Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ii luam si pe fratii cu SLR sau doar pe Ravenita?

 

Trebuie date mesaje la oameni. Dominatoristi mai sunt: Soldi (sper ca mai e dominatorist), Siao_long (:blink:, Dl. Diaconescu (B, daca nu vine el vine fiul), FoxBat (e d-ala pirit adic are si SLR), Faimosul TRAIAN (B, daca-l lasa fata), MotoPlus (defapt Giur Dan, are Domi dar nu stiu daca se considera Dominatorist ca la SMAEB tocmai ce-l vindea), BooBoo (proaspata posesoare de NX250), S-kidu (daca o mai avea Domi si oricum el e din Iasi), Sanchez (B, nu l-am mai vazut de un secol), Razvan Ses (B, avea doua Domi-uri, unu de piese), fata din Craiova nu-mi aduc aminte cum se numeste, Schumy CJ (si am mai vazut la parada de la Cj un Domi), P.C., Moto-spider, LBianchi, Harciogu (il luam si fara frina fata, nu?), RechinulAlb, SilviuR, l_francisc, DarkDrac, dorinn, motorina, tracul, 50bani, Mariniel, marianB, ...

 

@Switch: Masurasi bre bucsele de la ghidon?

 

Gata, diseara intra Domi la garaj si ne mozolim iar pina la urechi, si eu si el. Sper sa am vreme buna ca sa mi se usuce matrita cum trebuie fara sa stau cu uscatorul pe par pe ea si mai sper ca de luni incolo nu o sa caut disperat masca de far pe e-bay :D. Tot azi astept si piesulica de la Honda; sa am si eu cu ce masura drumul pina la Sibiu :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii luam si pe fratii cu SLR sau doar pe Ravenita?

 

Trebuie date mesaje la oameni. Dominatoristi mai sunt: Faimosul TRAIAN (B, daca-l lasa fata) , ...

 

 

:D fata lui Traian il lasa, sa vedem ce zice el despre plimbare...

asteptam niste info referitoare la locatie?!?! oricum mai e ceva pana in iulie...

 

Rechinu' e operat la picior :blink: .. nu cred ca va confirma prezenta...

Editat de Mystyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti. cam greu pe aici ca ma tot chinui de 3 zile sa fac si io o lucrare de dizertatie de 70 pag cu copy-paste si vad ca reusesc :D

 

ieri , asa baiat cum sunt io, ma pun s atelefonez la un polizai care, a vrut sa se ia dupa mine sa ma prinda cu un vento :blink:

motivul: am depasit un logan + un tir pe linie dubla continua...oai si cand am auzit ca m-o filmat ...i-am propus o intalnire de''afaceri'' ...vine nenea, imi verifica actele, ma gandeam ca prost am fost sa ma bag in gura la lup...acum raman fara ambele permise...imi verifica actele, se uita la mine, io la el si tot asa 10 min, pana cand ma intreaba daca mai am nevoie de permis...i-am zis ca mai am ca tre sa merg la munte, dar pe loc am vrut sa-i spun ca si ce daca mi le ia ca tot am o motoreta cu care merg neinmatriculata(xr)...ciuda ciuda, si ma mai gandeam io asa, ce are dominatoru asta daca merge prin munte fara permis???tuseste tare oare?

spre ''supararea '' mi-a dat nenea polizaiu actele, si mi-a mai urat si multe urari care parca numai de sarbatori le mai spun oamenii, numa ca nu o vrut sa dea si o bere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ii luam si pe fratii cu SLR sau doar pe Ravenita?

 

Trebuie date mesaje la oameni. Dominatoristi mai sunt: Soldi (sper ca mai e dominatorist), Siao_long (:D, Dl. Diaconescu (B, daca nu vine el vine fiul), FoxBat (e d-ala pirit adic are si SLR), Faimosul TRAIAN (B, daca-l lasa fata), MotoPlus (defapt Giur Dan, are Domi dar nu stiu daca se considera Dominatorist ca la SMAEB tocmai ce-l vindea), BooBoo (proaspata posesoare de NX250), S-kidu (daca o mai avea Domi si oricum el e din Iasi), Sanchez (B, nu l-am mai vazut de un secol), Razvan Ses (B, avea doua Domi-uri, unu de piese), fata din Craiova nu-mi aduc aminte cum se numeste, Schumy CJ (si am mai vazut la parada de la Cj un Domi), P.C., Moto-spider, LBianchi, Harciogu (il luam si fara frina fata, nu?), RechinulAlb, SilviuR, l_francisc, DarkDrac, dorinn, motorina, tracul, 50bani, Mariniel, marianB, ...

 

Normal ca ii luam si pe fratii SLR-isti! Numa' ca uite, Ravenitza se da semi-lovita :blink: Dar se drege fata pana atunci, nu-i asa, Ravenitzo?

 

Poti tu, Serbane, sa-i anunti pe cei de pe lista, in caz ca nu citesc topicul prea des?

 

Oricum, voi reveni cu amanunte pe masura ce astea vor fi clare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a facut ambreiajul ala? Care am inteles ca v-a lasat din alt punct decat cablul, la intoarcere? :D))))

 

Eu nu stiu inca, sa vad poate reusesc sa conduc macar masina pana atunci.

 

:D fata lui Traian il lasa, sa vedem ce zice el despre plimbare...

asteptam niste info referitoare la locatie?!?! oricum mai e ceva pana in iulie...

 

Rechinu' e operat la picior :blink: .. nu cred ca va confirma prezenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D fata lui Traian il lasa, sa vedem ce zice el despre plimbare...

asteptam niste info referitoare la locatie?!?! oricum mai e ceva pana in iulie...

 

Rechinu' e operat la picior :D .. nu cred ca va confirma prezenta...

 

 

mai mult ca sigur c-o sa fim prezenti, mai ales ca am primit acordul fetei mele :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt la zi cu topic'ul. Sa vad cum decurg lucrurile pentru mine fiindca, la inceputul lui iulie imi iau cauciucurile(dupa o intarziere de 6 luni...) si in functie de fondurile ramase am stiu daca imi permit sau nu excursia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine intalnirea asta,dar trebuie totusi un pic de organizare.In principal ar trebui ca popasul sa fie la o pensiune intr-o zona frumoasa si mai putin circulata ca suntem satui de cocalari si manelisti cu gratare pe marginea drumului.Apoi locatia tre sa ofere atat locuri de cazare in camere cat si loc de pus cortul plus dusuri cu apa calda si toalete decente.Am fost la intrunirea SeaWolfes de la Mamaia si pot spune ca au avut o locatie faina si decenta pt toata lumea.

Apoi ce mai intereseaza si mai mult la aceasta intrunire ar fi drumul pentru cei car vin/se intorc din Bucuresti .Asa ca avand in vedere ca "luptele" se vor desfasura la Sibiu ar fi cum nu se poate mai potrivit ca drum de dus Transfagarasanul si intoarcere pe Transalpina.....IDEAL adica ! . :D

Sper sa iasa treaba asta ca in rest slaba miscare pe la dominatori.

 

P.S - Poze-Domi-Plaja-Groapa-Mare-Dracu-Blonda-Valuri,Valuri *** Nu vreau sa zic nimic ....doar ma laud ! :blink:)

 

post-19896-1244198977_thumb.jpg post-19896-1244199027_thumb.jpg post-19896-1244199109_thumb.jpgpost-19896-1244199143_thumb.jpg post-19896-1244199266_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine intalnirea asta,dar trebuie totusi un pic de organizare.In principal ar trebui ca popasul sa fie la o pensiune intr-o zona frumoasa si mai putin circulata ca suntem satui de cocalari si manelisti cu gratare pe marginea drumului.Apoi locatia tre sa ofere atat locuri de cazare in camere cat si loc de pus cortul plus dusuri cu apa calda si toalete decente.Am fost la intrunirea SeaWolfes de la Mamaia si pot spune ca au avut o locatie faina si decenta pt toata lumea.

Apoi ce mai intereseaza si mai mult la aceasta intrunire ar fi drumul pentru cei car vin/se intorc din Bucuresti .Asa ca avand in vedere ca "luptele" se vor desfasura la Sibiu ar fi cum nu se poate mai potrivit ca drum de dus Transfagarasanul si intoarcere pe Transalpina.....IDEAL adica ! . :blink:

Sper sa iasa treaba asta ca in rest slaba miscare pe la dominatori.

 

P.S - Poze-Domi-Plaja-Groapa-Mare-Dracu-Blonda-Valuri,Valuri *** Nu vreau sa zic nimic ....doar ma laud ! :D)

 

post-19896-1244198977_thumb.jpg post-19896-1244199027_thumb.jpg post-19896-1244199109_thumb.jpgpost-19896-1244199143_thumb.jpg post-19896-1244199266_thumb.jpg

frumos cu dominatoru in ipostaze : zapada, nisip. inseamna ca se plimba ''furia rosie''

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum i-am spus si azi lui Switch eu cred ca e necesar un topic special la zona de intruniri, pentru ca sunt motoristi cu domi care nu intra pe acest topic. In plus cred ca acolo e locul discutiei.

Momentan nu stiu cand plec la Iasi dar stiu sigur ca trebuie sa merg 1 saptamana. Daca va pica in aceeasi data cu intalnirea de Dominatoare, imi va parea rau dar nu am ce sa fac...:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-19896-1244199266_thumb.jpg

Sapat ceva. Identificat dominatorul negru de 250:

 

Daaaaaa... vi-l prezint pe Pilu Negru! :D Momentan nu e pus la punct, dar pentru un sezon merge. :D

Poza nu merge, din pacate. Serbane, am nimerit-o? :blink:

 

 

In alta ordine de idei: treaba cu topicu la intalniri si evenimente e binevenita.

 

Totodata, e foarte important de stabilit exact LOCUL in care mergem. Cu toate ca eu stiu vreo 2-3 locuri unde putem sa mergem sa ne punem vreo 10 corturi pe malu' unui rau, exista multi care ar prefera sa ia o camera la o pensiune ceva. Nu stiu in ce masura ne putem strange in gasca mare daca nu stabilim si detaliul asta.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat posesor de Dominator.Si am observat ca nu am cum sa verific temperatura la motor, am inteles ca exista un indicator de temperatura la ulei.Cat de folositor credeti ca este ? Mai ales ca se apropie temperaturile Sahariene si sunt incepator , deci nu merg repede cu el. De unde credeti ca as putea sa cumpar un astfel de indicator si daca stiti cumva daca se potriviste si de la alte motoare. Mersi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat posesor de Dominator.Si am observat ca nu am cum sa verific temperatura la motor, am inteles ca exista un indicator de temperatura la ulei.Cat de folositor credeti ca este ? Mai ales ca se apropie temperaturile Sahariene si sunt incepator , deci nu merg repede cu el. De unde credeti ca as putea sa cumpar un astfel de indicator si daca stiti cumva daca se potriviste si de la alte motoare. Mersi !

 

 

 

pai degeaba il verifici pentru ca un incepator nu poate sa incalzeasca un dominator incat sa se termine...poate unu mai avansat daca il propteste intr-un zid si ii da acceleratie la maxim multe multe minute...sau ore?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Sunt proaspat posesor de Dominator.Si am observat ca nu am cum sa verific temperatura la motor, am inteles ca exista un indicator de temperatura la ulei.Cat de folositor credeti ca este ? Mai ales ca se apropie temperaturile Sahariene si sunt incepator , deci nu merg repede cu el. De unde credeti ca as putea sa cumpar un astfel de indicator si daca stiti cumva daca se potriviste si de la alte motoare. Mersi !

 

Recomandarea unui dominatorist: nu-ti lua termometru de ulei, ca iti faci griji inutile dup'aia. Asigurate ca ai ulei bun in motor si mergi linistit. Motoru de domi e indestructibil atata timp cat te tii de reviziile planuite de baietii de la Honda. Adica schimbi uleiu la timp, filtrele la timp, bujiile din cand in cand. Ah da, atentie la nivelul uleiului - asta e singura problema la motoarele astea: scade prea multi si tu mergi tare => probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai degeaba il verifici pentru ca un incepator nu poate sa incalzeasca un dominator incat sa se termine...poate unu mai avansat daca il propteste intr-un zid si ii da acceleratie la maxim multe multe minute...sau ore?

 

 

are dreptate Swich. si eu ma refeream tot la asta, ca nu iti trebuie indicator de temperatura. baga ulei bun, schimb la timp, verifici din cand in cand si desfaci cate o bere. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine intalnirea asta,dar trebuie totusi un pic de organizare.In principal ar trebui ca popasul sa fie la o pensiune intr-o zona frumoasa si mai putin circulata ca suntem satui de cocalari si manelisti cu gratare pe marginea drumului.Apoi locatia tre sa ofere atat locuri de cazare in camere cat si loc de pus cortul plus dusuri cu apa calda si toalete decente.Am fost la intrunirea SeaWolfes de la Mamaia si pot spune ca au avut o locatie faina si decenta pt toata lumea.

Apoi ce mai intereseaza si mai mult la aceasta intrunire ar fi drumul pentru cei car vin/se intorc din Bucuresti .Asa ca avand in vedere ca "luptele" se vor desfasura la Sibiu ar fi cum nu se poate mai potrivit ca drum de dus Transfagarasanul si intoarcere pe Transalpina.....IDEAL adica ! . :D

Sper sa iasa treaba asta ca in rest slaba miscare pe la dominatori.

 

P.S - Poze-Domi-Plaja-Groapa-Mare-Dracu-Blonda-Valuri,Valuri *** Nu vreau sa zic nimic ....doar ma laud ! :blink:)

 

post-19896-1244198977_thumb.jpg post-19896-1244199027_thumb.jpg post-19896-1244199109_thumb.jpgpost-19896-1244199143_thumb.jpg post-19896-1244199266_thumb.jpg

 

Faine poze...

Am constatat ca motorul tau are o problema... sta fara cric!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dominatori din toata tara, uniti-va! :D

In weekend-ul 4-5 iulie 2009 la Sibiu

Prima intalnire de amploare a Dominatorilor - 2009!

 

Asa cum am tot discutat online si offline in ultimile cateva luni, haideti fratilor sa ne intalnim si noi, Dominatorii din toata tara. Locatia fiind deja acceptata de toti cei care am discutat despre asta - respectiv Sibiu - haideti sa o "comitem".

 

Pana acum au fost de acord si s-au inscris urmatorii:

 

1) N-X-R (Sb)

2) Switch ( B )

3) Dominator72 ( B )

4) Naadi ( B ) - singura Dominatoare pe care o cunosc personal (dar stiu ca mai exista o Dominatoare din Craiova)

5) Tracul ( B )

 

Si-ar dori dar inca nu au confirmat/infirmat:

A- Ser79ban ( B )

B- RD 02 ALX ( B )

 

Cine se mai inscrie? NX250, ne onorezi cu prezenta? Dar ceilalti? (ca sa nu enumar acum lista Dominatorilor)

 

Domnul N-X-R deja studiaza trasee, locuri de campare si ne putem baza pe el sub toate aspectele organizatorice (si nu numai) la fata locului.

 

Deasemeni, din B mai sunt doritori si din alte grupe asemanatoare de motociclete:

a- ShadowRider (DR 650)

b- Didi (Pegaso 650)

c- Doctoril (Transalp)

 

Poate si domnul SorinDMihail va dori sa ne insoteasca, fie doar ca si asistenta rutiera daca pana atunci nu devine fericitul posesor al unui Domi :P Ce zici, Sorine?

 

Cei care vor veni din (:P, probabil ca vom pleca chiar de vineri dupa-amiaza - pe 3 iulie. Din experienta domnului N-X-R, in situatia in care se merge in limita legala de viteza, cu traficul de rigoare, drumul Bucuresti-Sibiu poate fi parcurs in aproape 4 ore. Daca se mai pune problema pe traseu si de mici pauze - care sunt inerente in cazul unui grup mai mare, care include si fumatori - timpul real de parcurgere a distantei creste usor la 5 ore.

 

In cazul in care viteza de croaziera nu depaseste 100-110km/h (maxim 120km pe portiuni scurte) se poate obtine un consum mediu de 4-4.5%.

 

Deci? Pe cine mai contam? :blink: :D

 

Bineinteles ca vreau si eu sa particip!

Asa cum a mai zis cineva aici, cred ca ar fi bine sa mai postezi anuntul asta si in alte locui. Sunt Dominatori care nici nu stiu ca exista un loc special de "dialog" pentru ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca ii luam si pe fratii SLR-isti! Numa' ca uite, Ravenitza se da semi-lovita :D Dar se drege fata pana atunci, nu-i asa, Ravenitzo?

 

Poti tu, Serbane, sa-i anunti pe cei de pe lista, in caz ca nu citesc topicul prea des?

 

Oricum, voi reveni cu amanunte pe masura ce astea vor fi clare.

in lista sunt si eu DAR ca exista un dar , sunt cam departe iar cu bugetul stau extrem de prost in perioada asta, as fi fost foarte bucuros daca as fi putut veni dar asta este poate alta data si poate mai aproape de zona banatului ... oricum distractie placuta la toata lumea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...