Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Am nevoie de teava de fier cu diametrul de aprox 1-1,5 cm si grosimea peretilor de 1, max 2 mm!

Ma poate ajuta careva cu informatii unde gasesc asa ceva?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de teava de fier cu diametrul de aprox 1-1,5 cm si grosimea peretilor de 1, max 2 mm!

Ma poate ajuta careva cu informatii unde gasesc asa ceva?

Multumesc!

 

vezi la Recobol - str. Mihai Viteazu 166, in spate la Markat (cladirea galbena, mai sus de stadion si mai jos de Academie.

 

:laugh: diametrul de aprox 1-1,5 cm si grosimea peretilor de 1, max 2 mm - e prea subtire, daca vrei sa bati pe cineva cu ea!

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut! As avea si eu nevoie de oglinzi pentru un INTRUDER VOLUSIA, ceva cromat si eventual din metal...

Am rupt una incercand sa o reglez, un plastic foarte prost! Partea mai nasoala e ca nu e motocicleta mea :laugh:

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi la Recobol - str. Mihai Viteazu 166, in spate la Markat (cladirea galbena, mai sus de stadion si mai jos de Academie.

 

:laugh: diametrul de aprox 1-1,5 cm si grosimea peretilor de 1, max 2 mm - e prea subtire, daca vrei sa bati pe cineva cu ea!

 

 

Merci mult de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de teava de fier cu diametrul de aprox 1-1,5 cm si grosimea peretilor de 1, max 2 mm!

Ma poate ajuta careva cu informatii unde gasesc asa ceva?

Multumesc!

 

incearca si langa tine , pe str. Barbu Delavrancea , din str.Traian aveau si acolo tot felul de tevi de fier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat un Kawasaki gpx si am ceva probleme,cand schimb vitezele mai nervos sau cand il bruschez incepe sa tremure adica face ghidonul stanga dreapta si trebuie sa reduc, oare ce sa aibe?din constatarea mea cred ca e un telescop mai moale ca celalalt,trebuie sa vad pe unde se schimba uleiul din telescoape si cum si poate isi revine. VOI CE ZICETI???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din constatarea mea cred ca e un telescop mai moale ca celalalt. VOI CE ZICETI???

 

cred ca daca ar fi asa roata ar fi descentrata ( oblica, adica privita din fata nu este paralela cu telescoapele).

 

cum adica schimbi mai brusc vitezele sau bruschezi motorul? :crack:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am patit si eu daca e jugul stramb ar trebui insa sa vezi asta.adica atunci cand ghidonul e orientat drept roata ar trebui sa fie orientata intr'o parte.daca e asa nu e greu sa vezi.e posibil sa fie si un amortizor mai moale, ceea ce nu implica roata descentrata sau alte kestii de genul, dar cel mai bine ar fi sa mergi la un service.parerea mea...succes

@ 'amicu' skywalker kiar poti sa faci deagnostic pe motor dupa poza?daca da esti un zeu,sau ceva. daca voiai sa vezi daca e vb de motorul meu, surpriza, e alt motor;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un sablon cu acel model de kawa. Tiparesc poza omului si le pun la geam una peste alta, daca sunt diferente, inseamna ca de acolo e problema :crack:.

Cat despre ce motor e, crezi ca esti singurul care a intrat intr-un zid de casa cu gpx?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand accelerez da sa se ridice pe o roata can schimb in alta treapta roata atinge de asfalt si incepe sa imi faca ghidonul stanga dreapta ............m-ai inteles?

:scratch:

 

Tu ti-ai luat motocicleta sau monocicleta?

 

Crezi ca labarii aia de la kawasaki i-au pus doua roti doar ca sa te incurce pe tine? Se numeste voblaj ceea ce patesti si e din cauza ca nu inveti sa mergi asa cum a fost proiectata motocicleta si ai mainile blege. Lasa fitele de parcari. Tu ai motocicleta de drum lung. Daca nu esti in stare sa o folosesti cum trebuie macar las-o unuia mai normal la cap. Vrei sa te dai pe o roata? Ia-ti bicicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate m-ai inteles gresit nu vreau sa ma ridic pe o roata dar cind accelerez telescoapele se dezcomprima si cand schimb viteza normal ca ele se comprima si se intampla ce am zis mai sus..............am mers cu multe motoare si nici unul nu facea asa..E normal sa faca asa??????

 

Frate m-ai inteles gresit nu vreau sa ma ridic pe o roata dar cind accelerez telescoapele se decomprima si cand schimb viteza normal ca ele se comprima si se intampla ce am zis mai sus..............am mers cu multe motoare si nici unul nu facea asa..E normal sa faca asa??????
Editat de S_A_S_U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...