Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar faza lunga iti merge ? La mine nu merge faza lunga, dar ramane LED-ul in permanenta aprins.

 

Verifica daca nu este ars becul(pe faza lunga).Eventual inlocuieste-l cu unul bun si vezi daca dispare anomalia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge faza lunga si scurta doar k nu mai am led-ul ala sa imi indice

 

Mesajul meu anterior era pentru Derek.

 

La tine e banal:trebuie sa schimbi indicatorul de bord pentru faza mare(nu e LED, e un bec cu soclu T5...parca).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge faza lunga si scurta doar k nu mai am led-ul ala sa imi indice

 

 

Adica nu ai martorul de pe bord de faza lunga nu?E...la ala e simplu,poate fii o siguranta arsa sau becul pote fii ars.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesajul meu anterior era pentru Derek.

 

La tine e banal:trebuie sa schimbi indicatorul de bord pentru faza mare(nu e LED, e un bec cu soclu T5...parca).

 

Da, am zis "LED" pentru ca nu stiam ce fel de bec este, si nu vroiam sa se confunde cu becul de la far.

 

O sa o bag in service zilele astea, ca mai am cate ceva de facut la ea (reglat carburatoare, etc).

 

Multumesc pentru pareri, daca mai aveti si alte idei let me know. *Thumbs Up*

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag si eu neste poze cu suzi mea,sper sa va placa.vizionare placuta :angry:

Mesaj completat

 

 

 

 

 

hohooooo.....ia uitati-va si voi unde a ajuns suzi!

 

CE CAUTA CABLUL DE ACCELERATIE P-ACOLO?

 

 

Tin sa va anunt ca sunt pe cale sa ma despart de suzi. Mi-am luat in primavara un gsx-r600 si n-am cum sa le pastrez p-amandoua.

Am mers zilele trecute din nou cu gsul si mi-a placut la nebunie. E un motor de vis, care nu merita sa stea in garaj cu praful pe el.

 

Sa le stapaniti sanatosi cat mai mult pe-ale voastre, ca in orice directie v-ati duce nu e la fel de bine. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asta e farul cu pricinapost-40872-1248715722_thumb.jpg.

in principiu partea neagra o rezolv cu poxipol si asa nu se va vedea.eu numa la sticla ma interesa solutie din aia de care zici numa daca o merge

 

 

Deci la ce ai tu acolo io zic ca cel mai ieftin iesi daca iei alt far. Oricum n-o sa treci de ITP cu el lipit.

 

Ca idee, am cautat pe net da' n-am gasit mare lucru (Google dupa "solutie parbriz crapat").

Eu tin minte ca firma unde a reparat taica-miu parbrizul era pe Agricultorilor (Sector 2, pe langa barul lui Ursu), dar dracu stie daca mai e acolo. Poti sa mai incerci si sa mergi din service in service.

 

Uite aici ceva idei (dar vechi):

1. Tratament Hidrofob - aplicarea pe suprafata curatata a geamului a unui polimer trasnparent care umple spatiile microscopice ale geamului, si astfel nu sta pe geam apa, praful (aluneca pe el) - 300 k lei

 

2. Tratament polishare si lustruire geamuri - pt. eliminarea zgartieturi si murdarii (se curata geamul, se marcheaza zonele cu defectiuni, se prelucreaza suprafata cu mashina de polishat, folosindu-se un material abraziv). Pt. zgarieturi fine - se foloseste polish compound foarte fin tip P sau discuri de fetru. Pentru zgarieturi medii, vizibile si palpabile, precum si pentru cele adanci - substante cu abrazivi de granulatie mai mare

 

3. Pt. sparturi si crapaturi - se scoate aerul din spartura (cu dispozitiv special - gen pompa vid), se injecteaza in spatiul gol rasini speciale care este aspirata de vacuumul creat, dupa uscare suprafata se lustruieste - 25 - 30 USD

 

La autoturismele indigene cu parbrize mai ieftine - de preferat inlocuirea

 

 

 

adresa: Expert Auto Detailing (din Drumul Taberei) - Str. Valea Oltului 69-71, tel 312 22 22, 0722 122 222, 0788 122 222

 

 

 

Sursa: Autoexpert, martie 2004

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CE CAUTA CABLUL DE ACCELERATIE P-ACOLO?

 

 

Tin sa va anunt ca sunt pe cale sa ma despart de suzi. Mi-am luat in primavara un gsx-r600 si n-am cum sa le pastrez p-amandoua.

Am mers zilele trecute din nou cu gsul si mi-a placut la nebunie. E un motor de vis, care nu merita sa stea in garaj cu praful pe el.

 

Sa le stapaniti sanatosi cat mai mult pe-ale voastre, ca in orice directie v-ati duce nu e la fel de bine. :angry:

 

Scuzati va rog...dar am uitat sa-l bag pe gaura lui cand am sincronizat carburatoarele(nici macar nu erau desincronizate) dar am mai umblat prin ele(curatare,ridicarea cuielor de dozaj...si altele).

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tip de becuri sunt cele folosite la farurile de GS 500 F ? Am obs ca farul are 2 becuri, unul sus, si unul jos. Ma intereseaza in mod special cel de sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai am ... ca i l-as fi dat si gratis

 

 

 

Caut URGENT CABLU AMBREAJ SUZUKI GS 500 E din 93'.Va rog eu ajutati-ma si pe mine cu unul in stare buna ca al meu e dezlitat...facut ca dracu...va implor!

Lasati un post sau PM.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine v-am gasit.

 

Am si eu un GS500F din 2005 caruia ii pare bine sa va cunoasca si are nevoie de ajutorul vostru. A ramas fara oglinda dreapta si nu poate iesi in lume nearanjat. Il puteti ajuta?

 

Mersi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine v-am gasit.

 

Am si eu un GS500F din 2005 caruia ii pare bine sa va cunoasca si are nevoie de ajutorul vostru. A ramas fara oglinda dreapta si nu poate iesi in lume nearanjat. Il puteti ajuta?

 

Mersi!

 

 

 

Oglinda de la F este la fel ca aia de la E? Ca daca da,iti dau eu una ca mai am o pereche.

 

Verifica asta,si daca mere,da-mi PM cu adresa ta sa iti pun oginda la posta.

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu se potrivesc oglinzile de la F la E, la F sunt prinse pe carena fata pe cand la E sunt prinse pe ghidoane

 

Dap, am descoperit si eu ca nu se potrivesc. Multumesc pentru constatare Nk155 si multumesc de incercare Mihai_J4.

 

Stiti pe cineva care vand piese Sh?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, am descoperit si eu ca nu se potrivesc. Multumesc pentru constatare Nk155 si multumesc de incercare Mihai_J4.

 

Stiti pe cineva care vand piese Sh?

d33a.cu mare placere te-as ajuta eu in legatura cu oglinda.am una de dreapta si sunt aproape sigur ca e de gs sau de suzuki sv 650 :rock: sau poate se potriveste la ambele modele

pune o poza cu oglinda care o ai sa vedem daca is la fel :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d33a.cu mare placere te-as ajuta eu in legatura cu oglinda.am una de dreapta si sunt aproape sigur ca e de gs sau de suzuki sv 650 :rock: sau poate se potriveste la ambele modele

pune o poza cu oglinda care o ai sa vedem daca is la fel :laugh:

 

Oglinda de SV are aceeași prindere doar că e puțin mai înaltă. Am avut eu, că ăia de la Motor Team nu aveau pe stoc decât de SV. Nu m-a deranjat doar că nu mai arată perfect.

 

Mai ai parbrizul ăla negru, Puig?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello

am o mare problema :| azi am vrut sa imi schimb uleiul si cand am pus capacul de la filtrul de ulei la loc, cand am strans la loc cele 3 suruburi mi s-a rupt de la jumatate prezonul de jos. si a ramas capacul prins in doua suruburi, acum le-am desfacut si pe alea. heeeeelp :laugh: am abandonat evident pusul uleiului...si intrebarea mea e simpla :ACUM CE FAC???

Mesaj completat

nevermind....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...