Sari la conținut

Accident Mortal Bistrita Nasaud


Reaper
 Share

Postări Recomandate

Smbata,05 ianuarie 2008, a avut loc un accident moto soldat cu decesul pilotului si ranirea grava a pasagerului in urma unui impact al motocicletei cu un autoturism Aro parcat. :lol:

http://www.ziare.com/Accident_de_motocicle...nit-205766.html

Dumnezeu sa-l odihneasca :bigstar: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei ce nu pot deschide linkul:

 

Accident de motocicleta pe DN 17: un mort si un ranit

05/01/2008

 

Un barbat de 29 de ani a murit pe loc, iar un altul de 33 de ani se zbate intre viata si moarte dupa ce ambii au fost protagonistii unui accident rutier petrecut dupa miezul noptii de vineri spre sambata in localitatea bistriteana Muresenii Bargaului, transmite NewsIn.

 

Purtatorul de cuvant al IJP Bistrita-Nasaud, Raluca Moldovan, a informat sambata ca cei doi se aflau pe o motocicleta care rula cu viteza pe DN 17.

 

La un moment dat, Nicolae V. (29 de ani) din Muresenii Bargaului, care conducea motocicleta, a pierdut controlul acesteia si s-a izbit de o masina Aro parcata pe marginea drumului.

 

Tanarul a murit pe loc, iar Ioan C. (33 de ani), din aceeasi localitate, aflat pe locul din spatele acestuia, a supravietuit, dar se afla internat in stare foarte grava la Spitalul Judetean de Urgenta Bistrita-Nasaud.

 

Portiunea din DN 17, drumul care leaga Bistrita de Vatra Dornei, pe care s-a produs accidentul este recent reabilitata si se circula cu mare viteza, aceasta fiind si una din cauzele producerii accidentului.

post-3768-1199781872_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici a fost soare asfalt uscat dar totusi foarte frig.Aderenta... pauza,cred ca le-au iesit scantei din cauciucuri la franare :bigstar:

Editat de Reaper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai uitati-va si la televizor sa vedeti starea vremii, ca nu Bucurestiul da ordin cum e in toata tara. In zona respectiva e uscat, nu ati inteles inca?

In loc de Rip, lumea se ia de el ce cauta afara, damn...

Desi nu-mi place sa postez la rubrica asta, o sa le urez macar eu sa-i fie tarana usoara, ca altii au alte probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe alte topicuri va bateti in felicitari la adresa celor care ies pe motor pe zapada, mai ca le ridicati statuie... Si aici? Il condamnati pe saracul om, fara sa stiti de fapt ce s-a intamplat. PFFFFF

:bigstar: RIP :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: daca de pe acum s'a inceput asa, am vaga impresie ca va fi iarasi un an foarte nasol. in sensul in care ne vom cerna si mai mult. pot spune ca mi'e teama. totusi, sa speram cu totii ca nu vor mai fi accidente, sau ca numarul acestora se va reduce considerabil.

 

:P rip pt rider.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici este vorba despre 2 tipi care s-au gandit sa faca o tura cu O motocicleta si au lipit-o.De fapt doar unul dar din pacate nici celalalt nu este departe,sper sa isi revina.Pe celalalt Dumnezeu sa-l ierte.Dar nu este vorba de motociclisti.Nu aveau echipament adecvat,bla,bla,motor neinmatriculat,ce mai vreti ? Oricum ,imi pare rau de ce s-a intamplat,dar daca ma urc la mansa unui avion si cad,nu inseamna ca sunt aviator.Au vrut si ei sa incerce ceva nou,cred.Altfel ii cunosteam si noi...Asta este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!! si pentru pasager..multa sanatate!!!

In timp ce unii incearca sa se deplaseze, poate nu aveau cu e altcva sa ajunga mai rpd la destinatie..sau cine stie ce cauza or fi avut de au plecat q motorul, unii stau pe forum, si se vaita off in sus off in jos. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe acolo si sambata si duminica... nu e de mers cu motorul, e foarte frig, iar asfaltul e inghetat si jegos de la materialele antiderapante ramase pe carosabil. N-am vazut urme de accident, dar e normal daca eu nu vad benzinarii si trec pe langa ele... :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP!

 

potoliti-va mai oameni buni! stiu ca tentatia e mare sa dai o tura sa vezi ce poate noua motocicleta cumparata-n iarna la super-pret, dar nici asa! doar luna viitoare nu e martie, si gata, incepe sezonul! putintica rabdare, nu-i destul ca se intampla o gramada de nenorociri vara, mai trebuie sa dam cu RIP-uri aici si de sarbatori?!?!?!?!

 

dumnezeu sa-l ierte pe cel decedat si insanatosire grabnica pasagerului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrai si eu sa vad ce mai scrie lumea pe timp de iarna si de cand nu a fost nici un accident si cand colo, o surpriza neplacuta, tocmai ce s-a intamplat.

Nu imi vine sa cred ca se pot intampla accidente in ianuarie la noi in tara, cand stim ca temp nu permite asa ceva, dar... uite ca asta nu e un impediment.

Imi pare tare rau ca s-a intamplat asa, imi pare rau pt rider si ii doresc multa sanatate celui ce e in spital si se zbate pt viata lui.

Toti cei ce citesc, poate vor baga la cap, ca iarna in RO nu permite plmbatul pe 2 roti si ii va tine in frau pe cei cu excez de zel.

Sa auzim de bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. anul incepe urat de tot! din pacate, or sa mai fie...pe cuvant, parca este " FINAL DESTINATION>."

 

sanatate maxima celui ranit!

 

--- Mesaj completat în 09 Jan 2008 14:53 -------------
R.I.P. anul incepe urat de tot! din pacate, or sa mai fie...pe cuvant, parca este " FINAL DESTINATION>."

 

sanatate maxima celui ranit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem din ce in ce mai multi cei care ne urcam pe mobre... deci vor fi si accidente mai multe. E trist dar adevarat din pacate.

Si ceea ce este la fel de adevarat: granita dintre "accident usor" si "accident mortal" este extrem de subtire pe doua roti, fata de patru.

Nu are cine sa ne fereasca de accidente daca noi nu o facem... Fara echipament, fara aderenta datorita asfaltului foarte rece, probabil si fara experienta (cei din BN spun ca nu ii cunosc ), probabil tendinta de "a'i da ca e drumul bun".... asta e rezultatul: RIP.

 

Parerea mea.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... stiam ( :lol: ) ca intr-o zi ...cineva ... undeva... o sa ''sparga gheata'' pe acest topic... dar nu ma asteptam ca din prima saptamana a anului 2008 sa se posteze ...astfel de evenimente

... vorbele uneori sunt de prisos... si cum nu se cunosc detalii amanuntite legate despre acest accident nu vad ce ar mai fi de comentat, decat ce stim cu totii: viteza si inconstienta ucid [..tot timpul] !

 

... sa-i fie tarana usoara conducatorului moto :bigstar: :P .

... multa sanatate supravietuitorului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...