Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

ok; ok am priceput...deci daca vreodata gasesc ceva care se potriveste trebuie sa profit de oportunitate pt ca se gasesc ft greu :D

 

am o veste frumoasa ;) in seara asta domi mea a implinit 33 000 km :cheers: pun si o poza ca sa celebrez evenimentul :haha:

post-51492-1277498732_thumb.jpg

 

numai bine :laugh:

ce frumos, al meu DOMI de anul trecut nu a mai trecut de 32693 ... si mai stiu un DOMI din '89 cu 32600 ... mama lui de melc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am o veste frumoasa :D in seara asta domi mea a implinit 33 000 km ;) pun si o poza ca sa celebrez evenimentul :cheers:

post-51492-1277498732_thumb.jpg

 

numai bine :laugh:

 

 

Ce chestie dom'ne. Exact astazi si al meu a facut 33000(sau mai bine zis atat arata ca de avut...cred ca are mai mult). Dar eram in trafic si nu am apucat sa-i fac poza. Sa-ti traiasca mult si bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare, daca oglinda din far nu mai vrea sa stea la locul ei(nu e de la suruburi) as putea cumva sa ajung la ea sa o reglez putin(lipesc) fara sa reusesc sa sparg sticla din fata ? P.S. Swich vad la semnatura la tine un far , ce pret ar fi la el si se potriveste la RD02 model '90 ?

Nu ai ce sa-i faci daca nu dai jos sticla. Se poate daca incingi angrenaju.

 

Am eu un far de model 92-95. Mai are si al_locului de pe a lui. Da' nu-i mai ieftin pt tine sa ti-l faci pe-al tau? :D

 

 

@mzrider: frumusete asta negru cu rosu. Imi place mai mult decat cel albastru :laugh:

 

@33k club: io nu ma incred in bordul de domi. Al meu avea ~33k atunci cand l-am luat: cica 26k prin italia apoi 7k prin Romania. Acu are 45k plus minus 1000km. Bordul inca indica 39k. Melc f*tut.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@33k club: io nu ma incred in bordul de domi. Al meu avea ~33k atunci cand l-am luat: cica 26k prin italia apoi 7k prin Romania. Acu are 45k plus minus 1000km. Bordul inca indica 39k. Melc f*tut.

 

pai nu stiu atunci ce ar trebui sa cred... mobra e intretinuta ft bine, arata bine, merge bine; nu vad de ce sa nu cred ca e ok atata timp cat kilometrajul mergea si cand am luat-o si acum cu 2000 km dupa merge in continuare; pot sa banuiesc ca e ok si ca are cam atat cat arata :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu atunci ce ar trebui sa cred... mobra e intretinuta ft bine, arata bine, merge bine; nu vad de ce sa nu cred ca e ok atata timp cat kilometrajul mergea si cand am luat-o si acum cu 2000 km dupa merge in continuare; pot sa banuiesc ca e ok si ca are cam atat cat arata ;)

Corect! :D

 

Dar stii ca nu-ti trebuie mai mult de 1 minut ca sa deconectezi cablul de kilometraj din bord? Dupa care poti sa mergi cat vrei :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar stii ca nu-ti trebuie mai mult de 1 minut ca sa deconectezi cablul de kilometraj din bord? Dupa care poti sa mergi cat vrei :D

 

da stiu ca e usor; dar in conditii normale nu prea vad nici un motiv sa faci asta. poate sunt unii oameni paranoici care zic ca fac treaba asta pt ca mai incolo o sa vanda mobra si ca o sa ia mai mult pe ea daca arata ca are mai putini km... dar nu cred ca trebuie generalizat. de exemplu uite cum facem noi: daca merge il lasam sa mearga si ne bucuram ca e ok; daca nu merge eventual incercam odata sa il facem si apoi daca se strica repede il lasam asa ca e prea scump de facut...

 

e cineva aici care a scos in mod deliberat calul de la vitezometru ca sa nu ii mai inregistreze km parcursi?

 

evident sunt doar presupuneri si pana la urma teoria conspiratiei (la nivele mai inalte sau mai putin inalte) isi are mereu locul ;;)

 

numai bine :laugh:

 

ps: va dati seama in vara dupa cateva baxuri de bere ce descoperiri si dezbateri vom face? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai bine :smoke:

 

apai pana o ajunge pe a mea vine sfarsitul lumii!!! s-a preconizat in 2039 si un pic:))

 

hahahahahahahahahahahahahahaha. ;) :lol:

Mesaj completat

[quote name='phreak_

am o veste frumoasa . in seara asta domi mea a implinit 33 000 km

 

 

apai pana o ajunge pe a mea vine sfarsitul lumii!!! s-a preconizat in 2039 si un pic:))

 

hahahahahahahahahahahahahahaha. :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Vreu sa imi cumpar si eu un dominator , am gasit unul din '97 dar are o problema la cutie si nu pot sa imi dau seama cam ce ar fi defect . Moto se manifesta in felul urmator : In mers treptele de viteza 1,2 ,4, 5 merg bine adica nu se aude nimic schimba normal in schimb treapta a 3 a schimba normal dar are un huruit destul de urat ca cel de la cardanul camioanelor vechi sau la dacie iar daca accelerezi treptat si nu bagi mana in ea se simt si vibratii destul de mari ca si cum ar fi doua piese care au uzura mare . Nu sare din viteza oricat de tare o accelerezi dar se aude acest huruit si se aude doar cand accelerezi daca o las in frana de motor nu se mai aude . Cam ce ar putea fi ?

Editat de dragos11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e ala de la Moreni sau Moroieni... nu recomand decat daca il iei sub 1200. Te costa 100-300 reparatia, ca sa nu mai vorbesc de carene (joci puzzle cu ele). O fi meritand un domi stock an 97 vreo 1600-1800 euro, dar ala NU e impecabil nici de departe.

 

Probabil s-au futut chestii prin cutia de viteze (roti, catei, furci, rulmenti). Stiu doua persoane care au bucati din cutie de vanzare (si se potrivesc la tine). Furci, pinioane, rulmenti.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e ala de la Moreni sau Moroieni... nu recomand decat daca il iei sub 1200. Te costa 100-300 reparatia, ca sa nu mai vorbesc de carene (joci puzzle cu ele). O fi meritand un domi stock an 97 vreo 1600-1800 euro, dar ala NU e impecabil nici de departe.

 

Probabil s-au futut chestii prin cutia de viteze (roti, catei, furci, rulmenti). Stiu doua persoane care au bucati din cutie de vanzare (si se potrivesc la tine). Furci, pinioane, rulmenti.

 

Multumesc pentru raspuns . Acela este . Mie mi a cerut 1400 acum vad ca l a lasat la 1300 .Mie imi convenea ca este langa mine persoana respectiva sta la vreo 10 km de mine oricum nu prea vreau sa iau una si sa stau sa repar la ea cred ca gasesc una sa fie acceptabila . Am mai gasit una langa Brasov la Sacele stii ceva de ea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, stiam doar de asta de care zici tu. A fost un prieten. 1300 nu stiu daca merita. AI de carpit carene, eventual suport de bord, ai de reparat cutie de viteze... nu stiu ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, stiam doar de asta de care zici tu. A fost un prieten. 1300 nu stiu daca merita. AI de carpit carene, eventual suport de bord, ai de reparat cutie de viteze... nu stiu ce sa zic.

 

Daca era functional sa zic ca ii dadeam dar cum are cutia nu merita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspuns . Acela este . Mie mi a cerut 1400 acum vad ca l a lasat la 1300 .Mie imi convenea ca este langa mine persoana respectiva sta la vreo 10 km de mine oricum nu prea vreau sa iau una si sa stau sa repar la ea cred ca gasesc una sa fie acceptabila . Am mai gasit una langa Brasov la Sacele stii ceva de ea ?

Daca ete un Domi in trei culori cu nr. BV xx ATI pot sa-ti spun ca a aparut prin Sacele acum vreo 2 saptamani.Luni l-am gasit parcat undeva si am putut sa ma uit un pic la el.Arata destul de binisor. PS Un principiu de viata suna in felul urmator:Daca iti cumperi ceva,nou sau SH,ai grija ca acel ceva sa fie in stare buna de functionare.(ca sa te poti bucura de bunul cumparat dupa ce il platesti,nu peste 10 luni cand iti dai seama ca ai mai bagat inca o data suma platita si parca i-ar mai trebui ceva) ;) ;) Daca te pot ajuta in legatura cu Domiul de la Sacele da un PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

am o problema cu semnalizarea: mai precis nu mai merge..

releul ticaie mai des decat normal si cam atat; in rest nu face nimic...

sa schimb releul? e scump unul?

 

numai bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

am o problema cu semnalizarea: mai precis nu mai merge..

releul ticaie mai des decat normal si cam atat; in rest nu face nimic...

sa schimb releul? e scump unul?

 

numai bine :laugh:

 

Daca ajungi la concluzia ca este defect releul de semnalizare, eu zic sa incerci un releu de Dacie. Mai ieftin decat cel original si face acelasi lucru. Doar frecventa clipirii s-ar putea sa fie alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajungi la concluzia ca este defect releul de semnalizare, eu zic sa incerci un releu de Dacie. Mai ieftin decat cel original si face acelasi lucru. Doar frecventa clipirii s-ar putea sa fie alta.

Merge si asa, dar trebe facute putin modificari pe instalatie. Trei papuci, o rola de izolir si releul. Sa te duca 15 lei afacerea. Merita diferenta de doua beri? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

De curand am devenit si eu posesor de dominator .As vrea sa ii pun un parbriz in fata . Exista un model ceva de la care sa se potriveasca ?

 

bine ai venit ;)

 

frumos domi :D vad ca e modelul california :P cel cu recirculare de gaze (stanga motorului) sa te bucuri de el :D

 

cu parbrizul nu stiu ce sa zic; si eu am vrut sa pun si mi-au spus baietii ca nu prea e nimic care se potriveste. doar daca ai noroc pe undeva...cumva...

 

 

 

 

 

in alta ordine de idei; am rezolvat cu semnalizarea.

nu era releul; am incercat unul de dacie si facea la fel deci am aflat ca nu e ala (merge ft bine cel de dacie; nu se simte diferenta la frecventa clipirilor si chiar se aude un pic mai tare ceea ce e bine

era de vina contactul...se oxidasera tablele alea pe-acolo, am curatat vaselina, am dat cu smirgehel fin pe ele pana s-au curatat depunerile etc si apoi am folosit spray de contact:) acum merge perfect

 

numai bine :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De curand am devenit si eu posesor de dominator.

 

In sfarsit unul exact ca al meu!

 

post-15231-1278349577_thumb.jpg

Mesaj completat

In sfarsit unul exact ca al meu!

 

post-15231-1278349577_thumb.jpg

 

O intrebare catre cei care au schimbat discurile de ambreiaj:

E suficient sa desfac doar capacul marcat cu galben? sau trebuie sa desfac tot capacul de motor cu suruburile marcate cu albastru?

post-15231-1278361184_thumb.jpg

Nu de alta, dar sa nu iau garnitura aiurea:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine-ai venit in gasca, domnu meu ;)

 

Daca ai chef sa ne cunosti pe noi, ceilalti dominatoristi, ai ocazia la finele lunii asteia :laugh:

 

 

Cu mare placere dar din pacate cel putin pana pe 24 luna asta am permisul suspendat . Oricum daca nu ajung la sfarsitul lunii sigur mai sunt si alte ocazii .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...