Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut ,

 

stie cineva in ce magazin pot gasi cositor ptr contacte electice?:| vreau sa-mi schimb iluminatul la conserva ... si nu stiu unde sa caut :|

 

Absolut tot ce iti doresti gasesti la Mikado (uranus 1 sau in tractoru la cerna) si la Shortcut Electronic (pe grivitei la onix vis-a-vis de spalatoria auto can). totodata gasesti acolo si papucei si chiar si tub termocontractant. spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut tot ce iti doresti gasesti la Mikado (uranus 1 sau in tractoru la cerna) si la Shortcut Electronic (pe grivitei la onix vis-a-vis de spalatoria auto can). totodata gasesti acolo si papucei si chiar si tub termocontractant. spor la treaba

 

 

ms frumos :cheers: :thanks:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa fix 2 ani de la rebobinare, mi-a picat din nou statorul. de fapt e inca in picaj :)

 

ultima rebobinare am facut-o la nenea din stupini si am dat vreo 300 RON. aveti vreo alta recomandare mai ieftina si mai buna?

 

E un nene pe Codrii Cosminului. Cum intri de pe 13 decembrie, faci dreapta pe langa vila aia mare si chiar blocul din capatul strazii, pe partea stanga. Prima scara, apartamentul 4. Il cheama Rosioru sau ceva de genu asta, dar nu bag mana in foc. Eu mi l-am facut anul trecut si nu am inca probleme cu el. Daca nu, eBay.com

 

Daca nu doresti neaparat in Brasov, uite aici pe cineva care lucreaza excelent ( atat manopera cat si materiale ), la un pret bun : /index.php?/topic/291524-reparatii-sei/ .

 

Nu recomand. Am fost acu o luna la el si am avut o experienta neplacuta. E foarte de treaba, insa nu are timp si face totul pe graba. Nu vb prostii, pot atasa o poza cu „opera” lui. Din acet motiv eu trebuie sa mi retapitez saua. Am gasit un priceput, insa am nevoie de piele.

 

Stie cineva unde pot gasi piele naturala (neagra si visiniu, sau daca nu macar neagra) in Brasov(sau imprejurimi)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piele poti sa gasesti in piata Enescu, langa pub-ul ala pe colt, este o curte - atelier reparatii piele - face si reparatii la geci, genti etc. - calitate foarte buna

sau

poti cauta o firma care e pe drumul spre Tarlungeni, pe langa intersectia cu centura (de firma asta doar am auzit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Azi mi-am luat o tranta in giratoriu de la gara...era cv pamant pe jos si buff...apoi trosc intr-o masina. A intrat motoru cu roata din fata sub ea. Eu sunt ok dar mititica are rupt un etrier din cele 2 pe care le are. Stie cineva unde pot sa-l sudez sau ce sa i fac? e un brat care o tinea. nu prea gros. Am un CB 450s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghinion ptr motor, noroc ptr. tine... Un mic sfat, cand vine vorba de franele motorului, incearca, sa le inlocuiesti, nu sa repari(nu zic ca nu ar merge reparate/sudate/etc), dar dupa mine sunt cele mai importante chestii de pe/dintr-un motor(prefer sa nu imi traga motoru decat sa am franele praf).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Azi mi-am luat o tranta in giratoriu de la gara...era cv pamant pe jos si buff...apoi trosc intr-o masina. A intrat motoru cu roata din fata sub ea. Eu sunt ok dar mititica are rupt un etrier din cele 2 pe care le are. Stie cineva unde pot sa-l sudez sau ce sa i fac? e un brat care o tinea. nu prea gros. Am un CB 450s

schimba-l . frana-i frana !! daca nu ai cash vezi ca sunt ceva dezmembrari la Codlea si poate gasesti acolo . bafta !!

Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghinion ptr motor, noroc ptr. tine... Un mic sfat, cand vine vorba de franele motorului, incearca, sa le inlocuiesti, nu sa repari(nu zic ca nu ar merge reparate/sudate/etc), dar dupa mine sunt cele mai importante chestii de pe/dintr-un motor(prefer sa nu imi traga motoru decat sa am franele praf).

Se poate suda daca e aluminiu dar acelasi sfat ti-l dau si eu cauta-ti etrier si verifica-ti si furca sa nu fie stramba:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa fix 2 ani de la rebobinare, mi-a picat din nou statorul. de fapt e inca in picaj :)

 

ultima rebobinare am facut-o la nenea din stupini si am dat vreo 300 RON. aveti vreo alta recomandare mai ieftina si mai buna?

 

multumesc tuturor celor care mi-au facut recomandari. :cheers:

am gasit stator nou cu 260 RON. mai ieftin si mai sigur de atat nu cred ca exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU asta e pistonu. mie imi trebuia etrier. ca mi s-a rupt o ureche. Merg oricum maine si sudez in argon nu e mult de sudat v-a tine e ok

 

La franare se depune forta destul de mare si sa nu iti cedeze frana ca daca ti s-a rupt etrierul in timpul franarii .....poti face si alte inginerii,de exemplu sa iti vina in roata sau sa se prinda la furca etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU asta e pistonu. mie imi trebuia etrier. ca mi s-a rupt o ureche. Merg oricum maine si sudez in argon nu e mult de sudat v-a tine e ok

 

http://cgi.ebay.co.uk/HONDA-CB450-BRAKE-CALIPERS-/260628168728?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item3caea64018#ht_678wt_906

http://cgi.ebay.de/Honda-CB450S-Bremssattel-/120739389126?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item1c1ca0dec6#ht_500wt_1156

http://cgi.ebay.de/Honda-CB-450-N-Bremsanlage-vorne-Bremse-vorn-/320714480536?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4aac129b98#ht_500wt_922

http://cgi.ebay.de/Honda-CB-450-S-Bremsanlage-vorne-Bremse-vorn-/320705734129?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item4aab8d25f1#ht_500wt_922

http://cgi.ebay.de/Honda-CB-450-S-PC17-Bremszange-Li-Re-RBZ-Bremse-/170636472679?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item27bab9f167#ht_500wt_922

alegerea e a ta! stii ce se va intampla, vei frana cu frica fata ,pentru ca incredere in material (daca esti cat decat cu capul pe umeri) n-o sa ai, si ai sa te panichezi intr-o situatie critica si ai sa dai cu mobra de pamant. E regula general valabila NU TE JOCI CU FRANELE!

pe de alta parte pune o poza sa vedem de ce zici ca nu e bai

Editat de raoulserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da alea sunt etrierele. MS. app si cum fac sa le cumpar? cum le primesc?

Am fost sa sudez piesa ieri. NICI O SANSA e un aluminiu cu nus ce aliaj aiurea , a prins da s-a rupt de langa. Acum am trimis piesa la cineva sa-mi faca una la fel. Sa vedem ce iese, problema e ca o face din otel.... e vreo problema? O sa revin cu niste poze cu bucata aceea rupta. e cea care vine prinsa pe furca. Multumesc de sfaturi chiar asa e frana este cea mai importanta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da alea sunt etrierele. MS. app si cum fac sa le cumpar? cum le primesc?

Am fost sa sudez piesa ieri. NICI O SANSA e un aluminiu cu nus ce aliaj aiurea , a prins da s-a rupt de langa. Acum am trimis piesa la cineva sa-mi faca una la fel. Sa vedem ce iese, problema e ca o face din otel.... e vreo problema? O sa revin cu niste poze cu bucata aceea rupta. e cea care vine prinsa pe furca. Multumesc de sfaturi chiar asa e frana este cea mai importanta!

totusi incearca sa iti cauti sh :) daca nu ai bani de una noua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ti-ai gasit una SH, se poate folosi fara problema o piesa din otel scobita la specificatiile originale, care au fost fabricate din aluminiu pentru ca e mai usor si la cantar si de prelucrat. La pret sigur nu e mai ieftin decat otelul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , ma poate ajuta cineva cu o poza a marcajului longitudinal din zona incercuita in poza?( Este vorba de DN11 dupa localitatea Lunca Calnicului)

Fac cinste cu bere ,

 

 

post-7569-0-25130800-1309172096_thumb.jpg

Multumesc ,

Editat de bang-bang
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , ma poate ajuta cineva cu o poza a marcajului longitudinal din zona incercuita in poza?( Este vorba de DN11 dupa localitatea Lunca Calnicului)

Fac cinste cu bere ,

 

 

post-7569-0-25130800-1309172096_thumb.jpg

Multumesc ,

 

Zona incercuita este intre Brasov si Harman nicidecum in zona Lunca Calnicului. Zona incercuita de tine are 2 benzi pe sens marcate cu linie intrerupta si banda dubla continua intre sensuri. Deci ce e corecta poza sau zona Lunca Calnicului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...