Sari la conținut

Am acrosat o biciclista


Mociclistu'
 Share

Postări Recomandate

Duminica ma plimbam pe DN1 A dinspre Valenii de Munte catre Cheia cu un prieten de-al meu.Eu eram cu o Aprilia Pegaso 125 si cu fratele meu pasager si prietenul meu cu un Suzuki GSX-R 750 tot asa cu un pasager.Prin dreptul localitati Maneciu o handicapata cu o bicicleta imi traverseaza strada de pe banda opusa fara sa se asigure.Claxonez si Franez (viteza era in jur de 60 ca atunci ieseam din curba).Se duce motorul taras vro 6-7 m maxim si o iau pe respectiva biciclista cu partea laterala stanga.Cade biciclista pe asfalt, ma dau jos de pe motor injurand si ce sa vezi.Nimerisem tocmai in cartierul de "indieni".Sunt numai vro 5 case da eu acolo am nimerit.Si opreste si pretenul mei si incep indieni sa iasa din curti.Si fara sa stea pe ganuri jap cate o bucata la fiecare ca sa nu se supere nici unu, noi incercand sa vedem ce dracu a patit proasta aia cu bicicleta astia spuneau ca "fugim ca nebuni ca nu ne mai satura Dumnezeu".Si problema este ca noi am luat bataie am plecat de la locul faptei ,ma duca la politie, acolo nimeni,am stat vro juma de ora pana au venit,le-am explicat cum sta treaba si au zis ca nu au ce sa fac sa depunem plangere si sa-i dam in judecata daca avem spitalizare mai mult de 20 de zile.

Acum care sunteti din zona ,vrem sa ne adunam mai multi motociclisti si sa dau o tura pana la indieni si sa ii speriem putin.

Asta numai daca vreti bineinteles dar sa stiti ca i se putea intampla oricui.

Daca ne iau handicapati la bataie inseamna ca am ajuns de rasul lumi.

Astept opiniile voastre.

Apropo o curba mai sus ,mai spre seara a intrat un motociclist din bucuresti intr-un gard si din cate am inteles si-a rupt mana ,nu il cunosc,stiti ceva de el?

Editat de Mociclistu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu zic sa luam si o echipa de televiziune sa dea la stiri sa vada si altii ce patesc daca se iau de noi...

Visezi mai dimitris. Trezeste-te! :lol: Ce televiziune? Daca vrei sa ai o amintire i-ati aparatul video de acasa si fa o filmare cu el, altfel nu vad cum s-ar putea face ce zici tu...

 

On Topic: REGULA DE AUR #1 SFANTA SI PRINCIPALA

Auzita culmea chiar din gura unui politist este Nu opriti niciodata intr-un sat de mexicanos :lol: oricat de usor ar fi accidentul/incidentul petrecut! Duceti-va in schimb la cea mai apropiata sectie de politie si raportati incidentul. Altfel riscati sa v-o luati rau de tot de la "indigeni"...

 

Si acum si mai On-Topic: Duceti-va sa le rupeti picioarele!!! :lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt de prin zona, dar...

1 trebuia sa depui plangere, sa se mearga la locu accidentului masuratori, salvare treburi. trebuia sa ceri bani de la politisti, sa faci gura, 112, 955, amenintari, sa fii rau. Trebuia sa mergi acolo sa recunosti pe aia care v-au lovit.

2 nu e o idee buna sa faci scandal de genu "hai sa-i batem". O sa mergeti 50 si o sa-i bateti, dar data viitoare cand mai pica vre-unu pe acolo si-o fura nevinovat.

 

Sorinake

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Hairy Poker

iar vreti sa vedeti stiri impresionante la protv la ora 5??

vreti sa se puna iar toti dobitocii pe voi??

sa auzitzi iarasi povesti cu gasti de motociclisti satanisti care vandalizeaza si distrug totul???

lol...

fitzi seriosi mai...

@rontz... te credeam si pe tine mai cu capu pe umeri...:lol:

pe ei ii inteleg, ca sunt mai tineri, mai impulsivi....

@sorinake, agree cu tine nenea...nu-i o idee buna...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand seama ca am copilarit in Cheia (langa Maneciu) ... stiu zona bine bine.

 

1. Nu te baza pe politia locala. Du-te la judeteana (Ploiesti) si fa-i reclamatie scrisa la politistul din Maneciu. O hartie ramane hartie la dosar. Si daca o faci ia si numar de inregistrare!!!

 

2. Vrei sa ii capacesti? Se vor razbuna pe orice motorist care va trece prin zona :lol:

 

E cu dus-intors. Cumparati-va bastoane extensibile!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cu dus-intors. Cumparati-va bastoane extensibile!!!

:lol: De acord. Astia nu sunt oameni pe care sa te duci sa-i bati si sa spui dupa aia "s-a terminat", astia vor initia o bataie de doua ori mai rea de fiecare data cand mai apare un motociclist prin zona. Si oameni care isi gasesc o groaza de rude prin cele mai ascunse colturi ale tarii cand e vorba de razbunare.

Nu opriti in sate din astea. In plus ... bastoane extensibile oameni buni. Mi-am luat si eu unul si e beton. Cat de curand o sa investesc si intr-un aparat de socuri electrice. Din pacate problema in cartierele astea de tigani nu poate fi rezolvata decat de o bomba bine plasata. Tot din pacate, la noi in tara uciderea tiganilor intra inca la categoria "crima" si se sanctioneaza ca atare :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... la noi in tara uciderea tiganilor intra inca la categoria "crima" si se sanctioneaza ca atare  :lol:

Eu as incadra-o la categoria "derazitare/deparazitare/dezinsectie/dezinfectie" dar cum po****utii nostrii de romani au o placere sa o ia la **ue in UE.... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are rost sa meretzi sa va batetzi cu tziganii... aia nu shtiu decat de razbunare.. is obishnuitzi sa ia bataie shi o s-o suporte destul de ushor, dar data viitoare, cu prima ocaize cand mai prind vreun motociclist prin zona or sa-i rupa picioarele shi saracu' nici n-o sa shtie cui sa-i multzumeasca... asha ca nu va punetzi cu ei... daca vrei sa linishteshti un tzigan d-ala, tre' sa-l omori.. kestie pe care n-o recomand... Deci shi io ii dau dreptate lu' baiazid... Politzia judetzeana, scandal pe cale legala, deshi nici ala nu cred c-o sa-i afecteze prea mult...

 

 

Bafta, DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Seara pe intuneric mascati cotonogiti si plecat dar nu cu moto cu masini sa nu stie cine ce si cum. Vin eu cu duba 8 locuri

va rog nu incitati la violenta pe forum :lol: , discutati la o bere solutia potrivita

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt rasist asa ca parerea mea nu poate fi considerata obiectiva. Daca e vb de batut cu tziganii, eu as face-o din placere: cu masina, motocicleta, bastonul extensibil, bata de stejar, pumnul, dintzii, fierastraul electric sau cu orice altceva as avea la indemana. Deci ca sa nu incitam la violentza pe forum, dati-mi un PM daca va hotarati sa mergem peste ei *subtil*.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. reclamatie la Politie, scandal monstru, etc

Dupa ce ai facut tot ce se poate LEGAL si in caz ca nu se rezolva (cel mai probabil), se aplica solutia ->

 

2. Dai ora,data,locul, gasesti 1/2 dube si rezolvam "amical"

 

Simplu.

 

 

P.S. Bine ca ati scapat doar cu cateva scatoalce... se puteau pune sa va distruga motoarele, etc. Si iesea mai nashpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba e urmatoarea - tziganii fac special manevrele astea, pentru a te face sa opresti. Am mai auzit de cazuri similare cu tzigani care sar pe capota pentru a simula accident cu ranire de persoane, apoi prin politzie/doctori/avocatzi o pun de proces ca sa iti ia banii. Asadar aveti grija, ca poate inca nu ati scapat. Nasol ca prin aceeasi lege care interzice eliminarea acestor paraziti ei beneficiaza chiar de buletin si de statutul de cetatean si deci au acces la institutiile publice...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost batut acu' un an destul de rau de "prieteni nostrii mexicani" de atunci nu-i mai suport.(Si a patit si vara-sa lui Judas Iscariot o faza nashpa cu ei) Problema e ca ei se razbuna... pe mine nu m-au gasit.. desi i-am bagat in puscarie 8 luni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa ma bag si eu in discutie si sa am o alta opinie.

Sa nu pierdem din vedere faptul ca un om (copil?) a fost accidentat chiar daca a fost sau nu din vina lui. Eu cred ca aveai mari sanse sa ti-o iei chiar daca evenimentul se intampla in alta locatie decat satul de "indieni". Multe comunitati sunt unite si daca lovesti pe unul din ei sar toti.

In plus motociclistii au o imagine proasta si asta stim cu totii "nebuni, vitezomani".

Plus ca daca erai in localitate, in curba cu 60Km la ora nici politia nu cred ca o sa-ti de-a dreptate.

Asa ca solutia in asemenea cazuri este sa nu te opresti acolo, sa mergi direct la politie, te intorci cu politia, insisti sa ii faca verificari medicale ca sa nu te trezesti dupa aceea cu citatie la proces.

Iar batalia cu o comunitate care isi apara membrii nu cred ca este recomandata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt rasist asa ca parerea mea nu poate fi considerata obiectiva. Daca e vb de batut cu tziganii, eu as face-o din placere: cu masina, motocicleta, bastonul extensibil, bata de stejar, pumnul, dintzii, fierastraul electric sau cu orice altceva as avea la indemana.

Afro man trebuie sa stau mai mult prin preajma ta!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va rog nu incitati la violenta pe forum  :lol:  , discutati la o bere solutia potrivita

:lol:

Mai nene ce aveti cu mine tocmai pe mine ma nimerisi sa ma citezi???? Asta e parerea mea sunt curios daca ti se intampla tie????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Mai nene ce aveti cu mine tocmai pe mine ma nimerisi sa ma citezi???? Asta e parerea mea sunt curios daca ti se intampla tie????????

Nu-i vorba de tine, in general asa. Iti aduci aminte la salon cine statea langa noi la stand .... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, eu era s-o patesc de la o "comunitate" de gipsi in drum. Ma duceam noaptea cu masina spre Targoviste (bine ca eram cu masina) si vad intr-un sat infect de tzigani un catadioptru in mijlocul drumului, reactie tampita incetinesc, si vad cum se reped gandacii in jurul meu. Accelerez si plec cu masina lovita de pumni si picioare. La 2 km ,un echipaj de politie rutiera, opresc, le spun ce e in tziganie si astia, spun : da, mergem sa vedem... :lol:

Nu stiu ce sa zic, dar daca din senin ar aparea o suta de insi si i-ar lua la bataie, sigur vor inghiti in sec, ca nu vor avea pe cine sa se razbune imediat. Si o vreme locul cu pricina ar putea fi ocolit, nu? Mai da-i in masa ca nu mai merge, se inmultesc si fie saraci sau bogatzi , tot odioshi sunt...

Politia in multe zone ale tzarii inchide ochii cand isi iau bataie tziganii, de multe ori dau o mana de ajutor. Da asta la orash.

Pacat ca din inversunarea no0astra nu va iesi nimic folositor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...