm cu el să ți le aducă sau să-l interceptezi pe drum.

 

Și fii mai perspicace: adresa mea e pe frotispiciul facturii.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand este asteptat sa soseasca urmatorul pachet? :cheers:

 

Nu pot să precizez. Chestia e că și eu și Banditul am comandat niște piese pe care el nu le are pe stoc, dar le face rost.

Eu l-am grăbit cu piesele astea pentru că stau cu lucrările la Simson pe loc.

Și mi-e jenă să-l mai pisez că după ce am făcut comanda inițială, după 2 zile am mai vrut ceva, după alte 2 a vrut și Banditul, după aceea și voi și aproape că l-am zăpăcit.

Uite ce-mi scrie:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plata la livrare.

Cum zicea Master Alexuț, dacă eu sunt un fel de Moș Crăciun, Banditul e Rudolf că el se ocupă cu livrările în teren.

În fiecare marți se duce la Constanța și se întoarce prin Brăila, Buzău, Ploiești.

Poate aranjăm cu el să ți le aducă sau să-l interceptezi pe drum.

 

Și fii mai perspicace: adresa mea e pe frotispiciul facturii.

 

m-am uitat pe factura la 2 sec. dupa ce am postat...

 

 

 

daca ,,rudolf" trece prin ,,rm sarat" e foarte bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"LA MULTI ANI!" pentru Daniel Petcu si familia lui, inclusiv MZ-urile si Samsoanele din batatura lui Socrello! :cheers:

Mulțumesc mult, Âşi vouă la fel!

 

daca ,,rudolf" trece prin ,,rm sarat" e foarte bine....

 

- Rudolfeeee!!!! Ai marcat?

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult, Âşi vouă la fel!

 

 

 

- Rudolfeeee!!!! Ai marcat?

 

Ma tem ca nu voi trece prin Rm Sarat. nono.gifPoate te contactez in drum si te deplasezi pana la Buzau, ca nu este departe , nu?

 

" LA MULTI ANI ! " Domn' profesor

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

30 km.... daca e in timpul saptamanii ma tem ca sunt la munca.... vorbim cu o zi inainte... daca pot sa vin.... vin..daca nu, cred ca o sa ramana prin posta... vedem atunci...

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt dezarmat cand vad toate astea.E nedrepata soarta asta, unii au scule(sa speram :) ), spatiu, timp, talent...O veni si vremea mea, odata.Arata foarte bine inceputul, vad acolo un cot de toba impecabil, este si toba la fel? de unde sunt?.

Si daca tot e o zi importanta astazi, atunci...La Multi Ani !!! ca la multe motociclete nu indraznesc sa spun ca nu mai este mult pana cereti taxa de muzeu la intrarea in curte :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad acolo un cot de toba impecabil, este si toba la fel? de unde sunt?.

 

Sunt de la Calul Troian

 

 

 

Ma simt dezarmat cand vad toate astea.E nedrepata soarta asta, unii au scule ...

 

Doar un aparat foto ordinar SONY Cibershot 6.0 MP.

Editat de petcudan55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mulți Ani Dle Petcu! Știu că urările sunt valabile cu 24 de ore înainte și după.

 

Până la urma am decis să renunț la cerculețele de pe lateralele atașului, m-am echipat cu tot feluri de abrazive să fac tabla cât mai frumoasă. Sigur, pentru asta trebuie să depun eforturi deosebite, și trebuie să îl duc încă o dată și la sudat pentru remedierea deficiențelor.

post-61874-0-82897200-1324059779_thumb.jpgpost-61874-0-25469200-1324059882_thumb.jpgpost-61874-0-45359100-1324059827_thumb.jpg

 

Mi-a sosit pachetul de la stoye-fahrzeugbau astăzi, deși am făcut comanda abia luni. Am primit de la ei și un cadou drăguț.

post-61874-0-16409100-1324059923_thumb.jpg post-61874-0-02539200-1324059976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca nu voi trece prin Rm Sarat. nono.gifPoate te contactez in drum si te deplasezi pana la Buzau, ca nu este departe , nu?

 

" LA MULTI ANI ! " Domn' profesor

 

Poti lasa pachetul la mine si , cand are el drum la Buzau , le ia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...