Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

sal . aveti idee unde sa-mi schimb si io lantul ? as vrea calitate la un pret decent !! multumesc !

 

MY MOTO pe Codrul Cosminului nr 81 (intri in curte si la parter gasesti service, iar la etaj au magazinul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Se cauta sponsor pentru echipa de fotbal in campionatul judetean de minifotbal Brasov

Numele firmei se va imprima pe tricou, in link se poate vedea model http://minifotbalbv.ro/index.php?module=Team&lid=2&tid=14

Durata reclama pentru firma care va fi sponsor este de un an de zile.

Orice sprijin e binevenit.

Editat de APASU"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor :peace:

 

Ok,multumesc,pentru info,eu le am demontate,deci ramane doar vopsitul si nenorocirea aia de robinet :bounce:

 

 

Deeeeeci, era problema la momentul postarii cu robinetul de la rezervor cum ca nu-mi intra pe rezerva.

Acuma ca a dat caldura si ma mananca poponeatza sa incalec m-am bagat din nou in cercetarea problemei si am descoperit asa: filtrul ala de la robinet care intra in rezervor are sita doar in capatul de sus pe o suprafata de 1,5-2cm asa ca logica mea spune ca odata trecuta benzina (in jos) de nivelul respectiv nu mai are pe unde naiba sa traga utilaju' produs petrolier rafinat si cucu, poti sa comutezi pe ce rezerva vrei ca nu merge. Acuma intrebarea ar fi: daca nu gasesc un filtru normal,cu sita pana jos ca sa traga si rezerva, oare pot sa pun un filtru dintr-ala ca la dacie,dar dupa robinet? Ms si asfalt curat (zici ca stam in Dubai,asa nisip e pe strazi :crack: )

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor :peace:

 

 

 

 

Deeeeeci, era problema la momentul postarii cu robinetul de la rezervor cum ca nu-mi intra pe rezerva.

Acuma ca a dat caldura si ma mananca poponeatza sa incalec m-am bagat din nou in cercetarea problemei si am descoperit asa: filtrul ala de la robinet care intra in rezervor are sita doar in capatul de sus pe o suprafata de 1,5-2cm asa ca logica mea spune ca odata trecuta benzina (in jos) de nivelul respectiv nu mai are pe unde naiba sa traga utilaju' produs petrolier rafinat si cucu, poti sa comutezi pe ce rezerva vrei ca nu merge. Acuma intrebarea ar fi: daca nu gasesc un filtru normal,cu sita pana jos ca sa traga si rezerva, oare pot sa pun un filtru dintr-ala ca la dacie,dar dupa robinet? Ms si asfalt curat (zici ca stam in Dubai,asa nisip e pe strazi :crack: )

 

 

merge clasa intai sa pui filtru dala de plastic, e numa bun, da decat ca tot n-ai rezerva. treaba aia cu rezerva o face robinetul si din cate am inteles eu, ce robinet ai tu nu prea te ajuta. oricum filtru gasesti pe toate drumurule eu am luat unu de scuter, ca e mai mic ca volum, de pe aurel vlaicu cu 5 lei si gasesti si furtune tot acolo daca ai cumva nevoie.

spor la treaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai robinetul meu e ca cel din imagine

Keran%20bensin%20CB%20K2-500x500.jpg

 

doar ca elementul care filtreaza (care acopera tzeava de cupru) are sita aia doar in varf asa ca ma gandeam sa-l anulez si sa bag un filtru de dacie/scuter DUPA robinet,dar mi-e teama ca mi se infunda robinetul. Modificarea ar avea loc doar in cazul in care nu gasesc un filtru cu sita pana jos sa-l inlocuiesc pe cel de acuma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o intrebare ...

Eu am un Malaguti Drakon NKD de 50 cc (este inscris la primarie) si vreau sa ii pun set de 80 cc,

Trebuie sa il inscriu pe judet? ,

Trebuie sa merg la rar cu el ?

Sau pot sa merg cu el asa cu numerele de la primarie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Vopsea ptr metal Profesionala .. cine a folosit si ce imi puteti recomanda ?

 

Mergi cu toata increderea la April '91 (Policolor) la sensu giratoriu de pe Grivitei cu Aurel Vlaicu. Daca ai cod ti-o fac baietii si la cod, daca nu ai de unde alege nuante gramada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am si eu o intrebare ...

Eu am un Malaguti Drakon NKD de 50 cc (este inscris la primarie) si vreau sa ii pun set de 80 cc,

Trebuie sa il inscriu pe judet? ,

Trebuie sa merg la rar cu el ?

Sau pot sa merg cu el asa cu numerele de la primarie?

Banuiesc ca nu ai 'A'-ul sau macar 'A2'-ul...

Las-o asa ca nu-ti verifica nimeni cilindreea in trafic.Daca te mananca-n palma si te ia radarul,spune si tu ca ai mers la 'aspiratie' dupa un TIR :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi cu toata increderea la April '91 (Policolor) la sensu giratoriu de pe Grivitei cu Aurel Vlaicu. Daca ai cod ti-o fac baietii si la cod, daca nu ai de unde alege nuante gramada.

 

am inceput sa evit sa mai cumpar de la policolor ptr ca m-am ars rau cu ei ....... am cumparat acum un an jumate vopsea si lac ptr masina si la vopsitorie cand a aplicat lacul peste vopsea nu se intarea de nici un fel ... nu ramanea pe vopsea si practic " curgea ..... am trimis lacul impreuna cu vopseaua la un laborator ptr analiza .. si mi-au spus ca nus e pupa deloc ..... alta solutie va rog daca mai stie cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok multumesc! o sa incerc zilele astea prin oras pe la un service auto cv... poate se baga cineva la polis!

Incearca mai intai intr-un colt si vezi daca-i ok.

Viziera are un strat subtire pt antiaburire si este f sensibila.Iti spune un patit... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un sfat....maine imi dau Honda cb 450s si vreau sa-mi cumpar cat de repede ata sa nu raman fara. ce imi pot lua intre 700 si 1000 euro? vreau ceva sa nu consume mult. Asta lua undeva la 4,5 mediu. Asrept pareri! multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am nevoie de un sfat....maine imi dau Honda cb 450s si vreau sa-mi cumpar cat de repede ata sa nu raman fara. ce imi pot lua intre 700 si 1000 euro? vreau ceva sa nu consume mult. Asta lua undeva la 4,5 mediu. Asrept pareri! multumesc mult!

 

 

Parerea mea este ca ar trebuii sa-ti iei tot o HONDA,pentru ca s-ar putea sa-ti gasesti o motocicleta care consuma mult mai putina benzina,dar mai multe piese.La 1000 de euro, motocicleta pe care o vei cumpara nu va fii din 2011 si nu va avea doar 28000 Km.

 

HONDA = FIABILITATE

 

P.S.1 La honda cel mai mic tacanit al motorului indica o problema.

P.S.2 Nu lucrez la Honda si pentru cele scrise mai sus nu am nimic de castigat.

P.S.3 Am mintit.Pentru cele scrise mai sus am primit 10000 Euro dar n-am bani sa-mi iau si eu un cauciuc pe spate. :laugh: :laugh: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu văd o opțiune pe care să ți-o pot recomanda, în afară de opțiunea de a-ți țîne motocicleta.

 

Poate ai Âşanse cu negocieri ferme să pui mâna pe un Transalp la banii aceia, asta ca să fie trecerea justificată ( dpmdv ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...