Jump to content
Sign in to follow this  
aronbmw

Hai La O Plimbare !

Recommended Posts

A fost chiar ok! Nu am fost cu voi(ei) dar am mers si eu azi cam 4 ore pe motor si desi a si picurat uneori a fost cat de cat ok.Multumesc cu aceasta ocazie celui care e ''raspunzator'' :D pt iesirea mea de azi.

Dau o bere Arbitrule :D

Asfalt uscat !!!

Nu vine odata primavara aia cu soare, caldura si natura verde? Deja incepe sa devina enervanta vremea asta de dormit :D ....si dupa prognoza de pe wheater.com cica tine asa toata saptamana ce vine :D

Salut! Care vine si pe ploaie? eu nu mai pot sa stau in casa si sa ma uit la filme :D Daca mai e careva dati un buzz pe mess pe id-ul "bucurmarius" :D

Care vine ,sa ne intalnim la sala sport la vreo 12.30. exista oare doritori?

Edited by bucurmarius

Nah, astazi la 12.30 la sala? mai vine careva? :D

O plimbare acuma dupamasa careva? ..... asa nu lunga....max 80 km...e careva? :D

Nah, cu toate ca vremea nu prea a tinut cu noi , a meritat sa mergem :D . Macar sa nu mai stau in casa :lol:

@Jarod cam tarziu te-ai anuntat, noi am ajuns inapoi deja :D

post-17730-1205070910_thumb.jpg

post-17730-1205070943_thumb.jpg

post-17730-1205071026_thumb.jpg

post-17730-1205071050_thumb.jpg

post-17730-1205071078_thumb.jpg

post-17730-1205071099_thumb.jpg

post-17730-1205071121_thumb.jpg

post-17730-1205071155_thumb.jpg

Nah, cu toate ca vremea nu prea a tinut cu noi , a meritat sa mergem :lol: . Macar sa nu mai stau in casa :D

@Jarod cam tarziu te-ai anuntat, noi am ajuns inapoi deja :D

da pe unde ati mers?

eu am fost vineri la bunica mea la gherla, cu motoru si sambata cand a trebuit sa vin inapoi,

ghinion ploaie toata ziua.

mi-am luat inima in dinti si ata pana la cluj.

mi-a ajuns tura pe ploaie.

oricum daca se face vreme buna va tin companie cu mare placere :D

Am fost pana la laguna albastra in aghires, mult mult noroi, da macar s-a mai oprit ploaia cand eram pe drum :lol: , apoi ne-am intors prin garbou si prin capusu mic-gilau-floresti si cluj, asa aprox vreo 80 km de plimbarica de duminica :D Toti asteptam vremea buna!! :D

Faine poze, si felicitari pt iesire :lol: . Ma bucur k acest topic nu a "murit" si a inceput sa prinda contur :D . Multzumiri celor care nu l-au lasat sa cada in josu' paginii :D

ps pt tovarasii mei: GATA CU SCHIU' , "IM BECK IN BUSINESS" !!! :D

Faine poze, si felicitari pt iesire :rose: . Ma bucur k acest topic nu a "murit" si a inceput sa prinda contur :D . Multzumiri celor care nu l-au lasat sa cada in josu' paginii :rose:

ps pt tovarasii mei: GATA CU SCHIU' , "IM BECK IN BUSINESS" !!! :lol:

bine ai revenit tatiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!! :P ma bucur ca esti ok ,nu ti-ai fracturat membrul si nu ai dat cu capul de fundul lighianului portocaliu!!!! :D sambata is liber si daca nu ploua is apt pt o iesire.cu tot tacamu ca mi dor de o huda. :rose: .la romaneasca normal. :D

bine ai revenit tatiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!! :P ma bucur ca esti ok ,nu ti-ai fracturat membrul si nu ai dat cu capul de fundul lighianului portocaliu!!!! :lol: sambata is liber si daca nu ploua is apt pt o iesire.cu tot tacamu ca mi dor de o huda. :rose: .la romaneasca normal. :D

Mi-e dor si mie de o huda din cand in cand. Depinde cum o traduci... :D :D

si crap de ciuda cand va vad...

daca nu luam tzeapa de la eci acolo eram si io...

max 1 luna si mi gata si mie motoru'...

si crap de ciuda cand va vad...

daca nu luam tzeapa de la eci acolo eram si io...

max 1 luna si mi gata si mie motoru'...

stai linistit ca nu o sa pierzi nimik la cum arata prognoza meteo :D :lol: . Asa ma dispera cand vad ca si sapt asta tot vreme caineasca o sa fie :D

Vreme de iesit...cel putin azi :D

Vreme de iesit...cel putin azi :D

Eu m-as inscrie la o tura :D

O intrebare. dintre cei care cititi acest topic, sunt si amatori de iesiri pe timp de noapte sau seara?? :D Care-i treaba? eu lucrez in fiecare zii pana pe la 5, pana ajung pe acasa, mananc, fac dush, alea alea se face deja 8-9. Ar fii cineva doritor de iesiri nocturne? Mie cel putin imi place mult sa conduc pe timp de noapte :lol: , nah daca este cineva interesat, da-ti un buzz pe id: "bucurmarius"

Asfalt uscat!! :D

mai baieti incet incet vine weekendul :D , asa ca m-am gandit sa facem o iesire sambata sau duminica. Problema ar fi vremea, care se anunta destul de naspa, 60% sanse de ploaie, da cine stie poate poate isi schimba directia vantu :lol:

mai sunt doritori??? :D

Pe duminica, dak va fi vreme buna , nu facem o miscare...?

--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 21:44 -------------

mai baieti incet incet vine weekendul :lol: , asa ca m-am gandit sa facem o iesire sambata sau duminica. Problema ar fi vremea, care se anunta destul de naspa, 60% sanse de ploaie, da cine stie poate poate isi schimba directia vantu :D

mai sunt doritori??? :D

Cuki, dak vremea permite, eu ma bag pt duminica... :D

Pe duminica, dak va fi vreme buna , nu facem o miscare...?

<small>--- Mesaj completat în 12 Mar 2008 21:44 -------------</small><br/>

Cuki, dak vremea permite, eu ma bag pt duminica... :blbl:

na bun...pana acuma suntem 2 :crack:

na bun...pana acuma suntem 2 :crack:

3 fratilor ...ma bag si io pe duminica :blbl:

s-a mai anuntat jarod ca vine deci suntem 4 pana acum

Edited by razvanel15

Macar bine ca aveti cu cine iesi. De partea asta a baricadei, la 125cc, n-am cu cine ma da. Singurul meu prieten care are motor de 125 mai are inca 3 luni pana la carnet. Si la iesiri enduro la fel de slaba ii oferta. Oricum devine plictisitor de la un momendat datul singur fie in oras, fie in afara.

dar mai.. cine zice ca cu 125 nu poti veni? eu m-as baga sincer.. . acuma nu stiu ca inca nu am facut plimbari cu cei de pe grup, doar cu alti prieteni cu moto toti peste 500 dar nu am mers niciunde mai mult de 130km/h dar in general cam cu 80-90 Cred ca cel putin cand se merge asa in grup nu viteza e esenta ci mai degraba un tempo lejer dar pe un drum misto si virajat

Parerea mea..

Is de aceasi parere cu tine. Am fost pana la Marisel si Belis(cu intoarcere prin Huedin) pe la Tarnita toamna trecuta cu un 2 prieteni(un gpz de 250-@alexrap si un tip cu un xt de 125) si asa pe curbe diferenta de cilindree, putere sau cuplu nu so observat.

Totusi cele 2 mari probleme legate de mine is urmatoarele: am 17 ani si lumea o sa se cam uite stramb la mine(exemplu perfect ii macicasan de pe topicu vecin...si are 19) si a 2-a problema nu stiu in ce proportie merge lumea numai cu 80-90.