Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ti-a spus si vulpea la rebels grup .. daca nu reusesti acolo mai erau unii prin sacele pe george moroianu aproape de iesirea spre brasov ( DN 1 ) este inr-o curte iar la poarta au o tabla cu tobe esapament inox ......

daca nici acolo nu reusesti ... mergi la compania apa ( piata dacia ) vorbeste cu portarul , spune-i " ce ai pe suflet " ... si te poate ajuta ... :cheers:

 

Salut, am rezolvat la rebels. Dar au zis ca nu garanteaza nimic. Multi s-ar fi intors ca li s-a rupt suportul dupa cateva zile. Mie inca imi tine. Sper sa ramana asa :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am rezolvat la rebels. Dar au zis ca nu garanteaza nimic. Multi s-ar fi intors ca li s-a rupt suportul dupa cateva zile. Mie inca imi tine. Sper sa ramana asa :D

eu il am sudat de cateva luni si nu am probleme inca ai vazut doar ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate incheia o polita tip RCA pe o peioada mai mica de 6 luni ? ( de ex 1 luna ) ..

 

 

Din pacate nu se poate. Asigurarea RCA se incheie pe perioade de 6, respectiv 12 luni. Dar se poate incheia si pe perioade de o luna numai pentru autovehiculele cu numar provizoriu care vor fi supuse inmatricularii si autovehiculele straine care incheie RCA pe teritoriul Romaniei si care nu au Carte Verde.<BR clear=all>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa iti faci ptr un motor pe care vrei sa-l cumperi si care nu are, faci o asigurare in vederea inmatricularii, pe care nu se trece numarul de inmatriculare, doar viitorul proprietar, adica tu, si dupa ce ti-l inmatriculezi iti completezi numarul. Nu se face mai mica de 6 luni la motoare.

Daca e cazul si vrei sa faci ce am zis eu zi-mi si vorbesc cu brokerul meu si se rezolva.

Editat de RedFox200
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vroiam doar s aprelungesc asigurarea la o masina ce urmeaza sa fie vanduta , si nu are rost sa fac asigurare pe 6 luni ptr ca este destul de scumpa .... ( 2.000 CM3 ) ... si fara RCA .. se vinde mai greu .. MULTUMESC PTR LAMURIRI ....

 

 

 

PS : As fi bucuros daca cei de la CSA .. ar introduce o prevedere ptr asigurare .. ca si rovinietele .. le cumperi pe 3/7/30 zile ..

da .. traim unde traim ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca daca vinzi masina poti sa iti recuperezi din asigurarea platita.

De ex. daca ai facut asigurare pt 6 luni, o vinzi dupa doua luni, poti sa iti recuperezi valoarea asigurarii pt lunile nefolosite, adica 4.

Eu asa am facut la Asirom, de unde am recuperat ceva din asigurare dupa cea am vandut o masina.

Cand am vandut un scuter de 50cc, aveam asigurare la Astra. Si acolo a fost acelasi lucru. O cerere, asigurarea in original si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lipitura de rezistenta pt. o piesa din plastic unde imi recomandati?

 

MAXIpaint , DELCAR , ROMINTRADE ... cam atat stiu eu ... si mai stiu o fata prin tg neamt care are un atelier de reparatii in fibra de sticla ..

 

 

PM daca vrei un numar de contact

Editat de R6 lover
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! sunt Bogdan din Bucuresti si am cumparat o Viroaga din Brasov. ma poate ajuta cineva care are timp de un drum pana la Directia Fiscala Brasov sa scoata un certificat pentru mine? raman dator vandut! va rog!detalii mai multe pe mess sau la telefon.

Editat de Bobo7
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! sunt Bogdan din Bucuresti si am cumparat o Viroaga din Brasov. ma poate ajuta cineva care are timp de un drum pana la Directia Fiscala Brasov sa scoata un certificat pentru mine? raman dator vandut! va rog!detalii mai multe pe mess sau la telefon.

 

Salut,eu maine merg acasa la Bv din Otopeni.

Da un telefon la 0744354924 sa vedem despre ce este vorba,

in cazul in care nu e nevoie de procura sau alte prostii

si se rezolvo usor poate reusesc sa te ajut.

DeneÂş.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...