Sari la conținut

Mi-am luat in sfarsit Nipru


ozzy
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca este off topic sa scriu aici, dar dupa ce am parcurs intreaga distanta Bucuresti-Iasi cu 60 km/h, am reusit sa intru in posesia unui frumos Nipru albastru.

 

In drum spre Iasi, m-am trezit ca ma suna un bun prieten (Ghost din SeaWolves Constanta) care se ducea si el tot la Iasi sa isi cumpere Nipru. Drept urmare, in loc sa ma intorc cu o motocicleta in amarata de Dacie papuc, am venit cu doua :laugh:. Masina cu care am fost a consumat 5 litri de ulei pana la Iasi si inapoi. :banana: :grinbandit:

 

Prietenul meu a avut norocul sa gaseasca motocicleta radiata, in timp ce eu nu am mai apucat sa o radiez pentru ca la Iasi programul politiei este pana la ora 12, asa ca am lasat o procura proprietarului si saracul om s-a ocupat singur de toate formalitatile.

Astazi am primit actele prin posta. Tipul de la care am luat motorul este foarte de treaba si de incredere. M-am dus in urma unui anunt de aici de pe forum.

 

Pe de alta parte am fost extrem de impresionat de Orestte, care desi nu ma cunostea, nu s-a dezlipit de mine intreaga zi cat am alergat dupa acte si motocicleta; eu fiind strain de oras ajutorul lui a fost foarte important.

 

O alta intamplare de care vreau sa amintesc este ca pe drum ne-am intalnit in apropiere de Iasi cu un tip care venea tocmai din Mangalia pe motor si poate ca veti spune 'ce mare lucru', dar afara erau numai cateva grade asa ca merita toata aprecierea.

 

O sa va pun si poze cu noul meu motor si cu cel al prietenului meu.

 

(In stanga e al meu cu tot cu mine, in drepta e Niprul rat al lui Ghost din Constanta si se mai vede si o frantura de Oresste :ok: )

post-8-1112213272_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe poze cu motocicletele si transportul sunt in locatia de mai jos :

 

http://www.cosmin_ozzy.clubromantic.ro

 

In afara de ce a povestit Ozzy nu mai vreau decat sa subliniez ca Orestte , seful clubului East Side Dogs Iasi ne-a ajutat neconditionat, fara sa ne fi cunoscut personal anterior. Si ne-a ajutat mult cu toata alergatura prin oras, administratie financiara, politie, etc. In plus, ne-a dat si o groaza de sfaturi bune si noua si lui Andrei (Ghost) in ceea ce priveste cele doua motociclete, desi nu le vindea el.

Ma bucur ca mai sunt oameni ca el. Super de treaba.

post-8-1112213818_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos mah! si felicitari! Sa te poarte sanatos! :banana:

 

 

Drum uscat! :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baga-i grup de fuga....eu ajung in bucuresti vineri dimineatza daca ai nevoie de ceva da un tel( nu stiu cat stau)...nepra neagra e marfa, rar am vazut o nepra sa fuga ca aia(tin minte cand am fost la cluj acu 2 ani eu aveam grup de fuga pe a mea si cealalta se tinea dupa mine, bine cu un efort mai mare, dar a mers fara probleme)...oricum soundul e inconfundabil "a la orestte" aici ma laud singur :banana: :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor (zic eu, deocamdata, ca e prin Brasov Cosmin) si multumim, din nou, Orestte, avem o camera libera , daca vrei sa ramai, ne-ar face placere :banana:.

 

@Manuel, Andrei nu poate sa-i bage nimic deocamdata ca Nepra lui e tot la tatal lui Cosmin in curte. Misu (frati-su) trebuia sa vina s-o ia cu un papuc (nu are inca numerele provizorii motocicleta) dar sambata era pe Niprul lui si i-a intrat unul pe interzis in fatza, a incercat sa-l evite si a cazut, si-a fracturat un deget de la mana si unul de la picior si acu' are ghips si la mana, si la picior. :grinbandit: Niprul n-are nimic.

Editat de dara
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor (zic eu, deocamdata, ca e prin Brasov Cosmin) si multumim, din nou, Orestte, avem o camera libera , daca vrei sa ramai, ne-ar face placere :laugh:.

 

@Manuel, Andrei nu poate sa-i bage nimic deocamdata ca Nepra lui e tot la tatal lui Cosmin in curte. Misu (frati-su) trebuia sa vina s-o ia cu un papuc (nu are inca numerele provizorii motocicleta) dar sambata era pe Niprul lui si i-a intrat unul pe interzis in fatza, a incercat sa-l evite si a cazut, si-a fracturat un deget de la mana si unul de la picior si acu' are ghips si la mana, si la picior. :banana: Niprul n-are nimic.

stiu faza ...kiar sunam un prieten(Faraonu) si cind mi-a rasp era cu Andrei imediat dupa accident...trist :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:grinbandit: Multam mult de tot pentru urari sper sa functioneze si sa nu patesc ce a patit Mishu. las' ca se face el bine si vine sa ma scape de dihania din curte. Cand le-a vazut tata s-a speriat si prima intrebare a fost unde le bagam? :laugh:

 

Acu nu mai ramane decat sa invat sa merg pe Nipru. :banana:

 

Oricum ne intalnim in curand in Etrusco . Azi vreau sa ma duc sa imi iau numere provizorii. Dar nu stiu daca reusesc sa vin cu ea diseara in Etrusco.

 

Multam inca o data lui Oreste si lui Cristi pentru ajutor. Niste oameni super.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te felicit pt Niprul luat :grinbandit: si cred ca ai facut treaba buna ca l-ai luat de pe taramul lor, Moldova. Cred ca o sa imi iau si eu unu pe aceeasi filiera pe la toamna -iarna dar o sa vin cu el calare ca in Solenza incape cel mult un IJ :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o sa imi iau si eu unu pe aceeasi filiera pe la toamna -iarna dar o sa vin cu el calare ca in Solenza incape cel mult un IJ :banana:

 

Multam mult. Si daca vrei te poti duce cu Solenta si la intoarcere o pui pe portbagaj la Nipru. :laugh: Si intradevar patria Niprelor e la Iasi. Pe cand eu eram ingrijorat de niprul meu Oreste m-a linistit spunad ca nu plec eu din Iasi fara Nipru. :grinbandit: Asa ca in mod sigur vei gasi un Nipru fain pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator DARK-RIDER-82

salutare ozzy! stii ce cred eu ca trebuie sa mai faci la nipru? vorbeste cu filip sau iti dau eu nr lui MOS PEDALA din bucuresti, si daca mai ai ceva bani poti sa ii montezi o pompa cu debit dublu , si astfel poti sa montezi si un radiator de oltcit special!astfel vara uleiul nu trece de 50de grade celsius! 0722545612 asta este nr lui mircea (mos pedala) !asta daca te intereseaza !eu sigur o sa modific pompa, deoarece e cu adevarat utila modificarea asta!

 

 

BAFTA!si "ride safe ride forever" :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te felicit pt Niprul luat :grinbandit:  si cred ca ai facut treaba buna ca l-ai luat de pe taramul lor, Moldova. Cred ca o sa imi iau si eu unu pe aceeasi filiera pe la toamna -iarna dar o sa vin cu el calare ca in Solenza incape cel mult un IJ :banana:

Am fi adoptat si noi solutia asta daca eram siguri ca reusim sa luam numere provizorii la timp. Ai grija cand faci operatia asta, daca nu vrei sa pierzi mai multe zile pe acolo, ori vorbesti cu proprietarul s-o radieze intr-un fel , ori faci cumva sa te incadrezi in ora 12 cu toate actele (administratie financiara si politie). Noi nu mai puteam sa ramanem, ca urma o delegatie.

 

A , inca ceva, poti sa vorbesti cu proprietarul sa ia bon de ordine de la politie, ca nu te primesc fara el. Bonurile astea se dau pana in ora 10. Sau de pe o zi pe alta. Noi n-am stiut si am rezolvat numai mergand la notariat si facand procura sa il reprezinte vanzatorul si pe Ozzy, ca nici fara asta nu-l lasau s-o radieze.

 

Da' vii iarna pe el???

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primul lucru schimba-i ghidonul, ca e stramb  :laugh:

Am vazut si eu ca e stramb dar nu ghidonul e stramb sunt strambe priderile. Le rezolv eu nu e nici o problema. Azi mi-am luat numere provizorii 500 mii lei :grinbandit:. iar politistul a facut misto de mine. In primul rand nu a vrut sa imi dea numerele pentru ca cica trebuia sa le iau de la Iasi. Apoi m-a intrebat daca plecam in tara sau ne intalnim la arc de paste era foarte bine informat. pe urma mi-a zis sa am grija cum merg pe ea sa nu rastorn si eu un matiz , si in cele din urma mi-a zis ca unei motociclete nu ii poate da orice numar la intamplare asa drept urmare a scormonit prin gramada de numere si m-am ales cu un numar provizoriu fain B- 02002. Si a mai zis ca ma trimite inapoi in timp in 2002. :banana:

Oricum a fost super de treaba tipul.

Hai mult noroc si ne intalnim pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...