Sari la conținut

Ajutor (Te-ai impiedicat? Arata-ne busteanul!)


piromaniakkk
 Share

Postări Recomandate

Sergiu are dreptate, varianta 1 este cea mai simpla in cazul vrei sa o ai pe nume.

Varianta 2 este ok doar daca nu iti este frica sa te trezesti la un momendat ca te dai cu o mobra ce a fost declarata furata si sa te trezesti si fara motor si fara banii dati pe ea....

Recomand varianta 1!!!!

 

Chiar nimeni nu mai are???

 

 

Faza cu furatu e putin exagerata... adica a furat omu motoru cu tot cu carte si talon!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

1326005672[/url]' post='3028156']

Faza cu furatu e putin exagerata... adica a furat omu motoru cu tot cu carte si talon!?

 

Faza tot in bv, mobra cumparata din Suceava parca, nu mai stiu, mobra avea alarma. Noul proprietar avea cartea, talonul si motorul insa a fost neinspirat sa ia motorul si sa dea banii fara contract, ca deh la ce sa mai faca si contract avea actele si obiectul.... Dupa o saptamana, dimineata obiectul nu mai era doar actele cheile si alarma... I se facuse dor de suceava....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza tot in bv, mobra cumparata din Suceava parca, nu mai stiu, mobra avea alarma. Noul proprietar avea cartea, talonul si motorul insa a fost neinspirat sa ia motorul si sa dea banii fara contract, ca deh la ce sa mai faca si contract avea actele si obiectul.... Dupa o saptamana, dimineata obiectul nu mai era doar actele cheile si alarma... I se facuse dor de suceava....

u spui de motorul lui sef?:)Honda 919 galbena?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varianta 1.

faci contractul de vanzare cumparare intre tine si proprietarul initial, semnezi tu si un prieten.

(descarci formularele de pe site-ul prefecturii brasov.)

 

prietenul de mai sus ( ala care semneza contractul ) scrie pe talon " instrainat catre tine, la data de" si semneaza. tot el semneaza si pe fisa de inmatriculare.

cu fisa de inmatriculare te deplasezi la finantele de domiciliu ale proprietarului initial, pentru scoatere din evidenta...platesti impozitul aferent.

daca iti trebuie cazier fiscal s-ar putea sa-ti trebuiasca imputernicire. o face tot prietenul.

 

varianta 2.

o lasi asa. toate amenzile de radar ajung la proprietarul de drept si o sa te caute el sa rezolvati problema...

 

Pe talon la "instrainat" e numele tipului de la care am luat-o, varianta 1 nu cred ca ar mai merge...

 

 

sa nu aiba proprietarul initial datorii mari la stat ( impozite, amenzi etc ) ca nu se elibereaza fiscalul pana nu se platesc.

 

personal as merge pe varianta 2.

nu cred ca se risca proprietarul initial sa o declare furata mai ales ca a dat hartiile si mai e un intermediar la mijloc.

atata timp cat ai talonul si cartea e ca si cum ar fi motorul tau, mai putin impozite si amenzi.

 

:rolleyes:

 

ala de la care ai luat-o are contract, ceva cu primul?!

 

El asa mi-a zis ca are un contract de mana cu proprietarul iar eu la randul meu am contract de mana cu el (intermadiarul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai atunci...cred ca trebuie sa aplicati varianta 1 de 2 ori: o data intre primul si al 2 lea proprietar si o data intre al doilea si tine.

al 2 lea n-o mai inmatriculeaza la politie dar o declara/radiaza la finante.

cam e de alergat.

 

ciudat e ca i-a scris pe talon ce trebuie sa scrie dar nu ia mai dat fisa vehicolului.

vezi ca poate ai noroc si primul a declarat vanzarea la finante si aia au trecut-o automat pe numele astuilalt...

Editat de Sergiu_KB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal . stie cineva unde as putea sa-mi imbrac tobele in folie de carbon ??

 

sal . stie cineva unde as putea sa-mi imbrac tobele in folie de carbon ??

ps. si 2 stickere cu atentie la motociclisti , de unde-mi pot procura ?? multumesc !!! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal . stie cineva unde as putea sa-mi imbrac tobele in folie de carbon ??

 

 

ps. si 2 stickere cu atentie la motociclisti , de unde-mi pot procura ?? multumesc !!! :burnout:

 

folie de carbon poti procura de pe strada

-Miraslau 1 tot acolo fac si stickere , este o firma de inscriptionari

-Poienelor langa magazinul de piese auto la parterul blocului

 

 

 

PS .. nu stiu cat va rezista acea folie pusa pe toba ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folie de carbon poti procura de pe strada

-Miraslau 1 tot acolo fac si stickere , este o firma de inscriptionari

-Poienelor langa magazinul de piese auto la parterul blocului

 

 

 

PS .. nu stiu cat va rezista acea folie pusa pe toba ...

normal trebuie sa tina ,pentru ca multi si-au infoliat tobele:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor. Luni, 16.01.2012, am de dus o masina de la Brasov la Tg. Neamt, daca este vreun motocicletist disponibil (permis cat. B), decontez toate cheltuielile, inclusiv deranjul, as ramane profund indatorat. Tel 0746791989. Cu stima, Gospodarul :bigstar:

 

Ti-am trimis PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si LA MULTI ANI tuturor!

 

Ar putea careva sa-mi spuna si mie cam cat ar ajunge de vopsit o codita,un rezervor si niste capace/plastice laterale (la un naked,motorul meu)? Si inca ceva: robinetul ala de la rezervor se poate schimba cu orice alt robinet,am ramas deja de 2 ori in pana prostului din cauza ca sta doar pe deschis :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vacumatic? Poate e doar infundat si de aia sta deschis.

 

Nu cred ca e vacumatic,e din 80's-o toamna motorul (86') deci nu cred ca se pune problema asa,daaaaar,m-am uitat in el,in robinet ca l-am desfacut complet si pare ca s-a umblat la el,ion sensul ca are acolo sha 2 paie de plastic,unul mai scurt si unul mai lung (probabil sa tragi la sorti cand ramai fara benzina care merge dupa bere) :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare si LA MULTI ANI tuturor!

 

Ar putea careva sa-mi spuna si mie cam cat ar ajunge de vopsit o codita,un rezervor si niste capace/plastice laterale (la un naked,motorul meu)? Si inca ceva: robinetul ala de la rezervor se poate schimba cu orice alt robinet,am ramas deja de 2 ori in pana prostului din cauza ca sta doar pe deschis :crack:

 

Pe mine m-a costat 230 lei (codita, rezervor, aripa fata) anul trecut fix pe vremea asta la service-ul auto de langa Mielul Alb de pe Lunga - in curte la Bioclinica.

Demontatul si montatul facute de mine.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a costat 230 lei (codita, rezervor, aripa fata) anul trecut fix pe vremea asta la service-ul auto de langa Mielul Alb de pe Lunga - in curte la Bioclinica.

Demontatul si montatul facute de mine.

Ok,multumesc,pentru info,eu le am demontate,deci ramane doar vopsitul si nenorocirea aia de robinet :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, daca zici ca l-ai desfacut, avea in el o bucata de cauciuc subtire care arata a un soi de membrana? Si mai bine, cate furtune intra in robinet? 1 sau 2?

 

Nope,doar bucatile alea de furtun/pai/teava de plastic taiata cu panza de bonfaier. Lasa ca eventual azi cand ajung acasa ii fac o poza cu el desfacut si o urc sus pe forum sa va faceti o idee; din robinet iese doar un furtun si cam atat. Ma gandeam ca poate nu erau paiele alea puse corect (erau inversate sau ceva de genul),dar din moment ce e facuta acolo o improvizatie... a si inca ceva,daca tot am desfacut-o in scopul vopsirii am observat ca nu are filtru de aer,adica poate are si nu ma pricep eu,are o sita foarte fina de metal,peste aia nu se pune si un filtru normal de aer? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...