Sari la conținut

Honda NX650 Dominator


Postări Recomandate

Hai cu Domi,care m-ai stiti unde se gasesc cdi-uri in afara de ignitech,baietii de la skr au ceva facut de ei,a-ncercat careva?

eu am luat de la mexykanu

am luat o mooie cu un cdi sh, si nu mi-a placut,,,,,,

a mers cdi-ul sh cam juma de an, apoi a inceput sa faca nazuri, a.i. abia m-am intors de la M.A.N.

si cand ma gandesc ca atat cel nou, cat si cel sh au fost cam la acelasi pret,,,,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vand tot ce am din dezmembrarea unui SLR, plec din tara cu motorul doar cu ce am pe el si am nevoie de bani asa ca o sa renunt la tot depozitul de piese, daca aveti nevoie de piese de Dominator/SLR va rog sa ma anuntati 0748879580 sau mesaj privat pe forum

 

melc kilometraj

bobina inductie

releu incarcare, 5 fire, exact ca la dominator

electromotor

etrier fata brembo

etrier spate brembo

suporti etrier

pompa frana spate

pompa frana fata, avariata, are nevoie de capacelul de la fereastra de vizitare

furtun frana fata din cauciuc, cel original de fabrica

furtun frana spate din cauciuc, cel original de fabrica

2 amortizoare de slr

1 set de tobe

2 roti spate, una in stare perfecta, una putin avariata la spite(cercul e in perfecta stare, necesita schimbarea a 4 spite)

1 roata fata de slr 19"

discuri frana fata, sunt mai mari nu se potrivesc la domi, doar la cbr F2 si altele asemanatoare

2 jambe fata in perfecta stare, cred ca am si paharelele de la arcuri

1 carburator, aici alegeti voi jigleorul de sarcina 165 sau 180

placi ambreiaj noi, in ambalaj original, nemontate, (placile cred ca sunt cele cu ferodou pe ele)

cadru de slr

bascula de slr

2 scarite de pe partea dreapta

1 scarita de pe partea stanga

bullbar

ghidon

amortizoare vibratii ghidon

 

multe alte maruntisuri, suruburi de la diferite prinderi, pentru orice piesa intrebati, motorul nu se da nu se dezmembreaza

 

trimit orice prin curierat sau posta romana, va rog seriozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Aveti careva experienta cu garnitura de chiuloasa after market pt Dominator/XL600? A fost ok? Din ce am vazut pe net, sunt 2 modele:unele cu silicon si unele fara, doar cu materialul ala cartonat. Experiente? Recomandari?

Si daca stiti, pot sa schimb garnitura fara sa dau motorul jos de pe cadru?

Multzam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti careva experienta cu garnitura de chiuloasa after market pt Dominator/XL600? A fost ok? Din ce am vazut pe net, sunt 2 modele:unele cu silicon si unele fara, doar cu materialul ala cartonat. Experiente? Recomandari?

Si daca stiti, pot sa schimb garnitura fara sa dau motorul jos de pe cadru?

Multzam!

eu am refolosit garnitura veche

se poate inlocui si cu motorul pe cadru, dar e al naibii de greu sa demontezi/montezi capacul culbutorilor

eu nu am folosit cheie dinamometrica, dar recomand folosirea acesteia

numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobra nefiind racita cu lichid, iti da impresia ca poti sa refolosesti garnitura veche si sa strangi chiulasa la mana. Intradevar, poti, dar vei pierde putere. Daca ar fi fost racita cu lichid, s-ar observa imediat antigel ars pe toba. Asa am patit la Tenere.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca stiti, pot sa schimb garnitura fara sa dau motorul jos de pe cadru?

am vazut eu in service un domi care avea cilindrul dat jos si cutia era pe cadru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca pun silicon loctite 518 sau ceva asemanator, si nu mai pun garnitura, iasa treaba ok? Dinamometrica nu am, o sa strang cu simt de raspundere..

nu e deloc ok fara garnitura

cat priveste simtul tau de raspundere, ori o sa strangi prea tare, ori prea putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat, multumesc de sfaturi! era un surub destrans de tot..

 

Si mai o intrebare, nu e neaparat legata de Domi.. Scapa aerul pe evacuare la prinderea dintre toba finala si tevile de evacuare. Ce pasta sau ce sa pun pe flansele alea sa nu mai scape?

Astia prin occident zic de ceva ciment de soba, se intareste ala acolo si se inchide OK.

Recomandati ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astia prin occident zic de ceva ciment de soba, se intareste ala acolo si se inchide OK.

Recomandati ceva?

folie alimentara de alu :) Mi-a zis si mie cineva de chestia asta si cand a pus a etansat ok :) In rest, in comert la noi nu am gasit nimic sa fie bun, indiferent de suma cheltuita...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Hai cu Domi,care m-ai stiti unde se gasesc cdi-uri in afara de ignitech,baietii de la skr au ceva facut de ei,a-ncercat careva?

Si eu am CDI de la SKR de mai bine de un an. Merge brici mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

slut

stiti careva ce amortizor se potriveste in locul aluia original?...ceva un pic mai performant, si care sa nu necesite modificari majore?

ai 600 euro ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc...da ase ceva mai de oameni saraci...nu stiti?...ceva de la alti producatori...de la alt model Honda?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc...da ase ceva mai de oameni saraci...nu stiti?...ceva de la alti producatori...de la alt model Honda?

/index.php?/topic/18117-honda-nx650-dominator/page-375&do=findComment&comment=3702513

Se potriveste si cel de Transalp 600. Dar modele dupa 90, care au arcul negru. Cele mai vechi cu arcul rosu nu se potrivesc - pe probate.

Editat de emilian_rks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...