Sari la conținut

Grupul posesorilor de SuzukiGS500


Thomas
 Share

Postări Recomandate

Pentru cei din Bucuresti care doresc servicii de calitate cu echipamente profesionale la preturi mici, il recomand din toata inima pe Florin.

 

Azi am apelat la serviciile lui pentru un pachet "Spalat lant,pinion mare, pinion mic, jeanta spate, capac pinion, uns (Motul) +spalat moto cu spuma activa+tratament piele".Omul asta merita pe deplin toate laudele.Pana nu vezi cu ochiii tai, nu crezi ca se poate si asa...Este foarte atent la detalii si la calitatea lucrarii prestate.Toata stima pentru el si pasiunea lui! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce apare? Ce-o fi oare?

Si cateva poze facute-n graba in drum spre casa...

 

 

Maaaama mea ce misto sunt!Ai facut o treaba de nota 10 man! Bravos!

P.S:dar....indica bine kilometrajul ala? :bounce:

 

 

Numai bine!

Mesaj completat

Ai mai multe variante.daca poti face comanda de pe www.louis.de pentru gs 2003 filtrul stoc are codul 10051962

Daca vrei raspuns in accelerare mai rapid(atentie ca trebuie sa ridici si cuiele de dozaj cu o pozitie) atunci poti sa-l alegi pe asta 10052033

Bafta!

Salut!

Ridicarea cuielor de dozaj implica cresterea consumului.Sa nu te mire ca dupa aceea va consuma mai mult :rock: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prin timisoara se intalnesc gs-istii?

daca da, va rog raspuns pe id havrincealucian

multumesc anticipat

Fa un topic separat cum avem noi bucurestenii Intalniri B - SUZUKI - GS 500, Saptamanale, ocazionale...aici se stabilesc, doar sa-l denumesti Intalniri TM - SUZUKI - GS 500, Saptamanale, ocazionale...aici se stabilesc ... il dai la toata lista si pana la urma sa invata lumea cu el....asa va gasiti mai usor...numai bine ... spor la cautari de GS-uri de prin Timis.

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! :lol:

Deocamdata plec din grupul gs-istilor :P

Am dat gs -ul si am luat o honda cbr 1000F,alta viata :) ,buna la drum lung,dormi pe ea.

Dar,mi se cam face dor de consumul lui geserica :D ,de,e herghelia mare.

Ne vedem pe drum.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi plăceau carenele laterale și am vrut să le schimb. Drept urmare mi-am ales un Logan care să dorească să facă dreapta de pe o străduță direct pe banda 3 și m-am înfipt în ea cu carena din dreapta după care am căzut pe partea stângă, "aranjând" și cealaltă carenă.

Dacă îmi doream asta cu adevărat nu o reușeam la fel ca astăzi. În ceea ce mă privește nu am nici măcar o zgârietură.

Acum așteptăm telefonul de la service să vedem când se poate realiza combinația.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi plăceau carenele laterale și am vrut să le schimb. Drept urmare mi-am ales un Logan care să dorească să facă dreapta de pe o străduță direct pe banda 3 și m-am înfipt în ea cu carena din dreapta după care am căzut pe partea stângă, "aranjând" și cealaltă carenă.

Dacă îmi doream asta cu adevărat nu o reușeam la fel ca astăzi. În ceea ce mă privește nu am nici măcar o zgârietură.

Acum așteptăm telefonul de la service să vedem când se poate realiza combinația.

 

Nasol. Deci doar carenele? Nu s-a mai spart nimic? Far, oglinzi, semnalizari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a spart doar carena dreapta, de la impactul cu mașina.

Carena stânga, capacele de motor, oglinda stânga(singura), semnalul stânga fața au fost zgâriate.

Ah și s-a mai rupt un cauciuc de la etrier.

 

Cu ocazi asta am aflat că aveam roțile pe jumătate umflate (exagerez, dar nu erau cum trebuie.) și îmi mai rezolv una alta. Bine că pot să merg cu ea și mai ales că nu am nimic. Acu stau și mă întreb: Dacă nu depuneam contestație și nu-mi recuperam permisul, mai făceam vre-odată accidentul ăsta?!?!?

Deci a fost semn, Alah știa că va dori un Logan, posibil condus de o persoană de sex feminin, undeva între 4 iulie și 4 august anul curent, dar nu era sigur când, așa că mi-a luat permisu' pe perioada asta. Dar eu am fost mai insistent....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai scapat tu intreg, ca fieru' se indreapta! :D

 

Sanatate motociclistului! Iar conservarului multa :angryfire: pana da in RIP! :wave: :moto:

 

 

Publicitate:

Moarte conservarilor cu Logan si Peugeot!

Sa le rupem capu', frate!Asa nu se mai poate! :ok:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa se vede

si asa se aude

 

Bine ca scapasi aproximativ ieftin Ovidiule...ai mai multa grija, data viitoare sa nu mai scape fara mufa stramba...se intampla zilnic sa dai de idioti in trafic. Mai nou mi-am luat helmet cam, vezi Youtube

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa se vede
si asa se aude

 

mai frate :angryfire: , al meu asa suna cu tot cu toba :wave: .... daja ma stie tot orasu (ala cu motor negru de suna tare :D )

 

auzi

numai bine :moto:

Editat de kanguru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ai de dezmembrat in GS model F ? Vreau si eu cateva prinderi ale carenei pe cadru ...

 

vis-a-vis de prinderile carenei, am si eu nevoie de asa ceva dar pt carnele de pe spate. de unde se pot cumpara? e vb de ceva prinzatori de cauciuc...

 

cand o ridic pe cricu central o sprijin de shold si cred ca asa mi-a cazut chestia aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vis-a-vis de prinderile carenei, am si eu nevoie de asa ceva dar pt carnele de pe spate. de unde se pot cumpara? e vb de ceva prinzatori de cauciuc...

 

cand o ridic pe cricu central o sprijin de shold si cred ca asa mi-a cazut chestia aia...

nu stiu daca mai am eu vr-una de la ala de-l dezmembrez... ! daca am te anunt...eu vreau in sch pentru carenele fata...au facut niste chestii care se strang pe cadru si de alea prinzi carena....alea-mi trebuie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am un GS500F din 2006 si caut toba pentru el. Aveti idee unde as putea cumpara una? Poate sa fie si second, si nu neaparat de la Suzuki...

doar finala sau cu tot cu galerii?`e cineva pe forum care face tobe :lol: .si se rezolva 2 probleme si toba care nu o ai, + ca e si sport ca sa zic asa. :D

Mesaj completat

stie cineva cum as putea sa repar sticla unui far de gs500 f?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bag si eu neste poze cu suzi mea,sper sa va placa.vizionare placuta :lol:

Mesaj completat

Fratilor.......cu regret si parere de rau (cam suna a pleonasm) trebuie sa va anunt ca parasesc GRUPUL POSESORILOR DE GS 500........ . Sambata 13 Mai 2006 mi-am vandut mobra.........a fost prima mea iubire in materie de motociclete. A fost tot ceea ce-mi doream...usoara, manevrabila (radeam de baietii cu sportive de 600-900 cand la intoarcerea dintr-o bucata, eu reuseam, ei nu :D ), consum mic, prietenoasa, si nepretentioasa. Inafara de un schimb de ulei+filtru nu a trebuit sa fac nimic la ea. Nu mi-a facut probleme, nu am fost nevoit sa desfac nici macar un surub la ea.....Insa a trebuit sa ma despart de ea (desi poate inca nu era momentul, chiar acum inainte de intrunirea de la CLUJ), asa ca acum sunt pieton pentru o bucata de vreme. Inca nu stiu ce va fi urmatoarea motocicleta, nu m-am hotarat. Dar sper ca atunci cand banii vor sta cacalau prin buzunarele mele, sa am pe langa altele si o suzy GS 500.....

 

 

post-8199-1147726708_thumb.jpg

 

 

post-8199-1147726766_thumb.jpg

 

 

 

 

hohooooo.....ia uitati-va si voi unde a ajuns suzi!

post-30304-1248642700_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum as putea sa repar sticla unui far de gs500 f?

 

Pai care e problema? Crapat in bucati? Ca o floare (sau cum se zice cand iti sare o piatra in geam si face o pleznitura mica)?

 

La optiunea #2, ar exista solutii, eu mi-am reparat asa parbrizul la o masina. Se pun niste picaturi dintr-o solutie si se cam repara problema (da am facut asta acu multi ani ~ 10 - deci nu pot sa-ti indic ce solutie am folosit). Depinde cat de mare e, si mai ales, daca evolueaza in timp ca marime. Eu am avut noroc, pleznitura era cam cat amprenta degetului mare si dupa ce s-a pus solutia nu se mai vedea decat in anumite conditii (cand ploua sau daca te uitai dintr-un anumit unghi).

 

Oricum si asa e posibil ca dupa aia sa-ti bata aiurea lumina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai care e problema? Crapat in bucati? Ca o floare (sau cum se zice cand iti sare o piatra in geam si face o pleznitura mica)?

 

La optiunea #2, ar exista solutii, eu mi-am reparat asa parbrizul la o masina. Se pun niste picaturi dintr-o solutie si se cam repara problema (da am facut asta acu multi ani ~ 10 - deci nu pot sa-ti indic ce solutie am folosit). Depinde cat de mare e, si mai ales, daca evolueaza in timp ca marime. Eu am avut noroc, pleznitura era cam cat amprenta degetului mare si dupa ce s-a pus solutia nu se mai vedea decat in anumite conditii (cand ploua sau daca te uitai dintr-un anumit unghi).

 

Oricum si asa e posibil ca dupa aia sa-ti bata aiurea lumina...

cam asta e farul cu pricinapost-40872-1248715722_thumb.jpg.

in principiu partea neagra o rezolv cu poxipol si asa nu se va vedea.eu numa la sticla ma interesa solutie din aia de care zici numa daca o merge

Editat de pogor[frate]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

De vreo doua zile, cand pun contactul, mi se aprinde LED-ul de la faza lunga, si ramane aprins pana iau contactul. Farul este insa pe faza scurta. Am verificat si comutatorul e pus pe faza scurta. Am incercat sa trec de pe lunga pe scurta, si invers si nu se intampla nimic. Indiferent pe ce pozitie e pus comutatorul, ramane tot faza scurta, cu LED-ul pentru faza lunga aprins.

 

Idei ? Sugestii ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

De vreo doua zile, cand pun contactul, mi se aprinde LED-ul de la faza lunga, si ramane aprins pana iau contactul. Farul este insa pe faza scurta. Am verificat si comutatorul e pus pe faza scurta. Am incercat sa trec de pe lunga pe scurta, si invers si nu se intampla nimic. Indiferent pe ce pozitie e pus comutatorul, ramane tot faza scurta, cu LED-ul pentru faza lunga aprins.

 

Idei ? Sugestii ?

nu stiu care e problem,a de cert ca si mie mi sa intamplat la fel pana sa ars.si l-am lasat asa k nu am avut timp sa il schimb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu care e problem,a de cert ca si mie mi sa intamplat la fel pana sa ars.si l-am lasat asa k nu am avut timp sa il schimb

 

 

Ti s-a ars led-ul sau farul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...