Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

salut! am nevoie de ajutor.... imi puteti spune ce filtrude aer si de unde se achizitioneza pt modelu in 2003?

Ai mai multe variante.daca poti face comanda de pe www.louis.de pentru gs 2003 filtrul stoc are codul 10051962

Daca vrei raspuns in accelerare mai rapid(atentie ca trebuie sa ridici si cuiele de dozaj cu o pozitie) atunci poti sa-l alegi pe asta 10052033

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uitam, pentru reglaje motor( carburatie , culbutori ...etc) pot "ajuta" pe oricine are un twin "intre picioare" :laugh: si bineinteles o :laugh: pt colegul cu care lucrez (motoare bineintzelez ) in limita timpului disponibil si alte operatii de depanare/remediere/inlocuire piese

 

 

Asfalt uscat GS-istilor....nu ca eu nu as avea o "GS 500 e ....majora" :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai multe variante.daca poti face comanda de pe www.louis.de pentru gs 2003 filtrul stoc are codul 10051962

Daca vrei raspuns in accelerare mai rapid(atentie ca trebuie sa ridici si cuiele de dozaj cu o pozitie) atunci poti sa-l alegi pe asta 10052033

Bafta!

daca pun un k&n tot cu 1 pozitie treb ridicate cuiele??asta ar fi filtrul:post-40872-1247602656_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ete acilea un manual scanat...

Are cam 23 de megi deci dați cu "save as" sau "alt" + Click pentru firefox, ca să îl descărcați.

 

Din pacate asta e manualul utilizatorului. Ce se discuta mai devreme era despre manualul de service Haynes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, cred ca am ramas fara lichid de frana. Sau am foarte putin. Ideea e ca in indicatorul de pe bord (cutiuta cu gemulet) nu se mai vede nimic. Ar trebui sa stiu ceva in mod special legat de completarea cu lichid de frana ? Adica e ceva din categoria "do it yourself" sau trebuie mers la vreun service ...?

 

Multumesc celor care mi-au oferit solutii pt manual. *Thumbs Up!*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pun un k&n tot cu 1 pozitie treb ridicate cuiele??asta ar fi filtrul:post-40872-1247602656_thumb.jpg

 

Parerea mea ar fi sa nu iei filtru KN.Ridicarea cuielor cu o pozitie e obligatorie insa si nivelul ar tb sa fie mai sus(dar asta se face dupa ridicarea cuielor si mers cu motorul pentru verificarea raspunsului la acceleratie).

Aceste filtre KN sunt hyflow si fluxul de aer care trece prin ele este mai mare datorita gaurilor mai mari,automat si praful care ajunge in motor este mai mult. Sunt filtre care se folosesc in motoare de circuit acolo unde conteaza ca motorul sa reziste 300 km.

Editat de andu_wasup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain mai ales ca a intinerit cu 20 k :bounce:

dap....ma gandeam sa-l dau la 000000 :rock:

 

da nu cu 20K ci doar cu 10K ca aveam 38K ... acuma ce io fi facut ala dinaintea mea...n-am nici o garantie ...

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain mai ales ca a intinerit cu 20 k :bounce:

aaa...am vazut si eu acuma ... coincidenta draq...am 4 ceasuri. 2 ale mele astea de le-am modificat si 2 de la aia care o dezmembrez si care sunt montate acuma pe moto. Vitezonetrul meu l-am spart cand am trantit-o pe o linie de tramvai mai anu trecut. si aveam 38 si ceva de mii. L-am montat pe celalalt care avea vreo 45K si pana acuma a ajuns la 48K - coincidenta. Motoreta ar avea vreo 41-42K dupa calculele mele dar plecand de la premiza ca cel dinaintea mea nu ia modificat km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce apare? Ce-o fi oare?

Si cateva poze facute-n graba in drum spre casa...

 

A iesit foarte misto asa pe albastru :bounce:...Bravo...vin si eu joia viitoare sa vad minunea :rock: !

Editat de ravemaker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am nevoie urgent de un raspuns. Trebuie sa schimb lichidul de frana. Am sunat la Kawa motors, si au zis ca nu au DOT 4 (cel recomandat de Suzuki) dar mi-au zis ca pot folosi si 5.1, etc. Voi ce ziceti ?

 

Am sunat si la United Motors, dar imi cereau undeva la 120 RON pt lichid DOT 4 + Manopera. Mi se pare extraordinar de mult pt un schimb de lichid de frana.

 

Deci...e ok daca pun 5.1 sau alt timp de lichid de frana sau trebuie neaparat DOT 4? As avea nevoie de un raspuns azi, cat ai curand, ca maine trbeuie sa plec din localitate si nu vreau sa plec asa.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am nevoie urgent de un raspuns. Trebuie sa schimb lichidul de frana. Am sunat la Kawa motors, si au zis ca nu au DOT 4 (cel recomandat de Suzuki) dar mi-au zis ca pot folosi si 5.1, etc. Voi ce ziceti ?

 

Am sunat si la United Motors, dar imi cereau undeva la 120 RON pt lichid DOT 4 + Manopera. Mi se pare extraordinar de mult pt un schimb de lichid de frana.

 

Deci...e ok daca pun 5.1 sau alt timp de lichid de frana sau trebuie neaparat DOT 4? As avea nevoie de un raspuns azi, cat ai curand, ca maine trbeuie sa plec din localitate si nu vreau sa plec asa.

 

Multumesc.

 

Salut,

 

Vezi ca langa Kawa Motors mai este si Kronau (poate au ei), iar tot prin zona este si Motor Team unde ma indoiesc ca nu o sa gasesti DOT 4.

Mai bine pui ce este recomandat.

 

120 ron e jaf la drumul mare, pentru ca operatiunea e extrem de simpla (ai 4 suruburi de desfacut :bounce: fata + spate), iar lichid de frana gasesti intre 25 si 70ron.

Editat de arrakis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kronau cica nu mai activeaza ca si magazin in zona Razoare, ci doar pe partea de scoala moto. Motor Team nu au DOT 4, doar 5.1 si cer 50RON+ TVA pe manopera. adica tot in jur de 70, ca si cei de la United Motors...

 

Am rezolvat. Ma duc la Yamaha, in Pipera - 27 RON lichidul si in jur de 50 RON manopera...macar sunt aproape de mine.

Editat de Derek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi vand GS-ul. In afara de bikeshop.ro, unde sa mai pun anunturi sau sa duc si eu GS-ul meu?

Nu a sunat nimei de 1 luna. Asa de naspa e piata?

 

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...996-207640.html

 

 

Cred ca tot ce se pune pe bikeshop ajunge automat si-n site-ul asta. Cauta thread-ul si mai fai UP, sa apara pe prima pagina :bounce:

Cred ca astia mici frezati cu gel nu considera GS-ul destul de kul pt a agata pitzi.

 

Cred ca tot ce se pune pe bikeshop ajunge automat si-n site-ul asta. Cauta thread-ul si mai fai UP, sa apara pe prima pagina :rock:

Cred ca astia mici frezati cu gel nu considera GS-ul destul de kul pt a agata pitzi.

 

 

Iar solutia #2 e sa o dezmembrezi. Posibil sa scoti mai multi bani da' dureaza mult mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...