Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Am posibilitatea sa iau 2 cuti GIVI (side/top case) ... d-astea noi noute FOARTE IEFTINE ... numai ca n-am ce face cu 2 pt ca vreau doar top case ... asa ca daca sunt doritori sa ne luam impreuna 2 top case-uri sa-mi ziceti saptamana asta sa le iau de la tip ... altfel le scoate la vanzare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut!

ce telescop spate ati folosit pe GS ? in afara de cel de pe Banditul de 600.. eu am avut unul dar si-a dat duhul la greutatea pe care am avut-o la ultima plimbarica prin tara ( de :) bagaj mult + pasagera) si acum dau cu galeria in asfalt :( ...sau daca stiti de unde as putea procura unul de B1200 (macar sa incerc) :cheers:

Asfalt uscat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

ce telescop spate ati folosit pe GS ? in afara de cel de pe Banditul de 600.. eu am avut unul dar si-a dat duhul la greutatea pe care am avut-o la ultima plimbarica prin tara ( de :( bagaj mult + pasagera) si acum dau cu galeria in asfalt :lol: ...sau daca stiti de unde as putea procura unul de B1200 (macar sa incerc) :laugh:

Asfalt uscat! :lol:

Baga de SV650 si se ridica, plus se intareste. Nu faci nimic cu altceva, doar de katana 750 poate dar nu e la fel de lung.

 

Ca o idee, sa le vezi in poze http://pantablo500.tripod.com/id12.html

Asta e cu cel de SV, care se poate instala direct la tine, fara alte gauri, fiind deja joasa suspensia http://pantablo500.tripod.com/id39.html

Editat de banicaiulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

momentan sunt un mandru posesor de MZ etz....care nu merge de ceva vreme si sta legat de un nuc : :laugh:

 

in acest moment ma bate gandul sa achizitionez un GS 500 E carenat din 91.are semnalizarile schimbare si o toba dopinger.

 

am dat o tura cu ea si raspunde bine la comenzi mai putin frana...mi se pare un pic cam prea moale pe fata.adica daca apas doar cu 2 degete pe ea degeaba apas ca pt o oprire mai brusca trebuie apasata cu toata mana.aia pe spate e ok.

 

sa fie de la placute? sau numai din reglajul manetei?

 

a mai avut careva problema asta ca vad aici pe forum ca toti sunteti multumiti de frana fata la gs.

 

salutari cu farul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cautari de 2 zile am declarat pierduta singura cheie de la GS-ul din dotare ...

 

acuma cum naiba fac ? am incercat sa dau butucul jos (dupa ce am download-at manualul Hynes) insa fara succes ...

 

si parca sa stau sa ma uit lung la ea, nu-mi vine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. sunt si eu un nou posesor de gs si am o problema cu farul. mi se tot arde becul. dupa 100 km faza scurta, apoi alti 100 km si faza lunga. poate din cauza ca nu am bec original ? imi spune si mie cineva, va rog, ce fel de bec e? o firma mai buna...sau ceva de genul, cum trebuie sa cer la "butic". multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... imi spune si mie cineva, va rog, ce fel de bec e? ...

 

S-a mai discutat aici...

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am o mica/ mare problema cu suza mea. De 2 zile cand franez pe fata am o bataie mica si dupa multe analize am vazut ca discul e ovalizat f putin pe verticala:(.Ce ar trebui sa fac, inlocuirea discului c-ar costa 4-5 mil din cate am vazut eu, placutele mai merg ele vreo 300km. pls help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se potriveste, numai ca e cam scurt.

GS-ul are, in functie de anul de fabricatie, lant de tip 520 si 110-112 zale, pe cand DR-ul de 600 are acelasi lant 520 insa doar 108 zale.

GS-uri:

pana in '93 http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&...uid=1683&p=

94-99 http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&...uid=1684&p=

99-2007 http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&...uid=1685&p=

 

DR600 http://www.jtsprockets.com/52.0.html?&...uid=1699&p=

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai folosit careva pana acum XERAPOL?

 

Ma intereseaza sa-l folosesc pentru a lustrui parbrizul. :makeout:

 

Salutare,

 

Da, am folosit eu si e foarte bun.

Rezultatele sunt insa in functie de zgarieturi si de tehnica :D.

Important e sa urmezi instructiunile corect si sa freci pana iti ies ochii :wink:, daca ai ceva zgarieturi mai mari. La cele superficiale e mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am folosit eu si e foarte bun.

Rezultatele sunt insa in functie de zgarieturi si de tehnica :D.

Important e sa urmezi instructiunile corect si sa freci pana iti ies ochii :makeout:, daca ai ceva zgarieturi mai mari. La cele superficiale e mai usor.

 

:wink:

 

Stiam eu ca a folosit cineva care a fost pe la intalniri, da' nu mai stiam exact cine...

 

Intrebarea era de unde l-ai luat si cu cat!

 

Merci anticipat! :D

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:makeout:

 

Stiam eu ca a folosit cineva care a fost pe la intalniri, da' nu mai stiam exact cine...

 

Intrebarea era de unde l-ai luat si cu cat!

 

Merci anticipat! :wink:

 

Salut,

Eu am folosit XERAPOL pentru parbrizul de la GS si a iesit foarte bine.

De cumparat am luat de la un www.ATVROM.RO( in dreapta intrarii in parcul vitan) dar poti sa iei si de la http://www.altshop.ro/xerapol-polish-pentr...tic-p-1189.html

sau daca ai drum pe la Paula's in Barcanesti gasesti si acolo! E in jur de 38-40 roni tubul!

Bafta

Editat de ravemaker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu il comandasem de pe Louis.

Gasesti insa la peco Agip, dupa Sir - in drum spre Crangasi.

Daca nu mai au, poti sa incerci la urmatoarele de langa el: Mol, Rompetrol, Lukoil.

 

Pretul e asa cum a zis si @ravemaker.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc @ravemaker si @arrakis.

 

S-a rezolvat. Ramane sa ma apuc de treaba. Sper sa nu fie necesar sa-l inlocuiesc in final... :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor GS500-istilor de aici :makeout: Am si eu o problema. Multumita unor binevoitori mi-am gasit motorul cu oglinda dreapta sparta. Problema mea e ca am vaianta carenata, la care se prinde oglinda sus, langa parbriz, nu de ghidon.

 

Aveti idee pe unde pot gasi una noua / SH? M-am uitat la oglinzi universale prin vitan dar nu se potriveste nici una..

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor GS500-istilor de aici :makeout: Am si eu o problema. Multumita unor binevoitori mi-am gasit motorul cu oglinda dreapta sparta. Problema mea e ca am vaianta carenata, la care se prinde oglinda sus, langa parbriz, nu de ghidon.

 

Aveti idee pe unde pot gasi una noua / SH? M-am uitat la oglinzi universale prin vitan dar nu se potriveste nici una..

 

Incearca si la astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Salut,

 

Gasesti la preturi bune pe louis, aici

 

Eu aveam probleme cu oglinzile in ultima vreme si ma gandeam sa le schimb.

Prin Bucuresti nu am gasit nimic satisfacator si la preturi rezonabile, iar pe louis ma oprisem la astea: 10028406 - cu modulul universal de montare: 10028835.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi tuturor.

 

Tocmai am fost la Kronaumoto . Magazinul il gasiti cum iesiti din pasajul unirii spre Budapesta, pe dreapta. De acolo mi-am cumparat cu 85 RON bucata modelul asta de oglinda, nr. 10028340 la Louis.

 

Sunt relativ ok, iti reglezi tu spatiul dintre suruburi, m-a deranjat ca puteau fi suruburile respective o idee mai lungi, insa te descurci si asa. Oglinzile pot fi pliate langa carena, ceea ce e un plus, poate asa nu mai am surprize neplacute.

 

Mai ramane sa gasesc un atelier ceva unde sa-mi repar parbrizul sau sa-mi faca unul nou. Am un colt ciobit din el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...