Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Bun, daca zici ca l-ai desfacut, avea in el o bucata de cauciuc subtire care arata a un soi de membrana? Si mai bine, cate furtune intra in robinet? 1 sau 2?

 

Nope,doar bucatile alea de furtun/pai/teava de plastic taiata cu panza de bonfaier. Lasa ca eventual azi cand ajung acasa ii fac o poza cu el desfacut si o urc sus pe forum sa va faceti o idee; din robinet iese doar un furtun si cam atat. Ma gandeam ca poate nu erau paiele alea puse corect (erau inversate sau ceva de genul),dar din moment ce e facuta acolo o improvizatie... a si inca ceva,daca tot am desfacut-o in scopul vopsirii am observat ca nu are filtru de aer,adica poate are si nu ma pricep eu,are o sita foarte fina de metal,peste aia nu se pune si un filtru normal de aer? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Filtru de aer nu are ce sa caute acolo!

Poate ai vrut sa zici,filtru de benzina.

Pai nu sub rezervor am vazut sita aia ci undeva sub șa,mai spre rezervor,sub un capac de plastic

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In vreo 100 de ani se va termina de descarcat "Honda_CB250.360.CL360.CJ250T.CJ360T.pdf"

Are ~93 MB si e din colectia Honda Service Manuals [RollinPowell]

Daca-l ai deja, zi-mi ca sa opresc downloadul.

Nu,nu!Poti sa-l dai,poti sa-l dai, ca eu nu am gasit decat unul prea vechi si unul prea nou (in ambele sunt diferente destul de mari fata de a mea ('86) si chiar nu m-as orienta dupa nici unul din ele) :unsure:

Nu conteaza ca se da jos greu,la cum e vremea oricum pana va fi de moto va mai dura ceva,pana una-alta batatoresc partiile,printre munca si licenta :bounce:

 

Mmmmmmdea,am elucidat misterul cu sita aceea (am gasit in cele din urma raspunsul intr-un manual pentru modelele de 400-450; cb-ul de 400 din '86 e aproape identic cu al meu); exact cum banuiam,peste acea sita vine filtrul de aer. Sa vedem,poate gasesc un raspuns si pentru problema cu robinetul de la rezervor :bounce: .

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1326909525[/url]' post='3036232']

Salut !Se aplica taxa de prima inmatriculare si la motociclete , daca au fost inmatriculate in RO inainte de 1 ianuarie 2007 ?

 

La moto nu se aplica taxa de prima inmatriculare nicila cele inmatriculate inainte de 2007 si nici la cele inmatriculate dupa!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Ma poate ajuta cineva cu o captura de pe TVR1 azi (19 ianuarie)? O emisiune de ora si ceva, incepand cu ora 22:10

Recompensa pentru deranj :cheers:

Multumesc anticipat

 

22:10 Exclusiv

Documentarele Televiziunii Române Prezintă Bogdan ÂŞerban Iancu Se ridică ceața. 12 ianuarie 1990. Ziua de doliu național s-a transformat într-un miting spontan în fața Palatului Victoria, sediul guvernului României,miting care a determinat inițierea unui referendum pentru scoaterea în afara legii a Partidului Comunist Âşi pentru revenirea la pedeapsa cu moartea, necesară pentru a pedepsi teroriÂştii... Televiziunea Română, pentru că avea deja un program stabilit, nu a transmis decât un fragment din acest miting, motivând că e... ceață. Un documentar observațional cu selecțiuni din cele 6 ore de miting. Realizator Cornel Mihalache. Invitat Cornel Mihalache Producător Maria Cristina Ăilică

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.270791849622021.72873.173342766033597&type=3 dr.Raluca Costea sau Buia Mihnea si mai e si Radu Costea dar asta vine doar sambata ca lucra pe la buc ! preturi medii lucrari super ok !! ps. clinica este pe strada A I Cuza la nr 54 , pe langa spitalul Marzescu ! bafta Editat de valitaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si bine v-am gasit. O intrebare mica am si eu, ca vad ca este destul de multa activitate pe aici. Stie cineva , pe cineva, undeva, candva ... care dezmembreaza un Fireblade model 97 ? As avea nevoie de far.

Stima.

 

post-65911-0-24007500-1327600741_thumb.jpg

 

Editat de Ovidake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva din greseala un drum dus / intors la Timisoara saptamana care vine? Trebuie sa-mi aduc un motor pentru mobra mea. Contribui la benzina si una alta bineinteles. In principiu intoarcerea poate fi si a 2-a sau a 3-a zi. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si La Multi Ani! Zilele aceste, tot cautand pe net oferte bune pentru mine si motorul meu am dat peste site-urile de cumparaturi in grup. Insa nu am prea vazut oferte pentru motociclisti si motociclete. Asa ca am deschis pe unul dintre site-uri o cerere in acest sens. Daca sunteti interesati accesati link-ul de mai jos si votati, poate avem sansa sa gasim si astfel de oferte. Nu incerc sa fac publicitate nimanui, vreau doar sa gasesc o solutie sa imi cumpar echipamente si piese mai ieftin, si cred ca si voi vreti acelasi lucru.

 

http://contact.adulmec.ro/forums/109909-oferte-noi/suggestions/2549193-echipamente-si-accesorii-moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Stie cineva unde pot sa scurtez(modific,tunez) o toba LEO VINCE-carbon?.Vreau sa-mi schimb la ea notele muzicale la final!

Care ar fi pretul pentru un astfel de acordaj fonic?.

Merci fain!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Stie cineva unde pot sa scurtez(modific,tunez) o toba LEO VINCE-carbon?.Vreau sa-mi schimb la ea notele muzicale la final!

Care ar fi pretul pentru un astfel de acordaj fonic?.

Merci fain!

la Onofrei in Sacele , nu stiu cat costa !!(ono serv & tuning - 0268 276 776)un prieten si-a modificat o toba acolo da acum 2 ani !

 

stie cineva de unde imi pot lua 2 robineti foarte mici de pus pe furtun ? vreau sa-mi confectionez un ungator pentru lant !! help !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la Onofrei in Sacele , nu stiu cat costa !!(ono serv & tuning - 0268 276 776)un prieten si-a modificat o toba acolo da acum 2 ani !

 

stie cineva de unde imi pot lua 2 robineti foarte mici de pus pe furtun ? vreau sa-mi confectionez un ungator pentru lant !! help !!

 

Incearca la Hidraulica in Sacele (Bobes),sigur gasesti ce cauti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

stie cineva de unde imi pot lua 2 robineti foarte mici de pus pe furtun ? vreau sa-mi confectionez un ungator pentru lant !! help !!

http://mesterila.wordpress.com/2011/03/22/ungator-de-lant-ieftin-si-bun/ eu am luat robineti la fel ca astia din Hornbach .

 

http://mesterila.wordpress.com/2011/03/22/ungator-de-lant-ieftin-si-bun/ eu am luat robineti la fel ca astia din Hornbach .se gasesc unde sunt furtunurile alea pentru 'udatura cu picatura' :cooldown:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...