Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@john... se poate indrepta sigur, daca e putin merge indreptata mecanic la rece, daca e mai mult.. la cald. Din pacate, posibil sa fie nevoie sa retusezi cu vopsea la interior/exterior zona respectiva. Poate cunoaste cineva ceva mecanici prin bucuresti, ca eu nu am nici o idee in afara de CT :lol:

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@john... se poate indrepta sigur, daca e putin merge indreptata mecanic la rece, daca e mai mult.. la cald. Din pacate, posibil sa fie nevoie sa retusezi cu vopsea la interior/exterior zona respectiva. Poate cunoaste cineva ceva mecanici prin bucuresti, ca eu nu am nici o idee in afara de CT :lol:

 

 

ms mult. mecanic cunosc, momentan este plecat din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil cel mai frumos GS500e din RO :)

Enjoy :D

Este impunatoare, parerea mea.. ma tot uit la farul acela, dar nu prea recunosc de la ce este exact.. si parca nu prea respecta liniile motocicletei. Oricum, spor la kilometrii, ca incepe sa vina caldura :lol:

ms mult. mecanic cunosc, momentan este plecat din tara.

pentru putin. pentru moment, cred ca se poate pune putina solutie de la un kit de pana in locul respectiv (cu roata desumflata) si mai tine o scurta perioada. doar o idee. Noroc si asfalt uscat

A meu ii mai frumos .....

Este foarte frumos coloritul si ingrijit, la fel ca toata motocicleta de fapt. Drum bun in noul sezon!

 

@andu_wasup.. am vazut dupa moto-ul :D. Frumoasa ca toate celelalte si pentru ca e a ta, face toti banii :kiss:. Noroc si drum uscat si la tine!

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este impunatoare, parerea mea.. ma tot uit la farul acela, dar nu prea recunosc de la ce este exact.. si parca nu prea respecta liniile motocicletei. Oricum, spor la kilometrii, ca incepe sa vina caldura :lol:

 

pentru putin. pentru moment, cred ca se poate pune putina solutie de la un kit de pana in locul respectiv (cu roata desumflata) si mai tine o scurta perioada. doar o idee. Noroc si asfalt uscat

 

Este foarte frumos coloritul si ingrijit, la fel ca toata motocicleta de fapt. Drum bun in noul sezon!

 

@andu_wasup.. am vazut dupa moto-ul :D. Frumoasa ca toate celelalte si pentru ca e a ta, face toti banii :D. Noroc si drum uscat si la tine!

farul este universal, l-am cumparat de pe e-bay.

Nu pot spune decat ca se potriveste mai bine ca multe alte faruri prin faptul ca are niste proportii corespunzatoare, liniile sunt discutabile, iar de luminat....nu pot spune decat ca e laser combinatia lupa cu xenon :).

Km o sa fac dar cu alta, deocamdata este in proces de schimbat, sa vedem ce urmas va avea...

Salutare si asfalt uscat tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[quote name='banicaiulian' date='Mar 10 2009, 12:17 PM' post='1750294'

@andu_wasup.. am vazut dupa moto-ul :lol:. Frumoasa ca toate celelalte si pentru ca e a ta, face toti banii :D. Noroc si drum uscat si la tine!

Ms. iulian

 

Sa aveti grija de ele si sa va poarte unde aveti nevoie!

 

PS:mai bagati poze mai flacai!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba ca am banii si nu stiu ce sa fac cu ei....ci faptul ca sunt incepator si mu as vrea sa trec direct pe o honda cbr 600 si sa raman fara cap intr-o luna...mai bine un gs sau una de 400-500...sa pot sa ajung sa conduc un cbr fara probleme in 2 ani

 

:lol: :D

Un mod sanatos de gandire... :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la mine doua pozici.. ca sa nu fiu doar cu scrisu' :lol:

Da' ai aranjat-o bine cu frana dubla pe fata si aerisirile alea de pe rezervor care arata demential.Cum se manifesta oglinzile pe care le ai tu la viteza?optc da bine cu oglinzile alea.

Bafta!

Editat de andu_wasup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si de la mine cateva poze:

 

post-10329-1236692346_thumb.jpg

 

post-10329-1236692376_thumb.jpg

 

post-10329-1236692485_thumb.jpg

 

 

P.S.: Ba a mea e cea mai frumoasa :D

P.S.2: Sper sa le putem compara si live cat de curand la o intrunire de gs-isti :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' ai aranjat-o bine cu frana dubla pe fata si aerisirile alea de pe rezervor care arata demential.Cum se manifesta oglinzile pe care le ai tu la viteza?optc da bine cu oglinzile alea.

Bafta!

look-ul e cam singurul avantaj al oglinzilor. sunt in curs de schimbare deoarece pentru a vedea ceva util in ele, trebuie sa ma subtiez din coate. nu a fost cea mai buna alegere la momentul acela se pare.. dar erau mai bune ca singura oglinda ce exista pe motorisca la achizitie (doar pe stanga). dupa ceva finisaje si o revopsire, cred ca o pot face sa straluceasca nitel :lol:

 

@mdvd .. thumbs up! .. foarte frumos arata

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba cred ca a mea e mai mare si mai lunga :lol:

 

p2dhuyyrhf.th.jpg

p1sebgtr.th.jpg

 

am si eu o intrebare, daca ii tai din suportul pentru numar, cand ploua ma trezesc plin de namol pe spate?

Editat de KTA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as zice ca DA, tinand cont de ultima plimbare pe ploaie/noroi care am avut-o(cum arata geaca la final) si de gradul de eliminare a aripii spate pe care o am la a mea (se poate vede in pozele puse... inclusiv numarul se umple tot de noroi) :lol:

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul este NU,intrucat se considera ca esti deja treaz cand te sui pe motor. :)
Suna ca o intrebare gen radio Everan si am raspuns in consecinta,ma rog...

 

nu pot sa iti raspund decat cu :lol:

 

eu as zice ca DA, tinand cont de ultima plimbare pe ploaie/noroi care am avut-o(cum arata geaca la final) si de gradul de eliminare a aripii spate pe care o am la a mea (se poate vede in pozele puse... inclusiv numarul se umple tot de noroi) :D

 

atunci o sa o las asa cum este, merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut..am vazut ca este comunitatea posesorilor de gs si as vrea sa cumpar si eu unul. Pot oferi circa 6500ron si mi-as dori ,normal, unu cat mai bun si mai nou:D(pe cat posibil).

ASTEPT OFERTE!!!

 

 

Ia legatura cu mine poate o sa iti placa bijuteria mea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...