Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dupa cum am raspuns si dincolo, prefer tricoul de la pozitia 4 si vreau 2 bucati.

 

 

 

Am notat si de asemenea si propunerea de modificare . Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e crash-bar-ul mare de care vorbesc eu. De facut il voi face pentru carenaj de 92-94. Se va potrivi pe toate modelele, dar va fi usor "departat" de carenaj.

 

Te voi trece si pe tine pe lista, ca sa nu stea baietii sa se tot chinuie la 10 dominatoare.

 

@Sorin-- ala e parbriz de 88-91; astea se gasesc, nu trebe fabricate. Fericitilor!

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix asa:

 

post-42478-1279540638_thumb.jpg

 

 

Merge fara griji la 120 la ora si apara foarte bine de vant. Pe autostrada, pe ploaie torentiala de trageau TOATE masinile pe dreapta, aveam ochelarii de cross USCATI. In concluzie, aerodinamica ideala - arunca vantul PESTE casca (rider de 1.80m).

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fix asa:

 

post-42478-1279540638_thumb.jpg

 

 

Merge fara griji la 120 la ora si apara foarte bine de vant. Pe autostrada, pe ploaie torentiala de trageau TOATE masinile pe dreapta, aveam ochelarii de cross USCATI. In concluzie, aerodinamica ideala - arunca vantul PESTE casca (rider de 1.80m).

 

 

 

huh si de unde punem si noi mana pe unul ? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu se misca lumea pe aici . Eu propun sa stabilim o data pana la care fiecare sa se hotarasca ce vrea . Daca se stang destui doritori pana la data aia de un anumit produs (ma refer la Crash-bar - in special , parbriz ) ca sa merite efortul vedem cum facem si mergem la baietii de la Cluj daca nu o lasam balta . Cine chiar vrea chestiile alea nu cred ca trebuie sa se gandeasca nu stiu cat timp. Personal pe mine ma intereseaza si portbagajele pentru coburi dar nu cred ca mai vrea cineva asa ceva . Astept parerile voastre si eventual propuneri pentru data limita .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ma ocup eu de piesele astea. Voi va hotarati care ce vreti. Baietii vor avea ORICUM un domi pe banc sa faca ce-or vrea pe el.

Mesaj completat

Poftim, lista, fara tine:

- cric: switch, EmilianRKS,mzrider,sacal

- crashbar: dsorinmihail, sacal

- suporti laterali:

 

Din cate inteleg, vrei crashbar si suporti laterali, corect?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule, ma ocup eu de piesele astea. Voi va hotarati care ce vreti. Baietii vor avea ORICUM un domi pe banc sa faca ce-or vrea pe el.

Mesaj completat

Poftim, lista, fara tine:

- cric: switch, EmilianRKS,mzrider,sacal

- crashbar: dsorinmihail, sacal

- suporti laterali:

 

Din cate inteleg, vrei crashbar si suporti laterali, corect?

 

da si parbriz dar asta e separat nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da; lista asta se va fabrica la heavyduties. Preturile lor.

 

Pentru parbrize vedem cum facem -- ori gasim pe cienva cu suflanta sa ne ajute, ori luam de la un producator consacrat. Oricum daca sunt 10 cereri ferme e altceva decat 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da; lista asta se va fabrica la heavyduties. Preturile lor.

 

Pentru parbrize vedem cum facem -- ori gasim pe cienva cu suflanta sa ne ajute, ori luam de la un producator consacrat. Oricum daca sunt 10 cereri ferme e altceva decat 2.

 

Da asa este .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da; lista asta se va fabrica la heavyduties. Preturile lor.

 

Pentru parbrize vedem cum facem -- ori gasim pe cienva cu suflanta sa ne ajute, ori luam de la un producator consacrat. Oricum daca sunt 10 cereri ferme e altceva decat 2.

 

 

Cu parbrizele sunt de acord

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ramas mobra blocata in vit a 2-a,,,,,,,,

schimbatorul culiseaza frumos, sus, jos,,,,,,dar degeaba,,,,nu se intampla nika

ambreiajul functioneaza bine, astfel ca am reusit sa ma deplasez cu ea la garaj,,,,,,,,

a mai patit cineva?vreo idee?

andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a ramas mobra blocata in vit a 2-a,,,,,,,,

 

Am patit si eu asta acu vreo 2 ani.

Am plecat de la servici si mi s-a blocat la o intersectie cand schimbam in jos. Am lasat-o intr-a 2-a si am mers asa pana la benzinarie, ca sa fac plinul, ca ma gandeam ca nu ajung pana acasa (28km) cu benzina ce o aveam. La benzinarie am alimentat, si i-am dat cateva picioare la schimbator si si-a revenit.

Nu stiu care o fi problema la tine. dar la mine si-a revenit. Si nu a mai facut nici o figura de atunci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

Iata si cateva modele de tricouri dupa cum am promis. Am avut timp doar de 5 modele. Daca nu plac nimanui mai lucram si mai venim cu cateva.

 

Iata si linkul : http://s989.photobucket.com/albums/af16/scoobydooro/ . Fiecare model are poza pentru sigla fata si spate si un numar atasat de la 1 la 5.

 

Ce ziceti supunem la vot daca va place ceva ?

 

Astept critici :(

 

 

Toate cele bune.

 

P.S. Nu ezitati sa aruncati cu pietre in mine daca nu am facut treaba buna :D

 

P.S.2 Se supune la vot si in cealalta parte

 

 

sal!

astea sunt modele de tricouri pentru Domii'fest ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi place ce aud. Schimbatorul invarte si axul cutiei, sau culiseaza liber pe ax? Nu cumva cursa e ceva mai scurta decat de obicei?

Mesaj completat

Face la fel la cald, la rece?

nu se invarte pe ax,,,,,,,,,,,nu sunt chiar asa de dus,,,,,,, :(

cursa e la fel, doar ca nu mai schimba,,,,,,atat la cald, cat si la rece

am dat motorul jos, l-am desfacut,,,dar m-am impotmolit la volanta,,,,deocamdata

cred ca am sa incerc mptprul de rezerva,,,,,,,,poate am noroc si e ok. pana il fac pe asta

hai noroace

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa 2 tricouri model 1 , un s si un l

In alta ordine de idei, am fost ieri pe la baietii cu crash-baruri si suporti. Eu sunt programal la ei pe saptamana viitoare pentru crash bar, suporti de bagaje si cric central. Am fost cu motorul si s-au uitat si au zis ca s-ar putea sa fie o problema cu prinderea cricului central, dar eu am niste poze cu schite si modele de cric montate pe domi si azi le scot la imprimanta si merg pe la ei sa vad ce se poate face. O sa va tin la curent si daca iese bine cricul pot sa se apuce baietii de mai multe, cu crash-barurile si suportii de bagaje am inteles ca trebuie facute pt fiecare motor in parte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...